Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 14. - 2012 -> #7/#3 DRÁT (K*drát)
Autor Zpráva
Organizátor
Organizátor


Příspěvky: 20

Zaslal: so. listopad 03, 2012 15:25    Předmět: #7/#3 DRÁT (K*drát)

Diskuze k šifře #7/#3 DRÁT (K*drát)
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 82

Zaslal: so. listopad 03, 2012 17:25    Předmět:

Tak o nějaké tvarové paměti jsme s Katkou neměly páru a já bych tu šifru mohla řešit doteď... Naštěstí pánové jsou informovanější, a tak je to napadlo skoro hned. Jednomu drátu se moc nechtělo, ale druhý se natvaroval přímo ukázkově. Super!

Dana
Návrat nahoru
Dopijem a pudem...



Příspěvky: 34

Zaslal: so. listopad 03, 2012 17:30    Předmět:

O paměťovém drátu, potažmo materiálu, máme páru pouze z Batmana, což v týmu, taky zaznělo a nechtějte vědět, co jsme tam pak nacvičovali za netopýří tanečky.. Smile

Ale tahle šifra je pro mě prostě skvělá.. (Konečně nikdo nemohl kafrat, že jsem kuřák..! Smile))

Jen nás mrzí, že nás orgové převezli a nedostali nás z první smyčky tak, jak jsme si představovali...Smile
Návrat nahoru
Freezy Bee



Příspěvky: 73

Zaslal: so. listopad 03, 2012 20:32    Předmět: Uuuuuzasny aha efekt

Diky za tuhle sifru! Proste parada.
Vaclav
Návrat nahoru
Proudoví Captains



Příspěvky: 3

Zaslal: so. listopad 03, 2012 22:57    Předmět:

Miluju "hračičky"! Díky, že jste ji dali na začátek hry, aby si ji všichni pěkně užili! Smile
Lucka
Návrat nahoru
404 Not Found



Příspěvky: 4

Zaslal: ne. listopad 04, 2012 11:17    Předmět:

To sme jediný team, ktorý to riešil tak, že si najprv nakreslil body do mapy a až potom žhavil drát? Lebo keď sme si body kreslili v poradí, v akom boli v texte, najprv sme si zakreslili Koniklecovu, potom hotel Podlesí v Kohoutovicích a potom "rozcestníček na severu kousek odtud", čiže od Kohoutovic a to vám poviem, tam tých rozcestníčkov bolo hneď niekoľko. Dosť zavádzajúce pre nás bolo hlavne to slovo "odtud". Možno keby sa tam písalo "odsud" tak by to takto nedopadlo...

No a po nažhavení drátu nám bolo jasné že to odkazuje na 3. bod ktorý sme si nakreslil do mapy (nenapadlo nás že k jeho zakresleniu sme použili bod z predošlého riadku, ktorý sme mali ignorovať) a tak sme sa dobre prešli po obore pri Kohoutvicích. Bola to taká fajná ranná prechádzka, v tom čase totiž akurát vychádzalo slnko. Videli sme tam aj srnky a muflóna... Akurát pri každom rozcestníčku, ku ktorému sme došli, nás čakalo akurát trpké sklamanie.

Pri tom treťom z nich oproti nám išiel iný team, čo nás potešilo, lebo žiadny iný team sme už dlhšiu dobu nevideli. No pri rozcestníčku sa ani nezastavili hneď odbočili smerom na juh - smerom ku kohoutovicím. Tak sme sa tam išli pozrieť a tam sme natrafili na to vaše megalomanské veľdielo k šifre č. 10. Keď sme zistili že to reprezentuje šalinové dráty tak nám aj dávalo perfektný zmysel že predchádzajúca šifra sa nazývala drát! Very Happy

Chvíľu trvalo kým kolega natrafil na zadanie tamtej šifry a my sme zistili že nám nesedí do toho systému so slovným futbalom :-/.

No zaujímalo by nás, či ten drát ešte niekoho takto poplietol alebo sme jediný magori, ktorí sa vydali do kohoutovic. Taktiež by som rád vedel či si tvorcovia tejto šifry takúto možnosť pri jej tvorbe uvedomovali a dali to tam schválne alebo toto nenapadlo ani ich Smile
Návrat nahoru
Matěj Klusáček
Organizátor


Příspěvky: 84

Zaslal: ne. listopad 04, 2012 11:34    Předmět:

To nás tedy ani v nejmenším nenapadlo... Smile Jeden hint zněl, že mapa se má použít až po vyluštění šifry... Ale tedy klobouček před vaší vytrvalostí!
Návrat nahoru
JÁDRO



Příspěvky: 36

Zaslal: ne. listopad 04, 2012 11:54    Předmět:

Miluju "res corporales", imaginární drát nás pěkně popíchnul! Věřte nevěřte, luštění drátu bez drátů (prý byly dva) nešlo jak na drátkách. Marné hodiny optimálního zahřátí papíru, pálení papíru (kroutil se do spirály!) až k metafoře žhavit drát - jinými slovy, šifro, vydej devět čísel. Snad to byla naše chyba, ale pocitem viny taky netrpíme. Jenom litujeme, že jsme si díky tomuhle neštěstí více nelokli čtrnáctky, prý byla perfektně vychlazená. Podle ohlasu známých to tipuju přesně na ten sedmej schod.

Zuza
Návrat nahoru
Corn Flakes



Příspěvky: 46

Zaslal: ne. listopad 04, 2012 14:31    Předmět:

Zuza: Soucítím s vámi. Osobně se mi to stalo už minimálně 2x, z toho jednou nás to stálo cíl a bednu Smile

JiříK
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 99

Zaslal: ne. listopad 04, 2012 16:58    Předmět: Recept

Komu se podařilo přečíst recept?
S kýmkoliv jsem mluvil, tušil o tvarové paměti a zahřál téměř ihned.

Vladan

Jo, se Zuzou soucítím ...
Návrat nahoru
Jeníčci



Příspěvky: 80

Zaslal: ne. listopad 04, 2012 18:29    Předmět: Re: Recept

Opravte to napsal:
Komu se podařilo přečíst recept?
S kýmkoliv jsem mluvil, tušil o tvarové paměti a zahřál téměř ihned.

Vladan

Jo, se Zuzou soucítím ...


My jsme recept četli, hned potom se hřálo. Osobně si myslím, že tato šifra byla přehintovaná.

Héra
Návrat nahoru
Přizdisráči



Příspěvky: 30

Zaslal: ne. listopad 04, 2012 18:43    Předmět:

Četli jsme hinty, našli první slova, zahřáli a půlka (ta větší půlka, samozřejmě) týmu věci následující prohlásila za černou magii. Smile

-- Dero
Návrat nahoru
Matěj Klusáček
Organizátor


Příspěvky: 84

Zaslal: ne. listopad 04, 2012 18:45    Předmět: Re: Recept

Jeníčci napsal:


My jsme recept četli, hned potom se hřálo. Osobně si myslím, že tato šifra byla přehintovaná.

Héra


Byla. Z testů plynulo, že zahřívání drátu je takový samoodrazující nápad:-)
Návrat nahoru
Divize nulou



Příspěvky: 40

Zaslal: ne. listopad 04, 2012 21:02    Předmět:

Šifra byla přehintovaná, my to ani nedočetli (což je škoda, dočet jsem si to teď a je to krásně napsaný Smile) Nicméně pro lidi, který o drátech s pamětí vědí, to asi muselo bejt lehký v každym případě, takže cílem asi bylo, aby si uvařili i ti, co o tom nikdy neslyšeli Smile Takže "u mě dobrý" Smile
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina