Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou X. - 2008 -> Tmou X celkovo
Autor Zpráva
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: ne. listopad 09, 2008 17:45    Předmět: Tmou X celkovo

Ďakujem organizátorom za hru. Sme teraz v tíme síce hlboko sklamaní z toho, že sme ju zhodou blbých náhod skončili už na 9ke, ale tak či tak musím povedať, že sa mi tohtoročná Tmou veľmi páčila. Z tých, čo som zažil (7 až 10) ju radím na druhé miesto za Tmou 7. A o to viac ľúto mi je, že sme sa nedostali ďalej a nevideli ostatné šifry.

Drobností ktoré chváliť aj drobností ktoré haniť sa samozrejme nájde, ako po každej hre, ale celkový môj dojem z Tmou bol prudko pozitívny a ešte raz zaň ĎAKUJEM Very Happy

--
mišof
Návrat nahoru
Kofila



Příspěvky: 20

Zaslal: ne. listopad 09, 2008 19:10    Předmět:

Taky se připojujeme k poděkování, hra byla úžasná, navíc hodně neobvyklá ve smyslu: těžké město - snadný terén (myslím, co do obtížnosti šifer a to až po 13.). To, že pršelo, vůbec nevadilo. Aspoň to byl o to silnější zážitek.
Šifry byly provedením téměř bezchybné a originální, na mnoha bylo vidět, že si s nimi orgové neskutečně vyhráli.
Výběr terénu byl mistrný. Že se dá vymyslet tak zajímavá trasa i na víceméně nezajímavém jihozápadě jsem fakt nečekal.

Vašek
Návrat nahoru
Jeníčci



Příspěvky: 50

Zaslal: ne. listopad 09, 2008 21:36    Předmět:

I Jeníčkům se hra líbila. Zejména šifry, dosti důležitá součást této hry, byly vymakané snad až k dokonalosti.
Héra
Návrat nahoru
AHA!



Příspěvky: 4

Zaslal: ne. listopad 09, 2008 23:12    Předmět: paráda

I tým AHA! se přidává! Byl to monstrózní zážitek!!!Smile)
Návrat nahoru
VHRS



Příspěvky: 25

Zaslal: ne. listopad 09, 2008 23:37    Předmět:

aj ja sa pripajam ku podakovaniu orgom za hru...
len mi prezradte kolko vas stalo vybavit take skvele pocasie Smile
Návrat nahoru
e na x-tou



Příspěvky: 1

Zaslal: po. listopad 10, 2008 12:53    Předmět:

my též děkujem organizátorům za skvělou hru Smile pro mě osobně asi nejlepší tmou (hodnotím za poslední 3 roky), ale příště bych vrátila kvalifikaci a zrušila alternativní šifry (doufám, že tento krok byl podniknut jen kvůli výročí hry). perfektně vybraná trasa a seznační šifry, který byly hodně o spolupráci v týmu - velké plus. dík moc Smile

salen (e na x-tou)
Návrat nahoru
Vlhká jáma



Příspěvky: 7

Zaslal: po. listopad 10, 2008 13:17    Předmět: I naše díky všem orgům.

I my moc děkujeme za hru. kterou jsme si užili, pátá šifra byla geniální a mnohé další také pěkné, rovněž některá místa na trase byla super (i toho proklatýho Peregrina, kterého jste určitě na hodinu zbourali, a pak zase postavili, jsme vám odpustili Smile), s deštěm jsme se popasovali, a vážíme si velice a hluboce veškeré práce, která je za hrou.
I když nám osobně asi sedí více jiný styl - méně bombastický, méně masový, méně kultovní, určitě oceňujeme, že jste se do něčeho tak velkého pustili a posunuli hranice orgování zas o kousek dál.
A zážitek, který jste umožnili těm dvěma stovkám nezkušených týmů, když jste je nalákali a pustili do hry, určitě převáží kafrání mazáků, pro něž bylo něco moc opruzné či otřepané (a tam řadím už i sebe). Nenechte se zmást tím, že mazáci píšou víc reporty a diskutují zuřivěji na fóru, určitě to stálo za to.

Majda
Návrat nahoru
IQtIQ



Příspěvky: 6

Zaslal: po. listopad 10, 2008 14:55    Předmět:

I my se urcite pridavame k obrovskemu podekovani:) protoze letosni Tmou jsme si proste uzili, ocenujem praci vsech orgu a proste tahle Tmou byla skvela! takze dik..
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: po. listopad 10, 2008 15:55    Předmět:

Myslim, ze Tmou 10 byla vynikajici. Skvele jste to zvladli!!! Diky Helca
Návrat nahoru
abpopa



Příspěvky: 16

Zaslal: út. listopad 11, 2008 13:12    Předmět: Díky

Musím říct, že ta část TMOU, kterou jsme zvládli se mi velice líbila. Zejména pak obtížnost a nápaditost šifer a volba trasy. Super!

Jednotlivé detaily, které by se daly vytknout už se diskutují jinde a myslím si, že nedosahují ani průměru takových detailů na jiných šifrovačkách a to TMOU X byla opravdu rozsáhlá a organizačně náročná akce.

Jak říká Mišof - klobúk dole Smile

David, abpopa
Návrat nahoru
Cajzli



Příspěvky: 1

Zaslal: út. listopad 11, 2008 21:36    Předmět: Zahájení

Předem bych chtěl orgům poděkovat za suprhru která nás po celou dobu co jsme byli schopni jit/luštit velmi bavila - a koneckonců i poté co jsme nedali 8ku nás to nijak výrazně nerozhodilo. Co však považuju za naprostou nepatřičnost je počáteční "show"...

Lidi, jakej jste ročník narození? Vy si nepamatujete všechny ty povinny prudy? Sliby, bezobsažné příshahy? Proberte se. 10 let je skvělej výkon a máte můj velký obdiv, ale vocad pocad.
Návrat nahoru
Proletíme se mapou



Příspěvky: 7

Zaslal: út. listopad 11, 2008 22:23    Předmět:

Také musíme poděkovat všem, kteří se na hře podíleli, opravdu se povedla. Krásné je, že se organizátoři nijak neopakují (kromě kvality hry Smile ): každým rokem nové perfektní šifry, u kterých se člověk baví nejen čtením zadání, velice zajímavá trasa a každým rokem jiné počasí. Máme na co vzpomínat.

Vošta
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: út. listopad 11, 2008 22:48    Předmět: Re: Zahájení

Cajzli napsal:


Lidi, jakej jste ročník narození? Vy si nepamatujete všechny ty povinny prudy? Sliby, bezobsažné příshahy? Proberte se. 10 let je skvělej výkon a máte můj velký obdiv, ale vocad pocad.


Pravděpodobně určité parodické prvky vyzněly méně silně než měly, náš humor může být poněkud specifickýSmile Co se týče neparodického "tmářského slibu" - ten měl svůj účel: etika na TMOU se vyvíjí léta a není vůbec samozřejmá. Nechtěli jsme, aby přijetím stovek zcela nezkušených hráčů, bylo s etikou nějak výrazně zamáváno. Tj, slib měl nováčky ujistit, že některé věci bereme vážně. A my je vážně fakt bereme, takže sorry, třeba já (jakkoliv mě za to někdo může kritizovat či nechápat), tmářský slib beru jako velmi obsažný (i když přesně chápu, proč z podobných ceremonií může mít někdo osypky - emotivně bych je v podobné situaci možná měl taky, ale jako org bych zároveň chápal, proč to)... Pokud to byť jen úzkému procentu nováčků pomohl odolat nástrahám nepovolených postupů, pak slib svůj účel splnil. A především to by si měli uvědomit zkušenější hráči, pokud jim slib vadil...
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: st. listopad 12, 2008 09:05    Předmět: Re: Zahájení

Ivo C. napsal:
Cajzli napsal:


Lidi, jakej jste ročník narození? Vy si nepamatujete všechny ty povinny prudy? Sliby, bezobsažné příshahy? Proberte se. 10 let je skvělej výkon a máte můj velký obdiv, ale vocad pocad.


Pravděpodobně určité parodické prvky vyzněly méně silně než měly, náš humor může být poněkud specifickýSmile Co se týče neparodického "tmářského slibu" - ten měl svůj účel: etika na TMOU se vyvíjí léta a není vůbec samozřejmá. Nechtěli jsme, aby přijetím stovek zcela nezkušených hráčů, bylo s etikou nějak výrazně zamáváno. Tj, slib měl nováčky ujistit, že některé věci bereme vážně. A my je vážně fakt bereme, takže sorry, třeba já (jakkoliv mě za to někdo může kritizovat či nechápat), tmářský slib beru jako velmi obsažný (i když přesně chápu, proč z podobných ceremonií může mít někdo osypky - emotivně bych je v podobné situaci možná měl taky, ale jako org bych zároveň chápal, proč to)... Pokud to byť jen úzkému procentu nováčků pomohl odolat nástrahám nepovolených postupů, pak slib svůj účel splnil. A především to by si měli uvědomit zkušenější hráči, pokud jim slib vadil...


Tady bych se Ivose (a orgu obecne) zastal. Myslim, ze nikdo nemohl citit, ze by byl cely uvod mysleny nejak smrtelne vazne a mel pripominat spartakiadu, ci neco takoveho. Napriklad nadhled a ironie v pripade neseni pochodne byla celkem vyrazna. A co se tyka slibu tak zde si myslim, ze opravdu nebylo odealnejsi cesty jak vsem priponenout alespon ta nejzakladnejsi pravidla sifrovaci etiky. Protoze priznejme si, kdo z nas veri, ze vsech onech 2000 lidi cetlo pravdila, manual atp.? Podle me jich tam byla velika rada, ktera se tam prihlasila, jelikoz je to lakalo, ale pak to pustila az do zacatku z hlavy a k vecem jako jsou pravidla se zdaleka nedostali. Coz nasledne muze vezt k tomu, ze tymy ani ne tak z nejake vyrazne proradnosti a touhy po uspechu jdoucimu prez mrtvoly, ale spise z pocitu, ze takove male "vypomozeni si" vlastne ani tak moc proti pravidlum neni, se mohou dopoustet drobnych povudku. A prave jelikoz orgove NEJSOU StB a nemaji sit udavacu a podobne, aby to mohli resit represivne, je apel na poctivost hracu podle me tim nejlepsim jak zamezit porusovani pravidel.
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina