Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 15. - 2013 -> Šifra 51 - Mřížka s čísly
Autor Zpráva
Opravte to



Příspěvky: 99

Zaslal: ne. září 22, 2013 22:18    Předmět: Šifra 51 - Mřížka s čísly

Mám k téhle šifře tři otázky:
1. Co má proud společného s jazykem?
2. Proč byl ve slově REČ právě jeden háček?
3. Jak to mohl někdo vyluštit za 3 minuty (ve 22:55)?

Helča
Návrat nahoru
Krasohled



Příspěvky: 13

Zaslal: ne. září 22, 2013 22:31    Předmět:

Add 3. To je jednoduché v bílých políčkách je slovo chutě, z nich lze tipnout JAZYK, detekuje chutě. Máš-li 7 minut, je to dobrý pokus Smile
Návrat nahoru
Tupouni



Příspěvky: 3

Zaslal: ne. září 22, 2013 22:34    Předmět:

1. Nás popravdě napadlo akorát proud na vodě - dělá jazyky? Ale vzhledem k ostatním indiciím to nebylo tak podstatné
2. Ve slově Řeč byly háčky dva, pokud se dodržely pravidla luštění šifry. R (bez háčku) se nečetlo, protože už ho vybrala jiná figurka předtím, ale četlo se Ř (s háčkem) v domečku po vyhození jedné z figurek.
3. Tak to nemám nejmenší tušení... že by střílel? Hned z toho zadání koukalo podezřelé slovo "CHUTĚ"...
Návrat nahoru
Divize nulou



Příspěvky: 40

Zaslal: ne. září 22, 2013 22:38    Předmět:

Simvás a proč to má logo TMOU 14? A proč má W stejnou barvu jako počáteční domečky?
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 99

Zaslal: ne. září 22, 2013 22:57    Předmět:

Tupouni napsal:

2. Ve slově Řeč byly háčky dva, pokud se dodržely pravidla luštění šifry. R (bez háčku) se nečetlo, protože už ho vybrala jiná figurka předtím, ale četlo se Ř (s háčkem) v domečku po vyhození jedné z figurek.


Jo, tak to je celkem hezké a dává to smysl, i když takhle se zase dvakrát použilo Ř (jednou do ŘÁDKOVĚ a jednou do ŘEČ) + to vyžadovalo dbát na to, v jakém pořadí bereme figurky ze startovního domečku, což není pravidly nijak dáno (já bych třeba nasazovala tu, co je nejblíž).
Návrat nahoru
Přizdisráči



Příspěvky: 30

Zaslal: po. září 23, 2013 08:13    Předmět:

ad 1. - Popravde, mne docela stacilo k identifikaci tajenky 'chute' a 'proud' - proste jazykem se zkousi, jestli tece proud (aspon na 9V baterce). Ze to je trosku zlomene pres koleno mi doslo az teprve ted Smile

-- Vita
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina