Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 12. - 2010 -> #8 - Mřížka s čísly
Autor Zpráva
Athaj
Organizátor


Příspěvky: 52

Zaslal: so. listopad 06, 2010 22:02    Předmět: #8 - Mřížka s čísly

Diskuse k šifře ...
Návrat nahoru
La Kukarača



Příspěvky: 4

Zaslal: ne. listopad 07, 2010 23:09    Předmět:

My jsme se naprosto tutově chytili na slepou stopu, když jsme v tom s jistotou objevili morseovku, a potom hodinu marně bádali nad tím, jak z těch všech písmen (vepsaná abeceda do políček, morseovka v řádcích, morseovka ve sloupcích) získat něco srozumitelného ...

PS Málem se mi po vyluštění podařilo zbytek týmu přesvědčit, že to určitě nebude Cyklistická, když v tajence je cyklisty ... ale naštěstí jsme žádné použitelné místo s tvrdým Y v mapě nenašli, takže mne přehlasovali.
Čenda
Návrat nahoru
FIMAN±



Příspěvky: 25

Zaslal: po. listopad 08, 2010 21:09    Předmět:

Velmi si ceníme příspěvku jistého týmu, který našel šifru chvilku po nás, tzn. cca 1:20 - 1:35, usadil se na cestu hned na kraj paseky a jal se vyvolávat svoje nápady jak na lesy, mimo jiné i ten správný s hledáním min.
Takže díky za zkaženou šifru.

Izmi
Návrat nahoru
Freezy Bee



Příspěvky: 73

Zaslal: po. listopad 08, 2010 22:25    Předmět:

FIMAN± napsal:
Velmi si ceníme příspěvku jistého týmu, který našel šifru chvilku po nás, tzn. cca 1:20 - 1:35, usadil se na cestu hned na kraj paseky a jal se vyvolávat svoje nápady jak na lesy, mimo jiné i ten správný s hledáním min.
Takže díky za zkaženou šifru.

Izmi


Taky jsme si všimli (i když o šifru dál), že některé týmy jsou poněkud hlučnější. Ale tady na pasece mě zaujala jiná věc: že tam spousta lidí zůstávala sedět a baterkami neomylně naváděli další příchozí. Já to chápu tak, že u tohoto stanoviště šlo záměrně o to, aby správné místo byl tak trochu problém najít (absence výrazných orientačních bodů v okolí), takže mi přišlo správné odejít alespoň tak daleko, aby nebyla prosvítající paseka od nás už vidět, a nechat i další týmy užít si trochu hledání. Jsem s tímto pohledem sám?

Marwin
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: po. listopad 08, 2010 22:32    Předmět:

Freezy Bee napsal:
FIMAN± napsal:
Velmi si ceníme příspěvku jistého týmu, který našel šifru chvilku po nás, tzn. cca 1:20 - 1:35, usadil se na cestu hned na kraj paseky a jal se vyvolávat svoje nápady jak na lesy, mimo jiné i ten správný s hledáním min.
Takže díky za zkaženou šifru.

Izmi


Taky jsme si všimli (i když o šifru dál), že některé týmy jsou poněkud hlučnější. Ale tady na pasece mě zaujala jiná věc: že tam spousta lidí zůstávala sedět a baterkami neomylně naváděli další příchozí. Já to chápu tak, že u tohoto stanoviště šlo záměrně o to, aby správné místo byl tak trochu problém najít (absence výrazných orientačních bodů v okolí), takže mi přišlo správné odejít alespoň tak daleko, aby nebyla prosvítající paseka od nás už vidět, a nechat i další týmy užít si trochu hledání. Jsem s tímto pohledem sám?

Marwin


No nejsi. Ale fakt už nevíme, jak toho docílit. Mít na každém stanovišti hlídače, který by to usměrńoval, je organizačně neúnosné - a navíc pro b-týmáka nevděčné. Napadá mě na každou šifru psát doporučenou vzdálenost. Ale připadá mi to zároveň trochu divný...
Návrat nahoru
J.U.P.



Příspěvky: 21

Zaslal: út. listopad 09, 2010 07:42    Předmět:

Ivo C. napsal:

No nejsi. Ale fakt už nevíme, jak toho docílit. Mít na každém stanovišti hlídače, který by to usměrńoval, je organizačně neúnosné - a navíc pro b-týmáka nevděčné. Napadá mě na každou šifru psát doporučenou vzdálenost. Ale připadá mi to zároveň trochu divný...

Pěkně to má vyřešené Hradecká sova: na každém zadání je v hlavičce schematický nákres stanoviště s vyšrafovanou plochou, kde se nesmí luštit.
Návrat nahoru
Freezy Bee



Příspěvky: 73

Zaslal: út. listopad 09, 2010 09:53    Předmět:

Ivo C. napsal:
No nejsi. Ale fakt už nevíme, jak toho docílit. Mít na každém stanovišti hlídače, který by to usměrńoval, je organizačně neúnosné - a navíc pro b-týmáka nevděčné. Napadá mě na každou šifru psát doporučenou vzdálenost. Ale připadá mi to zároveň trochu divný...


Já tohle nemyslel ani tak na organizátory. Spíš jsem to sem napsal v naději, že si to třeba přečte někdo, kdo si to vůbec neuvědomuje, a příště bude větší šance, že se vzdálí víc. Ale to šrafování nezní úplně špatně.

(Jinak v tomhle směru sám nemám úplně čisté svědomí. Občas na to taky rezignujeme, když už kolem vidíme desítky jiných týmů, tak si řekneme, že "teď už je to fakt jedno" a sedneme si třeba pár metrů od šifry.)
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina