Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 7. - 2005 -> Šifra č.4 - Stará radnice
Autor Zpráva
ON THE ROAD



Příspěvky: 3

Zaslal: so. listopad 05, 2005 18:00    Předmět: Šifra č.4 - Stará radnice

Problém vydání místa stanoviště č.5 místo šifry č.4
Zhruba o půl deváté večerní jsme byli na Staré radnici a naší blbostí jsme luštili tuto zprávu až do šesté ranní. Kolem třetí hodiny jsme se od týmů, které právě doluštili třetí šifru a vrátili se již od Staré radnice, dozvěděli, že jím byl organizátory sděleno přímo místo stanoviště č. 5. Takže my jsme hledali řešení deset hodin, jiný tým třeba ani minutu. My máme dobrý pocit z vyluštěné zprávy a trošku divný pocit z zřejmé neférovosti. Nechci nikoho z ničeho vinit, Tmou se mi líbilo, jen bych rád poprosil o vysvětlení tohoto tajemného jevu Wink
Návrat nahoru
Zlí unolidé



Příspěvky: 16

Zaslal: ne. listopad 06, 2005 07:48    Předmět: Re: Šifra č.4 - Stará radnice

Modrý kartáček napsal:
Problém vydání místa stanoviště č.5 místo šifry č.4
Zhruba o půl deváté večerní jsme byli na Staré radnici a naší blbostí jsme luštili tuto zprávu až do šesté ranní. Kolem třetí hodiny jsme se od týmů, které právě doluštili třetí šifru a vrátili se již od Staré radnice, dozvěděli, že jím byl organizátory sděleno přímo místo stanoviště č. 5. Takže my jsme hledali řešení deset hodin, jiný tým třeba ani minutu. My máme dobrý pocit z vyluštěné zprávy a trošku divný pocit z zřejmé neférovosti. Nechci nikoho z ničeho vinit, Tmou se mi líbilo, jen bych rád poprosil o vysvětlení tohoto tajemného jevu Wink


jsme na tom podobne, bylo asi lepsi pockat az nekdo tu radnici zamkne a dozvime se taky rovnou misto, pokos kokos Smile
Návrat nahoru
ON THE ROAD



Příspěvky: 3

Zaslal: ne. listopad 06, 2005 13:47    Předmět:

Tušil jsem, že jsme nebyli jediný, protože tahle záležitost se Starou radnicí se týkala celé TMOU
Odhadem se domnívám, že čas příchodu na stanoviště 4 byl zásadní:
- cca 3:00 kokos
cca 3:00 - cca 6:00 od orgů přímo řešení
cca 6:00 - nic, nemožnost postupovat dále

Rád bych tímto poprosil některého z orgů o vysvětlení situace na stanovišti č.4, jestli je to tedy možné.

Situace na tomto stanovišti mi rozhodně nebrání k velké pokloně všem orgům za sqelou, opravdu super TMOU!!!
Díky, díky, díky
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: ne. listopad 06, 2005 15:48    Předmět:

Aha, tak to vysvětlení je jednoduché (podle toho, co vím od hlídačů):
Do (tuším) 01:30 jsme měli na Staré radnici (na jejím nádvoří) hlídače, kteří vydávali kokos, v němž byla šifra. Asi 90 minut už na stanoviště nikdo nepřišel (a posledního hlídače jsme potřebovali přesunout dál). Protože vstup na Starou radnici v noci není normálně možný (je zamčeno), domluvil se náš hlídač s ostrahou Staré radnice, že zbylé kokosy umístí s vysvětlujícím textem před železnou mříž (k Drakovi) a velká vrata zůstanou otevřená. V průběhu noci (to je můj odhad) se však vrata zabouchla (jestli záměrně, nebo omylem nevíme). Je to zhruba stejné, jako když po odchodu hlídačů někdo ukradl dvojku u Cyrila a Metoděje. V těchto případech (tým si je jistý vyluštěním) je v pravidlech doporučeno volat organizátorům. Šifru č. 2 jsme v průběhu noci ke kostelu znovu přivezli, u šifry č. 4 to však již nebylo možné (za prvé jsme kokosy navíc vůbec neměli - a za druhé se celý operativní zbytek týmu nacházel v lese). Takže jsme týmům, které zavolaly, řekli rovnou, kde leží 5. stanoviště, aby mohly pokračovat. To, že někdo v okolí Staré radnice ještě luští, jsme nevěděli: jinak bychom asi doporučili týmům, ať si zprávu od luštícího týmu půjčí. Modrému kartáčku vzkazuji: jste opravdu vytrvalí a nemusíte z toho mít vůbec smíšený pocit. Prošli jste TMOU tak, jak se patří!
Návrat nahoru
ON THE ROAD



Příspěvky: 3

Zaslal: ne. listopad 06, 2005 16:45    Předmět:

Děkuji moc za vysvětlení, rozumím a ještě jednou díky za celou TMOU! Smile
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina