Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 7. - 2005 -> Nejasnosti v řešení šifer kvalifkace (třeba i drobnosti)
Autor Zpráva
MUTANTI



Příspěvky: 5

Zaslal: st. říjen 05, 2005 11:15    Předmět: Nejasnosti v řešení šifer kvalifkace (třeba i drobnosti)

Pro mě je takovou nejasností poslední přísloví začínající na HOST , to co jem vymysleli my tak tam nesedí ...jaké je to správné? Wink Jita
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: st. říjen 05, 2005 11:23    Předmět:

Co si tak vzpomínám z testování tak: Host a ryba třetí den smrdí. Předpokládám, že jste měli Host do domu, bůh do domu:)
Návrat nahoru
MUTANTI



Příspěvky: 5

Zaslal: st. říjen 05, 2005 11:29    Předmět:

Přesně tak Wink Tohle jsme měli a to druhé nás nenapadlo..... ALe i to nám samozřejmě nebránilo v doluštění...
Návrat nahoru
Polojeníčci



Příspěvky: 23

Zaslal: st. říjen 05, 2005 14:29    Předmět:

Host do domu ať už bůh do domu nebo hůl do ruky je správně. Vámi použité přísloví je IMHO běžné v podobě "ryba a host...". Drobná řekněme dvojznačnost, která ve vyluštění šifry nemohla zabránit snad nikomu.

Héra
Návrat nahoru
Polojeníčci



Příspěvky: 23

Zaslal: st. říjen 05, 2005 14:39    Předmět:

Nejvíce špatných odpovědí (a 20 minut) jsem vyplýtval na úlohu 41, než jsem se už téměř bezradně přiměl dát na 3. otázku odpověď C. Cituji:

3. Při ztrátě nebo nechtěném zničení zprávy si tým na stanovišti může vzít:
A) pouze tolik kopií zprávy, kolik je členů týmu
B) 2 kopie zprávy
C) pouze jednu kopii zprávy
D) tolik kopií zprávy, kolik uzná za vhodné

a použité pravidlo:

brát více než jednu kopii zprávy je zakázáno. Výjimkou může být pouze případ, kdy tým svou zprávu ztratí nebo nedopatřením zničí.

První problém je nepřesnost položené otázky, zda je myšlen celkový počet kopií nebo jenom ten po ztrátě. Za druhé mám dojem, že pravidlo počet povolených kopií po ztrátě neřeší a vlastně vůbec neomezuje. Cožpak je nemožné zprávu ztratit či zničit vícekrát, např. při silném větru nebo dešti ?

To mám z toho, že čtu i ve dvě v noci pořádně Smile . Kdo to jen přelétl, vsolil tam C natošup. Nebo jsem něco přehlédl či špatně chápu ?

Héra
Návrat nahoru
Ho-Wa-Da



Příspěvky: 1

Zaslal: st. říjen 05, 2005 16:16    Předmět:

Sifra 23 - 1 IQ test, kde mela vyjit 20 byla na policku 34 v prvnim i duhem ctverci zelena barva. Jedna z nich mela byt zluta, aby ta treti vysla modre... Hrosan.
Návrat nahoru
TJ Balvan Praha



Příspěvky: 19

Zaslal: čt. říjen 06, 2005 23:36    Předmět:

Polojeníčci napsal:
Nejvíce špatných odpovědí (a 20 minut) jsem vyplýtval na úlohu 41, než jsem se už téměř bezradně přiměl dát na 3. otázku odpověď C. Cituji:

3. Při ztrátě nebo nechtěném zničení zprávy si tým na stanovišti může vzít:
A) pouze tolik kopií zprávy, kolik je členů týmu
B) 2 kopie zprávy
C) pouze jednu kopii zprávy
D) tolik kopií zprávy, kolik uzná za vhodné

a použité pravidlo:

brát více než jednu kopii zprávy je zakázáno. Výjimkou může být pouze případ, kdy tým svou zprávu ztratí nebo nedopatřením zničí.

První problém je nepřesnost položené otázky, zda je myšlen celkový počet kopií nebo jenom ten po ztrátě. Za druhé mám dojem, že pravidlo počet povolených kopií po ztrátě neřeší a vlastně vůbec neomezuje. Cožpak je nemožné zprávu ztratit či zničit vícekrát, např. při silném větru nebo dešti ?


Jest to plná pravda. Pravidlo při nechtěné ztrátě skutečně počet vzetých zpráv neomezuje. Na straně druhé je třeba říct, že značná část zákonů je psána ještě méně jadnoznačně.
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: pá. říjen 07, 2005 09:10    Předmět:

Při ztrátě nebo nechtěném zničení je situace obdobná jako při prvotním braní zprávy. Tj. pouze 1 ks. Je to okrajové pravidlo, jako hráči se mi nikdy nepodařilo zničit, či ztratit zprávu před vyluštěním. Dovedu si snad představit, že ji vyrve z ruky silný vítr:) V praxi k tomu téměř nedochází. Ona pravidla TMOU jsou v zásadě dost jednoduchá - stačí je využívat v souladu se smyslem hry ( a nezneužívat). Pak je téměř nemožné je porušit.
Návrat nahoru
Polojeníčci



Příspěvky: 23

Zaslal: pá. říjen 07, 2005 09:47    Předmět:

Ivo C. napsal:
Při ztrátě nebo nechtěném zničení je situace obdobná jako při prvotním braní zprávy. Tj. pouze 1 ks. Je to okrajové pravidlo, jako hráči se mi nikdy nepodařilo zničit, či ztratit zprávu před vyluštěním. Dovedu si snad představit, že ji vyrve z ruky silný vítr:) V praxi k tomu téměř nedochází. Ona pravidla TMOU jsou v zásadě dost jednoduchá - stačí je využívat v souladu se smyslem hry ( a nezneužívat). Pak je téměř nemožné je porušit.

Při hře je mi celkem jasné, jak se podle ducha chovat. Toto je však debata o připomínkách ke kvalifikaci. Ať už je pravidlo okrajové nebo ne (kdo o tom rozhoduje ?), je-li použito v otázce, musí v něm být jednoznačná odpověď. Což tady není, pravidlo říká D, "smysl" C nebo B. Mně se příčilo zadávat D, protože tak to evidentně nemůže být postaveno, ale pravidlo tak formulované je. Sorry.

Mimochodem, jelikož jste již párkrát použili destruktivní šifru, v mých černých snech mě straší situace, kdy se pokusím šifru vyřešit destrukcí nosiče a nebude to ono. Asi pak budu muset ohnout slovo "nechtěné" nebo šifru úmyslně ztratit Sad .

Héra
Návrat nahoru
Oberna behen



Příspěvky: 12

Zaslal: út. říjen 11, 2005 14:53    Předmět:

Přiznám se, ze se nám loni podařilo (v jiném týmu) zničit šifru s bludištěm tím, že jsme ji asi hodinu špatně vybarvovali Rolling Eyes
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina