Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 7. - 2005 -> Něco k pravidlům
Autor Zpráva
Kriegel



Příspěvky: 4

Zaslal: st. říjen 12, 2005 16:11    Předmět: Něco k pravidlům

Ahojte,

mám dva dotazy do pléna:

1) V pravidlech je napsáno:
"Jakákoliv mezi-týmová spolupráce při řešení zpráv je zakázána"
Znamená to, že spolupráce mimo řešení zpráv je povolena?
Je např. povoleno si před hrou vyměnit čísla přátel na telefonu? Přece jen druhý tým tázající se na stejnou otázku dostane odpověď rychleji

2) V pravidlech je napsáno:
"K přesunům během hry je možné použít pouze vlastního těla a městské hromadné dopravy. Není-li v samotné hře uvedeno jinak, jsou ostatní druhy transportu zakázány (např. autostop, kolo, kolečkové brusle, vlak). "
Od minulého roku je součástí MHD i vlak. Použití MHD je explicitně povoleno, ale použití vlaku je (v závorce jen jako příklad opaku) zakázáno. Je možné cestovat vlakem v rámci MHD?

Dík za názory,

Honza
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: st. říjen 12, 2005 21:31    Předmět: Re: Něco k pravidlům

Kriegel napsal:
Ahojte,

mám dva dotazy do pléna:

1) V pravidlech je napsáno:
"Jakákoliv mezi-týmová spolupráce při řešení zpráv je zakázána"
Znamená to, že spolupráce mimo řešení zpráv je povolena?
Je např. povoleno si před hrou vyměnit čísla přátel na telefonu? Přece jen druhý tým tázající se na stejnou otázku dostane odpověď rychleji

2) V pravidlech je napsáno:
"K přesunům během hry je možné použít pouze vlastního těla a městské hromadné dopravy. Není-li v samotné hře uvedeno jinak, jsou ostatní druhy transportu zakázány (např. autostop, kolo, kolečkové brusle, vlak). "
Od minulého roku je součástí MHD i vlak. Použití MHD je explicitně povoleno, ale použití vlaku je (v závorce jen jako příklad opaku) zakázáno. Je možné cestovat vlakem v rámci MHD?

Dík za názory,

Honza


Můj názor geografa je ten, že začlenění vlaků (i příměstských autobusů) do IDS JMK z nich ještě nedělá MHD. MHD není totéž, co IDS JMK, byť to tak leckdo nechápe. Pouze je možné kombinovat jízdenky. I z vlastních pravidel IDS JMK vyplývá, že MHD jsou tramvaje, trolejbusy a autobusy dvojmístných čísel. Konečné slovo tady pochopitelně nepatří mne, ale je to dobrá připomínka. Já bych to interpretoval takto.
SvTS.
Návrat nahoru
_Xlupataa_KaCZena_



Příspěvky: 4

Zaslal: čt. říjen 13, 2005 12:03    Předmět:

Integrovaný vlak mezi městskými zastávkami (např. ze Židenic do Řečkovic) bych chápal jako součást MHD. Koneckonců, slouží k veřejné hromadné dopravě po městě. Čili MHD je vše hromadné veřejné v rámci hranic města.
Anebo budeme jako MHD chápat jen to, co provozuje DPmB, a pak bude
proti pravidlům jet 201 ze Staré Osady do Líšně, ale podle pravidel jet 2 do Modřic nebo 48 do Kobylnic.
DS.
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: čt. říjen 13, 2005 16:18    Předmět:

_Xlupataa_KaCZena_ napsal:
Integrovaný vlak mezi městskými zastávkami (např. ze Židenic do Řečkovic) bych chápal jako součást MHD. Koneckonců, slouží k veřejné hromadné dopravě po městě. Čili MHD je vše hromadné veřejné v rámci hranic města.
Anebo budeme jako MHD chápat jen to, co provozuje DPmB, a pak bude
proti pravidlům jet 201 ze Staré Osady do Líšně, ale podle pravidel jet 2 do Modřic nebo 48 do Kobylnic.
DS.

Ano. Ale přesně takto je doslova vymezena MHD. Pokud to má na Tmou fungovat jinak, chtělo by to, aby to specifikoval někdo z pořadatelů. SvPZ.
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: po. říjen 17, 2005 09:49    Předmět:

Stanovisko organizátorů:

1) Vlak začleněný do sítě MHD - klidně ho použijte, není to nijak proti smyslu hry.

2) Přítel na telefonu společný několika týmům. Zde bude výklad složitější - "přítel na telefonu" je vlastně označení pro získání jakékoliv věcné informace, která nesouvisí s principielním řešením zprávy, od člověka mimo tým. Dokonce to ani nemusí být po telefonu:) Tj. může to být jak od člověka na ulici, tak od kamaráda (s nímž tým ani nebyl dopředu domluven), od rodičů, od někoho, s kým se tým dopředu domluvil. Pokud by se více týmů domluvilo dopředu s jedním člověkem, mohlo by to skutečně spustit nefér situaci, kdy pozdější týmy budou zvýhodněny. Tato situace by tak částečně odporovala smyslu hry. PROTO by více týmů nemělo BÝT vázáno na jednoho, předem domluveného přítele na telefonu. Důležitý v tomto případě však opět je cit týmu pro fér hru. Víc to komentovat nechceme, protože bychom museli být příliš konkrétníSmile.
Návrat nahoru
Radek Drnovský
Organizátor


Příspěvky: 3

Zaslal: st. říjen 19, 2005 01:00    Předmět: Ještě od Orgů

Ahoj,

na vlaky byl dotaz dobrý, pravidla v tomto bodě jdou trochu proti sobě, nezachytili jsme integraci vlaků v posledních letech. V principu vlak nevadí, protože až na vzácné výjimky je jeho použití buď nemožné neboe komplikované a zdržující.

Dotaz 1) je ale podle mě trochu zbytečné a hledání děr v pravidlech. Kdybychom měli vyjmenovat co všechno je zakázáno, tak budou pravidla několikanásobně delší a určitě bychom zase na něco zapomněli. Základní princip je snad celkem jasný. Týmy si nesmí sdělovat řešení šifer ani napovídat jak se k řešení dostat. A je podle mě taky jasné, že to nesmí dělat nejen přímým rozhovorem, ale ani psaním a předáváním na papírku, malováním výsledku na opocené okno šaliny, pohozením lístečku na zem, který s pak "náhodou" sebere někdo jiný. Jaký je rozdíl mězi těmito "příklady", která pravidla nezakazují a sdělením si nápovědy prostřednictvím jiného člověka. Podle mě žádný. Tak co k tomu vysvětlovat? Musel by to být někdo natolik inteligentní, že nebude řešení jednoho týmu promítat do pomáhání týmu jinému, což je asi docela těžké. Takže jestli chcete hrát fér, tohle dělat záměrně nebudete. Pokud zavoláte náhodou někomu, kdo už spolupracuje s jiným týmem nedá se nic dělat, to nijak neovlivníte. Je to stejné jako když se zeptáte dvou lidí na ulici a jeden to ví a druhý ne... prostě náhoda. Důležité je, že to neděláte plánovaně a záměrně. Složitý co Surprised)
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina