Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 15. - 2013 -> Pohadka o Pindulce a Valhubertovi
Autor Zpráva
Freezy Bee



Příspěvky: 73

Zaslal: út. listopad 05, 2013 15:46    Předmět: Pohadka o Pindulce a Valhubertovi

Zverejnite prosim pohadku o Pindulce a Valhubertovi pro nas, ktere tam #8 nepustila?
Návrat nahoru
Chlýftým



Příspěvky: 14

Zaslal: út. listopad 05, 2013 15:48    Předmět:

Když jsem si začal číst pohádku, říkal jsem si, takovou fantazii na jména postav, jako mají orgové, bych chtěl mít taky! A ona to byla místa z mapy Sad.

Aleš
Návrat nahoru
Seš-lost



Příspěvky: 29

Zaslal: st. listopad 06, 2013 19:24    Předmět:

Takže jestli tomu rozumím, tak jsme část šifry dostali o 6 stanovišť dál na druhé straně zadání napsanou kurzivou. Proti tomu je krabička, která se lušťí sama, jen slabý odvar Very Happy
Návrat nahoru
Eva Krásenská
Organizátor


Příspěvky: 24

Zaslal: st. listopad 06, 2013 23:56    Předmět:

Tu je pohádka O Pindulce a Valhubertovi: http://www.tmou.cz/_media/2013/sifry/pohadka.pdf

Kromě toho, že doplňuje čtvrtou šifru, je také využita v šifře 16 - Tajný kód.
Návrat nahoru
coredump



Příspěvky: 24

Zaslal: čt. listopad 07, 2013 19:21    Předmět:

Seš-lost napsal:
Takže jestli tomu rozumím, tak jsme část šifry dostali o 6 stanovišť dál na druhé straně zadání napsanou kurzivou. Proti tomu je krabička, která se lušťí sama, jen slabý odvar Very Happy


To bude nejaky omyl. Cast zadani sifry 4 to nebyla, sifru bylo mozno vylustit i bez toho. Bylo to kurzivou, takze se to nevztahovalo k _aktualni_ sifre (podobne jako driv byvalo "nezapomente"). A u sifry 16 bylo mysim docela jasne, ze prave tehdy se ma tahle pohadka pouzit.
Návrat nahoru
Seš-lost



Příspěvky: 29

Zaslal: pá. listopad 08, 2013 00:40    Předmět:

Nebylo to míněno vážně, myslím, že pohádka byla zařazena dostatečně citlivě. Jen mi přišlo zábavné, když vytrhnu z kontextu, co se vlastně stalo.

Část šifry 4 to tvrdím byla, byť nepodstatná. Bez té pohádky jsem šifru nemohl vyluštit jinak než uhádnutím tajenky, což nepovažuju za korektní vyluštění šifry.
Pravidla o kurzivě říkají, že text jí psaný neobsahuje šifru, o aktuální šifře se tam nepíše. Mám pocit, že se pohádka pohybuje na hraně pravidel, ale rozhodně nepohoršuje, líbí se mi to jako herní prvek. Netřeba dál rozpitvávat, což jsem ale právě udělal...co už. Každopádně organizátoři jen tak dál, kontrolujte naši bdělost podobnými hříčkami.
Návrat nahoru
TichaVoda



Příspěvky: 19

Zaslal: pá. listopad 08, 2013 12:39    Předmět:

citace:
Část šifry 4 to tvrdím byla, byť nepodstatná.


Z tohoto pohledu by částí šifry byly i všechny ostatní pohádky (Karkulka, Sněhurka atd.) a ty taky nebyly v zadání napsané. Kdo Ti za to může, že zrovna tu o Pindulce a Valhubertovi neznáš... :-))))

Petr

P.S. Aby se toho někdo nechytil, je to jen pokus o legraci... (raději dodávám po čtení některých komentářů z jiných vláken ;-)
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina