Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 9. - 2007 -> Karlik a Frantik
Autor Zpráva
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: ne. říjen 07, 2007 22:31    Předmět: Karlik a Frantik

To jsme zase jen my neschopni precist si doprovodny text, nebo tim trpelo vice tymu? Ty supermarkety by s napovedou byly trosicku snazsi a nemuseli bychom cekat na prichod nekoho, kdo od dveri uvidi duhu Smile.
Návrat nahoru
FIMAN±



Příspěvky: 20

Zaslal: ne. říjen 07, 2007 22:34    Předmět: Re: Karlik a Frantik

Ne. My jsme to taky zasklili a pockali stejne jako vy Smile
Návrat nahoru
Chlýftým rypák



Příspěvky: 46

Zaslal: ne. říjen 07, 2007 22:43    Předmět:

My jsme to rozložili na CMYK Smile.
Návrat nahoru
Zlí unolidé



Příspěvky: 16

Zaslal: ne. říjen 07, 2007 22:44    Předmět:

ono to stacilo zobrazit v rgb kanalech a prohlidnout si cervenej Smile

nebo zamzourat
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: ne. říjen 07, 2007 22:48    Předmět:

Zlí lidé napsal:
ono to stacilo zobrazit v rgb kanalech a prohlidnout si cervenej Smile

nebo zamzourat


Zamžourat!
Návrat nahoru
Krles



Příspěvky: 10

Zaslal: ne. říjen 07, 2007 23:39    Předmět: Tučné texty?

K čemu byly ty tučně zvýrazněné části textu u Karlíka a Frantíka?
Tu závislost jsme tam našli, dešifrovanou tabulku máme, ale co dál?
Čekali jsme, že to přijde během kvalifikace - a vono ňyc. Kde je chyba??
Návrat nahoru
Totální diferenciál



Příspěvky: 32

Zaslal: po. říjen 08, 2007 00:54    Předmět: Re: Tučné texty?

Krles napsal:
K čemu byly ty tučně zvýrazněné části textu u Karlíka a Frantíka?
Tu závislost jsme tam našli, dešifrovanou tabulku máme, ale co dál?
Čekali jsme, že to přijde během kvalifikace - a vono ňyc. Kde je chyba??


Text ma 26 slok. Kazda tucna cast je dlouha unikatne. Reseni nebylo zajimave - vicemene to asi bylo mysleno jako rozcvicka a lakadlo jak si text poradne porjit. Stesti ze jsme to udelali. Jinak by me cast tymu malem utloukla ze barvy se nedaji jednoznacne pojmenovat Razz Ted kdyz zpetne na to koukam tak tech hintu tam bylo plno.

Luinar
Návrat nahoru
Krles



Příspěvky: 10

Zaslal: po. říjen 08, 2007 02:57    Předmět:

"JINA SIFRA NEZ TA CO JSTE TED LOUSKLI TU NENI"
Šmankote, my sme ale debilové.. Díkajz.
Návrat nahoru
Voctovy chipsy



Příspěvky: 12

Zaslal: po. říjen 08, 2007 09:51    Předmět: Re: Tučné texty?

Totální diferenciál napsal:
Krles napsal:
K čemu byly ty tučně zvýrazněné části textu u Karlíka a Frantíka?
Tu závislost jsme tam našli, dešifrovanou tabulku máme, ale co dál?
Čekali jsme, že to přijde během kvalifikace - a vono ňyc. Kde je chyba??


Text ma 26 slok. Kazda tucna cast je dlouha unikatne. Reseni nebylo zajimave - vicemene to asi bylo mysleno jako rozcvicka a lakadlo jak si text poradne porjit. Stesti ze jsme to udelali. Jinak by me cast tymu malem utloukla ze barvy se nedaji jednoznacne pojmenovat Razz Ted kdyz zpetne na to koukam tak tech hintu tam bylo plno.

Luinar


My jsme nejak Karlika zasklili a cetla to jenom asi pulka tymu, tak jsme to davali bez nic... Asi kdybych nebyl linej to cist, tak jsme si krapet pomohli... Smile A pojmenovavani barev jsme prave proto zavrhli a stalo nas to 1,5 hodiny dalsiho (zbytecnyho) patrani...
Jinak supr napad!
Návrat nahoru
FIMAN±



Příspěvky: 20

Zaslal: po. říjen 08, 2007 15:18    Předmět:

Já jsem samozrejmě povídku lousknul a při kvalifikaci mi ani jeden hint nedošel :^). Sice nebylo třeba až tak nutně, ale jestli nám něco takhle nedojde při hře ...
Návrat nahoru
Kerberos



Příspěvky: 5

Zaslal: po. říjen 08, 2007 22:14    Předmět:

My sme si to precetli vsichni uz v prubehu tydne... Ja sem tim, ze sem to i lustil stravil celou prednasku... Wink

A jinak tam bylo strasne moc napoved...

Upýr
Návrat nahoru
Crucifixion?



Příspěvky: 15

Zaslal: čt. říjen 11, 2007 15:32    Předmět: Ehmm... Re: Tučné texty?

Totální diferenciál napsal:
Krles napsal:
K čemu byly ty tučně zvýrazněné části textu u Karlíka a Frantíka?
Tu závislost jsme tam našli, dešifrovanou tabulku máme, ale co dál?
Čekali jsme, že to přijde během kvalifikace - a vono ňyc. Kde je chyba??


Text ma 26 slok. Kazda tucna cast je dlouha unikatne. Reseni nebylo zajimave - vicemene to asi bylo mysleno jako rozcvicka a lakadlo jak si text poradne porjit. Stesti ze jsme to udelali. Jinak by me cast tymu malem utloukla ze barvy se nedaji jednoznacne pojmenovat Razz Ted kdyz zpetne na to koukam tak tech hintu tam bylo plno.

Luinar


No já bych se na tu šifru z tučných textů chtěl tedy víc zeptat...zjistil jsem, že každý je jinak dlouhý, od 1 do 36 písmen - ale dál už jsem s tím totálně nehnul. Říkal jsem si, že se mají vzít třeba první písmena v pořadí podle délky textů, které jimi začínají, a potom je v tabulce 6x6 nějak posčítat/poodečítat, z toho nic nebylo, potom jsem zas zkoušel každé první písmeno posunout o tolik kolik byla délka daného úryvku... Ale bez výsledku Razz Jak se to mělo správně dekódovat Question
Návrat nahoru
Totální diferenciál



Příspěvky: 32

Zaslal: čt. říjen 11, 2007 15:53    Předmět: Re: Ehmm... Re: Tučné texty?

Zkusim jeste jednou napovedet tak, ze vypichnu jeste jednou ty dva podstatne fakty (da se rict klicove):
1) Pocet odstavcu je 26.
2) Delky tucnych useku jsou unikatni.
Z toho potrebujes dostat nejakym zpusobem smysluplny text. Tak jde o to vymyslet jak tyto dva "podivne" fakty lze spojit Wink
Luinar
Návrat nahoru
Crucifixion?



Příspěvky: 15

Zaslal: čt. říjen 11, 2007 20:15    Předmět: Re: Ehmm... Re: Tučné texty?

Totální diferenciál napsal:
Zkusim jeste jednou napovedet tak, ze vypichnu jeste jednou ty dva podstatne fakty (da se rict klicove):
1) Pocet odstavcu je 26.
2) Delky tucnych useku jsou unikatni.
Z toho potrebujes dostat nejakym zpusobem smysluplny text. Tak jde o to vymyslet jak tyto dva "podivne" fakty lze spojit Wink
Luinar


Á-ha. Tak to už leccos naznačuje Razz Nějak mě nenapadlo hledat po odhalení skryté zákonitosti v délkách tučných textů ještě nějakou další takovou "náhodičku". Začal jsem se babrat přímo s písmeny příliš brzo... Díky, Luinare Smile

(ono abych to ještě trochu víc osvětlil - celé se to zkomplikovalo už tím, že jsem k řešení tohoto mylně přiřadil úryvek z Povídky, kde se popisuje jak "tohle vystřihneš, tohle dáš sem, tohle tam a pak tahle písmenka odečteš". Byl jsem svatosvatě přesvědčený, že se to musí aplikovat na ty tučné texty, což mi bylo vyvráceno až v okamžik kdy jsme uviděli šifru 14. Very Happy )
Návrat nahoru
Tatarkový klub



Příspěvky: 25

Zaslal: po. říjen 15, 2007 12:28    Předmět: Povídka

Já jsem od prvního přečtení povídky tvrdila, že popisuje průběh kvalifikace a budou v ní hinty. Zbytek týmu mi to nevěřil a když jsme vyluštili, že "jiná šifra tu už není", pustili Povídku úplně z hlavy. Dokud jsem jim nepředložila názvy barviček. Smile Inka
Návrat nahoru
Idioti noční



Příspěvky: 9

Zaslal: po. říjen 15, 2007 22:03    Předmět:

Jo, já si povídku taky přečetla v týdnu... bylo mi naprosto jasné, že jsou to nápovědy k šifrám, co teprv budou v kvalifikaci... (tučný text jsem neřešila)

Načež jsme se při kvalifikaci rozjeli takovým tempem, že jsme nápovědy vlastně ani nepotřebovali, barvičky jsme si odvodili sami a H si domysleli...

až při trápení u třetí úrovně jsem zkusila vzít karlíka s fratíkem zase do ruky a heeej! mlhavě růžová! Banát! vono to tam normáně všechno bylo Razz

(Marťa)
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina