Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 6. - 2004 -> Pocity, dojmy z TMOU 6
Autor Zpráva
I.C.
Anonymní



Zaslal: po. listopad 15, 2004 11:40    Předmět: Pocity, dojmy z TMOU 6

Tak co, jak se Vám to letos líbilo? Mně teda jo:) Vlakový přesun sice náš tým neuchvátil (ale z reakcí je vidět, že některým hráčům se naopak hodně líbil, takže pro jednou je to asi O.K.). Šifry mi připadaly hodně nápadité, terénní část orientačně také nebyla pouze snadná (je tu někdo, kdo trefil Orlí hnízdo napoprvé?) - dokonce jsem si chvíli myslel, že i Pasník byl vybrán schválně, protože mapa je v jeho okolí totálně nepřesná (ať se hlava chvíli trápí nejen se značkami, ale i s vrstevnicemi a azimuty) - až v cíli jsem se dozvěděl, že devítka měla být původně jinde (ne tak blízko 11 a 12) a byla přesunuta z důvodu nějaké vyšší moci až těsně před příjezdem vlaku. Zkrátka jsme si to dost užili, zaluštili si, minimálně 13 byla dost těžká, takže měl člověk opravdu velkou radost z jejího prolomení. Obtížnost 14 nás naopak zaskočila, čekali jsme už jen něco lehkého. Možná proto ten 90 minutový debakl, který nás stál dokončení hry (celou neděli jsem o tom přemýšlel a mlátil se do hlavy, protože alespoň na tu nápovědu v šifře se dojít dalo).

P.S. Všiml jsem si v reakcích, že některé týmy ne zcela pochopily princip 4 - a nadávají, že to bylo na náhodu. Nebylo. Princip 4 byla takzvaná slovní kopaná s tajenkou. To je to P na začátku - P je výkop - na P začíná slovo panstvo (zašifrované synonymem jako honorace). Pro nás se P stalo jasnou nápovědou, protože představovalo nesymetrický prvek v šifře (písmeno, mezi samými podstatnými jmény, to musí mít nějaký hlubší smysl).
Návrat nahoru
Síba von Pralinky zvlášť
Anonymní



Zaslal: po. listopad 15, 2004 12:20    Předmět: Re: Pocity, dojmy z TMOU 6

I.C. napsal:
(je tu někdo, kdo trefil Orlí hnízdo napoprvé?)


Je tu někdo takový! Orlí hnízdo jsme našli zcela bez potíží. Pravda, poradil nám domorodec, ale to jen proto, že jsme váhali mezi dvěma cestami v Nelepeči a zajímalo nás, která z nich je schůdnější. I pokud bychom se vydali druhým směrem, rozhodně si nemyslím, že bychom měli problém Orlí hnízdo najít. (Mimochodem cestou na Orlí hnízdo nás pobavil jakýsi zbloudilý tým, který se nás ptal, jestli máme zelenou a my jsme ho ujistili, že máme jenom rum.)
Návrat nahoru
I.C.
Anonymní



Zaslal: po. listopad 15, 2004 12:42    Předmět:

A hledali jste ho v noci? Nebo až za světla?
Návrat nahoru
Síba von Pralinky zvlášť
Anonymní



Zaslal: po. listopad 15, 2004 13:03    Předmět:

I.C. napsal:
A hledali jste ho v noci? Nebo až za světla?


Odchod z jedenáctky 4:36, příchod na dvanáctku 5:11 (tedy za hluboké tmy, my jsme ostatně za hluboké tmy šli ještě i na třináctku)
Návrat nahoru
I.C.
Anonymní



Zaslal: po. listopad 15, 2004 13:51    Předmět:

Tak to gratuluji. Nám Orlí hnízdo dalo chvíli zabrat. Nejprv jsme ho dlouho hledali (mezi 4:30 - 5:00 jsme prověřovali několik cest z křižovatky asi 200-300 m od Orlího hnízda), pak se dostavil největší útlum ve hře, takže odchod z dvanáctky až v 6:15, to už svítalo.
Návrat nahoru
I.C.
Anonymní



Zaslal: po. listopad 15, 2004 14:11    Předmět:

...odchod až v 6:40...
Návrat nahoru
Síba von Pralinky zvlášť
Anonymní



Zaslal: po. listopad 15, 2004 15:59    Předmět:

I.C. napsal:
Tak to gratuluji. Nám Orlí hnízdo dalo chvíli zabrat. Nejprv jsme ho dlouho hledali (mezi 4:30 - 5:00 jsme prověřovali několik cest z křižovatky asi 200-300 m od Orlího hnízda), pak se dostavil největší útlum ve hře, takže odchod z dvanáctky až v 6:15, to už svítalo.


Opravuji: Odchod z jedenáctky až 4:43, tedy přesun 11-12 méně než půl hodiny. V 6:40 jsme už fuňeli poslední metry na třináctku
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina