Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 7. - 2005 -> Proč z neděle na pondělí???

Myslíte, že to byl dobrý nápad pořádat kvalifikaci noc před pracovním dnem?
Ano
30%
 30%  [ 14 ]
Ne
69%
 69%  [ 32 ]
Celkem hlasů : 46

Autor Zpráva
Lebeda



Příspěvky: 3

Zaslal: út. říjen 04, 2005 14:04    Předmět: Proč z neděle na pondělí???

chci se zeptat, zda datum konání kvalifikace bylo určeno náhodně na neděli, nebo zda to mělo nějaký důvod.

Nemám nic proti obtížnosti kvalifikačních šifer, nicméně musím důrazně podotknout, že konat kvalifikaci v noci z neděle na pondělí je takřka schválnost.
Uvědomte si laskavě,
že ne všichni účastníci jsou studenti, jsou mezi nimi i tací, kteří pracují. A luštit šifry do 4 hodin do rána a jít druhý den do práce není příliš snadné, o výkonnosti nemluvě. Ti co nemají náročné povolání, nebo jsou jako já OSVČ, mohou luštit i ráno, ale ti co jsou zaměstnaní ne, a tím jim podstatně komplikujete možnost se kvalifikovat. Během pondělního dopoledne se totiž týmy složené ze studentů mohou klidně věnovat luštění zatímco pracující nikoliv, a tím jsou značně znevýhodněni.

Proč nemohla kvalifikace probíhat např. od pátku nebo od soboty? Aby v den pracovního klidu měli všichni účastníci čas se věnovat šifrám.

Není to doufám proto, že řada doktorandů, kteří hru organizují, se vrací na koleje v neděli? Wink

Překvapuje mě, že tak inteligentní organizátoři nedokáží předpokládat, jaké problémy mohou vzniknout, když se kvalifikace koná v noci před pracovním dnem.
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: út. říjen 04, 2005 14:21    Předmět:

O termínu kvalifikace proběhla asi hodinová diskuze, při kterých jsme zvažovali pro a proti. Zvítězil argument neblokovat lidem víkend. Dlouhá kvalifikace během týdne (dokonce o hodně delší než na letošní TMOU) už byla i na Bedně - a hráči to přežili:) Nicméně argumenty proti nedělnímu začátku jsou také silné (a zvažovali jsme je i při volbě termínu). Pochopitelně budou příští rok všechna pro a proti prodiskutována znovu, také na základě připomínek hráčů. Osobně nemám nějakou zvrácenou radost z toho, že někomu komplikovala kvalifikace práci. Zároveň mám radost z vytrvalosti týmů, z toho, že se hráči nevzdávali. Pokud někdo při kvalifikaci překonal tyto vnější překážky (nutnost ráno vstávat, překvapení z obtížnosti, nutnost luštit přerušovaně, znovu se vyburcovat v pondělí večer), pak zcela jistě bude schopen válčit s jinými vnějšími překážkami na terénní TMOU (zejména zimou a fyzickou únavou)...
Návrat nahoru
Lebeda



Příspěvky: 3

Zaslal: út. říjen 04, 2005 14:34    Předmět:

Ivoš Cicvárek napsal:
O termínu kvalifikace proběhla asi hodinová diskuze, při kterých jsme zvažovali pro a proti. Zvítězil argument neblokovat lidem víkend. Dlouhá kvalifikace během týdne (dokonce o hodně delší než na letošní TMOU) už byla i na Bedně - a hráči to přežili:) Nicméně argumenty proti nedělnímu začátku jsou také silné (a zvažovali jsme je i při volbě termínu). Pochopitelně budou příští rok všechna pro a proti prodiskutována znovu, také na základě připomínek hráčů. Osobně nemám nějakou zvrácenou radost z toho, že někomu komplikovala kvalifikace práci. Zároveň mám radost z vytrvalosti týmů, z toho, že se hráči nevzdávali. Pokud někdo při kvalifikaci překonal tyto vnější překážky (nutnost ráno vstávat, překvapení z obtížnosti, nutnost luštit přerušovaně, znovu se vyburcovat v pondělí večer), pak zcela jistě bude schopen válčit s jinými vnějšími překážkami na terénní TMOU (zejména zimou a fyzickou únavou)...


Děkuji za odpověď, jen bych dodal že klidně obětuji víkend na luštění a myslím, že i většina těch co se účastní. Má připomínka se netýká ani tak fyzické či psychické námahy, jako spíš nespravedlnosti, protože pokud jdete ráno do práce a luštíte až večer určitým týmům (viz. výše) umožňujete min. 8,5 hodinovy náskok.
Návrat nahoru
Krles



Příspěvky: 10

Zaslal: út. říjen 04, 2005 14:40    Předmět: Hlasovani

A co zkusit priste takove otazky resit formou hlasovani? Vy navrhnete dve moznosti a kazdy registrovany tym by mohl za sebe hlasovat. Pro vas by to melo tu vyhodu, ze by tymy nemohly remcat nad tim, ktera varianta bude vybrana. Samozrejme by pak lidi remcali, ze jste spatne navrhli moznosti Wink)).

vorel
Návrat nahoru
Posuci



Příspěvky: 20

Zaslal: út. říjen 04, 2005 14:42    Předmět: Re: Proč z neděle na pondělí???

Lebeda napsal:
chci se zeptat, zda datum konání kvalifikace bylo určeno náhodně na neděli, nebo zda to mělo nějaký důvod.

Taky mi to moc vhodné nepřipadá, hlavně kvůli pondělnímu pokračování. Ten, kdo musel v pondělí do práce, a nedokončil kvalifikaci v neděli v noci, měl výrazný handicap oproti studentům kteří mohli vesele luštit celý den.

Na druhou stranu: použitý způsob kvalifikace aspoň všem umožnil pokračovat i v pondělí a úterý večer, s tím že když už se tým nekvalifikuje, aspoň postoupí do slosování. Což je velice sympatické.

Obecně se mi letošní kvalifikace dost zamlouvala, jedinou výhradu mám k té neděli.
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: út. říjen 04, 2005 14:43    Předmět: Re: Hlasovani

Krles napsal:
kazdy registrovany tym by mohl za sebe hlasovat
vorel


Teď je možnost hlasovat do sytosti. Před konkrétním ročníkem to jde dost těžko - termín kvalifikace je nutné z mnoha důvodů stanovit daleko dřív, než začíná registrace...
Návrat nahoru
La Kukarača



Příspěvky: 40

Zaslal: út. říjen 04, 2005 14:51    Předmět:

Pro nás byl naopak nedělní termín mnohem výhodnější, než třeba sobotní. Pátek by byl docela akceptovatelný, ale neděle asi nejlepší. Pro upřesnění - do práce jsme museli ráno všichni a počítali jsme s tím, že možná nebudeme úplně fit, ale nakonec jsme se kvalifikovali docela brzo, takže to bylo v pohodě.
Návrat nahoru
The Pláky



Příspěvky: 4

Zaslal: út. říjen 04, 2005 15:02    Předmět: Re: Proč z neděle na pondělí???

Posuci napsal:
Ten, kdo musel v pondělí do práce, a nedokončil kvalifikaci v neděli v noci, měl výrazný handicap oproti studentům kteří mohli vesele luštit celý den.



No, i někteří studenti musí ráno do školy - a luštit něco v semináři nebo na přednášce se občas fakt nedá.

Nám se kvalifikace líbila, ikdyž jsme luštili dlouho do rána. Bylo to rozhodně líp udělané než loni, ikdyž to trvalo tak dlouho.

Ohledně termínu se taky přimlouvám za to, aby to nebylo v neděli. Vstávalo se nám fakt blbě Rolling Eyes
Návrat nahoru
Heda!



Příspěvky: 5

Zaslal: út. říjen 04, 2005 19:01    Předmět:

Nevím, jaký je názor většiny týmů, ale já beru kvalifikaci spíše jako nutné zlo (i když to samozřejmě, jak se ukázalo letos, může být i velmi zábavné zlo Wink). Proto bych byl nerad, kdyby v dalších ročnících kvalifikace narušila víkend (tedy kdyby byla v pátek nebo snad dokonce v sobotu). Když chci o víkendu luštit u počítače, tak jdu na Sendvič...

Myslím si, že řešením by byla nedělní ale poněkud lehčí kvalifikace (například letošní kvalifikace bez třetí úrovně by myslím docela vyhovovala). Ale samozřejmě taky nemůže být moc lehká, aby nešlo jen o rychlost připojení a jeden nápad. Mělo by rozhodně trvat několik hodin (ideálně tak 3-4), než budou obsazena všechna volná místa. I když je mně jasné, že je velmi těžké nastavit správnou obtížnost šifer...
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: út. říjen 04, 2005 22:53    Předmět:

Heda! napsal:
Mělo by rozhodně trvat několik hodin (ideálně tak 3-4), než budou obsazena všechna volná místa. I když je mně jasné, že je velmi těžké nastavit správnou obtížnost šifer...


Mela by imho trvat prumerne vice nez nekolik malo hodin, protoze pri takovem case se projevi nedostatky soucasneho pripojeni.

Ja hlasuji NE, ale vskutku budu nerad, pokud bude pristi kvalifikace v sobotu. V patek si to rychle tymy odbudou, a ty pomalejsi, kteri to o sobe navic vi a tudiz s tim mohou pocitat, si lusteni natahnou do vikendu. Jsem pro PATEK.

Lukáš
Návrat nahoru
JADRO



Příspěvky: 7

Zaslal: st. říjen 05, 2005 07:28    Předmět:

ja jsem spokojena v terminem v nedeli prave z duvodu, ze jsem mela volny vikend a mohla jsem jet na dlouho planovany vylet - volnych vikendu totiz neni tolik, kolik by clovek potreboval...
kvalifikaci jsme z nedostatku napadu ukoncili na treti urovni v nedeli ve dve rano a pokracovali jsme az v pondeli PO PRACI, no a i v pondeli odpoledne jeste byla volna mista pro tymy ktere se jeste nekvalifikovaly, takze to stacilo...
jinak, v praci se sice moc neda sedet nad sifrou, ale premyslet klidne muzete a nikdo to nepozna Smile - a ono vetsinou jde o ten spravny napad ne?
paja
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: st. říjen 05, 2005 09:24    Předmět:

Dodám, že letos to bylo ještě trochu komplikovanější, než jsem psal výše:
Pátek 24. září je moc brzo - část hráčů, studentů vracejících se z prázdnin, by pomalu nezjistila, že už je registrace a kvalifikace.
Pátek 30. září je mezi 28. zářím (volný den) a víkendem. Část pracujících hráčů v tomto termínu byla na dovolené.
Pátek 7. září začíná IS kurs. Platí zásada nekonkurovat IS akcím - navíc v týmu TMOU jsou pochopitelně lidé angažovaní na IS kurzu.
Pátek 14. září - začíná IS setkání - tj. stejné jako v předešlém bodě.
Pátek 21. září - je už příliš těsně před TMOU, mj. tou dobou už budeme opravdu potřebovat peníze:)))
Z toho plyne, že letos jsme byli vůbec rádi, když se nám podařilo kvalifikaci nacpat alespoň na neděli...
Návrat nahoru
_Xlupataa_KaCZena_



Příspěvky: 4

Zaslal: st. říjen 05, 2005 12:56    Předmět:

Chápu potíže organizátorů s hledáním termínu pro kvalifikaci. Sám jsem hlasoval, že by bych uvítal jiný termín než nedělní, ale nepovažuji to za až tak hrozný nedostatek kvalifikace.
Pokud bych luštil doma, bylo by to ok, skončili jsme asi ve 2 ráno, to bych ještě něco naspal, ale že jsem musel cestovat domů noční dopravou, dostal jsem se do postele o půl čtvrté. Kdyby aspoň nebylo deštivo, bylo by se dalo jet na kole a odpadly by potíže s časovými prodlevami při čekání na autobus. Pročež navrhuji příště kvalifikaci stanovit na někdy, kdy nebude pršet. Wink

Idea Ale vážně: možná by stačilo začít dřív než v 18 hodin. Třeba o 2 hodiny.
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: st. říjen 05, 2005 14:34    Předmět: Čas

OK. Pod několik příspěvků ze zde uvedených bych se podepsal, tak tedy: Kvalifikace je nutné zlo, ale zábavné nutné zlo. A protože je zábavné, myslím, že není takovým zločinem (když už nechcete narušovat víkend) narušit alespoň část neděle a prostě jenom začít dříve než až v šest večer. Mnoho problémů by odpadlo. A nemyslím si, že by to mohlo bý i o víc než dvě hodiny (začátek 14:00?). Vzhledem k předchozím komplikovaným kvalifikacím, které jsme vesměs protelefonovali, jsme se dobrali k tomu, že bude dobré, pokud při kvalifikaci nebudeme rozstrkaní po všech čertech, ale budeme ji řešit společně. Takoví jsme nadšenci. A tak jsem jenom kvůli tomu jel do Hradce Králové, kde se nedá rozumně přespat a odkud se samozřejmě takhle pozdě nedá dostat domů. A tak to pro mne znamenalo cestu nočním rychlíkem ve dvě. Nakonec jsme tak zadali správné řešení až 11:50, v čemž je i spánek. Pokud by kvalifikace prostě jenom začínala v tu neděli dříve, stejnou rychlostí bychom se k řešení dobrali cca v 1 hodinu v noci (obešlo by se to beze spánku). A pondělí by zůstalo užitečným činnostem ani víkend by to zásadně nenarušilo.
Návrat nahoru
MUPY MUP!



Příspěvky: 2

Zaslal: st. říjen 05, 2005 14:41    Předmět:

Domnivam se, ze nedele je dobry termin. Mohlo by se vsak zacit drive (proc ne treba ve 12 hodin?). Odpadly by problemy s tim, ze pripadny spanek (a studium ci prace druhy den) prerusi lusteni sifry.
Ondrej
Návrat nahoru
Hrunograbná bufda



Příspěvky: 1

Zaslal: st. říjen 05, 2005 20:00    Předmět:

Mno, my sme sice studenti, ale nedela vecer pre nas nebol najlepsi termin, kedze v pondelok sme boli v skole. Nabuduce ked zacat v nedelu, tak skorej, trebars o 14:00, ale preco nemoze byt kvalifikacia cez vikend? Vsak ked viem dopredu ze bude vtedy kvalifikacia, tak ten cas si skratka najdem. Este jedna otazka. Preco zase TMOU zacina v piatok? nebol by lepsi termin na sobotu
? Predsalen ked dakto musi do prace, pripadne ma v piatok skolu...
Návrat nahoru
Šlamastyka



Příspěvky: 27

Zaslal: st. říjen 05, 2005 20:33    Předmět:

Hrunograbná bufda napsal:
Preco zase TMOU zacina v piatok? nebol by lepsi termin na sobotu
? Predsalen ked dakto musi do prace, pripadne ma v piatok skolu...

My si teda možná ani nezahrajeme Wink , ale taky se mi nelíbí, že je to v pátek, protože si skoro všichni musejí vzít dovolenou.
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: st. říjen 05, 2005 21:16    Předmět:

Šlamastyka napsal:
Hrunograbná bufda napsal:
Preco zase TMOU zacina v piatok? nebol by lepsi termin na sobotu
? Predsalen ked dakto musi do prace, pripadne ma v piatok skolu...

My si teda možná ani nezahrajeme Wink , ale taky se mi nelíbí, že je to v pátek, protože si skoro všichni musejí vzít dovolenou.

No. Dovolenou. A můžete hádat, problémy kterého týmu nás na Svíčkách letos přiměly k tomu, že jsme svévolně nabourali dlouhodobou tradici a přesunuli hru na sobotu. Very Happy
Návrat nahoru
La Kukarača



Příspěvky: 40

Zaslal: čt. říjen 06, 2005 13:42    Předmět:

Pralinky zvlášť napsal:
nás na Svíčkách letos přiměly k tomu, že jsme svévolně nabourali dlouhodobou tradici a přesunuli hru na sobotu. Very Happy

Však jsme taky přemýšleli, jestli nám to stojí za to, vyplýtvat na Svíčky celý víkend ... když jsme pak nakonec ani nevyhráli Wink
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: čt. říjen 06, 2005 18:17    Předmět:

La Kukarača napsal:
Však jsme taky přemýšleli, jestli nám to stojí za to, vyplýtvat na Svíčky celý víkend ... když jsme pak nakonec ani nevyhráli Wink

Jak myslíte, pro nás to problém není uspořádat hru v pátek. Jenom si lehce pamatuju loňský rok, kde byly týmy, jejichž členové pokradmu uprchli z práce dříve, než dal šéf svolení, s jazykem na vestě horko těžko stihli dorazit na start hodinu po začátku a záhy padli únavou. Myslím, že tomuto jsme předešli zdárně. SvPZ.
Návrat nahoru
La Kukarača



Příspěvky: 40

Zaslal: pá. říjen 07, 2005 08:09    Předmět:

Pralinky zvlášť napsal:
La Kukarača napsal:
...

Jak myslíte, pro nás to problém není ...


To byl nevhodný ftip z naší strany. My se na tmou taky scházíme až na druhé - třetí šifře, protože ne všichni stíhají z práce. Jen svíček se to netýkalo, protože nejhůř se utíká z práce ve škole a ta se v srpnu neprovozuje Wink
Návrat nahoru
Prahory



Příspěvky: 41

Zaslal: pá. říjen 07, 2005 17:02    Předmět:

La Kukarača napsal:
Však jsme taky přemýšleli, jestli nám to stojí za to, vyplýtvat na Svíčky celý víkend ... když jsme pak nakonec ani nevyhráli Wink


Tak my si nestezujem Wink Naopak termin SO/NE se mi opravdu libi - clovek je odpocatejsi, vsichni stihnou pricestovat, nemaji plnou hlavu prave dokoncene nebo v horsim pripade prerusene prace... Ocenuju, ze se Svickari odvazili posunout start na sobotu a dokonce na novy cas, oboji se mi libilo.
Návrat nahoru
Popocatepetl



Příspěvky: 3

Zaslal: pá. říjen 07, 2005 17:24    Předmět:

Musím se přidat a tedy říct, že termín Svíček So/Ne byl pro nás taky určitě lepší, ač jsme taky nevyhráli... Stejně po hře v Pá/So je pak víkend tak jako tak zabitý.

Co se týče samotného termínu kvalifikace, tak si myslím, že prostě nejde vybrat termín ten, aby vyhovoval všem.
Návrat nahoru
Rychlá rota



Příspěvky: 1

Zaslal: po. říjen 17, 2005 10:06    Předmět: bud patek nebo drive v nedeli

MUPY MUP! napsal:
Domnivam se, ze nedele je dobry termin. Mohlo by se vsak zacit drive (proc ne treba ve 12 hodin?). Odpadly by problemy s tim, ze pripadny spanek (a studium ci prace druhy den) prerusi lusteni sifry.
Ondrej


Rada bych podotkla, ze ne vsechny tymy maji vzdy pristup k Internetu. Z prodlouzene navstevy naseho tymu u nic netusiciho kamarada (kdy to nesly hlavne velmi spatne jeho rodice) jsme odchazeli kratce pred treti v noci. Kamarada jsme museli vzbudit, aby si za nami zamkl a to nemluvim o obrovskych psech, kteri nas sledovali i na zachod (asi by nas z toho domu nepustili). Vstavat o dve hodiny pozdeji do prace se da prezit, tedy pokud nemate zrovinka nastvaneho nadrizeneho. Sad
Proto bych taktez volila datum - patek, sobota, nebo aspon drive v nedeli.
Návrat nahoru
Triky a povery



Příspěvky: 8

Zaslal: út. listopad 08, 2005 19:20    Předmět:

Ja bych teda preferoval spis to pres noc nedelat. Jeden vikend klidne obetuji (a to mam vikendy hooodne nabite;-).

Marek
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina