Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 9. - 2007 -> Výsledky kvalifikace
Autor Zpráva
FIMAN±



Příspěvky: 20

Zaslal: ne. říjen 07, 2007 22:32    Předmět: Výsledky kvalifikace

Smile Tak jsem se zase zasmal. Chvilku po 23. hodine nebylo v seznamu kvalifikovanych tymu nic, ale pak tam naskocilo 214 kvalifikovanych a nektere obsahovaly cleny i z jinych tymu. Zase tam zabloudil minuly rocnik nebo tentokrat i jina hra? Wink

Btw. zmatlo to jeste nekoho, krome me?

Izmi
Návrat nahoru
Zlí unolidé



Příspěvky: 16

Zaslal: ne. říjen 07, 2007 22:39    Předmět:

mne teda zase prislo vysvetleni jedne ze sifer dosti krkolomne a podrobne asi jako tento navod
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: ne. říjen 07, 2007 22:51    Předmět: Re: Výsledky kvalifikace

FIMAN± napsal:
Smile Tak jsem se zase zasmal. Chvilku po 23. hodine nebylo v seznamu kvalifikovanych tymu nic, ale pak tam naskocilo 214 kvalifikovanych a nektere obsahovaly cleny i z jinych tymu. Zase tam zabloudil minuly rocnik nebo tentokrat i jina hra? Wink

Btw. zmatlo to jeste nekoho, krome me?

Izmi


Jo, videl jsem to taky, zvlastni ukaz!

MN
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: ne. říjen 07, 2007 22:54    Předmět: Re: Výsledky kvalifikace

FIMAN± napsal:
Smile Tak jsem se zase zasmal. Chvilku po 23. hodine nebylo v seznamu kvalifikovanych tymu nic, ale pak tam naskocilo 214 kvalifikovanych a nektere obsahovaly cleny i z jinych tymu. Zase tam zabloudil minuly rocnik nebo tentokrat i jina hra? Wink


No to je tak, kdyz clovek dela neco rucne na posledni chvili. V databazi zustaly nejaka lonska data, ktera jsem zapomnel pred kvalifikaci vynulovat.
Návrat nahoru
Obelisk



Příspěvky: 3

Zaslal: čt. říjen 11, 2007 19:52    Předmět:

Zlí lidé napsal:
mne teda zase prislo vysvetleni jedne ze sifer dosti krkolomne a podrobne asi jako tento navod


Měl's na mysli
Vyjde: FFFFFFFFF. Jelikož dále víme, že hledáme název kytky, soustředíme pozornost tímto směrem. Z prního F odvodíme D,
ze druhého E, pak V.. a tak pokračujeme logicky dále, až vyjde DEVĚTSIL. Wink
Návrat nahoru
Crucifixion?



Příspěvky: 15

Zaslal: čt. říjen 11, 2007 20:07    Předmět:

Obelisk napsal:
Zlí lidé napsal:
mne teda zase prislo vysvetleni jedne ze sifer dosti krkolomne a podrobne asi jako tento navod


Měl's na mysli
Vyjde: FFFFFFFFF. Jelikož dále víme, že hledáme název kytky, soustředíme pozornost tímto směrem. Z prního F odvodíme D,
ze druhého E, pak V.. a tak pokračujeme logicky dále, až vyjde DEVĚTSIL. Wink


IMHO ROFL Very Happy velmi výstižné, i když vůči vysvětlení téhle šifry bych až tak příkrý nebyl: neváhal bych to ale použít (tu příkrost:-P) na vysvětlení k posledním dvěma šifrám, tj. k celé třetí úrovni kvalifikace - ta byla napsána tak "plodně", že jsme z nich nejen správné řešení nepochopili hned, ale ani po dvou dnech. Kaštany mi pomohl pochopit až nákres kolegy z týmu za použití barevných fix... A ne, nejde mi o to, že když něco "nedám", hledám chyby - tady jde o srozumitelnost jazyka a schopnost vyjádřit se, což se u ofiko vysvětlení šifer 31. a 32. nějak nepovedlo Confused
Návrat nahoru
Obelisk



Příspěvky: 3

Zaslal: čt. říjen 11, 2007 20:24    Předmět:

Crucifixion? napsal:
Obelisk napsal:
Zlí lidé napsal:
mne teda zase prislo vysvetleni jedne ze sifer dosti krkolomne a podrobne asi jako tento navod


Měl's na mysli
Vyjde: FFFFFFFFF. Jelikož dále víme, že hledáme název kytky, soustředíme pozornost tímto směrem. Z prního F odvodíme D,
ze druhého E, pak V.. a tak pokračujeme logicky dále, až vyjde DEVĚTSIL. Wink


IMHO ROFL Very Happy velmi výstižné, i když vůči vysvětlení téhle šifry bych až tak příkrý nebyl: neváhal bych to ale použít (tu příkrost:-P) na vysvětlení k posledním dvěma šifrám, tj. k celé třetí úrovni kvalifikace - ta byla napsána tak "plodně", že jsme z nich nejen správné řešení nepochopili hned, ale ani po dvou dnech. Kaštany mi pomohl pochopit až nákres kolegy z týmu za použití barevných fix... A ne, nejde mi o to, že když něco "nedám", hledám chyby - tady jde o srozumitelnost jazyka a schopnost vyjádřit se, což se u ofiko vysvětlení šifer 31. a 32. nějak nepovedlo Confused


jak to vzniká? Ten kdo psal řešení vymýšlel i šifru (nebo ji dokonale znal) a tak při vysvětlování přeskočil ty části, které "jsou jasné" nebo to je jasné až týmům na vyšším levelu? (nebo to neumel vysvetlit?)
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: so. říjen 13, 2007 11:18    Předmět:

Myslím, že u šifry 32, přestože jsem chápal princip i řešení, bylo dost těžké toto dostat z oficiálního textu. V týmu jsme to museli prodiskutovat, abychom pochopili nejenom řešení, ale i "řešení" Smile.
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: so. říjen 13, 2007 14:40    Předmět: 32

A pritom stacilo napsat ... sifra vznikla tak, ze na jednotliva pismenka tajenky byla nakreslena ve ctvercove siti 5x3 rovnymi tahy z vrcholu v teto siti.
Z obrazku kazdeho pismenka byla vzata mezikruzi s jinym (klesajicim) polomerem se stredy v techto vrcholech a tato mezikruzi prelozena pres sebe.
Zpusob dekodovani spociva v opetnem oddeleni mezikruzi a "uhodnuti" chybejicich useku car. Ta jsou ale mezikruzimi urcena jednoznacne.

Ale souvislost s letokruhy ... S v prvnim roce, M v druhem, R v tretim ... mi dosla az ted.
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: so. říjen 13, 2007 15:13    Předmět:

Jo, tak nějak, akorát je tam zbytečná ta zmínka o čtvercové síti 5x3, a taky to "uhodnutí", když sám pak píšeš, že je to určeno jednoznačně... Laughing
Návrat nahoru
Tatarkový klub



Příspěvky: 25

Zaslal: po. říjen 15, 2007 12:37    Předmět: Re: 32

Opravte to napsal:
A pritom stacilo napsat ... sifra vznikla tak, ze na jednotliva pismenka tajenky byla nakreslena ve ctvercove siti 5x3 rovnymi tahy z vrcholu v teto siti.
Z obrazku kazdeho pismenka byla vzata mezikruzi s jinym (klesajicim) polomerem se stredy v techto vrcholech a tato mezikruzi prelozena pres sebe.
Zpusob dekodovani spociva v opetnem oddeleni mezikruzi a "uhodnuti" chybejicich useku car. Ta jsou ale mezikruzimi urcena jednoznacne.

Ale souvislost s letokruhy ... S v prvnim roce, M v druhem, R v tretim ... mi dosla az ted.


Tak teď jsem konečně pochopila, jak se to mělo řešit. Z toho oficiálního vysvětlení jsem moc moudrá nebyla. Díky. Inka
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina