Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 9. - 2007 -> Bude zima, bude mraz...
Autor Zpráva
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: po. srpen 27, 2007 20:42    Předmět: Bude zima, bude mraz...

Nebo ne? Co myslite?
Pripadne nasdilejte nejake vychytavky proti zime.

Ja si tehdy poridl takovy ten pytlicek, co se v nem zlomi plisek a ono to pak hreje, ale vubec se neosvedcil. Tepla bylo malo a trvalo to kratce.

Izmi
Návrat nahoru
Kerberos



Příspěvky: 5

Zaslal: po. září 17, 2007 23:03    Předmět:

Rozvrh počasí na TMOU 9:
V pátek v pět večer přijde krátká sněhová přeháňka.
Do sedmé hodiny se vyjasní a začne mrznout.
Kolem půlnoci se poté, co vyjde měsíc, teplota ustálí na -16,5 °C a opět se začne zatahovat.
Přitom se bude oteplovat a ve tři ráno začne při teplotě -3 °C drobně poprchávat.
V šest hodin přestane pršet a začne sněžit.
Sněžení bude postupně zesilovat a do devíti hodin přeroste v menší vánici.
Ke sněhu se přidají drobné ledové krupky.
Ve poledne přestane sněžit, vyjasní se a začne svítit sluníčko.
Během odpoledne roztají zbytky sněhu a v neděli už po nich nebudou ani památky.
Návrat nahoru
Totální diferenciál



Příspěvky: 32

Zaslal: út. září 18, 2007 19:08    Předmět: Proti zimě

Nejlepší věc proti zimě je teploměr do ledničky. Vloni bylo -9 a akorat se přehoupnul do nižší půlky, taklže člověk viděl, jakou má ještě rezervu.

Tak vážně - nejlíp sou na tom "outdooristi" - chodím na tmou v moirovym triku, svetru (s případnou moirovou mezivrstvou) a především goreovce - přestože to vypadá jako věc do deště, je to výtečný do zimy, člověk si pod tim udrží teplé ale ne tragicky zapocené klima. Jenom sem šíleně nadával na ty ostružiny, do nichž sem se zamotal jednou v lese! Mě osobně loňské "-9 tmou 8" docela vyhovovalo, sem prostě zimomil a když je nad 5 stupňů nad nulou, začínám se při pohybu do kopce nadměrně potit i v tričku:)

Dál samozřejmě platí klasické poučky z pohybu v zimě: když očekávám fyzický výkon, tak se svlýknu (předem, ne až když už sem se spotil) - nosívám sebou fleecku, ale nikdy se v ní nepohybuju mezi stanovišti. Když se zastavim, tak se oblíknu (předem, ne až když je mi zima). Důležitá (mnohem víc, než dva svetry) je dobrá pokrývka hlavy - mám polartecovou čepici, je skvělá na odvádění potu - a krčního otvoru - na to paradoxně nosím obyčejný šátek, teplejší šála je moc.

Kdysi jsem sebou nosil spacák, ale je to dost pitomý, človek v tom jenom usne, namočí se to... na druhou stranu není nad karimatku.

No rady vesměs banální, ale třeba někomu pomůžou.

Honza
Návrat nahoru
MLHA



Příspěvky: 3

Zaslal: st. září 19, 2007 10:47    Předmět:

Kerberos napsal:
Rozvrh počasí na TMOU 9:
V pátek v pět večer přijde krátká sněhová přeháňka.
Do sedmé hodiny se vyjasní a začne mrznout.
Kolem půlnoci se poté, co vyjde měsíc, teplota ustálí na -16,5 °C a opět se začne zatahovat.
Přitom se bude oteplovat a ve tři ráno začne při teplotě -3 °C drobně poprchávat.
V šest hodin přestane pršet a začne sněžit.
Sněžení bude postupně zesilovat a do devíti hodin přeroste v menší vánici.
Ke sněhu se přidají drobné ledové krupky.
Ve poledne přestane sněžit, vyjasní se a začne svítit sluníčko.
Během odpoledne roztají zbytky sněhu a v neděli už po nich nebudou ani památky.


Tusim, ze tuzis po hre "Ledem" alebo "Arktidou"? Smile
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: pá. září 21, 2007 09:26    Předmět:

Nevím, jestli pořádání Tmou je správná metoda, jak vyvolávat záhadné meteorologické úkazy Smile.

Nicméně, na minulém ročníku jsem zjistil, že mráz mi vadí o dost méně, než déšť nebo bahno. A druhá věc, obecná zkušenost říká, že v 6:00 je zima, ať je +10 nebo -10, takže bych se nebál, že bude zase Smile.

Richard
Návrat nahoru
Totální diferenciál



Příspěvky: 32

Zaslal: so. listopad 03, 2007 17:10    Předmět: slabota

letos minimální naměřená tepolota +7, o 16 stupňů víc, než vloni!

Honza
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 40

Zaslal: so. listopad 03, 2007 19:48    Předmět: Mraz

Bohuzel, neexistuje spatne pocasi ale pouze spatne obleceni lide ... loni jsem si vzal krosnu, letos jsem sel kvuli slibovane teplote vic nalehko. Loni jsme ztratili v uvodu a brutalne dotahovali na konci. Letos jsem v uvodu terenu vymrz a uz jsem se z letargie nedostal. Vysledek sice byl stejne lako loni ... konec na mapovych znackach, ale ke konci systematicky propad na kazde sifre o cca 2 hodiny. (Davno jsme meli SZ slabe ryby ..., kdyz dorazila Haluz pro zadani..., bludiste jsme vybirali jeste temer soucasne ...).
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina