Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 9. - 2007 -> Vyplňování statistiky
Autor Zpráva
Totální diferenciál



Příspěvky: 32

Zaslal: so. listopad 03, 2007 16:13    Předmět: Vyplňování statistiky

Nebylo by možné ukládat údaje o čase bez vyplňování číselného hodnocení stanoviště? Vymyslet 22 číselných údajů na stupnici 1-10 je absurdní činnost (jako jakékoliv takovéto dotazníky, jejichž stohy jsme všude obklobeni). Aby se tam teda dostaly ty relevantní údaje (časy), tak sem všude vyplnil 5, ale není to zrovna optimální řešení.

Jinak orgové: sbohem a díky za ryby!

Honza
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: so. listopad 03, 2007 16:26    Předmět:

Nešlo, při generování statistik se počítá s tím, že jsou vyplněná všechna data k danému stanovišti. Pokud vám dělá problém tomu věnovat deset minut, je vyplnění střední hodnoty optimálním řešením.
Návrat nahoru
Totální diferenciál



Příspěvky: 32

Zaslal: so. listopad 03, 2007 17:09    Předmět: ok

tak dobře, že sem to udělal dobřeSmile podle mě je to o hodně víc jak na deset minut, nebo jenom neumím vyplňovat hodnoty na stupnici a..b.

možná sem ale měl vyplnit víc než 5, celá tmou bylo letos podle mě v průměru nadprůměrná!

Honza
Návrat nahoru
Tykadla



Příspěvky: 57

Zaslal: so. listopad 03, 2007 19:12    Předmět:

Dají se statistiky zpětně opravit*? Žebych zadal časy průchodu s "náhodným" hodnocením a to dopnil později podle informací dalších členů týmu (já jsem nebyl na všech stanovištích, tak bych si musel vymýšlet).
*V pokynech se píše pouze o možnosti postupného ukládání, nikoliv zpětné úpravě.

Tykadlo Robert
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: so. listopad 03, 2007 19:24    Předmět:

Opravovat se to samozřejmě dá.
Návrat nahoru
Zlí unolidé



Příspěvky: 16

Zaslal: ne. listopad 04, 2007 08:51    Předmět:

tak se mi i podarilo vyplnit udaj jak jsme se z 6. sifry dostali na 14. behem hodiny Smile

kdyz clovek 6 hodin kouka do krychle (a vidi rohlik) a jako napovedu dostane nazoomovane trojuhelniky (rohlik) tak neni tezke po srovnani pruzoru trojuhelniku dostat zretelny napis "HADY" coz je dost daleko a vysoko aby to tak bylo

zvlaste kdyz tam potkame tym, horsi to je kdyz jsou to prahory Smile)

tam jsme to disciplinovane po rozhlednuti zabalili a jeli domu
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: ne. listopad 04, 2007 09:36    Předmět:

Zlí unolidé napsal:
tak se mi i podarilo vyplnit udaj jak jsme se z 6. sifry dostali na 14. behem hodiny Smile

kdyz clovek 6 hodin kouka do krychle (a vidi rohlik) a jako napovedu dostane nazoomovane trojuhelniky (rohlik) tak neni tezke po srovnani pruzoru trojuhelniku dostat zretelny napis "HADY" coz je dost daleko a vysoko aby to tak bylo

zvlaste kdyz tam potkame tym, horsi to je kdyz jsou to prahory Smile)

tam jsme to disciplinovane po rozhlednuti zabalili a jeli domu


Zrovna jsem přemýšlel nad tím, kde je chybka, když jsem vás našel na 14. ve 4 hod. ráno Smile. Tohle je ovšem fakt smůla. A to jsem včera doma otci vysvětloval, že najít špatné stanoviště sice teoreticky jde, ale je to velice nepravděpodobné Smile.

Richard
Návrat nahoru
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: ne. listopad 04, 2007 12:32    Předmět:

Ja som tiež silne za to, aby hodnotenie šifier nebolo povinné. Ja osobne som ho vyplnil s radosťou, ale:

* poznám kopu ľudí, ktorí takéto veci práve nemusia
* sami si tým kazíte štatistiku, keď vám tam ľudia "z donútenia" píšu náhodné údaje, samé 0, whatever
* robí to formulár príšerným z hľadiska použiteľnosti -- čokoľvek, čo korektne zadám, by si mal pamätať
(ešte bolo za tie roky málo sťažností od ľudí, ktorí vyplnili celý formulár, dali submit, a o všetko prišli??)
* ešte stále tam nemáte dosť výrazna napísané, že to momentálne treba, je tam mätúca formulácia "U každého stanoviště je možné zadat".

--
misof
Návrat nahoru
ustredni topeni



Příspěvky: 25

Zaslal: ne. listopad 04, 2007 17:10    Předmět: Cas vylusteni / cas odchodu

V karte tymu byly 2 ruzne kolonky, tak jsem je poctive vyplnoval obe. Jde totiz o to, ze kdyz lustime od konce a vyjde nam Podoli, tak vyrazime a dolustime to cestou = cas odchodu je driv nezli mame cele presne zneni sifry.

Stejne tak jak zadavat cas vylusteni rybicek? Ten na kopci a nebo ten u rybnika? Zadal jsem ten na kopci - myslim, ze to je problem vice tymu...
Vory
Návrat nahoru
Lucifer



Příspěvky: 5

Zaslal: ne. listopad 04, 2007 18:24    Předmět: Re: Cas vylusteni / cas odchodu

ustredni topeni napsal:

Stejne tak jak zadavat cas vylusteni rybicek? Ten na kopci a nebo ten u rybnika? Zadal jsem ten na kopci - myslim, ze to je problem vice tymu...
Vory


Tak teď nevím jestli jsme ty rybicky dali nebo ne. Prvni část jsme totiž dali, ale do zpřesňování se nám už vzhledem času nechtělo a tak jsme to zapíchli a šli jsme domů. Do statistik jsem dal, že ne.
Návrat nahoru
da Vinci



Příspěvky: 7

Zaslal: ne. listopad 04, 2007 19:33    Předmět:

tomh napsal:
Nešlo, při generování statistik se počítá s tím, že jsou vyplněná všechna data k danému stanovišti. Pokud vám dělá problém tomu věnovat deset minut, je vyplnění střední hodnoty optimálním řešením.

Nemyslím, že je těžké zařídit aby se hodnocení započítalo pouze v případě vyplnění čísla, stejně musí být nějak ošetřeno vyplnění čísla mimo rozsah, tak jedna podmínka a dvě proměnné navíc...
Návrat nahoru
Tmou a stepí divočinou



Příspěvky: 13

Zaslal: ne. listopad 04, 2007 21:42    Předmět: Mazání statistik

Jako větší problém osobně vidím, že pokud udělám někde uprostřed chybu, tak nejenom, že se data neuloží, ale i se celý neuložený formulář smaže. Ani nevím, kde jsem tu chybu udělala (a to jsem to vyplňovala až v neděli dopoledne, ale po probuzení, takže jsem na to víc mžourala než viděla). A pak to vyplňování není o 10 minutách, ale o dvojnásobku.
Návrat nahoru
Tykadla



Příspěvky: 57

Zaslal: ne. listopad 04, 2007 22:44    Předmět: Re: Mazání statistik

Tmou a stepí divočinou napsal:
Jako větší problém osobně vidím, že pokud udělám někde uprostřed chybu, tak nejenom, že se data neuloží, ale i se celý neuložený formulář smaže.....

Přesně stejné zklamání jsem zažil před čtyřmi lety, když jsem jako člen vašeho týmu vyplňoval statistiku já.

Pro adminy: nešlo by před odesláním formuláře udělat kontrolu syntaxe a v případě nedostatků na ně upozornit a neodesílat? Anebo aspoň po odeslání ponechat formulář vyplněný? Mám pocit, že na tyto problémy musí narazit skoro každý, kdo používá tento formulář poprvé.

Tykadlo Robert
Návrat nahoru
Jak se nám líbí!



Příspěvky: 4

Zaslal: ne. listopad 04, 2007 23:23    Předmět:

Borci v uvozovkách napsal:
Zlí unolidé napsal:

dostat zretelny napis "HADY" coz je dost daleko a vysoko aby to tak bylo

zvlaste kdyz tam potkame tym, horsi to je kdyz jsou to prahory Smile)

tam jsme to disciplinovane po rozhlednuti zabalili a jeli domu


Zrovna jsem přemýšlel nad tím, kde je chybka, když jsem vás našel na 14. ve 4 hod. ráno Smile. Tohle je ovšem fakt smůla. A to jsem včera doma otci vysvětloval, že najít špatné stanoviště sice teoreticky jde, ale je to velice nepravděpodobné Smile.


S tou nepravděpodobností bych to nepřeháněl Wink Na TMOU 2 bylo řešení šifry z nákladního vagónu ŽLUTÁ TURISTICKÁ, což pár nešťastných týmů správně vyluštilo jako žlutého cosi na Turistické ulici, a tam skončili, protože ta šifra byla hrozně těžká, zatímco drtivá většina šťastnějších šla zcela logicky Smile na nejbližší žlutou turistickou značku, kde na patníku na kopci ležela šifra hnedka následující po tom žlutém cosi. Naštěstí tu zkratku orgové uznali, protože tenkrát ještě stanoviště nebyla číslovaná.

Díky za TMOU!
Návrat nahoru
Čumáci



Příspěvky: 25

Zaslal: po. listopad 05, 2007 08:02    Předmět: Čas vyluštění

Chtěla jsem se zeptat, zda je regulérní uvádět čas vyluštění pozdější než 12.00 hod. kdy hra končila. Mám zato, že by to měla být statistiky hry, tj. pouze toho ce se událo do jejího konce. Hanka
Návrat nahoru
Čumáci



Příspěvky: 25

Zaslal: po. listopad 05, 2007 08:04    Předmět: Dík

Jinak díky za TMOU 9, byla jedním slovem úžasná.
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina