Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 8. - 2006 -> Esej - kde, jak...
Autor Zpráva
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: út. říjen 10, 2006 18:37    Předmět: Esej - kde, jak...

Nějak mi unikla informace o těch esejích - kde najdu nějaké zadání? Na stránkách Tmou nic není, jen kdy se mají odevzdat.
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: út. říjen 10, 2006 19:18    Předmět:

Je to tam kde se mají odevzdat, tedy ve formuláři:

citace:
Zde můžete napsat krátkou motivační esej na téma "Proč chceme hrát TMOU". Na základě originality těchto esejí mohou organizátoři vybrat až 10 týmů, které se budou moci hry zúčastnit nad základní počet 200 týmů. Po ukončení registrace budou všechny zadané eseje zveřejněny. Eseje nebo jejich části mohou být v budoucnu použity k propagaci hry TMOU.


a pak dále v pravidlech kvalifikace

citace:
Eseje

* Termín pro odeslání eseje je středa 11.10. do 23:59. Eseje odevzdané po tomto termínu již nemusí být zahrnuty do výběru divokých
karet.

* Termín zveřejnění úspěšných esejí je pátek 13.10. do 18:00. Týmy, které získají divokou kartu za esej, se již nezúčastní kvalifikace.
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: út. říjen 10, 2006 23:45    Předmět:

Dik, ja vedel, ze jsem to nekde cetl, ale pak jsem nemohl najit, kde to bylo. Ze to bude v Uprave udaju, jsem necekal - chapu, priprava na TMOU Wink
Návrat nahoru
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: st. říjen 11, 2006 13:39    Předmět:

Ak sa teda silou-mocou chceme zucastnit kvalifikacie, mam teraz preventivne zmazat nasu esej, a napisat ju tam opaet az v piatok? Laughing

Teda, aby som sa vyjadril presnejsie, doprajem vam tu par riadkovu esej, za organizovanie Tmou si to urcite zasluzite, ale aby nas nahodou stala celu zabavu na kvalifikacii, to uz je privelka cena. (Nie ze by to podla mna prilis hrozilo, ale) Ak nasu esej nahodou vyberiete, hrozi mi, ze ma zvysok timu ubije, ze naco som to tam pisal Very Happy

--
misof
Návrat nahoru
Sven Dražan
Admin


Příspěvky: 29

Zaslal: pá. říjen 13, 2006 17:18    Předmět: Zpoždění výsledků esejí

Omlouváme se, ale protože esejí bylo víc než jsme čekali a byly hlavně delší, budou výsledky zveřejněný s menším zpožděním, pravděpodobně by se mohli objevit kolem 21:00.

Nedočkavým budoucím vítězům se omlouváme a na ostatní se těšíme na nedělní kvalifikaci.

Sven
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: pá. říjen 13, 2006 18:53    Předmět: A je to tu

Zveřejněno. Eseje taktéž.
Návrat nahoru
Chlýftým rypák



Příspěvky: 46

Zaslal: pá. říjen 13, 2006 19:01    Předmět:

Gratuluji vybraným, ale mám možná hloupý dotaz: Ač jsem hledal poměrně usilovně, nepodařilo se mně nikde najít eseje těchto vítězných týmů. Je to záměr, nebo se eseje jen vypisují ze špatné tabulky?Smile

Set
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: pá. říjen 13, 2006 19:10    Předmět: Chybka

Tak to byla chybka...teď to zobrazuje všechny.
Návrat nahoru
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: pá. říjen 13, 2006 19:42    Předmět:

Gratulujeme vybranym esejam, vsetky do jednej su krasne a vynimocne a ich autori si postup zasluzia.

A tesime sa na kvalifikaciu!

--
misof
Návrat nahoru




Příspěvky: 16

Zaslal: pá. říjen 13, 2006 21:13    Předmět: Esej Pralinek

Chci jen specialne podekovat Pralinkam, doba cteni jeji eseje byla nejveselejsim okamzikem meho dnesniho dne. Dojit a vyhrat je velky, ale umet prozit a vyjadrit je jeste vetsi.

Dalibor,
ktery se proste na ty Svicky uz pristi rok musi vypravit.
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: pá. říjen 13, 2006 22:26    Předmět:

HALUZna ORGanizacia napsal:
Gratulujeme vybranym esejam, vsetky do jednej su krasne a vynimocne a ich autori si postup zasluzia.

A tesime sa na kvalifikaciu!

--
misof


Vsetky do jednej?
Hm, tak to se ti asi zobrazily naky jiny eseje nez me.
Me se totiz u tymu "Crusader" a "Aplikovaní Hrošíci" zobrazil jen prvni radek. A z toho teda rozhodne nemam dojem ze "ich autori si postup zasluzia".

Manec
Návrat nahoru
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: pá. říjen 13, 2006 22:52    Předmět:

FIMAN++ napsal:

Vsetky do jednej?
Hm, tak to se ti asi zobrazily naky jiny eseje nez me.
Me se totiz u tymu "Crusader" a "Aplikovaní Hrošíci" zobrazil jen prvni radek. A z toho teda rozhodne nemam dojem ze "ich autori si postup zasluzia".

Manec


Mne obe tebou spomenute eseje pridu originalne. Vycnievaju z davu, a zaroven su k teme: preco chcem ist Tmou. Dobrá esej nemusí nutne byť dlhá esej...

Hodnotenie eseji je vec natolko subjektivna, nakolko to len ide. Verim, ze to ktora esej je dobra mozes vidiet uplne inak ako ja, a neberiem ti to. Dokonca verim, ze keby som sa bol byval snazil pisat poriadnu esej a nevybrali by mi ju, videl by som to teraz cele v inom svetle. Ale teraz je to jednoducho presne tak ako som pisal -- podla mojho sucasneho subjektivneho pohladu orgovia vybrali dobre.

A keby aj nie, o to predsa vobec nejde, hlavne je sa bavit, nie? Wink

--
misof
Návrat nahoru
Aplikovaní Hrošíci



Příspěvky: 9

Zaslal: pá. říjen 13, 2006 23:00    Předmět: Naše esej

Ahoj Manecu,

ta esej je celá, není to první řádek. Popravdě řečeno, ty dlouhé elaboráty nemá nikdo chuť číst Rolling Eyes. Nemyslím, že to, co jsem stvořil ve dvou minutách zároveň s registrací na TMOU je nějaký zázrak, ale když jsem četl to ostatní, tak je to lehký nadprůměr.

Mj. věřím, že s kvalifikací nebudeš mít problém. Já se jen snažím zjistit, jak se do kvalifikace taky zapojit Mad Už jsem na neděli sezval tým a co teď budem dělat...

S pozdravem,

Pavel Šimeček
Návrat nahoru
Aplikovaní Hrošíci



Příspěvky: 9

Zaslal: pá. říjen 13, 2006 23:16    Předmět: Naše esej - dodatek

Jo, ale jinak jsem si samozřejmě vědom toho, že to, že jsme zrovna my ti "esejově vyvolení" je jen jedna velká haluz(.org) Smile

Takže si to neber Manecu nějak zle. Dost možná nám to budeš moct vrátit, až nás mrznoucí zoufalé sedící na cestě budeš míjet se štěpnými hesly jako: „Fiman, Fiman, dávno běžel jinam!“. Very Happy

Pavel Šimeček
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: pá. říjen 13, 2006 23:22    Předmět: Re: Naše esej

Aplikovaní Hrošíci napsal:
Ahoj Manecu,

ta esej je celá, není to první řádek. Popravdě řečeno, ty dlouhé elaboráty nemá nikdo chuť číst Rolling Eyes. Nemyslím, že to, co jsem stvořil ve dvou minutách zároveň s registrací na TMOU je nějaký zázrak, ale když jsem četl to ostatní, tak je to lehký nadprůměr.

Mj. věřím, že s kvalifikací nebudeš mít problém. Já se jen snažím zjistit, jak se do kvalifikace taky zapojit Mad Už jsem na neděli sezval tým a co teď budem dělat...

S pozdravem,

Pavel Šimeček


S kvalifikaci muze mit problem kazdej, to se stava i v lepsich rodinach, ale jsem rad ze me nepodeziras ze jsem primarne motivovan obavou o nasi kvalifikaci.

Ale kdyz si vzpomenu na pomerne hystericke diskuze okolo kvalifikace tusim 2 roky zpet, opakovane ruseni kvalifikaci, stiznosti na hromadne podvadeni atd., myslim ze si orgove opet, driv nez hra zacala, zalozili na poradne problemy.
Hodne bych se divil kdyby mnozi z tech cca 130 tymu co se zitra nekvalifikuji nemeli podobny pocit jako mam ted ja, ze rozdavat divoke karty za jednoradkove vykony (byt ve vasem pripade nikoli proste myslenky, to uznavam) neni uplne koser.

Kdyz uz se Orgove pustili na tenky led techhle eseji, ktere se jim pak, troufam si tvrdit, svym rozsahem ponekud vymkly z rukou, meli zvolit lepsi cestu jak z toho vybruslit, nebo byt aspon ve vyberu "viteznych" eseji daleko obezretnejsi.

Manec
Návrat nahoru




Příspěvky: 16

Zaslal: so. říjen 14, 2006 10:24    Předmět: Re: Naše esej

FIMAN++ napsal:

Ale kdyz si vzpomenu na pomerne hystericke diskuze okolo kvalifikace tusim 2 roky zpet, opakovane ruseni kvalifikaci, stiznosti na hromadne podvadeni atd., myslim ze si orgove opet, driv nez hra zacala, zalozili na poradne problemy.
Hodne bych se divil kdyby mnozi z tech cca 130 tymu co se zitra nekvalifikuji nemeli podobny pocit jako mam ted ja, ze rozdavat divoke karty za jednoradkove vykony (byt ve vasem pripade nikoli proste myslenky, to uznavam) neni uplne koser.


Kdyz ja si vzpomenu na ony diskuse, prvni co me napadne, ze bez Tvych prispevku by byly minimalne nekolikrat kratsi. Ale to jen na okraj.

Pokud jde o divoke karty, jsou udelovany nad ramec kvoty tymu, ktere projdou kvalifikaci. Je to presna analogie klicu Praveho Bednare letos na Bedne a zjevne i v tomto pripade jde orgum o to dat sanci hrat tymum nejen podle lusticich schopnosti, ale i podle nejakych dalsich mnohem hure meritelnych vlastnosti, ktere se nejak odvozuji od zapalu pro hru, originality a souzneni s poslanim hry. I kdyby orgove rozdali po kvalifikaci divoke karty nekolika nekvalifikovanym tymum jen podle toho, s kym se kamaradi, za zasluhy nebo ze sympatie, bylo by to zcela v poradku, od toho se to jmenuje divoka karta. Takhle do toho vyberu aspon trochu vidime a jako bonus z toho vyslo par textu pro propagaci nebo pro radost. Navic to zjevne prilis mnoho lidi netankuje, kdyz z 350 tymu vytvorilo esej jen odhadem 60-70 (eseje typu "nemame cas psat esej" pomijim).

Dalibor
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: so. říjen 14, 2006 12:27    Předmět: Re: Esej Pralinek

Fň napsal:
Chci jen specialne podekovat Pralinkam, doba cteni jeji eseje byla nejveselejsim okamzikem meho dnesniho dne. Dojit a vyhrat je velky, ale umet prozit a vyjadrit je jeste vetsi.

Dalibor,
ktery se proste na ty Svicky uz pristi rok musi vypravit.


Rádo se stalo. To víš. My, co nevyhráváme, si to vynahrazujeme tím, že o tom píšeme. Každý dělá, co umí.
Zítra na vás budeme myslet. Zorganizovat si kvalifikaci je totiž další věc, kterou neumíme.
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: ne. říjen 15, 2006 21:31    Předmět: Re: Naše esej

Fň napsal:

Kdyz ja si vzpomenu na ony diskuse, prvni co me napadne, ze bez Tvych prispevku by byly minimalne nekolikrat kratsi. Ale to jen na okraj.

Fuj Confused To je vecna diskuze?
citace:
eseje typu "nemame cas psat esej" pomijim

Je prave smutne, ze orgove je pri vyberu nepomijeli, naopak jim mozna davali kvuli casove narocnosti kvuli jejich delce prednost.

Aby to zas nevyznelo - ja teda neplacu, ze nevybrali nas. Ja tu esej psal nejen proto, ze by mohla vyhrat, ale hlavne proto, ze me to bavilo a myslim, ze je i tak docela dobra, ze se mi povedla a ze ji ocenili aspon clenove meho tymu (verim, ze nejen oni). A o tom to je Smile

Beru to podobne:
citace:
jde orgum o to dat sanci hrat tymum nejen podle lusticich schopnosti, ale i podle nejakych dalsich mnohem hure meritelnych vlastnosti

Tedy ti, co maji sanci se kvalifikovat regulerne, zkratka nebyli kvalifikovani divokou kartou Wink

Izmi
Návrat nahoru
kdo je tu nejstarší



Příspěvky: 1

Zaslal: po. říjen 16, 2006 10:00    Předmět: Re: Naše esej

Myslím, že pravidla si stanovují orgové, včetně udílení či neudílení divokých karet. Pokud týmy, kvalifikované na základě eseje, neubíraly místo těm 200 týmům luštitelů kvalifikace - proč o tom vést debatu? Byl to názor orgů a mají na něj právo.
Jinak podíl týmů na kvalifikaci považuji za výborný nápad (beztak by byli jedni z prvních kvalifikovaných), určitě to ušetřilo fůru práce.
Kvalifikace byla super. HanaB.
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: po. říjen 16, 2006 21:42    Předmět: Re: Naše esej

Hehe, myslel jsem si a stale si myslim, ze zbytek meho tymu ne uplne dobre pochopil zadani. Ale byl jsem prehlasovan :-) (Uznavam teda, ze muj vytvor by se asi taky neumistil, byt bych mu daval o fous vetsi sance.)

kdo je tu nejstarší napsal:
Pokud týmy, kvalifikované na základě eseje, neubíraly místo těm 200 týmům luštitelů kvalifikace


Mozna mi neco nedochazi, ale to s tim ne/ubiranim mista je prece blbost, ne? Proste orgove chteji/jsou ochotni delat hru pro az 213 tymu, tak stanovi takove podminky, aby se jich seslo prave tolik (kdyz je previs zajemcu). Kdyby chteli delat hru pro dveste tymu, hralo by dveste tymu. Zas bych tolik nepodcenoval jejich schopnost udelat to tak, aby se seslo (plusminus) prave tolik tymu, kolik chteji. Pak samozrejme kazdy z tech 213 "ubira misto" tem nekvalifikovanym presne stejne. Nechapu ale, co by se na tom mohlo komu nezdat.

Pavel S.
Návrat nahoru
Černý racek



Příspěvky: 52

Zaslal: st. říjen 18, 2006 11:25    Předmět:

Ze zadání bylo celkem pochopitelné, že je důraz kladen na originalitu. Žluté texty mi celkem originální připadají. Trochu mi nesedí to slovo esej. Co si pamatuju z gymnaziálních let, tvrdili nám, že esej je (na rozdíl od anglického essay) poměrně dobře definovaný slohový útvar. Část textů (zejména těch jednovětových, na které ostatně naráží Fimani) se mi do té definice nevejde. IMHO mělo být v zadání obecnější označení, "krátký text" nebo tak něco.

Také jsem ze ze zadání úplně nepochopil, že si týmy, které dostanou divokou kartu, budou moci "mimo soutěž" zaluštit kvalifikaci. Vlastně jsem si byl celkem jistý opakem :) Že když se mi esej povede, připravím zbytek týmu o zábavu. Což byl (vedle silných autocenzurních mechanismů) jeden z důvodů, proč jsem nakonec esej nesubmitnul. Pro příště bych bral, aby to bylo předem vysvětleno.

Ondra
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: st. říjen 18, 2006 12:37    Předmět:

Černý racek napsal:
Trochu mi nesedí to slovo esej. Co si pamatuju z gymnaziálních let, tvrdili nám, že esej je (na rozdíl od anglického essay) poměrně dobře definovaný slohový útvar. Část textů (zejména těch jednovětových, na které ostatně naráží Fimani) se mi do té definice nevejde. IMHO mělo být v zadání obecnější označení, "krátký text" nebo tak něco.


To se mi prave nepodarilo zbytek tymu presvedcit, ze je potreba myslet politicky, a pokud ty eseje ma nekdo vsechny radne precist (a navic, a mozna zejmena, maji byt vystaveny ke cteni vsechny vsem), nemuze to byt nic dlouheho, protoze dneska ma kazdy malo casu a petkrat si rozmysli, jestli bude cist romany, zvlast je-li jich radove stovka. Ze tedy to sluvko esej neni mysleno tak uplne doslova, to si myslim domyslet slo. :-)

Pavel S.
Návrat nahoru
Oberna behen



Příspěvky: 12

Zaslal: so. říjen 21, 2006 21:14    Předmět:

To FIMAN ++:
Me se nahodou vase esej libila, i kdyz se priznam, ze jsem ji necetla celou. Ale hlavni myslenka byla dobra Wink
Taky nechapu, proc se rozcilujes kvuli kvalifikaci, kdyz jste se umistili na 6. miste. A abych te uklidnila - i pres to, ze jsme se nahodou kvalifikovali eseji, tu pravou kvalifikaci bychom zvladli taky Wink Laughing
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: so. říjen 21, 2006 23:25    Předmět:

Oberna behen napsal:
Taky nechapu, proc se rozcilujes kvuli kvalifikaci, kdyz jste se umistili na 6. miste.

Jednak se tu nikdo nerozciluje, druhak nam v diskuzich o hernich mechanizmech nikdy neslo o vlastni trika, ale o princip.

Izmi
Návrat nahoru
Crusader



Příspěvky: 1

Zaslal: po. říjen 23, 2006 20:41    Předmět:

FIMAN++ napsal:

Vsetky do jednej?
Hm, tak to se ti asi zobrazily naky jiny eseje nez me.
Me se totiz u tymu "Crusader" a "Aplikovaní Hrošíci" zobrazil jen prvni radek. A z toho teda rozhodne nemam dojem ze "ich autori si postup zasluzia".

Manec


Ráda bych podotkla, že vyčnívat z davu opravdu vůbec nebylo mím úmyslem a že jsem dokonce vůbec neměla v plány, aby někdo kromě orgů tuto esej četl. Ráda věnuji Fimanu++ jak divokou kartu tak ostudu, která se na ni váže...
Návrat nahoru
Radek Pelánek
Organizátor


Příspěvky: 44

Zaslal: út. říjen 24, 2006 07:53    Předmět:

Crusader napsal:
Ráda bych podotkla, že vyčnívat z davu opravdu vůbec nebylo mím úmyslem a že jsem dokonce vůbec neměla v plány, aby někdo kromě orgů tuto esej četl. Ráda věnuji Fimanu++ jak divokou kartu tak ostudu, která se na ni váže...


No, u zadání esejí je jasně napsáno: "Po ukončení registrace budou všechny zadané eseje zveřejněny. Eseje nebo jejich části mohou být v budoucnu použity k propagaci hry TMOU."
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: pá. říjen 27, 2006 09:50    Předmět:

Oberna behen napsal:
To FIMAN ++:
Me se nahodou vase esej libila, i kdyz se priznam, ze jsem ji necetla celou. Ale hlavni myslenka byla dobra Wink
Taky nechapu, proc se rozcilujes kvuli kvalifikaci, kdyz jste se umistili na 6. miste. A abych te uklidnila - i pres to, ze jsme se nahodou kvalifikovali eseji, tu pravou kvalifikaci bychom zvladli taky Wink Laughing


Snad jen drobne vysvetleni. Nasi esej napsal Lukas, ja jsem ju jen dostal na precteni, valel jsem se u toho smichy, a rekl jsem si ze mame fakt super esej, i kdyz nema politicky moc sanci na divokou kartu. Objevily se v tymu i snahy dat jinou, "politicky prihodnejsi" esej, a temto snaham jsem zabranil.
Za par dni, znaje pouze jedinou - nasi - esej, ctu vitezne "eseje" a udeleni divokych karet tem dvoum jednoradkovym textum me opravdu velmi, vemi nastve.
Je prece naprosto zrejme ze napriklad ta nase (a jiste i spousta jinych, ale ty v ten moment neznam) esej je daleko lepsi nez ty dve jednoradkove! Smile

Nicmene jsem si vedom subjektivity takovych hodnoceni atd. atd., takze jsem dalek toho psat kvuli tomu neco do fora. Ale po precteni prispevku misofa jak jsou vybrane eseje super a jak si postup zaslouzi uz jsem se neudrzel a reagoval do fora. Vedle takoveho nazoru proste musi (nebo aspon ma pravo) zaznit i opacny. Hlavne me ale zajimalo jestli se ke me nekdo pripoji nebo jsem zase jediny kdo ma opacne vnimani sveta nez vsichni ostatni. Ale cely to tema je tak malicherny ze asi proslo bez povsimnuti, coz je nakonec asi dobre.

Ze muj nazor nijak nesouvisi ani se nemeni s tim jak jsme se o dva dny pozdeji kvalifikovali snad neni treba znovu opakovat.

Crusader napsal:

Ráda bych podotkla, že vyčnívat z davu opravdu vůbec nebylo mím úmyslem a že jsem dokonce vůbec neměla v plány, aby někdo kromě orgů tuto esej četl. Ráda věnuji Fimanu++ jak divokou kartu tak ostudu, která se na ni váže...


Je doufam zrejme ze moje zloba v zadnem pripade nemirila proti tymum jako vy (Crusader) nebo Aplikovani hrosici, kteri jste za sve vytvory dostali divokou kartu. Vase pravo napsat jakykoli text je nezpochybnitelne a to ze jste za nej dostali divokou kartu neni vase rozhodnuti, takze neni co resit.

Manec
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina