Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 9. - 2007 -> Šifra 3 - Plošný spoj
Autor Zpráva
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: po. listopad 05, 2007 12:20    Předmět: Šifra 3 - Plošný spoj

Diskuze k šifře.
Návrat nahoru
Tak Třeba Teď



Příspěvky: 5

Zaslal: po. listopad 05, 2007 16:24    Předmět:

Moc pěkný nápad a velmi prezicně zpracované, tohle zařídít muselo stát velké úsilí. Oceňuji tento organizátorský výkon Very Happy

Jako šifra příliš lehké (s drátkem na zádech)...
Návrat nahoru
Tmou a stepí divočinou



Příspěvky: 13

Zaslal: po. listopad 05, 2007 16:41    Předmět: Zážitková pedagogika

Velmi hezká a zdařilá šifra - a dávat dohromady z baterek něco, co bude svítit, zvláště když většina členů týmu má baterku s jakýmisi diodami, které nejdou vytáhnout... zajímavé. Jednu žárovku jsme naštěstí měli.
Návrat nahoru
Proudoví krtci



Příspěvky: 27

Zaslal: po. listopad 05, 2007 16:58    Předmět:

Tmou a stepí: Taky jsme nejprve brblali, jaktože jsme nedostali zdroj a žárovku. Pak nám došlo, že stačí izolovat libovolný kontakt mezi bateriemi v čelovce a nadstavit obvodem s destičkou a dráty. Není třeba nic vyšroubovávat. (Vítek)
Návrat nahoru
Proletíme se mapou



Příspěvky: 7

Zaslal: po. listopad 05, 2007 16:59    Předmět:

Ale žárovka nebyla potřeba... Drát , nůžky, baterka z čelovky a buzola (vše tuším povinná výbava)... Cívka, jádro, zdroj napětí a citlivý ručičkový měřicí přístroj... Určitě jsme nebyli jediní kdo to tak řešil, ale troufám si říct že to bylo stylovější než žárovka Very Happy

Thomm, W factor negative
Návrat nahoru
Totální diferenciál



Příspěvky: 32

Zaslal: po. listopad 05, 2007 17:27    Předmět: alternativní řešení

vyfotit digitálem a pak na notebooku obarvit každé políčko dole jinou barvou - ne že bychom to tak dělali ale výsledek (podle toho, co je na webu v zadání) si můžete prohlídnout na ccd.wz.cz/03.png

Honza
Návrat nahoru
Kofila



Příspěvky: 20

Zaslal: po. listopad 05, 2007 18:21    Předmět:

U této šifry jsem se tloukl do hlavy, že jsem si s sebou nevzal na hru měřák, který jsem použil ráno k proměřování drátků doporučených v seznamu. Ještě jsem si říkal: "Budu ho s sebou tahat nebo ne? Hodit by se mohl." No, nevzal jsem ho. Smile

Honza
Návrat nahoru
Tykadla



Příspěvky: 57

Zaslal: po. listopad 05, 2007 18:43    Předmět:

Kofila napsal:
U této šifry jsem se tloukl do hlavy, že jsem si s sebou nevzal na hru měřák, který jsem použil ráno k proměřování drátků doporučených v seznamu. Ještě jsem si říkal: "Budu ho s sebou tahat nebo ne? Hodit by se mohl." No, nevzal jsem ho. Smile

Honza

A nebyla by to nuda? Wink
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: po. listopad 05, 2007 23:44    Předmět: the best

Podle meho nejlepsi sifra, aspon z hlediska nekonvencnosti. "Hacknuta" celovka to u nas resila.

Pro: W factor negative: Nadhera, tohle by me teda nenapadlo, respekt!
Návrat nahoru
Idioti noční



Příspěvky: 9

Zaslal: út. listopad 06, 2007 00:01    Předmět:

Tykadla napsal:
Kofila napsal:
U této šifry jsem se tloukl do hlavy, že jsem si s sebou nevzal na hru měřák, který jsem použil ráno k proměřování drátků doporučených v seznamu. Ještě jsem si říkal: "Budu ho s sebou tahat nebo ne? Hodit by se mohl." No, nevzal jsem ho. Smile

Honza

A nebyla by to nuda? Wink



Mno, když sme odpoledne balili, napadlo Davida vzít měřák (ano, zatímco já bazírovala na délce, eletrotechnik správně usoudil, že izolovaný drátek NEBUDE na měření vzdáleností)... Odpoledne sem mu nadávala, co to s sebou taháme za krámy, na třetí šifře sme se jen chlámali, jaká je to haluz Smile)) s měřákem jsme měli řešení během dvou minut:)
Návrat nahoru
Voctovy chipsy



Příspěvky: 12

Zaslal: út. listopad 06, 2007 00:33    Předmět:

Tak Třeba Teď napsal:
Moc pěkný nápad a velmi prezicně zpracované, tohle zařídít muselo stát velké úsilí. Oceňuji tento organizátorský výkon Very Happy

Jako šifra příliš lehké (s drátkem na zádech)...


souhlas... krasna sifra co dala nehorazne prace udelat. Klobouk dolua diky za ni... A ze byla lehka? Otazka je, cemu to vadi Smile Bylo celkem jasne co s tim a dalo se to delat X zpusobama (viz barevne reseni vyse). My jsme praktikovali trapme baterky, 3 dratky a zarovicku...
Milda
Návrat nahoru
Kofila



Příspěvky: 20

Zaslal: út. listopad 06, 2007 20:57    Předmět: Houmlesak na brehu Svitavy

Docela by me zajimalo jak dlouho to vydrzel ten houmlesak, ktery se rozhodl prenocovat na zap. brehu Svitavy, kousek za Zderadovym mostem. Kdyz jsme sli kolem, mel uz dost nervy v kyblu a sproste nadaval, takze jsme ani nemeli kuraz mu rict, ze je za nami dalsich +- 190 tymu. Very Happy

Vasek
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: út. listopad 06, 2007 23:29    Předmět:

Docela mě překvapuje, že (pokud to interpretuji správně) řada týmů hledala výhled paralelně ze strany od premonstrátů i od Zderadova mostu. Zatímco od premonstrátů totiž vede po východním břehu normální pěšinka, ze strany od Zderadova mostu je situace následující: na konci mostu je zábradlí, které plynule navazuje na plot fabriky. Jinak řečeno, po východním břehu se dalo od Zderadova mostu postupovat tak, že člověk přelezl zábradlí. Pokud tedy v této oblasti někdo našel nějaký výhled na Petrov (a já tuším, že tam jeden další, docela pěkný je), pak si nepozorně přečetl závěrečné informace, nebo na ně v zápalu boje zapomněl...
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: st. listopad 07, 2007 04:30    Předmět:

Ivo C. napsal:
Docela mě překvapuje, že (pokud to interpretuji správně) řada týmů hledala výhled paralelně ze strany od premonstrátů i od Zderadova mostu. Zatímco od premonstrátů totiž vede po východním břehu normální pěšinka, ze strany od Zderadova mostu je situace následující: na konci mostu je zábradlí, které plynule navazuje na plot fabriky. Jinak řečeno, po východním břehu se dalo od Zderadova mostu postupovat tak, že člověk přelezl zábradlí. Pokud tedy v této oblasti někdo našel nějaký výhled na Petrov (a já tuším, že tam jeden další, docela pěkný je), pak si nepozorně přečetl závěrečné informace, nebo na ně v zápalu boje zapomněl...


My potkali několik týmů, které šly stejně jako my od Zderadova mostu, a všichni šli po západním břehu a jak to šlo, tak přešli na východní (t.j. až na lávce u viaduktu).
Ani jsme tam tuším žádné místo, kde by šlo přelézt plot k fabrice, neviděli... Když tým vyrazil na Zderadův most ještě dřív, než zjistil, kde a co je klášter premonstrátů, tak už prostě vyšel ze Zderadova mostu... Rolling Eyes

Výhled na Petrov byl přímo ze Zderadova mostu...
Návrat nahoru
La Kukarača



Příspěvky: 40

Zaslal: st. listopad 07, 2007 08:58    Předmět:

Ivo C. napsal:
Docela mě překvapuje, že (pokud to interpretuji správně) řada týmů hledala výhled paralelně ze strany od premonstrátů i od Zderadova mostu. Zatímco od premonstrátů totiž vede po východním břehu normální pěšinka, ze strany od Zderadova mostu je situace následující: na konci mostu je zábradlí, které plynule navazuje na plot fabriky. Jinak řečeno, po východním břehu se dalo od Zderadova mostu postupovat tak, že člověk přelezl zábradlí. Pokud tedy v této oblasti někdo našel nějaký výhled na Petrov (a já tuším, že tam jeden další, docela pěkný je), pak si nepozorně přečetl závěrečné informace, nebo na ně v zápalu boje zapomněl...


Ono to ani od vojenské nemocnice (alias premonstrátského kláštera) nebylo úplně v pohodě ... cesta končí sloupem vysokého napětí, vlevo plot, vpravo voda. Skrz slouup to šlo s kočárkem poměrně obtížně Wink

Čenda
Návrat nahoru
Černý racek



Příspěvky: 52

Zaslal: st. listopad 07, 2007 09:07    Předmět:

Ivo C. napsal:
Jinak řečeno, po východním břehu se dalo od Zderadova mostu postupovat tak, že člověk přelezl zábradlí. Pokud tedy v této oblasti někdo našel nějaký výhled na Petrov (a já tuším, že tam jeden další, docela pěkný je), pak si nepozorně přečetl závěrečné informace, nebo na ně v zápalu boje zapomněl...


Náš postup: oblast je velká, rozdělíme tým. Část, co šla od Zderadova mostu, si plotu samozřejmě všimla, takže jde po západním břehu (předpokládáme, že výhled bude tak výrazný, že na břehu nezáleží. Takže než dojdeme k železničnímu mostu, spatříme Petrov dvakrát. Ze strany od tohoto mostu už žádné zábradlí není. Takže v tu chvíli máme dvě normálně přístupná místa, která vyhovují zadání i pravidlům. Citem a zkušenostmi preferujeme to u mostu, jistota to není.
Návrat nahoru
Tmou a stepí divočinou



Příspěvky: 13

Zaslal: st. listopad 07, 2007 10:55    Předmět:

Černý racek napsal:
Ivo C. napsal:
Jinak řečeno, po východním břehu se dalo od Zderadova mostu postupovat tak, že člověk přelezl zábradlí. Pokud tedy v této oblasti někdo našel nějaký výhled na Petrov (a já tuším, že tam jeden další, docela pěkný je), pak si nepozorně přečetl závěrečné informace, nebo na ně v zápalu boje zapomněl...


Náš postup: oblast je velká, rozdělíme tým. Část, co šla od Zderadova mostu, si plotu samozřejmě všimla, takže jde po západním břehu (předpokládáme, že výhled bude tak výrazný, že na břehu nezáleží. Takže než dojdeme k železničnímu mostu, spatříme Petrov dvakrát. Ze strany od tohoto mostu už žádné zábradlí není. Takže v tu chvíli máme dvě normálně přístupná místa, která vyhovují zadání i pravidlům. Citem a zkušenostmi preferujeme to u mostu, jistota to není.


My jsme šli úplně stejně, naštěstí ke klášteru zamířila výrazně rychlejší skupina a tudíž než jsme dorazili ke Zderadovu mostu, měli destičku v ruce.
Jixipen
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: st. listopad 07, 2007 11:41    Předmět:

Tak to jo, postup po západním břehu je samozřejmě O.K. To zábradlí jsme dodávali do posledního infa právě kvůli Zderadovu mostu, aby někdo omylem nevlezl, kam nemá (a kde to hlavně není).
Návrat nahoru
Kdo je tu nejstarší



Příspěvky: 10

Zaslal: st. listopad 07, 2007 11:42    Předmět:

My jsme šly od Zderadova mostu po západním břehu až k mostu a moc se nám nezdálo, že by nás orgové hnali po železničním mostu (i když asi jen pro vlečku, která v noci a možná vůbec nejezdí). Zřejmě se mělo jít od kláštera? Já tu pěšinku na západním břehu znám, tak jsem nahnala tým tam. Taky to bylo blíž od Dominikánské, kde jsme luštily. H.
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: st. listopad 07, 2007 13:22    Předmět:

V pravidlech byl zákaz vstupu do kolejiště. Ta železniční vlečka je diskutabilní, je široká - resp. vedle kolejí má šifroký pás, který léta chodci využívají, nic tam nejezdí, takže zde bych týmům nevyčítal, pokud to vyhodnotily jako v souladu s pravidly. Lávka pro pěší je u Intersparu (je i v novějších mapách). Co nás trochu vyděsilo (a co rozhodně v souladu s pravidly není!), bylo několik týmů, které si to štrádovaly po hlavním železničním mostě, kde co deset minut jede rychlík. Tam tedy žádná cesta pro pěší není, nikdy nebyla, je to jasné kolejiště, navíc mám pocit, že se musí překonat i nějaké zábradlí (to jsem nezkoumal, protože by mě ani ve snu nenapadlo, že někdo se sníženým pudem sebezáchovy poleze nahoru na viadukt, místo toho aby si zašel 5 minut k lávce!)
Návrat nahoru
Čumáci



Příspěvky: 25

Zaslal: st. listopad 07, 2007 14:33    Předmět: Lávka

Co viadukt, ale někde jsem četla, že někdo lezl po tom plynovodu, což byl hned první "přechod" od Zderadova mostu. I když ve výsledku zde možná hrozilo menží nebezpečí než na tom viaduktu...
Návrat nahoru
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: st. listopad 07, 2007 15:03    Předmět:

A bolo vôbec treba ísť po západnej strane? A nebodaj liezť na železničný most?

My sme sa tiež rozdelili s tým, že prejdeme celý východný breh, polovica zo severu, polovica z juhu. Tak sa aj myslím stalo. Neviem presne, kade šla "južná" polovica tímu, ale stretli sme sa pekne na východnom brehu, +- presne pri stanovišti (keď som vyzdvihol plošák a zbehol dole, práve prišli). Ale nespomínali teda nič o tom, že by mali cestou nejaké nezdolateľné prekážky, tak neviem...
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: st. listopad 07, 2007 16:58    Předmět:

HALUZna ORGanizacia napsal:
A bolo vôbec treba ísť po západnej strane? A nebodaj liezť na železničný most?

My sme sa tiež rozdelili s tým, že prejdeme celý východný breh, polovica zo severu, polovica z juhu. Tak sa aj myslím stalo. Neviem presne, kade šla "južná" polovica tímu, ale stretli sme sa pekne na východnom brehu, +- presne pri stanovišti (keď som vyzdvihol plošák a zbehol dole, práve prišli). Ale nespomínali teda nič o tom, že by mali cestou nejaké nezdolateľné prekážky, tak neviem...


Bolo treba Razz ...
Po západním břehu nevedla cesta a z mostu se tam ani nedalo dostat. Jestli to nebyli ti, co lezli po potrubí Wink, tak nejspíš šli taky po západním břehu.
Dana
Návrat nahoru
Jeníčci



Příspěvky: 50

Zaslal: st. listopad 07, 2007 23:17    Předmět:

Tady jsme asi celkem nezaviněně ztratili dost času (přesun 41 minut). Protože trvalo dost dlouho, než nám přítelkyně našla klášter, nevěděli jsme, zda je od mostu na sever či na jih, tudíž nám nezbylo, než vyrazit k mostu. Tam byl výběr ze dvou špatných možností: jít cestou po špatném břehu s jediným přechodem po železničním mostě nebo oklikou po břehu správném. Rozdělili jsme tým a jako člen východní skupiny musím říci, že to byla oklika řádná, stovky metrů od břehu a dostat se k řece zpět se dalo až za železnicí.

Héra
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: po. listopad 12, 2007 10:52    Předmět:

Jojo, taky musím chválit - tato šifra byla skutečně úžasná a vůbec neva, že doporučený drátek ji tak trochu předluštil. Fakt skvělá věc a cenný artefakt. Nemáte ještě?

Tom K.


Tak Třeba Teď napsal:
Moc pěkný nápad a velmi prezicně zpracované, tohle zařídít muselo stát velké úsilí. Oceňuji tento organizátorský výkon Very Happy

Jako šifra příliš lehké (s drátkem na zádech)...
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: st. listopad 14, 2007 20:34    Předmět:

Po přečtení Síbovy reportáže vidím, kde jsme promarnili půl druhé hodiny času. Při takové optimalizaci bychom odpadli ne v 6:00 ale v 4:30 Smile a to se vyplatí ... ne vážně ... hezké, poučné čtení (když my si pořád ještě chodíme ty šifry užívat, místo abychom spěchali do cíle).
hroch
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina