Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 8. - 2006 -> Fotky a statistika
Autor Zpráva
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 11:42    Předmět: Fotky a statistika

1. Upozornujme ze, Tashi jiz vystavil nejake fotky z Tmou na adrese www.tashi.cz.

2. Na strankach hry jsou jiz pripravene neoficialni statisitky hry, generovane z udaju, ktere zadavaji tymy v autorizovane casti. Pokud vas tym ma zapsane (i priblizne) udaje o postupu vaseho tymu, prosim venujte tomu chvilku casu a zadejte je do systemu. Diky.

Letos jsme pripravili i nove statistiky pruchodu tymu na stanovistich.

-------------------

Update 5.11. 22:00

1. Do systému byly vloženy oficiální příchody týmů na stanovištích 5,9 a 11.

2. Všechny příchody na tyto stanoviště si tedy týmy nemohou změnit. Výjimkou je případ, že tým na stanovišti byl až po odejití organizátora, který příchody zapisoval. V tom případě si tým může sám vložit čas příchodu.

3. Teoreticky mohla nastat situace, že již zadaný odchod z tohoto stanoviště byl zadán špatně (tzn. čas odchodu byl vložen menší než oficiální čas příchodu). V takovém případě byl čas odchodu nastaven na oficiální čas příchodu. Prosíme týmy, aby si takové to údaje opravily. Pokud jsem to ovšem dobře sledoval, takový případ byl výjimečný.

4. Týmy, které vůbec statistiku nezadávaly nebo ji měli špatně zadanou (viz bod 3 a také případy, kdy tým měl zadanou nulovou dobu luštění), mají čas odchodu i příchodu nastaven na stejnou hodnotu. Tyto údaje jsou pak při výpisu odlišeny od těch, které mají zadaný i čas odchodu - buď barevně nebo jako "nezadáno".

5. Již byly nahrány fotky do fotogalerie.

-------------------

Update 19.11. 23:00

- statistika postupu jednotlivých týmů, přístupná je kliknutím na jméno týmu ve statistikách stanovišť nebo v autorizované části. Například průchod týmu Prahory je zde.
Je možnost porovnávat postupy týmů mezi sebou.

- nový sloupec ztráta luštění vyjadřuje rozdíl od mediánu doby luštění všech ostaních týmů. To by to mělo vyjadřovat, kolik času tým na daném stanovišti získal či ztratil.

- nový sloupec Změna pořadí ve statistikách všech stanovišť je mediánem absolutní hodnoty změny pořadí týmů, které na stanoviště došly. Toto trochu "magické" číslo by mělo vyjadřovat, na kterých stanovištích se nejvíce míchalo pořadí.


Naposledy upravil tomh dne ne. listopad 19, 2006 00:09, celkově upraveno 5 krát.
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 19:21    Předmět:

Nebylo by zajímavější ve statistice úloh na jednotlivých stanovištích uvést u každého týmu spíš rozdíl oproti průměrnému času luštění, než zpoždění při příchodu? Nebo aspoň jako další údaj...
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 19:55    Předmět: statistiky

Ted jsem pridal ofificalni pruchod na stanovisti cislo 4 a statistiky zrovna jsou trochu rozhozene takze prosim chvili strpeni....
Návrat nahoru
Chlýftým rypák



Příspěvky: 46

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 20:34    Předmět:

Chtěl bych reklamovat náš zápis na 4. stanovišti, tak pozdě jsme tam nebyli... Na 5. možná (a dost pravděpodobně) ano, ale na 4. jsme přišli, podle údajů zapisovatelky, sedmí s asi hodinovou ztrátou na Prahory.

Aleš
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 20:48    Předmět:

My tam teď taky máme pravděpodobně čas příchodu na 5.
Návrat nahoru
DuJour a spol.



Příspěvky: 7

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 20:55    Předmět:

Jo no, taky myslim, ze tam mate bugu. Toto jsou vcelku urcite prichody na 5. sifru.
Katka
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 21:05    Předmět:

Takze prave jsem se dozvedel ze mate pravdu a dodany zapis byl
ze stanoviste cislo 5. Jdu to spravovat.
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 21:47    Předmět:

Ještě drobnost - všude jmenované Scheberovy zahrádky jsou ve skutečnosti Schreberovy... Idea

A propos, proč je šifra 5 nazvaná Zábrdovický most, když to bylo pískoviště?
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 21:48    Předmět: Vlozeny oficialni statistiky

1. Takže do systému byly vloženy průchody na stanovištích 5,9 a 11.

2. Všechny příchody na tyto stanoviště si tedy týmy nemohou změnit.

3. Teoreticky mohla nastat situace, že již zadaný odchod z tohoto stanoviště byl zadán špatně (tzn. čas odchodu byl vložen menší než oficiální čas příchodu). V takovém případě byl čas odchodu nastaven na oficiální čas příchodu. Prosíme týmy, aby si takové to údaje opravily. Pokud jsem to ovšem dobře sledoval, takový případ byl výjimečný.

4. Týmy, které vůbec statistiku nezadávaly nebo ji měli špatně zadanou (viz bod 3 a také případy kdy tým měl zadanou nulovou dobu luštění), mají čas odchodu i příchodu nastaven na stejnou hodnotu. Tyto údaje jsou pak při výpisu odlišeny od těch, které mají zadaný i čas odchodu - buď barevně nebo jako "nezadáno".

5. Již byly nahrány fotky do fotogalerie.
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 22:00    Předmět:

Borci v uvozovkách napsal:
Ještě drobnost - všude jmenované Scheberovy zahrádky jsou ve skutečnosti Schreberovy... Idea

A propos, proč je šifra 5 nazvaná Zábrdovický most, když to bylo pískoviště?


Opraveno a přidáno.
Návrat nahoru
and all that jazz



Příspěvky: 8

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 23:43    Předmět: statistiky

Nevím jak a proč se to stalo, protože jsem u toho nebyl osobně (nechtělo se mi do kopečka k pomníčku), ale chybí nám zápis na 11. stanovišti... Nemám tady naše časy na stanovištích takže nevím přesněji, ale celkem jsem si jist, že jsme došli dále, protože tam jsem již osobně byl:-) Jsme sice gumy a opět jsme si to ověřili, ale zase snad ne tolik:-)

Petr
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 23:47    Předmět:

tomh napsal:
Borci v uvozovkách napsal:
Ještě drobnost - všude jmenované Scheberovy zahrádky jsou ve skutečnosti Schreberovy... Idea

A propos, proč je šifra 5 nazvaná Zábrdovický most, když to bylo pískoviště?


Opraveno a přidáno.


Díky, ještě to zůstalo u zadání šifer Wink
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 23:57    Předmět: Re: statistiky

and all that jazz napsal:
Nevím jak a proč se to stalo, protože jsem u toho nebyl osobně (nechtělo se mi do kopečka k pomníčku), ale chybí nám zápis na 11. stanovišti... Nemám tady naše časy na stanovištích takže nevím přesněji, ale celkem jsem si jist, že jsme došli dále, protože tam jsem již osobně byl:-) Jsme sice gumy a opět jsme si to ověřili, ale zase snad ne tolik:-)

Petr


To jsem zapoměl nahoru napsat - výjimkou nemožnosti editovat oficiální příchody je případ, že tým na stanovišti byl až po odejití organizátora, který příchody zapisoval. V tom případě si tým může sám vložit čas příchodu.
Návrat nahoru
and all that jazz



Příspěvky: 8

Zaslal: po. listopad 06, 2006 00:38    Předmět: Re: statistiky

tomh napsal:
and all that jazz napsal:
Nevím jak a proč se to stalo, protože jsem u toho nebyl osobně (nechtělo se mi do kopečka k pomníčku), ale chybí nám zápis na 11. stanovišti... Nemám tady naše časy na stanovištích takže nevím přesněji, ale celkem jsem si jist, že jsme došli dále, protože tam jsem již osobně byl:-) Jsme sice gumy a opět jsme si to ověřili, ale zase snad ne tolik:-)

Petr


To jsem zapoměl nahoru napsat - výjimkou nemožnosti editovat oficiální příchody je případ, že tým na stanovišti byl až po odejití organizátora, který příchody zapisoval. V tom případě si tým může sám vložit čas příchodu.


No to sice je možný, ale my jsme tam byli ráno, to tam ještě určitě byl i podle těch ostatních časů... no, prostě to tam vložíme a bude:-)
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: po. listopad 06, 2006 14:03    Předmět:

A mohli bychom ještě prosit o vysvětlení, proč nám bylo na šifře 9 řečeno, že jsme 104. a teď v tabulce jsme 108.? Shocked
Návrat nahoru
Sven Dražan
Admin


Příspěvky: 29

Zaslal: po. listopad 06, 2006 17:33    Předmět: Korkce pořadí

Borci v uvozovkách napsal:
A mohli bychom ještě prosit o vysvětlení, proč nám bylo na šifře 9 řečeno, že jsme 104. a teď v tabulce jsme 108.? Shocked


Posun v pořadí je způsoben naší nekonzistencí v zápisu příchozích týmů, prvních asi 50 týmu se zapisovalo pouze do vrcholové knihy a my si zapisovaly jejich čas příchodu a pořadí jsme určovali dle knihy, jenže několik týmů se nezapsalo do vrcholové knihy čímž vznikl posun, pořadí, které je teď vystavené by mělo být kompletní podle času příchodu věch týmů (pokud přišli ve stejnou chvíli potom dle zápisu v knize).
Návrat nahoru
La Kukarača



Příspěvky: 40

Zaslal: út. listopad 07, 2006 00:00    Předmět: Ad Poděkování na webu

pro admina: nechci vypadat jako qerulant, ale rád bych reagoval na dvě chyby v poděkování na webu.
První ve jméně mého chlebodárce - Nadace Partnerství se píše s velkým P; druhou ve jméně mé vlastní ženy - "Cenková" neobsahuje žádná písmena s háčky.
Dík
Čenda / La Kukarača
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: út. listopad 07, 2006 00:16    Předmět:

Opraveno.
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: so. listopad 18, 2006 22:51    Předmět: Nové statistiky

Při léčení nemoci jsem se nenudil a přidal jsem na stránky nějaké nové statistiky:

- statistika postupu jednotlivých týmů, přístupná je kliknutím na jméno týmu ve statistikách stanovišť nebo v autorizované části. Například průchod týmu Prahory je zde.
Je možnost porovnávat postupy týmů mezi sebou.

- nový sloupec ztráta luštění vyjadřuje rozdíl od mediánu doby luštění všech ostaních týmů. To by to mělo vyjadřovat, kolik času tým na daném stanovišti získal či ztratil.

- nový sloupec Změna pořadí ve statistikách všech stanovišť je mediánem absolutní hodnoty změny pořadí týmů, které na stanoviště došly. Toto trochu "magické" číslo by mělo vyjadřovat, na kterých stanovištích se nejvíce míchalo pořadí.
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina