Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 7. - 2005 -> Gratulace vítězům kvalifikace
Autor Zpráva
Proudoví krtci



Příspěvky: 27

Zaslal: ne. říjen 02, 2005 20:21    Předmět: Gratulace vítězům kvalifikace

Gratulujeme fenám, jste fakt dobří. Shocked
Jak se řešil úkol 32? Twisted Evil
Návrat nahoru
Prahory



Příspěvky: 41

Zaslal: ne. říjen 02, 2005 20:34    Předmět:

My taky gratulujeme a vsechna cest i Krtkum+. Mohu se otazat, kdo jsou ty Proudove feny? Jinak 31 byla drsna, asi dve hodiny jsme sli spravnou cestou, nez jsme konecne dosli k tomu heslu. Podle me je to na kvalifikaci prehnane tezka sada.
Návrat nahoru
Chlýftým rypák



Příspěvky: 46

Zaslal: ne. říjen 02, 2005 23:17    Předmět:

Feny jsou podle toho, co vím druháci z Jarošky.
Potupeni gratulujeme Smile

Aleš


Naposledy upravil Chlýftým rypák dne čt. říjen 06, 2005 19:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
La Kukarača



Příspěvky: 40

Zaslal: po. říjen 03, 2005 08:06    Předmět: Re: Gratulace vítězům kvalifikace

Proudoví krtci + napsal:

Jak se řešil úkol 32?


32 byla mnohem jednodušší než 31 .. ale objevili jsme to až kolem půlnoci. Stačilo pro zapsání další dávky šipek vždycky přeskočit do nové tabulky Wink
Návrat nahoru
Proudoví krtci



Příspěvky: 27

Zaslal: po. říjen 03, 2005 08:45    Předmět: Sipky

La Kukarača napsal:
Proudoví krtci + napsal:

Jak se řešil úkol 32?


32 byla mnohem jednodušší než 31 .. ale objevili jsme to až kolem půlnoci. Stačilo pro zapsání další dávky šipek vždycky přeskočit do nové tabulky Wink


My jsme s tim skoro nehnuli a to jsme tohle presne zkouseli. Sad Zajimavy je, ze vetsina kvalifikovanych tymu udelala driv 31 nez 32. A taky je zajimavy, ze nikdo nevyresil sifru 22 (Mrizka). Vitek
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: po. říjen 03, 2005 09:39    Předmět:

Zdarec, ta mřížka nás taky překvapila - ale od určité chvíle to už asi byla taktika týmů - vůbec ji neřešit, když ji zatím nikdo nedal. Dá se vyřešit poměrně rychle (do 20 minut). Jinak se ukazuje, že letos máme opravdu hodně dobré testery:) Že je level č. 3 těžký jsme věděli, nicméně jsem byl větší optimista (můj odhad byl tak 50 týmů do půlnoci - no a to se stalo až k ránu). Na druhou stranu, kam jinam dát tak těžké šifry - přímo na TMOU je už tahle obtížnost nevhodná. Kvalifikace nám vlastně slouží mj. i jako neocenitelná sběrna dat - podle času řešení jednotlivých šifer (a našich odhadů o jejich obtížnosti) se dá teď daleko lépe nastavit sled a obtížnost šifer na samotné hře... Samozřejmě je mi líto všech pracujících - dneska v noci jsem vlastně nespal a držel všem palce!
Návrat nahoru
Černý racek



Příspěvky: 52

Zaslal: po. říjen 03, 2005 12:01    Předmět:

My jsme teda 22 minuli nejen kvuli koukani do statistiky, ale hlavne kvuli tomu, ze to z tech tri ukolu vypadalo nejmin zabavne - proste jednoznacne zadany ukol. IQ test vypadal nejlakaveji a krizovka vabila absenci tajenky Smile
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: po. říjen 03, 2005 12:05    Předmět:

Tak se nakonec objevilo i pár úspěšných řešitelů 22.
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: po. říjen 03, 2005 12:10    Předmět:

Včera večer to jinak bylo docela psycho i pro nás orgy:) Sázel jsem na Prahory, když po necelé hodině byly ve trojce, říkali jsme si, že to jde podle očekávání - tak do 40 minut jsme čekali úspěšné prolomení třetího levelu. A furt nic. Znervóznilo mě to natolik, že jsem donutil tým znova vystřihnout a kompletně zkontrolovat krychli, jestli tam fakt není chyba:)) Když se pak objevil zelený puntík Proudových fen dříve, než uplynula třetí hodina od začátku, měli jsme velkou radost.
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: po. říjen 03, 2005 13:37    Předmět: Re: Gratulace vítězům kvalifikace

La Kukarača napsal:
Proudoví krtci + napsal:

Jak se řešil úkol 32?


32 byla mnohem jednodušší než 31 .. ale objevili jsme to až kolem půlnoci. Stačilo pro zapsání další dávky šipek vždycky přeskočit do nové tabulky Wink


Tem, co to nedali, mozna tenhle popis prilis nenapovi. Zkusim upresnit:
Prvni sloupec dal jedno pismeno, prvni dva sloupce druhe, prvni tri treti ... vsechny posledni.
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: po. říjen 03, 2005 15:20    Předmět: 31

Taky jsme čekali brzké prolomení třetího levelu, když jsme se do něj dostali už po 55 minutách a okolo půl deváté (?) jsme měli složenou kostku. No, nestalo se. A tak jsme se úspěšně propadli o 66 příček v pořadí, ale jsme tam. SvPZ.
Návrat nahoru
Chlýftým rypák



Příspěvky: 46

Zaslal: po. říjen 03, 2005 20:03    Předmět:

Myslím, že v 32 bylo docela matoucí, že ta tabulka byla 3*5 a šipky 6*10, takže to strašně svádělo ňák to dělit na čtvrtiny nebo po čtyřech.

Rosťa


Naposledy upravil Chlýftým rypák dne čt. říjen 06, 2005 19:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Feny



Příspěvky: 2

Zaslal: út. říjen 04, 2005 07:15    Předmět: Re: Gratulace vítězům kvalifikace

Proudoví krtci + napsal:
Gratulujeme fenám, jste fakt dobří. Shocked
Jak se řešil úkol 32? Twisted Evil

Díky...omlouváme se za ten název - ten jsem vymyslel já (Vojta Robotka) s Mašíkem Smile ...neberte to jako provokaci Smile
Jak se řešila 32 už asi víte - já jsem prvně dělal řádky, pak jsem zkusil sloupce a zjistil jsem že když 1.sloupec vychází a druhej ne, tak že na tom prvním bude asi nějak závislej...no a pak to nějak vyšlo Smile
Jinak gratulujeme vám a Prahorám za 2. a 3. místo, Pr. FENY
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: út. říjen 04, 2005 10:11    Předmět:

Myslím, že kromě vítězů kvalifikace je teď v euforii i 190. tým W factore:))) Naopak 191. IQtIQ přišel o jisté místo jen o pár minut:( Jsem docela zvědavý, kolik týmů to ještě vyřeší za těch 24 hodin do konce kvalifikace. Zatím to vypadá, že šance být vylosován by mohla být docela slušná...
Návrat nahoru
La Kukarača



Příspěvky: 40

Zaslal: út. říjen 04, 2005 12:38    Předmět:

Taky si myslím, že týmy Hatori, Zatimnevim a Ospalé sovy bude šeredně mrzet, az zjistí, že jim chyběl jen jeden snadný krok k tomu, aby se kvalifikovaly ...
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: út. říjen 04, 2005 12:43    Předmět:

La Kukarača napsal:
Taky si myslím, že týmy Hatori, Zatimnevim a Ospalé sovy bude šeredně mrzet, az zjistí, že jim chyběl jen jeden snadný krok k tomu, aby se kvalifikovaly ...

Jo, furt o tom přemýšlím, co se stalo? Dodělat kvalifikaci pro tyhle tři týmy byla otázka deseti minut (což musely ze statistiky poznat), a přitom od noci nic... Kromě různých sci-fi vysvětlení mě napadá snad jedině, že tyhle týmy nechtějí (nemohou) jít na terénní TMOU, a proto nedokončily kvalifikaci záměrně.
Návrat nahoru
La Kukarača



Příspěvky: 40

Zaslal: út. říjen 04, 2005 14:41    Předmět:

Ivoš Cicvárek napsal:
tyhle týmy nechtějí (nemohou) jít na terénní TMOU, a proto nedokončily kvalifikaci záměrně.


Nás napadlo, že byli po vyřešení kostky tak hotoví (nebo jim euforie zakalila rozum), že si toho drobného detailu - čtvrté úrovně kvalifikace - vůbec nevšimli. A až se příště podívají na web, budou se divit ... něco jako týmy, které se loni kvalifikovaly v první (zrušené) kvalifikaci, a dál se nestaraly; i když u těch to nebyla tak docela jejich chyba.
Návrat nahoru
Chlýftým rypák



Příspěvky: 46

Zaslal: út. říjen 04, 2005 15:12    Předmět:

Ivoš Cicvárek napsal:
Myslím, že kromě vítězů kvalifikace je teď v euforii i 190. tým W factore:))) Naopak 191. IQtIQ přišel o jisté místo jen o pár minut:( Jsem docela zvědavý, kolik týmů to ještě vyřeší za těch 24 hodin do konce kvalifikace. Zatím to vypadá, že šance být vylosován by mohla být docela slušná...

Oni IQtIQ měli smůlu, že byli vyhozeni z informatiky, kde zrovna odeslali řešení 3. série a test už nestihli.
Kdežto W factor negative měl jednoho člena doma...
Ti, co mají třetí a nemají čtvrtou, spíš nechtějí do terénu, protože by to jinak bylo opravdu extrémní selhání.

Aleš


Naposledy upravil Chlýftým rypák dne čt. říjen 06, 2005 19:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
La Kukarača



Příspěvky: 40

Zaslal: st. říjen 05, 2005 10:00    Předmět:

Zatimnevim se nakonec kvalifikovali aspoň do losování, takže to nevypadá úplně jako úmysl ...
Návrat nahoru
Šlamastyka



Příspěvky: 27

Zaslal: st. říjen 05, 2005 11:57    Předmět: Kdy bude losování?

Kdy bude losování? Lomcuje mnou nedočkavost Wink
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina