Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 15. - 2013 -> # 1a KONDOM
Autor Zpráva
Eva Krásenská
Organizátor


Příspěvky: 24

Zaslal: so. listopad 02, 2013 17:27    Předmět: # 1a KONDOM

Diskuze k šifře # 1a KONDOM
Návrat nahoru
Jeníčci



Příspěvky: 80

Zaslal: so. listopad 02, 2013 18:32    Předmět:

Proč písmena v nadpisu byla tak vertikálně rozstrkaná, že ta vlnovka se jich tečně dotýkala? Mělo to nějaký význam nebo to byl jen balast?
Návrat nahoru
Zelená Panda



Příspěvky: 14

Zaslal: so. listopad 02, 2013 18:59    Předmět:

Mě docela zajímá, na co ten kondom vlastně byl. Když jsme totiž přišli na Svoboďák jen na základě této asociace, nebyla nám vydána druhá část šifry a bylo po nás tak jako tak vyžadováno řešení části 1a (tajenka). Jsme si celou dobu mysleli, že se to bude používat někde dál a ono nic. Nač tedy dvojí způsob řešení, když ten první nebyl uznáván?
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 99

Zaslal: ne. listopad 03, 2013 14:07    Předmět:

Tak to je fakt povedené! Jako alternativní řešení mi to připadá naprosto v pořádku a nárok na vydání dalšího zadání asi nemělo smysl upírat.

My ostatní jsme se trápili s měřením toho podivného útvaru ze zadání. Ač jsme na to šli správně, stejně se nám nedařilo nic vyrazit a nakonec z toho byl na Svoboďáku restart v podobě dlouhé fronty Tmářů po zveřejnění správného řešení. A ten falus se teď zdá být tak jasné řešení, že se dost podivuji, proč jsme tam nešli taky.

Tomáš
Návrat nahoru
Zelená Panda



Příspěvky: 14

Zaslal: ne. listopad 03, 2013 14:17    Předmět:

No ono hlavně vzhledem k narážkám v textu jako "nenasazujte si kondom přímo na stanovišti" vznikl nápad někam s ním jít téměř okamžite. No a kam jinam... Laughing

EDIT: navíc pokud někdo věděl o té recesní akci, kdy probíhala sbírka (krátce po odhalení tohoto monumentu) na zhotovení velkého kondomu, který na to hodlali organizátoři této sbírky na protest nasadit, nebylo co řešit. Tato informace se dala taky velmi rychle vygooglit, pokud se člověk zajímal o to, kam v Brně s kondomem, na základě toho textu v šifře.
Návrat nahoru
VHRS



Příspěvky: 12

Zaslal: ne. listopad 03, 2013 14:38    Předmět:

Zelená Panda napsal:
Mě docela zajímá, na co ten kondom vlastně byl. Když jsme totiž přišli na Svoboďák jen na základě této asociace, nebyla nám vydána druhá část šifry a bylo po nás tak jako tak vyžadováno řešení části 1a (tajenka). Jsme si celou dobu mysleli, že se to bude používat někde dál a ono nic. Nač tedy dvojí způsob řešení, když ten první nebyl uznáván?


Delka te spermie v nadpisu byla stejna jako hrana obalu kondomu. Takze my jsme ji pouzili misto pravitka, ale vybirali spatna pismenka - vzdy o jedno vedle a vyslo nam JOIN ME... (mezera proto, ze sme se dostali mimo text.

Ale kdyz sem se dozvedel spravne reseni tak sem si rikal: nojo, kam jinam to mohlo vest, ze? Wink
Návrat nahoru
Nočný motýľ



Příspěvky: 62

Zaslal: ne. listopad 03, 2013 17:05    Předmět:

To my sme skôr stratili čas škálovaním – skúšali sme to s plnou dĺžkou spermie od špičky až po koniec chvostíka miesto iba s dĺžkou chvostíka. Okrem toho, hlavičky v texte boli menšie ako tá v nadpise, v rovnakom pomere sme skúšali zmenšiť celkovú dĺžku. No a samozrejme sme dlhú dobu uvažovali o akomsi namotaní chvostíka na písmenká podľa „pravidla“ v nadpise.
Návrat nahoru
NaPALM



Příspěvky: 9

Zaslal: ne. listopad 03, 2013 18:11    Předmět: test?

Prakticky se jednalo o odlozeni startu o 2 hodiny Smile
Co na to vice nez 30 testeru? Wink
jen 11 ze 151 tymu necekalo na reseni (viz pruchod tymu hrou)
Návrat nahoru
Übertým



Příspěvky: 19

Zaslal: ne. listopad 03, 2013 18:40    Předmět:

My sme tiež spermie nezvládli narysovať správne, napriek tomu, že sme (ako snáď všetci) o nich vedeli a že sme (ako snáď všetci) skúšali všetky možné spôsoby -- brať len koniec, brať celú spermiu, škálovať, neškálovať... Pri tých malých hlavičkách proste vznikala pri konci spermie tak veľká chyba že to nevychádzalo. A tak sú nakoniec spermie vlastne jedinou šifrou, ktorú sme na Tmou 15 nevylúštili Very Happy

Ale nemyslím si, že šlo úplne o odloženie štartu o dve hodiny. My sme už v čase hovorenia riešení mali vylúštené zvyšné dve časti stanovišťa 2. Snažili sme sa na tretie stanovište odísť len pomocou nich, ale nepodarilo sa nám uhádnuť chýbajúcu tretinu písmen a opraviť asi 2 chyby v tom čo sme mali. Každopádne po presune ku falusu na Svoboďák sme len zobrali zadanie, prečítali chýbajúce písmená do riešenia a smerovali (spolu s tlupou podobne postihnutých tímov Very Happy ) rovno do Komárova, takže nejaký drobný náskok na pelotón z toho bol.

-- mišof
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 82

Zaslal: ne. listopad 03, 2013 20:06    Předmět:

Vzít plnou délku ocásku, když hlavička je v textu poloviční mi přijde minimálně divné. Po vyzkoušeních všech (k cíli nevedoucích, nicméně intuitivních) kombinací se škálovanou, do délky roztaženou a jinak zmorfovanou spermií se nakonec osvědčila metoda brod.

Jedna z hlaviček ukazovala mimo papír. Poslední písmeno na které ukazovala na okraji papíru bylo J ve vzdálenosti, která se ukázala jako jednoznačná i na všechny ostatní hlavičky a dala řešení.

Richard
Návrat nahoru
Apokalypsa



Příspěvky: 3

Zaslal: po. listopad 04, 2013 11:28    Předmět:

Tak z téhle šifry jsme teda odvázaní nebyli. Základní nápad jsme měli hodně rychle (hlavička v zadání i v šifře, domalujeme ocásek), ale dál už to bylo slabé. Zcela jasné bylo, že se musí škálovat (hlavička v textu byla tuším poloviční oproti zadání). Takže jsme nejdřív zkusili konec ocásku (nic), pak extrémně přesně přepočítat a překreslit záhyby (dotýkaly se přece přesně písmenek v zadání!) atp. D8le rozbalit a použít kondom ... Neškálovat nás fakt nenapadlo, na to těch indicií bylo moc.

Obďa
Návrat nahoru
Dopijem a pudem...



Příspěvky: 34

Zaslal: po. listopad 04, 2013 11:32    Předmět:

Taky úplně nerozumím tomu, k čemu jsme dostali kondom.. Spermie nás vůbec nenapadly, spíš prošívání nití... Tím spíš, že kondom, který jsme dostali byl propíchnut...

(Doufám, že si ho někteří hráči nenechali pro pozdější využití.. Razz )
Návrat nahoru
Nočný motýľ



Příspěvky: 62

Zaslal: po. listopad 04, 2013 16:51    Předmět:

To je len snaha organizátorov do 20 rokov zdvojnásobiť počet prihlásených.
Návrat nahoru
coredump



Příspěvky: 24

Zaslal: út. listopad 05, 2013 14:55    Předmět:

Nočný motýľ napsal:
To je len snaha organizátorov do 20 rokov zdvojnásobiť počet prihlásených.


Já tomu teda fakt nerozumím, ale jak se s kondomem zdvojnásobuje počet přihlášených? V této oblasti mám jen omezené zkušenosti, ale měl jsem pocit, že by pro tento účel kondom byl tak nějak na překážku.
Návrat nahoru
Přizdisráči



Příspěvky: 30

Zaslal: út. listopad 05, 2013 14:58    Předmět:

coredump napsal:
Nočný motýľ napsal:
To je len snaha organizátorov do 20 rokov zdvojnásobiť počet prihlásených.


Já tomu teda fakt nerozumím, ale jak se s kondomem zdvojnásobuje počet přihlášených? V této oblasti mám jen omezené zkušenosti, ale měl jsem pocit, že by pro tento účel kondom byl tak nějak na překážku.


Tak když je ten kondom procvaknutej sešívačkou...

Dero
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina