Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 9. - 2007 -> Šifra 7 - Hádanky
Autor Zpráva
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: po. listopad 05, 2007 12:22    Předmět: Šifra 7 - Hádanky

Diskuze k šifře.
Návrat nahoru
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: po. listopad 05, 2007 14:46    Předmět:

Jemne nám vadil ten nevkusný tvar výsledku, domyslieť si tam tú čiarku bolo také dosť neprirodzené, ešte sme kus času strávili tým, že sme kontrolovali či nemáme niekde bug. Keby vyšlo "mostků v Podolí", hneď by to bolo lepšie.

A ešte lepšie by bolo, keby z výsledného textu bolo jasné, či je to PRED alebo ZA Podolím, takto sme my + všetky tímy, čo sme stretli idúc na 9ku pekne strávili čas prehľadávaním aj všetkých okolí brán pred Podolím.

A tesne nám ušiel posledný bus pred rozjezdmi, mrcha Very Happy

--
misof
Návrat nahoru
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: po. listopad 05, 2007 14:51    Předmět:

A ešte k hádankám:

Nedochádza mi pri STO to "někdy též vařím, jako ty", môže ma niekto kopnúť správnym smerom?
A ešte nám nedošiel ananás, šišku sme si (my blbci) interpretovali len ako pečivo. (Hm, máte v češtine vôbec tento význam? Zatiaľ si myslím, že áno, ale istý si už teda nie som Very Happy )
Návrat nahoru
Černý racek



Příspěvky: 52

Zaslal: po. listopad 05, 2007 14:59    Předmět:

HALUZna ORGanizacia napsal:
A ešte k hádankám:

Nedochádza mi pri STO to "někdy též vařím, jako ty", môže ma niekto kopnúť správnym smerom?


Kopanec: lord Kelvin nepomůže :)
Návrat nahoru
Prahory



Příspěvky: 41

Zaslal: po. listopad 05, 2007 15:02    Předmět:

HALUZna ORGanizacia napsal:
Jemne nám vadil ten nevkusný tvar výsledku, domyslieť si tam tú čiarku bolo také dosť neprirodzené, ešte sme kus času strávili tým, že sme kontrolovali či nemáme niekde bug. Keby vyšlo "mostků v Podolí", hneď by to bolo lepšie.

A ešte lepšie by bolo, keby z výsledného textu bolo jasné, či je to PRED alebo ZA Podolím, takto sme my + všetky tímy, čo sme stretli idúc na 9ku pekne strávili čas prehľadávaním aj všetkých okolí brán pred Podolím.

A tesne nám ušiel posledný bus pred rozjezdmi, mrcha Very Happy

--
misof


Hmm, myslím, že identifikace můstku byla jednoduchá - alspoň pro ty, kteří šli pěšky. Wink Ten půlkilometr (který byl poměrně přesný!) se pak dal odkrokovat. Jen jsme cestou litovali všechny ty bažanty, které jsme rušili ze spánku. Moc by mě zajímalo, kolik jich tam nakonec myslivcům zbylo...

Dalibor
Návrat nahoru
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: po. listopad 05, 2007 16:06    Předmět:

Prahory napsal:
Ten půlkilometr (který byl poměrně přesný!) se pak dal odkrokovat.


Potom áno, o to mi nejde. Akonáhle sme prišli k mostku a vedeli sme, že je to ZA ním (teda smerom od Brna preč), už aj tak nebolo moc čo iné prezerať. Ja hovorím o úseku, kedy prichádzame po modrej od Brna ku Podolí a overujeme hypotézu, že je to pol kilometra PRED mostíkom, nie ZA ním. A keďže v tejto chvíli nevieš naisto, ako ďaleko si vlastne od mostíka (a ako presného pol kilometra to bude), neostáva nič lepšie ako prezerať všetky brány cestou.

Inými slovami, keby ťa po vylúštení šifry niekto premiestnil na ten mostek v Podolí, máš dva smery, ktorými sa môžeš toho pol kilometra vybrať. Výsledné ciele sú necelý kilometer od seba. Preto mi pripadá, že mohlo byť miesto stanovišťa aj lepšie popísané. ("za mostkem v Podolí" namiesto "od mostků Podolí" by bolo podľa mňa omnoho lepšie).

--
misof
Návrat nahoru
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: po. listopad 05, 2007 16:07    Předmět:

Černý racek napsal:
HALUZna ORGanizacia napsal:
A ešte k hádankám:

Nedochádza mi pri STO to "někdy též vařím, jako ty", môže ma niekto kopnúť správnym smerom?


Kopanec: lord Kelvin nepomůže Smile


ale pomohol, dakujem, som blbec Very Happy

--
misof
Návrat nahoru
Kdo je tu nejstarší



Příspěvky: 10

Zaslal: po. listopad 05, 2007 16:20    Předmět:

Ale tam přece vyšlo "mostků v Podolí". V Podolí jsou mostky dva, řekla bych, že toho půl km bylo od obou. H.
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: po. listopad 05, 2007 16:31    Předmět:

To Haluzná organizácia - já mám pořád pocit, že Vám uniklo, že ten sad je zakreslený v mapě! Má tvar trojúhelníku, mrkněte se. Severním směrem na modré žádný sad není - modrá vede ve stráni a hned pod cestou je potok (což je z mapy taky jasně vidět). Očekávali jsme, že tým po identifikaci sadu v mapě půjde přímým směrem (z Líšně do Podolí vede pěkná polní cesta, taktéž zakreslená v mapě).
Návrat nahoru
Tmou a stepí divočinou



Příspěvky: 13

Zaslal: po. listopad 05, 2007 16:43    Předmět: Ivo C. - sad v mapě

Sad jsem v mapě hledala a nemohla ho tam najít. Tak jsme šli s tím, že za mostkem zkusíme případně oba směry.
Návrat nahoru
Jeníčci



Příspěvky: 50

Zaslal: po. listopad 05, 2007 17:26    Předmět:

Mapu nemám, ale pamatuji si, že jsme z ní sad určili přesně ještě před tím, než jsme vyšli.

Héra
Návrat nahoru
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: po. listopad 05, 2007 18:18    Předmět:

Ivo C. napsal:
To Haluzná organizácia - já mám pořád pocit, že Vám uniklo, že ten sad je zakreslený v mapě! Má tvar trojúhelníku, mrkněte se. Severním směrem na modré žádný sad není - modrá vede ve stráni a hned pod cestou je potok (což je z mapy taky jasně vidět). Očekávali jsme, že tým po identifikaci sadu v mapě půjde přímým směrem (z Líšně do Podolí vede pěkná polní cesta, taktéž zakreslená v mapě).


Áno, sad sme v mape skutočne nevideli (a myslel som, že to je jasné aj z predchádzajúceho môjho príspevku). A aj teraz, keď presne viem, kde ten sad je a pozerám do mapy, tak sa mi vôbec nezdá evidentný. Teda vidím tam trojuholník ktorý teraz už viem že musí byť ten sad, ale aj tak sa mi dve čiary v mape (predstavujúce plot ktorý tam v skutočnosti miestami nie je?) nezdajú jednoznačným argumentom že a) dotyčný trojuholník je sad, b) je to jediný sad na okolí.

Proste aj keby niekto v tíme pred cestou na toto stanovište prehlásil "aha ten trojuholník je určite sad", neriskovali by sme, že to je naozaj ten čo hľadáme. Nešli by sme priamo Lišeň-Podolí, ale stále tak ako sme išli naozaj -- po asfaltke na zastávku Mariánské údolí a prejsť si modrú celú. Text riešenia, ktorý vyšiel, podľa mňa možnosť "je to pred Podolím" dostatočne nevylučoval.

Cestou Mariánským údolím do Podolí modrá ide miestami tesne popri potoku, na druhej strane potoka sú zodve brány do záhrad so stromami, ktoré bych (nakoľko som ich v noci videl, of course) pokojne nazval malými sadmi, takže naozaj také jednoznačné to nie je.

A ešte raz pointa: ja netvrdím, že miesto bolo špecifikované zle. Len hovorím, že v tom istom priestore to šlo povedať aj presnejšie a jednoznačnejšie, aby takéto pochybnosti ako spomínam proste nemali opodstatnenie.

(To, čo by sme si ušetrili, keby sme si sad v mape všimli, by samozrejme bolo jeho obiehanie. Tu máš pravdu, toto je naša chyba.)

--
misof
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: út. listopad 06, 2007 09:45    Předmět: Sad a mapa

Taky jsme se rozhodli priblizit se busem co nejbliz a jit tak, abychom prosli pres obe mista ve vzdalenosti 0.5 km od mostku. Myslim, ze se Misof musel dobre bavit, kdyz jsme od autobusu vyrazili suverenne opacnym smerem ... holt, kdyz se s Vami zacne clen tymu loucit v dobe, kdy se autobus otaci a vy si toho nevsimnete Wink
Buzola nastesti fungovala dobre a nechapu, jaktoze jsme zadani vyzvedavali pred Vami. Ale mozna to souvisi s jinou metodikou mereni casu ... my zaznamenavame cas vyzvednuti sifry a vy nejspis cas usazeni se se sifrou pro zacatek lusteni? (Totez viz bludiste)
Návrat nahoru
Kdo je tu nejstarší



Příspěvky: 10

Zaslal: út. listopad 06, 2007 09:53    Předmět:

Já mám pocit, že se bavíte o úplně jiném mostku. Jeden mostek je u konečné autobusu v Líšni. Odtud vede modrá do Podolí. Těsně před Podolím je další mostek a přímo v Podolí ještě jeden. Od těchto dvou mostků bych řekla že to bylo toho půl km. Hana B.
Návrat nahoru
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: út. listopad 06, 2007 10:42    Předmět: Re: Sad a mapa

Opravte to napsal:
Taky jsme se rozhodli priblizit se busem co nejbliz a jit tak, abychom prosli pres obe mista ve vzdalenosti 0.5 km od mostku. Myslim, ze se Misof musel dobre bavit, kdyz jsme od autobusu vyrazili suverenne opacnym smerem ... holt, kdyz se s Vami zacne clen tymu loucit v dobe, kdy se autobus otaci a vy si toho nevsimnete Wink
Buzola nastesti fungovala dobre a nechapu, jaktoze jsme zadani vyzvedavali pred Vami. Ale mozna to souvisi s jinou metodikou mereni casu ... my zaznamenavame cas vyzvednuti sifry a vy nejspis cas usazeni se se sifrou pro zacatek lusteni? (Totez viz bludiste)


Ano, presne tak, cas co sme tentokrat zaznamenavali ako "zaciatok lustenia" bol okamih, kedy sme si cely tim sadli a zacali citat zadanie.

--
misof
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: út. listopad 06, 2007 15:24    Předmět:

A ja porad, proc mame tak pomale lusteni a tak rychle presuny Wink
Návrat nahoru
Tykadla



Příspěvky: 57

Zaslal: út. listopad 06, 2007 17:49    Předmět: Re: Sad a mapa

HALUZna ORGanizacia napsal:
Ano, presne tak, cas co sme tentokrat zaznamenavali ako "zaciatok lustenia" bol okamih, kedy sme si cely tim sadli a zacali citat zadanie.

Já jsem taky zadával čas, kdy se začalo luštit, protože takový údaj přináší víc informací (dá se zjistit čas luštění šifry, což je v statistikách asi nejdůležitější údaj). A u nás bylo víc šifer, které jsme luštili mimo stanoviště, u čtrnáctky byl ten rozdíl dokonce 36 minut.
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina