Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 15. - 2013 -> Kvalifikace - šifra 22 Domácí příběh
Autor Zpráva
Jak se nám líbí!



Příspěvky: 5

Zaslal: ne. září 22, 2013 22:50    Předmět: Kvalifikace - šifra 22 Domácí příběh

Výrobcem pistolí je firma Česká zbrojovka Uherský Brod. Zadání však požadovalo páté písmenko, takže v hesle vycházelo A (nebo J, pokud se použil název Zbrojovka) a ne K. Byla tedy chyba v zadání? Petr
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 82

Zaslal: ne. září 22, 2013 22:56    Předmět: Re: Kvalifikace - šifra 22 Domácí příběh

Jak se nám líbí! napsal:
Výrobcem pistolí je firma Česká zbrojovka Uherský Brod. Zadání však požadovalo páté písmenko, takže v hesle vycházelo A (nebo J, pokud se použil název Zbrojovka) a ne K. Byla tedy chyba v zadání? Petr

No, ono to je ještě horší, protože pokud bychom měli vzít značku (nikoliv název firmy), tak ta pistole je ČZ, nebo lidově čézeta. Kde není K vůbec.

Richard
Návrat nahoru
Na poslední chvíli



Příspěvky: 7

Zaslal: ne. září 22, 2013 23:04    Předmět:

At hledame jak hledame ani google nevi...
Návrat nahoru
Divocí tučňáci



Příspěvky: 9

Zaslal: po. září 23, 2013 08:43    Předmět:

Taky by nás zajímalo zdůvodnění toho K - hodil by se tam Glock, ale při nejlepší vůli jsem k němu žádnou vazbu na Česko nenašel Very Happy
Návrat nahoru
Gaybar



Příspěvky: 13

Zaslal: po. září 23, 2013 11:29    Předmět:

Ona tam teda byla chyba ve skloňování ("pistolema"), nad kterou jsme asi hodinu přemýšleli ... zpětně nás napadlo, že ta chyba tam možná byla záměrně, aby napověděla, že máme zaměnit písmenko, ale přijde mi to takové ... kostrbaté Smile
Návrat nahoru
Divize nulou



Příspěvky: 40

Zaslal: po. září 23, 2013 16:58    Předmět:

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A1_zbrojovka_Strakonice

Ale vyhaluzili jsme to bez toho a pak zpětně našli takovou zbrojovku, aby nám to dalo to K na 5. místě.
Návrat nahoru
Gaybar



Příspěvky: 13

Zaslal: po. září 23, 2013 21:15    Předmět:

Divize nulou napsal:
http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A1_zbrojovka_Strakonice

Ale vyhaluzili jsme to bez toho a pak zpětně našli takovou zbrojovku, aby nám to dalo to K na 5. místě.


To ale nedává smysl. Název firmy je "Česká zbrojovka Strakonice", případně "ČZ ...", ale určitě ne "Strakonice".
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 82

Zaslal: út. září 24, 2013 18:39    Předmět:

A co na to orgové?!?
Návrat nahoru
Jak se nám líbí!



Příspěvky: 5

Zaslal: út. září 24, 2013 21:33    Předmět:

Hm, orgové nám nechtějí sdělit, jakou zbrojovku mysleli.

Ona je tam ještě jedna chyba. Firma pálící alkohol se jmenuje "Rudolf Jelinek", nikoliv "Jelinek".

Takže opravdu správné řešení tohoto úkolu je "POŠLI AABARFT" nebo "POŠLI JABARFT", ale určitě ne KABARET. Kabaret je vyhaluzený (a tak se nám ho eklovalo posílat, ač jsme to tedy nakonec udělali).
Návrat nahoru
3 s kouskem fosforu (dříve vápníku)



Příspěvky: 12

Zaslal: st. září 25, 2013 09:11    Předmět:

citace:
Firma pálící alkohol se jmenuje "Rudolf Jelinek", nikoliv "Jelinek".


Tohle bych šifře nevyčítal. Bylo zřejmé, že jde o názvy výrobků českého rodinného stříbra, nikoliv jejich výrobců a lahev dotyčné slivovice má člověk spíš zafixovanou jako prostě "Jelínek". Ona i ta Barumka se dnes jmenuje de iure Continental Barum. Nicméně otázka s "čezetou" zůstává.
Návrat nahoru
Matěj Klusáček
Organizátor


Příspěvky: 84

Zaslal: st. září 25, 2013 10:12    Předmět:

Hm, vypadá to, že se do zadání bůhvíodkud prokousala chybička. Omlouváme se, ale věříme, že když je v pravidlech napsáno, že kódem je vždy podstatné jméno v prvním pádě, tak to nikomu ve správném řešení nezabránilo (_ABARET) nemá moc řešení. Díky za pochopení..
Návrat nahoru
Dopijem a pudem...



Příspěvky: 34

Zaslal: st. září 25, 2013 10:46    Předmět:

Matěj Klusáček napsal:
Hm, vypadá to, že se do zadání bůhvíodkud prokousala chybička. Omlouváme se, ale věříme, že když je v pravidlech napsáno, že kódem je vždy podstatné jméno v prvním pádě, tak to nikomu ve správném řešení nezabránilo (_ABARET) nemá moc řešení. Díky za pochopení..


Asi tak... Chybička se vloudila, ale myslím, že není problém..
Ať hodí kamenem ten, kdo na jakékoliv hře lusštil tak dlouho, doku mu nebylo jasné byť poslední písmeno tajenky..

Když mi vyjde _OSTEL LISEN, tak taky nebudu luštit dál, abych se ujistil, že orgové opravdu nemysleli, že mám zalézt k někomu do postele..
Návrat nahoru
Přizdisráči



Příspěvky: 30

Zaslal: st. září 25, 2013 10:46    Předmět:

Matěj Klusáček napsal:
Hm, vypadá to, že se do zadání bůhvíodkud prokousala chybička. Omlouváme se, ale věříme, že když je v pravidlech napsáno, že kódem je vždy podstatné jméno v prvním pádě, tak to nikomu ve správném řešení nezabránilo (_ABARET) nemá moc řešení. Díky za pochopení..


A pak jsou týmy, kterým v zadání správného hesla nezabránila ani tajenka ???ARFT, či tak nějak...

Dero
Návrat nahoru
kafe



Příspěvky: 17

Zaslal: st. září 25, 2013 10:58    Předmět:

Dopijem a pudem... napsal:
Když mi vyjde _OSTEL LISEN, tak taky nebudu luštit dál, abych se ujistil, že orgové opravdu nemysleli, že mám zalézt k někomu do postele..


A potom ti vyjde TRAFONA?RAZI...

(Yeti)
Návrat nahoru
Gaybar



Příspěvky: 13

Zaslal: st. září 25, 2013 20:16    Předmět:

Matěj Klusáček napsal:
Hm, vypadá to, že se do zadání bůhvíodkud prokousala chybička. Omlouváme se, ale věříme, že když je v pravidlech napsáno, že kódem je vždy podstatné jméno v prvním pádě, tak to nikomu ve správném řešení nezabránilo (_ABARET) nemá moc řešení. Díky za pochopení..


Nám ani tak nevadila ta chybička jako ten trojský kůň s "pistolema". Fakt jsme si asi hodinu lámali hlavu, proč to tam je, a uvažovali nad tím, jak zapojit do šifry koncovky slov. Evil or Very Mad Asi budu muset propustit naši "Grammar Nazi" složku týmu (včetně sebe) ...
Návrat nahoru
Vlhká jáma



Příspěvky: 43

Zaslal: pá. září 27, 2013 06:35    Předmět:

Tuhle šifru jsem luštil "poslepu" - za volantem, manželka mi ji předčítala ze sedadla spolujezdce - takže se mi v tu chvíli zdálo, že ji spíš haluzím. Týmu jsem nahlásil TABURET, což oni bleskurychle opravili. Těší mě, že to byl vlastně autorský postup Wink

Dalibor
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina