Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 8. - 2006 -> Stanoviště č.10
Autor Zpráva
Tatarkový klub



Příspěvky: 25

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 22:37    Předmět: Stanoviště č.10

Byli jsme jediní, kdo nemohl najít stanoviště 10, přestože devítku vyluštil správně?

Mysleli jsme, že má být u v mapě zaznačeného mostu u rohu obory. Tam ale nic nebylo.
Nakonec jsme ho našli náhodou už po rozlepení obálky cestou na autobus do Útěchova.

Podle logu GPS bylo stanoviště až asi půl kilometru dál proti proudu - viz obrázek: http://tatarka.kvalitne.cz/poloha10.JPG - zhruba.

Víte, kde byla chyba?
Návrat nahoru
Tupouni



Příspěvky: 5

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 22:46    Předmět:

Cože? My jsme normálně našli to stanoviště na rohu obory, nad takovým rozpadlým "mostem". A celou dobu, co jsme to tam luštili (asi 2 hodiny), to určitě bylo na místě a nikdo to nikam nenosil.

Ale je fakt, že ta mapa v těchle míste dost nesouhlasila s terénem. Nicméně díky tomu, že jsme letos byli na Krtčí norou, tak jsme šli dost na jisto (věděli jsme která obora to je a že na jejím okraji vede nezakreslená cesta).
Návrat nahoru
and all that jazz



Příspěvky: 8

Zaslal: po. listopad 06, 2006 00:13    Předmět:

Tak tohle místo nás stálo kromě nějaké hodiny hlavně dost psychických sil. Bloudili jsme na stejném místě už na Krtčí norou, mapa tam zjevně neodpovídá realitě, plotů je tam mraky, ale most žádný... Na místě šifry jsem ho neviděl, ale byla teda ještě tma. Je tam každopádně víc ploltů a cest a v jiných místech než je na mapě. Opakoval jsem si poučku o tom, že pokud to do 20 minut na daném místě nenajdu, není to vyluštěné správně, ale nevymyslel jsem jak to upravit pokud ani po hodině nenajdu to dané místo:-)
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: po. listopad 06, 2006 01:09    Předmět:

Ano, my jsme take sli vicemene na jisto diky me ucasti na letosni Krtci norou. Ale byla to asi nahoda, protoze ploty v mape opravdu neodpovidaji skutecnosti. Stanoviste imho sice nebylo tak vysoko, jak pise Tatarkovy klub, ovsem ani tak nizko, jak psala sifra. Neco mezi.

Izmi
Návrat nahoru
Proudoví krtci



Příspěvky: 27

Zaslal: po. listopad 06, 2006 13:56    Předmět:

My jsme zadání našli u mostu -- v mapě je to jako mostek ale ve skutečnosti je to štěrková silnička a pod ní roura -- a ten most byl PŘESNĚ na rohu plotu obory značeném správně v mapě. Díky organizaci Krtčí nory (a hodně prochozeném tamějším terénu) jsme věděli, který plot je ten zakreslený v mapě. Vítek
Návrat nahoru
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: po. listopad 06, 2006 15:23    Předmět:

Proudoví krtci napsal:
My jsme zadání našli u mostu -- v mapě je to jako mostek ale ve skutečnosti je to štěrková silnička a pod ní roura -- a ten most byl PŘESNĚ na rohu plotu obory značeném správně v mapě. Díky organizaci Krtčí nory (a hodně prochozeném tamějším terénu) jsme věděli, který plot je ten zakreslený v mapě. Vítek


A my sme to vedeli vdaka rieseniu, teda presnejsie vdaka dvojhodinovemu bludeniu pri hladani @#^@#$^@# trpaslicieho pramena Very Happy
Teraz sme uz isli uplne naisto Wink
Dakujeme, Krtci, aspon na nieco to bludenie bolo Smile

--
misof
Návrat nahoru
Proudoví krtci



Příspěvky: 27

Zaslal: po. listopad 06, 2006 15:29    Předmět:

HALUZna ORGanizacia napsal:
A my sme to vedeli vdaka rieseniu, teda presnejsie vdaka dvojhodinovemu bludeniu pri hladani @#^@#$^@# trpaslicieho pramena Very Happy


Není zač. Smile My jsme si zase říkali, jestli orgové Tmou nechtěli původně dát desítku k tomu Trpaslíkovi...
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: po. listopad 06, 2006 20:20    Předmět:

Jestli má někdo log z GPSky mohl by ho postnout (nejlíp jako GPX Smile). Mně se bohužel vypnula (nejspíš chladem) krátce po půlnoci.

Sám jsem lokalizoval to co je na obrázku z první zprávy označené jako "plot obory" a ty dva mosty. Nikoliv ovšem podle obory, ale podle profilu terénu a potoka. Ten horní most jsem celou dobu považoval za řešení a teprve až jiný člen týmu našel zprávu někde jinde jsem se této teorie vzdal.

Richard
Návrat nahoru
Virágméz



Příspěvky: 3

Zaslal: po. listopad 06, 2006 21:26    Předmět: Přesná poloha

podle naší GPS byla desítka na N49°16.532' E16°38.886'

To znamená asi ve dvou třetinách cesty od mostu k místu označenému na odkazované mapě.

Čenda / La Kukarača
Návrat nahoru
Tatarkový klub



Příspěvky: 25

Zaslal: po. listopad 06, 2006 23:07    Předmět: Re: Přesná poloha

Virágméz napsal:
podle naší GPS byla desítka na N49°16.532' E16°38.886'

To znamená asi ve dvou třetinách cesty od mostu k místu označenému na odkazované mapě.

Čenda / La Kukarača


Souhlasíme, že to bylo spíše na pravé straně kroužku.

Naše souřadnice nejsou úplně přesné (jak jsme psali) - jsou odhadnuté z logu podle nulové rychlosti a zapamatovaného času průchodu.
N 49° 16,502'
E 16° 38,926'

Každopádně jsme se ale shodli, že to nebylo u mostu zakresleného v mapě (který byl podle nás interpretací šifry), anebo bylo, ale pak vůbec nesedí mapa a to si měli orgové ověřit.
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: po. listopad 06, 2006 23:26    Předmět: Re: Přesná poloha

Virágméz napsal:
podle naší GPS byla desítka na N49°16.532' E16°38.886'


Tatarkový klub 0 napsal:
Každopádně jsme se ale shodli, že to nebylo u mostu zakresleného v mapě (který byl podle nás interpretací šifry), anebo bylo, ale pak vůbec nesedí mapa a to si měli orgové ověřit.


jj, podle mne to vypadalo takto.

A ten "správný most" byl někde jinde a vůbec nebyl na mapě. Stejně jako ta obora v jejímž rohu to mělo být. Což mě ovšem znepokojuje - jak to, že to všichni ostatní našli?

Mimochodem, vzdálenost od "1. mostu" ke stanovišti je skoro půl kilometru, tedy nic, co by se dalo uvidět.

Richard
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina