Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Technické problémy a různé -> Herní index
Autor Zpráva
Chlýftým rypák



Příspěvky: 46

Zaslal: po. září 17, 2007 22:16    Předmět: Herní index

Přimluvil bych se za zařazení Matrixu do velkých šifrovacích her, nevyhodil jej náhodou "tiskařský"šotek? Wink. A případně za zobrazení HI, jak to (snad) bylo loni.

Aleš
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: po. září 17, 2007 22:20    Předmět: Šotek

Přidáno s omluvou k orgům Matrixu...
Návrat nahoru
Chlýftým rypák



Příspěvky: 46

Zaslal: čt. říjen 18, 2007 14:03    Předmět:

Ještě jedna věc -- počítá se Haluz za dvě hry? Tedy, pokud jsem se účastnil internetové i terénní části, mám mít herní index 2, nebo 1?
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: čt. říjen 18, 2007 15:10    Předmět: Jeden rocnik

Jde o jeden rocnik, takze jenom jednou.
Návrat nahoru
Tykadla



Příspěvky: 57

Zaslal: po. říjen 22, 2007 11:57    Předmět:

Ke zvážení pro příští ročníky: Domnívám se, že součet herních indexů členů týmu je smysluplnější hodnota než jejich průměr. Pokud si tři zkušení členové vemou k sobě dva nezkušené, klesne herní index týmu v současné podobě takřka na polovinu, přestože kvalita týmu tím neklesne.

Druhá věc: Nešlo by zveřejnit průměrný věk jednotlivých týmů? Jsme zvědavi, jestli jsme jediný tým starců nebo je nás takových víc. Smile

Tykadlo Robert
Návrat nahoru
Kdo je tu nejstarší



Příspěvky: 10

Zaslal: po. říjen 22, 2007 14:43    Předmět:

Myslím, že nejste nejstarší - viz náš název týmu. Náě věk - 48, 49, 49, 53 a 30.
Návrat nahoru
Tykadla



Příspěvky: 57

Zaslal: po. říjen 22, 2007 15:56    Předmět:

Ne, žebychom si mysleli, že jsme přímo nejstarší (32, 37 a 55 bude ještě doplněno mladšími posilami), ale jsem zvědav, kolik týmů podobně postiženými životními zkušenostmi Razz tady funguje.
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: po. říjen 22, 2007 21:00    Předmět:

Tykadla napsal:
Ke zvážení pro příští ročníky: Domnívám se, že součet herních indexů členů týmu je smysluplnější hodnota než jejich průměr. Pokud si tři zkušení členové vemou k sobě dva nezkušené, klesne herní index týmu v současné podobě takřka na polovinu, přestože kvalita týmu tím neklesne.


Přidal jsem možnost zobrazit si kromě průměru HI také součet herních indexů v týmu přímo zde. Nevím teda jestli to má nějakou jinou vypovídací hodnotu, nezdá se mi, že by ten součet nějak zamíchal s pořadím. Ale subjektivně je to číslo hezčí celé...
Jaký je váš názor?

Tykadla napsal:
Druhá věc: Nešlo by zveřejnit průměrný věk jednotlivých týmů? Jsme zvědavi, jestli jsme jediný tým starců nebo je nás takových víc. Smile


Ten jsem přidal do přehledů hrajícíh, kvalifikovaných... týmů.
Návrat nahoru
Tykadla



Příspěvky: 57

Zaslal: po. říjen 22, 2007 21:48    Předmět:

Díky, Tome. Zajímavé počteníčko.
Návrat nahoru
Red Alert



Příspěvky: 6

Zaslal: čt. září 02, 2010 11:17    Předmět: Herní index

Už druhým rokem váhám nad tím, co zařadit do kategorie "velká šifrovací hra" a tím pádem i započítat do HI. Jednak je otázka, co je a co už není dost "velké" (Krutá Zákruta? iNula? DNEM?), a potom jestli započítávat hybridy jako EXIT či Sendvič. Nějaké tipy?

Olin

[Může to připadat jako podružný problém, ale pokud to číslo má mít nějakou výpovědní hodnotu, hodila by se precisnější definice.]
Návrat nahoru
Albert Stallone



Příspěvky: 47

Zaslal: čt. září 02, 2010 12:24    Předmět: Velka hra

Jako velkou hru doporučuji chápat každou větší veřejnou šifrovací akci - která napomůže sbírání relevantních zkušeností (herní index nevyjadřuje nic jiného než zkušenost s náročnými šifrovacími hrami). Nepočítat doporučuji pouze různé "narozeninové" a "táborové" hry. V podstatě každá hra, která je inzerovaná na kalendáři šifrovacích her, je z hlediska sbírání relevantních zkušeností velká (možná tam je nějaká tříhodinová pro děti, tak taková asi ne). Krutá zákruta, Krtčí nora - no jasně, to jsou přece velmi náročné hry... Sendvič - určitě - z hlediska šifrovací praxe je to velká zkušenost zkusit během 4 hodin sílu na 22 šifrách. Toť můj názor, který není právně závaznýSmile Definici nečekejte... Ivo C. (letos org.)
Návrat nahoru
Drahoš forever



Příspěvky: 29

Zaslal: čt. září 02, 2010 19:40    Předmět:

Já do herního indexu pro jednoduchost počítám všechny hry, které si přidám na baharis. Takže se stačí podívat na herní index přímo tam. Lovit to z hlavy jen pro některé hry (a navíc pro pět členů týmu) mi přijde jako zbytečná práce.
A stejně si většinou uděláte nejlepší představu o síle soupeře podle jmen. Ani herní index 40 přeci neznamená, že projdem tmou Smile
Návrat nahoru
Red Alert



Příspěvky: 6

Zaslal: ne. září 05, 2010 22:58    Předmět:

Díky za tipy, nějak jsem se s tím porval.

Olin
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina