Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 9. - 2007 -> Poděkování organizátorům
Autor Zpráva
Tykadla



Příspěvky: 57

Zaslal: ne. listopad 04, 2007 19:50    Předmět: Poděkování organizátorům

Chtěl bych poděkovat orgům za opravdu nádhernou a vydařenou hru. Začátek na námětí Svobody s devíti rozmanitými šiframi ve formě šou byl opravdu úchvatný (možná jste si ho měli nechat na příští, jubilejní, ročník Smile ). Žádná šifra nebyla extrémně lehká, ale ani extrémně těžká. I ty nejslabší týmy si mohly hru užít až do konce časového limitu. Do cíle došlo nějakých 20 týmů, kterým to jistě udělalo radost (nám rozhodně!). I počasí jste objednali suprovní. Nebyla to sice taková drsná Tmou, na jakou jsme zvyklí, ale potěšila.

A abych jenom nechválil, hra měla jednu zásadní chybu. Po úrazu nohy jsem bohužel musel vynechat terénní část, takže jsem si hru nemohl vychutnat celou. Smile Tak snad příště. Wink

Tykadlo Robert
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: ne. listopad 04, 2007 22:17    Předmět: Berle

Mohu se zeptat, jak (kde) jsi travil cas v dobe, kdy byla ostatni tykadla v terenu? (Uz jsme nekolikrat uvazovali o rozdeleni tymu na terenni skupinu a lustitelskou, zatim jsme se k tomu neodhodlali. Kdyby ale byla nutnost ... S moderni technikou by to melo rozhodne velke vyhody v teplotnim konfortu ... )

hroch
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: ne. listopad 04, 2007 22:21    Předmět:

Teplotní komfort se zajišťuje rumem.
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: ne. listopad 04, 2007 22:30    Předmět: Rum

A ja myslel, ze jsme zaver ztratili kvuli chybejicim podlikackam. Ale mozna je to skutecne jen tim zatvrzelym odporem proti alkoholu. Cokoladu jsem do sebe pral o 106, ale v pralinky jsem ji holt nepretavoval.
Návrat nahoru
Tykadla



Příspěvky: 57

Zaslal: ne. listopad 04, 2007 23:18    Předmět: Re: Berle

Opravte to napsal:
Mohu se zeptat, jak (kde) jsi travil cas v dobe, kdy byla ostatni tykadla v terenu? (Uz jsme nekolikrat uvazovali o rozdeleni tymu na terenni skupinu a lustitelskou, zatim jsme se k tomu neodhodlali. Kdyby ale byla nutnost ... S moderni technikou by to melo rozhodne velke vyhody v teplotnim konfortu ... )

Chodit po rovném hladkém povrchu mi nedělá problém (i když jsem absolutně netušil, kolik vydržím, myslel jsem si, že 10 km bych vydržet mohl), s ostatním (schody, kopce, hrbolaté pěšinky) problémy mám.

Čekal jsem se Zdeňkem nedaleko konečné autobusu, kdyby bylo potřeba vyrazit pomoct. Malinko jsme se i prospali (celkem asi hoďku a půl). Nakonec jsem v terénu ušel 14 km (plus něco málo ve městě) - vyrazili jsme na pomoc, která nakonec nebyla potřeba - a posledních 5 km bylo hodně krutých. Podrobnosti možná napíšu do nějaké zprávy.

Robert
Návrat nahoru
Tmou a stepí divočinou



Příspěvky: 13

Zaslal: po. listopad 05, 2007 10:08    Předmět: Luštění po telefonu

Já zažila luštitele po telefonu na jedné Bedně, kdy byl jeden z členů odvolán po hodině hry. Naštěstí tam byl hlavolam, který postupně luštil. Předávat po telefonu popisy šifer a pokusy pomoci s luštěním je takřka nemožné - zvláště pokud je principem něco grafického, čeho si takto přes telefon nedá všimnout.

Jixipen
Návrat nahoru
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: po. listopad 05, 2007 10:57    Předmět: Re: Luštění po telefonu

Tmou a stepí divočinou napsal:
Já zažila luštitele po telefonu na jedné Bedně, kdy byl jeden z členů odvolán po hodině hry. Naštěstí tam byl hlavolam, který postupně luštil. Předávat po telefonu popisy šifer a pokusy pomoci s luštěním je takřka nemožné - zvláště pokud je principem něco grafického, čeho si takto přes telefon nedá všimnout.

Jixipen

Na to je fotak na mobile a pripojenie na internet, nie? Moderna technika je svina Very Happy

(Tiez sme to nikdy este nerobili, internet v roamingu je drahy jak svina a prechadzka je predsa prijemnou sucastou hry, ale v moznostiach techniky to uz rozhodne je.)

--
misof
Návrat nahoru
Chlýftým rypák



Příspěvky: 46

Zaslal: po. listopad 05, 2007 11:20    Předmět:

Organizátoři, děkujeme. Když takhle vypadal jenom obyčejný 9. ročník, tak co teprv 10.? jubilejní? Smile

Ad předávání šifer: Tým dělený na luštící a chodící jsme měli na Za Pokladem, kde byla jakákoliv spolupráce po telefonu dovolena. Vypůjčili jsme si mobiní připojení na internet, ale největší problém byl nedostatek signálu na trase hry. Navíc doma v teple je to daleko horší s morálkou, v terénu se člověk probere přesuny, ale jinak usne a vůbec mu to nemyslí. A navíc u průchozích šifer je předávání zadání vyložená ztráta času.

Aleš
Návrat nahoru
Neceli



Příspěvky: 1

Zaslal: po. listopad 05, 2007 12:08    Předmět: podekovani

Je tu malo chvaly, takze bylo to super zabavne myslim ze pro vsechny. Uvod byl grandiozni, sifry napadite, trasa pekna, pocasi idealni, proste parada!
Moc velky dik organizatorum!
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: po. listopad 05, 2007 12:46    Předmět:

Tak i ja se pridam za Pomocne Ponocne ke gratulaci Orgum za perfektni zvladnuti cele hry.

Rad bych podekoval i tem 2/5 pralinek, ze me vzali s sebou jako doplneni sveho ochoreleho tymu.

Gimli2
Návrat nahoru
Totální diferenciál



Příspěvky: 32

Zaslal: po. listopad 05, 2007 13:01    Předmět: Podekovani

Urcite se i ja pripojuji za tym Totalni diferencial k velmi pekne proveden hre, ktera byla vyborna zvladnuta. Negativa bych nenasel temer zadna. Vyborne pripraveno. Pekne sifry a hezka priroda Wink
Luinar
Návrat nahoru
Totální diferenciál



Příspěvky: 32

Zaslal: po. listopad 05, 2007 17:46    Předmět: další pochvala

Asi je to absurdní, posílat další příspěvek za stejný tým, ale nemůžu si pomoc - ale poté, co jsem si vloni hodně stěžoval musím letos taky hodně chválit:) Především mi to přišlo všechno tak nějak blíž a míň do kopce - a nebyl tam žádný orienťák! Některé šifry byly dost jednoduché, ale zase ne tak, abychom se u nich nudili, prostě taková pohodvá hra, po které jsem vždycky toužil, se spoustou zábavných a zajímavých prvků (start, tišťák, kostka, vojenský prostor...).

Někdo by možná řekl, že Tmou ztratila svoji exkluzivitu (když došlo 17 týmů), ale já bych to viděl pozitivně, neměl jsem tentokrát takový předem prohraný pocit po půlce noci - ještě příchod na 10ku (kterou jsme nedali) jsme měli zřejmě lepší, než některé týmy, co došly, takže i naše plazivé tempo přesunu by bylo bývalo dostatečné k průchodou hrou (nebýt tech prokletých rybiček).

Takže dík a příště nás tam máte zase:)

Honza
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: po. listopad 05, 2007 21:45    Předmět:

Naši první Bednu (2005) jsme šli tak, že dva členové týmu byli doma (jeden onemocněl, druhý o něj pečoval) a dostávali emailem zadání šifer (focené digiťákem a emailované přes EDGE). Při tom jsem si ověřil, že to je pakárna, kterou si už nechci zopakovat. Na každé další šifrovačce jsem doufal, aby to orgové do tohoto trendu nedotlačili sami. Zatím mám dojem, že orgové o tom ví a dělají vše proto, aby se to nestalo. A to oceňuji.

Stejně tak oceňuji snahu vést trasu i mimo značené cesty, takže člověk musí občas použít mapu i buzolu a trochu se orientovat v terénu (i když na zádech táhne gpsku Wink).

Richard
Návrat nahoru
abpopa



Příspěvky: 16

Zaslal: po. listopad 05, 2007 23:36    Předmět: Poděkování

Za sebe, a věřím, že i za celý náš tým, bych rád vyslovil poděkování orgům za velmi povedenou hru. Musím říci, že jsem si celou dobu užíval spolupráci týmu, který konečně i na TMOU došel do cíle. Šifry se mi fakt líbily, snad chyběla jen ta nejtežší s nějakým elegantním rešením, na které setřeseme celé startovní pole Smile. Užívám si četbu přibývajících reportáží, bylo super být zase o prvním listopadovém víkendu u "toho".

Bohužel ne u všeho, mrzí mě, že jsem prošvihl ty cheerleaders, jak se tu o nich básní Smile
--
David, abpopa
Návrat nahoru
La Kukarača



Příspěvky: 40

Zaslal: st. listopad 07, 2007 10:08    Předmět: Re: Berle

Opravte to napsal:
Mohu se zeptat, jak (kde) jsi travil cas v dobe, kdy byla ostatni tykadla v terenu? (Uz jsme nekolikrat uvazovali o rozdeleni tymu na terenni skupinu a lustitelskou, zatim jsme se k tomu neodhodlali. Kdyby ale byla nutnost ... S moderni technikou by to melo rozhodne velke vyhody v teplotnim konfortu ... )

hroch


My jsme s tím trochu počítali, protože s jedenačtvrtročním batoletem se celá trasa překonat nedá, takže jsme testovali vyzvedávání MMS na webu jako nouzovou variantu. Nakonec jsme to nevyužili, protože v noci jsme si vystačili ve čtyřech a ráno jsme se nacházeli asi kilometr od nejbližší MHD, takže jsme se mohli bez problémů zase spojit.

Čenda
Návrat nahoru
VHRS



Příspěvky: 25

Zaslal: st. listopad 07, 2007 16:40    Předmět:

Loni jsem Tmou odnesla 14denni chripkou a popravde jsem si letos rikala, jestli to zase riskovat. Nakonec jsem si nabalila troje nahradni trika, abych alespon obcas byla v suchu. (Co byste taky chteli, kdyz trasa vede horem dolem a spoti se i trenovani, natoz pak ja s postavou dobre krmene medvedice... ). Hned po prvnim temer dvouhodinovem stani na namesti jsem si rikala, jak je dobre, ze to obleceni s sebou mam....

Hm, na posledni 14. stanoviste jsem dosla se stale stejnym trikem. ale hlavne s pocitem, ze jsme si zase posunula hranici vydrze. takze pristi rok mam zase co prekonavat. A rozhodne by me nebavilo celou cestu projit jen imaginarne pomoci moderni techniky a v teple... O tom (alespon si myslim) by Tmou melo byt - resit v teple, poklidu umi kazdy (zvladaji to relativne dobre i deti na tabore) - ale co za podminek Tmou, v noci, zime, unava... ?
Takze pristi rok (doufam) se szase potkame na startu Very Happy
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina