Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 8. - 2006 -> Šifra mistra Myšpulína - "máš to obráceně"
Autor Zpráva
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 22:05    Předmět: Šifra mistra Myšpulína - "máš to obráceně"

Podle komiksu jsme celkem spolehlivě prošli kolem orientačních bodů, ale když jsme došli k políčku, kde Pinďa prohlásí "máš to obráceně" otočili jsme "logicky" mapu a šli na druhou stranu po symetrické trase.

Trochu mne překvapuje, že všechna předchozí políčka věrně kopírují reálie a tohle tam nezapadá. Protože jsem k tomu tým v podstatě přesvědčil já, zajímalo by mne, jak to bylo v šifře myšleno?

Richard
Návrat nahoru
Tupouni



Příspěvky: 5

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 22:37    Předmět:

Vzhledem k tomu, že obrázek kreslil autor Čtyřlístku (alespoň dle nápisu vpravo nahoře), tak bych věřil, že to je jeho invence. Bohužel škoda, že to nebylo odchytnuto (nebo možná bylo, ale byl problém znovu oslovit autora, aby ten obrázek překreslil). Já osobně jsem to bral v potaz, napadly mne dvě varianty, jak tuto informaci využít, ale aplikovat jsem to chtěl až v momentě, kdy nevyjde to, že se to má ignorovat, že jde pouze o dokreslení příběhu...

Kreten
Návrat nahoru
Aplikovaní Hrošíci



Příspěvky: 9

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 23:23    Předmět: Tak tak

Jo, bylo to matouci, ale zbytek tymu me presvedcil, ze uz je to za rohem. Jinak uz bych to taky obracel Smile

Pavel
Návrat nahoru
DoubleSix



Příspěvky: 4

Zaslal: po. listopad 06, 2006 03:14    Předmět: hehe, stejný problém :-)

no nám se to stalo taky - teda konkrétně mně - hned jsem všechny přesvědčil, že východ je zlý a hurá na západ. Ztratili jsme tu asi dost času zbytečným chozením. A navíc je to tak pěkné, že je třeba jít trasu symetricky!!! A NAVÍC by trasa vedla okolo vily Thugenhat (bo jak se to píše) - zkrátka škoda promarněné příležitosti udělat super šifru...

Jo a jediné logické vysvětlení, proč tam to okénko bylo - na zmatení! Protože přeci je třeba vzít v potaz charaktery postav, a něvěřit Pinďovi nic, zatímco Myšpulín přeci ví, jak pracovat s mapou, no ne? Very Happy

Petr
Návrat nahoru
Posuci



Příspěvky: 20

Zaslal: po. listopad 06, 2006 09:41    Předmět:

Přestože jak se zdá většině týmů se tato "šifra" "líbila" tak mně teda ne. Ano bylo to hezky nakreslené a pro orgy plus že domluvili originálního kreslíře. Ale to je tak všechno. Proboha co to bylo jako za šifru? Jít přesně podle obrázků nám (mi) přišlo tak stupidní, že speciálně já jsem přesvědčoval tým, že přeci nejsme na výletu prvňáků a že je třeba někde sednout a věnovat se rozmístění čárek a vykřičníků v textu atp., prostě v tom hledat zašifrovanou zprávu. Ještě štěstí, že na mne nedali... Nicméně druhá půlka týmu byla toho názoru, že zásadní je moment "máš to obráceně" a taky jsme trasu počítali obráceně a zbytečně pochodili okolí dětské nemocnice (kde je jak podobné mřížový, tak plácek s písečkem).

píďa
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina