Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 14. - 2012 -> #16 VĚTY (Šimpanz)
Autor Zpráva
Organizátor
Organizátor


Příspěvky: 20

Zaslal: so. listopad 03, 2012 15:28    Předmět: #16 VĚTY (Šimpanz)

Diskuze k šifře #16 VĚTY (Šimpanz)
Návrat nahoru
voy-a-ger



Příspěvky: 42

Zaslal: so. listopad 10, 2012 21:38    Předmět:

Neviem kto pisal riesenia k sifram (Mates?) ale to, ze je jednoducha ste tam fakt pisat nemuseli... Nepotesilo ma ked som si precital, ze sifra, ktora nas stala hru a mozno aj dobre umiestnenie bola este aj organizoatormi povazovana za jednoduchu Sad Je fakt, ze priatelka, ktora nikdy na sifrovacke nebola mala ten prvy krok co sme nedali pocas 4 hodin za 2 minuty... Ale to napadovka a ako taku by som ju obecne nepovazoval za lahku.

Rasto
Návrat nahoru
Matěj Klusáček
Organizátor


Příspěvky: 84

Zaslal: ne. listopad 11, 2012 13:38    Předmět:

Řešení jsme psali už před hrou a to, že může taková hříčka někomu vzdorovat 4 hodiny, nás opravdu ani v nejmenším nenapadlo... Nevím, jestli jsme ji takto neodhadli, nebo jste ji chtěli prolomit až moc (ostatní týmy neměly problém), každopádně sorry za ten slovní obrat v řešeníSmile
Návrat nahoru
Drahoš never ever



Příspěvky: 12

Zaslal: ne. listopad 11, 2012 13:59    Předmět:

Mě to přijde jako nejtěžší šifra z těch, na které jsme nedošli. Ale to bude nejspíš mými asociačními schopnostmi Smile

Majk
Návrat nahoru
Černý racek



Příspěvky: 56

Zaslal: po. listopad 12, 2012 09:37    Předmět:

Taky mi nepřijde, že by si zrovna tahle šifra zasloužila přívlastek jednoduchá (a vlastně mi taky připadá nejtěžší z těch, na které jsme nedošli Wink. Ten nápad není úplně triviální a na některé asociace jsem doteď nepřišel (pravda, tajenku bychom asi z toho v zápalu boje dali...)
O.
Návrat nahoru
Matěj Klusáček
Organizátor


Příspěvky: 84

Zaslal: po. listopad 12, 2012 11:17    Předmět:

Ok, tak jsme ji podcenili, tím, že byla v závěru, nebyla testována tak pečlivě jako ostatní (a na 4 hodiny nikoho zastavit neměla...). Upravil jsem to slovíčko v řešení, nicméně bychom ji zpětně zařadili určitě znovu, protože je to šifra, kterou když chceš moc vyluštit, tak to jde hůř, než když se luští v pohodě brainstormingem, což před cílem může zamotat hlavu...
Návrat nahoru
Chlýftým



Příspěvky: 14

Zaslal: po. listopad 12, 2012 13:21    Předmět:

Ja bych to nemazal, to "jednoduche", spis bych napsal nejakou poznamku, ze to zas tak jednoduche nakonec nebylo. Neco jako lonsky komentar po hre.
Návrat nahoru
Martina
Organizátor


Příspěvky: 38

Zaslal: po. listopad 12, 2012 14:12    Předmět:

Podle mě je voy-a-ger spíš další připomínkou pokory, že nikdo nikdy nemá míti nic za jisté. Že na šifrovačce se i favorit může zaseknout na libovolné trivialitě. Při velké únavě, bez podpory týmu nebo při špatném směru větru je klidně možné, že člověk přehlédne nejen "sklípek za to po přestavbě vůbec nemohl", ale i mnohem mnohem jednodušší věci. Aspoň je pak o čem psát a čemu se smát na afterparty Smile
Návrat nahoru
Ústřední topení



Příspěvky: 28

Zaslal: po. listopad 12, 2012 19:02    Předmět:

Tak určitě byla výrazně těžší než předchozí rovnice. My jsme se k správnému nápadu propracovávali přes půl hodiny.
A taky byla jedna z nejhezčích (a že byly hezké skoro všechny).
kotelník
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina