Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 7. - 2005 -> Škaredé pravidlo
Autor Zpráva
Polojeníčci



Příspěvky: 23

Zaslal: út. listopad 01, 2005 08:47    Předmět: Škaredé pravidlo

"Stanoviště č. 9 se v sobotu v 8:00 uzavírá a po tomto okamžiku již přes něj nelze dále pokračovat."

Toto pravidlo (myslím, že je nové) se mi nelíbí. Obzvláště v kombinaci s jiným novým pravidlem, že hra nemusí končit ve 12, ale i později. Nemyslím, že byste ho ještě změnili, a možná máte pádné organizační nebo zážitkovo-pedagogické důvody. Jenom chci, abyste věděli, že se mi nelíbí vyřazovat ze hry týmy, které mají "zaplaceno" za hru do 12 hodin a pořád i šanci vyhrát.

Co když vedoucí tým soutěže projde 9 v 7:55 a skupina pronásledovatelů 10 minut za ním administrativně vypadne ??? A co když první tým dorazí v 8:01 ?

Časový limit na stanovištích jsem zažil už na Krtčí noře a koukání na hodinky děsně ztěžovalo soustředění na řešení šifer.

Héra
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: út. listopad 01, 2005 09:52    Předmět: Re: Škaredé pravidlo

Polojeníčci napsal:
"Jenom chci, abyste věděli, že se mi nelíbí vyřazovat ze hry týmy, které mají "zaplaceno" za hru do 12 hodin a pořád i šanci vyhrát.
Héra


Tak tuhle argumentaci musím důrazně odmítnout! Týmy mají (snad) zaplacenu možnost startovat a možnost (velmi reálnou) projít hru podle pravidel. Je to síto hry. A že mají týmy zaplaceno do 12 hodin? Hmhm...
Návrat nahoru
Polojeníčci



Příspěvky: 23

Zaslal: út. listopad 01, 2005 13:48    Předmět: Re: Škaredé pravidlo

Ivo C. napsal:
Polojeníčci napsal:
"Jenom chci, abyste věděli, že se mi nelíbí vyřazovat ze hry týmy, které mají "zaplaceno" za hru do 12 hodin a pořád i šanci vyhrát.
Héra


Tak tuhle argumentaci musím důrazně odmítnout! Týmy mají (snad) zaplacenu možnost startovat a možnost (velmi reálnou) projít hru podle pravidel. Je to síto hry. A že mají týmy zaplaceno do 12 hodin? Hmhm...

To nebyla argumentace, ale vyjádření, že se mi něco nelíbí. O tom je těžko diskutovat, to je prostě fakt. Argumenty byly uvedeny v necitované části příspěvku a ty jsi pominul. Chápu, že třeba nechceš před hrou prozrazovat nějaký záměr, v pohodě.

Jakékoliv síto se nikdy nikomu nebude líbit. Až dosud měl každý tým právo se sám rozhodnout, kdy a jak skončí (nepatřilo to k duchu hry ?). Teď je v průběhu hry administrativní vyřazování. Což takhle zrušit tu nápovědu na plotě v 18 hodin a udělat první síto hned na startu ? Porušuji tou otázkou serióznost diskuse, ale je to jen zveličení problému, který stanoviště 9 vytváří.

Myslím, že týmy nemají jen právo startovat, ale hrát hru až do konce. Pravidla samozřejmě určujete vy, ale tohle nemá v žádném oporu a už je zaplaceno.

Héra
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: út. listopad 01, 2005 14:53    Předmět:

Héro, ta poslední věta (o placení a opoře v pravidlech) je podle mě zavádějící. Oporu v pravidlech to má. Součástí řešení zprávy (součástí postupu) je i předem vyhlášený časový limit - prostě je to druh překážky (stejně jako je jindy součástí řešení jiných šifer třeba znalost morseovky - to dokonce ani nedeklarujeme v pravidlech TMOU). Ono to není slovíčkaření: časový limit není v principu pravidlo TMOU (resp. je to součást pravidel o tom, že při nevyřešení úkolu tým nemůže pokračovat dál - úkolem je v tomto případě zvládnout luštění v časovém limitu). Je to tedy informace o struktuře hry a jednom z kritérií luštění na městských stanovištích. Je to informace stejné povahy, jako informace o počtu stanovišť. Vzhledem k povaze této informace a k loňské diskusi o nevhodnosti "utajování" struktury hry na tento limit předem upozorňujeme.

Mimochodem tato informace byla krátkou dobu vyvěšena už na počátku září (či-li jsme se s tím moc netajili), nebyl ale znám přesný čas rušení 9. stanoviště, takže jsme to raději stáhnuli, aby to někoho nezmátlo.

K líbení se nevyjadřuji záměrně, plně chápu, že se tato informace líbit nemusí. Tj. jako názor to vnímám a nijak s ním nepolemizuji. K podrobnější diskusi o plusech a mínusech struktury TMOU 7 ovšem schází informace:), takže se prostě těšte. Orgové se taky těšíSmile
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: út. listopad 01, 2005 17:38    Předmět: Re: Škaredé pravidlo

Ivo C. napsal:
Polojeníčci napsal:
"Jenom chci, abyste věděli, že se mi nelíbí vyřazovat ze hry týmy, které mají "zaplaceno" za hru do 12 hodin a pořád i šanci vyhrát.
Héra


Tak tuhle argumentaci musím důrazně odmítnout! Týmy mají (snad) zaplacenu možnost startovat a možnost (velmi reálnou) projít hru podle pravidel. Je to síto hry. A že mají týmy zaplaceno do 12 hodin? Hmhm...


Iracionalne mi to taky prijde jako zcela absurdni argumentace. ;-)

Racionalne uznavam, ze se tu holt nejake penize plati, takze nemuze byt "a priori neslusne" do nich nejak stourat, dokonce i v pripade, ze jsou na nutne naklady a ze lze Orgum verit, ze se je budou snazit vyuzit co nejlepe. Ani v takovem pripade se mi ovsem te argumentaci nedari rozumet. Jakoze to melo byt znamo predem? No tak bylo by to asi lepsi, ale myslim, nic neni ztraceno: pokud nektery tym ma pocit, ze kdyby toto vedel predem, ze by do toho nesel, takova Slamastyka mu ty prachy jiste rada "vrati", takze jedinou ztratou bude, ze si na ten vikend mohl naplanovat neco jineho, s tim se da zit. ;-) Pokud by to vase rozhodovani o ucasti na hre stejne neovlivnilo (coz predpokladam), unika mi, v cem vidite problem.

P.
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: út. listopad 01, 2005 22:23    Předmět:

No, vzhledem k tomu, ze nejsou mapy pro terenni cast, tipuju, ze to bude jeste trochu zajimavejsi a uzavirka terenni casti z toho tak nejak vyplynula.

Lukáš
Návrat nahoru
Polojeníčci



Příspěvky: 23

Zaslal: čt. listopad 03, 2005 19:00    Předmět:

Tušil jsem, že to tak nějak dopadne. Vidím dvě možnosti.

1) Všimli jste si, že pravidla hovoří (kupodivu !!!) o jídle na 15 hodin zátěže, i když hra končí nejdříve ve 12 ? Čili jídlo máme mít jenom do těch 8:00. Na devítce tedy bude bufet, který se kvůli nedostatku lidí musí zavřít. Lidi musí být od 9 v cíli na vysvětlování postupu atd.

2) Aby se lidi nenahromadili jako loni ve vlaku, bude nás do terénu vozit kyvadlový (mikro)bus. Na provoz po 8:00 už nejsou peníze nebo lidi, viz bod 1.

Héra
Návrat nahoru
Zlí unolidé



Příspěvky: 16

Zaslal: pá. listopad 04, 2005 09:19    Předmět:

na vypisu z uctu jsem nezahledl zadnou platbu CD, takze vlak asi nebude Smile

ale par veci z toho vypisu poznat lze [a hrajici tymy je stejne vedi]
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: pá. listopad 04, 2005 10:34    Předmět:

A co se nechat prekvapit a neanalyzovat - a pokud uz jste neco analyzovali, tak nenaznacovat? Smile
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina