Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou X. - 2008 -> Šifra 4 - Alternativní hymna
Autor Zpráva
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: ne. listopad 09, 2008 09:12    Předmět: Šifra 4 - Alternativní hymna

Diskuze k šifře.
Návrat nahoru
da Vinci



Příspěvky: 7

Zaslal: ne. listopad 09, 2008 13:34    Předmět:

Bude někde tahle verze hymny zveřejněna?
Návrat nahoru
Krasohled



Příspěvky: 3

Zaslal: ne. listopad 09, 2008 17:51    Předmět: Chybná ulice

Ulice, kde byla šifra se jmenuje Kamenná kolonie, Kamenná je ulice, která k ní vede. Oblast se jmenuje také Kamená kolonie, slengově Kamenka.
Ale chapu, že tento problem, mají pouze týmy znající přiliš dobře Brno.
Návrat nahoru
Jeníčci



Příspěvky: 50

Zaslal: po. listopad 10, 2008 00:07    Předmět:

Podle naší mapy byla další šifra na křižovatce ulic Kamenná a Kamenná kolonie, tedy vcelku správně.

Mělo to PROJDEM TMOU na konci nějaký speciální význam? My jsme tipovali, že nám orgové hlídající pětku dají šifru, jen když řekneme správné heslo Smile

Robert-Antonio / Jeníčci
Návrat nahoru
Průzkum terénu!



Příspěvky: 11

Zaslal: po. listopad 10, 2008 10:36    Předmět:

Tohle bylo fajn.. Pobavil nás org, který se zeptal, stli máme v teamu ženy, a když jsem řekl, že ano, prohlásil, že je chce vidět, jinak nám nedá šifru:-D
Jinak jsme zalezli do hospody dole na rohu, objednali si kofolu a já malé pivo a než jsme se pořádně napili, tak byl čas zase se zvednout (kolegyně mě za nemožnost v poklidu si kofolu vychutnat pěkně sjela Very Happy)
Garf, PT!
Návrat nahoru
Divocí tučňáci



Příspěvky: 8

Zaslal: po. listopad 10, 2008 10:44    Předmět: Geniální

Příjemná oddechovka, po porovnání délek veršů nebylo nad čím pochybovat. Ale celou dobu, co jsme hledali společná písmenka jsme vydávali obdivné vzdechy nad genialitou autora. V porovnání s šifrou 3, která nám dala zabrat, ale skript na její vygenerování bychom měli mnohem rychleji, toto je naopak šifra, kterou muselo být mnohem těžší zadat, než rozluštit. Jako převážně technici se klaníme autorovi (kterého jsme pracovně odhadli na Ivo Cicvárka, pravda?), který dokáže nalézt verše na přesný počet písmen, s danými písmenky na správných místech většinou zachovávající rytmus písně a ještě dohromady dávající jakýsi smysl. Jedním slovem úžasné.
Návrat nahoru
Crucifixion?



Příspěvky: 15

Zaslal: po. listopad 10, 2008 15:50    Předmět:

No, my na to šli až moc od lesa. První část jsme vzali jako radu co nedělat a ve zbytku se objevovaly slova, který jakoby připomínaly názvy ulic (nepeču - pekařská, kříží - křížová, vyteču - poříčí...). Poprvé jsme ulice interpretovali jinak a díky lék=špitálka jsme si prošli "brněnskou tmou" Laughing

nakonec nás to navedlo skoro správně, ale pořád chyběl poslední krok a tak jsme raději vzali zavděk alternativou, která zabrala ca 2 minuty...
Návrat nahoru
Radek Pelánek
Organizátor


Příspěvky: 44

Zaslal: po. listopad 10, 2008 16:12    Předmět: Re: Geniální

Divocí tučňáci napsal:
V porovnání s šifrou 3, která nám dala zabrat, ale skript na její vygenerování bychom měli mnohem rychleji...


Tak to si teda fandíte Smile

A nebo vás podceňuju a pak by mě docela by ten váš skript, který vygeneruje přiměřeně složité pravidlo vedoucí v 8. kroku ke korektní šifrovací mřížce zajímal Smile
(S oblibou totiž recykluji nápady z TMOU a tak by se ten skript mohl hodit)

Ale jinak máte pravdu (že 4 byla na vytvoření ještě o kus náročnější a že na ni byl využit Ivošův básnický potenciál).
Návrat nahoru
upadlmitelefon



Příspěvky: 7

Zaslal: po. listopad 10, 2008 23:07    Předmět: Re: Geniální

Radek Pelánek napsal:
A nebo vás podceňuju a pak by mě docela by ten váš skript, který vygeneruje přiměřeně složité pravidlo vedoucí v 8. kroku ke korektní šifrovací mřížce zajímal Smile
(S oblibou totiž recykluji nápady z TMOU a tak by se ten skript mohl hodit)

Nevím, jestli mysleli skript na řešení... Ve skutečnosti by ale stačilo rozanimovat ty čtverečky, a z té animace by ta bylo okamžitě pěkně vidět, jak se chovají... Taky mě to napadlo, když jsem vepisoval všech sedm mřížek do jedné (čísloval políčka), zatímco holky vedle překládaly přes sebe sedm fólií Smile
Návrat nahoru
upadlmitelefon



Příspěvky: 7

Zaslal: po. listopad 10, 2008 23:20    Předmět:

Na téhle šifře nás dostala moje přílišná důvěra ve schopnosti organizátorů a testerů. Šlo o rozdělení slova "zoufal-lou". Tvrdil jsem, že to prostě nemůže být chyba. Někdo říkal, že možná potřebovali určitý počet písmen - a já na to, že to by ten text vymysleli jinak, aby to sedělo i bez zjevné chyby. Vypadalo to jako záměr dostat dvě L vedle sebe a ještě na to nenápadně upozornit. A o řádek nad tím - ejhle, dvě dvojitá W vedle sebe (show wow). To se jen tak v českém textu nevidí. Stejně jako dvě u v jednom slově (substituuj). Okay, substituuj a show wow mohou být náhody, ale zoufal-lou jasně říká, že je to záměr. V textu bylo ještě několik dalších dvojic písmen těsně za sebou. Jistě, že nás napadlo porovnávat to s původním textem - ale hledali jsme něco na místech, kde byly tyto dvojice. Někdo správně poznamenal, že některá slova i rytmus se shodují - a já to setřel slovy, že to je součást záměru, že tak to funguje, když dobře paroduješ text. A všeobecně zamítal všechny návrhy, které nevyužívaly těch dvojic...

Moje tvrdé zastávání dokonalosti organizátorů nás stálo cca 93 minut Smile, ale sper to čert, hlavně že jsme mohli dál...

Ale co by mě zajímalo - to jsme byli skutečně jediní (z hráčů i testerů), kterým zoufal-lou připadlo (ve spojení s show wow) zcela jasně jako záměr?
Návrat nahoru
poTrati



Příspěvky: 4

Zaslal: po. listopad 10, 2008 23:24    Předmět:

Taky jsme nad tím uvažovali, ale shodující se počet písmen na řádcích byl přeci jen silnějším argumentem, zvlášť když mezi dvojicemi bylo právě W Very Happy
Návrat nahoru
Obelisk



Příspěvky: 3

Zaslal: po. listopad 10, 2008 23:55    Předmět:

Pokud to není proti pravidlům, tak tady je live nahrávka:
kód:
http://uloz.to/934665/Alter.mp3

Prohnal jsem to equalizérem, i tak nic moc, originál by byl lepší.

Btw holku už v týmu fakt nemáme, ale můj BMI není 19, ale 18.5
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina