Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 12. - 2010 -> Posun proti trudomyslnosti
Autor Zpráva
JTHTN



Příspěvky: 36

Zaslal: st. listopad 10, 2010 09:56    Předmět: Posun proti trudomyslnosti

Už jsem tu vyvolal diskuzi o legálnosti odhadu dalšího stanoviště z dílčího řešení šifry (bez kompletního vyřešení). Nyní mám další podobný dotaz.

Smí tým následovat jiný tým, když provádí "přesun proti trudomyslnosti" (tím myslím situaci, kdy šifru nemohu vyřešit a tak se posunu na jiné místo s tím, že se mi tam třeba bude luštit lépe)???

V letošním TMOU jsme zažili 3 situace, které mě na tento dotaz navedly:
1) Na trolejbusové zastávce směřující na Komín (přesun na 3. stanoviště) jsme viděli tým, který kolečka vesele dolušťoval přímo při čekání na bus.
2) V malém domku v cca. polovině přesunu na paseku (přesun na miny), jsme viděli tým, který tam řešil kostičky.
3) Nám trvalo řešení "Vrcholů" tak dlouho, že nám ujela poslední tramvaj a museli jsme jít pěšky. Přitom všechny týmy prokazatelně tramvají odjížděly.

Co mě zajímá je, jak moc mohu v této situaci následovat jiný tým, abych se přesunul na jiné místo luštění.
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: st. listopad 10, 2010 10:06    Předmět: Re: Posun proti trudomyslnosti

JTHTN napsal:
Už jsem tu vyvolal diskuzi o legálnosti odhadu dalšího stanoviště z dílčího řešení šifry (bez kompletního vyřešení). Nyní mám další podobný dotaz.

Smí tým následovat jiný tým, když provádí "přesun proti trudomyslnosti" (tím myslím situaci, kdy šifru nemohu vyřešit a tak se posunu na jiné místo s tím, že se mi tam třeba bude luštit lépe)???

V letošním TMOU jsme zažili 3 situace, které mě na tento dotaz navedly:
1) Na trolejbusové zastávce směřující na Komín (přesun na 3. stanoviště) jsme viděli tým, který kolečka vesele dolušťoval přímo při čekání na bus.
2) V malém domku v cca. polovině přesunu na paseku (přesun na miny), jsme viděli tým, který tam řešil kostičky.
3) Nám trvalo řešení "Vrcholů" tak dlouho, že nám ujela poslední tramvaj a museli jsme jít pěšky. Přitom všechny týmy prokazatelně tramvají odjížděly.

Co mě zajímá je, jak moc mohu v této situaci následovat jiný tým, abych se přesunul na jiné místo luštění.


Je to v rozporu s pravidly a etikou. Pokud se tým přesunuje víc než 100 či 200 metrů, má si předem jasně říct, kam se přesunuje a přesun dokončit. Precedenty jsou - např. na deštivém OSUDU 3 se dvoučlenné Prahory rozhodly dělat přesun - a dokončily ho do plánovaného místa, ačkoliv věděly, že trasa vede evidentně jinam.

Odvozovat své chování (i v případě plánování přesunu) z pozorování jiných týmů, je za hranicí etiky.

To, co si musí tým vyhodnotit sám, je - jak moc při davovém začátku vůbec může naplánovat přesun, aniž by se neopíral o mimoděčná pozorování jiných týmů. Podle mě např. nejde kvalifikovaně usoudit, že cesta povede z centra na Komín - to už musí spočívat v pozorování týmů. Nicméně např. na Vrcholovce popojet zastávku až dvě tramvají by mohlo být kvalifikované rozhodnutí i bez pozorování jiných týmů.

Občas si tým pochopitelně musí položit otázku - vydal bych se jistým směrem, i kdybych zde neviděl žádný jiný tým? U přesunů typu Cyklistická směr Veveří je odpověď jasná - to je natolik pravděpodobný postup, že se dá od týmů odhlédnout a prakticky ani nikam jinam přesun proti trudnomyslnosti racionálně udělat nejde.
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 120

Zaslal: st. listopad 10, 2010 11:21    Předmět: Re: Posun proti trudomyslnosti

Ivo C. napsal:
Podle mě např. nejde kvalifikovaně usoudit, že cesta povede z centra na Komín - to už musí spočívat v pozorování týmů.


Nemusí. Zrovna na dvojce byl kvůli dělenému stanovišti chaos takový, že sledovat kohokoli bylo dost těžko realizovatelné. Takže pro to, aby člověk luštil na zastávce či v trolejbuse stačí, aby mu začala pomalu vycházet tajenka KOMI. Protože dolušťování chvíli trvá, raději bude riskovat, že pojede špatně, než že mu to ujede, když už místo rámcově tuší. Prosazoval jsem u nás totéž, luštiči byli rychlejší.
Návrat nahoru
JTHTN



Příspěvky: 36

Zaslal: st. listopad 10, 2010 13:26    Předmět:

Velmi děkuji za odpověď. Budeme se podle toho řídit.

Co se týká toho, jestli někdo může dolušťovat za pochodu, tak to asi jde. Prostě může jet na nějaké místo a riskovat, že to tam nebude.

U šifty 2 o tom ovšem pochybuji - jestli už někdo pochopil systém šifry a vyšlo mu "KOMI", tak to musel bez problémů dodělat při jakémkoliv krátkém přesunu na zastávku.
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: st. listopad 10, 2010 15:09    Předmět: Re: Posun proti trudomyslnosti

Pralinky zvlášť napsal:
Ivo C. napsal:
Podle mě např. nejde kvalifikovaně usoudit, že cesta povede z centra na Komín - to už musí spočívat v pozorování týmů.


Nemusí. Zrovna na dvojce byl kvůli dělenému stanovišti chaos takový, že sledovat kohokoli bylo dost těžko realizovatelné. Takže pro to, aby člověk luštil na zastávce či v trolejbuse stačí, aby mu začala pomalu vycházet tajenka KOMI. Protože dolušťování chvíli trvá, raději bude riskovat, že pojede špatně, než že mu to ujede, když už místo rámcově tuší. Prosazoval jsem u nás totéž, luštiči byli rychlejší.


Takhle je to pochopitelně ok. To není chování odvozené z chování týmů...
Návrat nahoru
Jeníčci



Příspěvky: 80

Zaslal: st. listopad 10, 2010 17:20    Předmět: Úprava přesunu

Právě do toho Komína jsme jeli trolejbusem s několika dalšími týmy. Měli jsme zvolenou zastávku na výstup. Na ní jsme se plným vozem protlačili ke dveřím kolem týmů, které evidentně chtěly jet nejméně o zastávku dál, a vystoupili. Chvíli poté se na ulici vyhrnuli všichni. Jedné známé jsem se zeptal proč. "Přehodnotili jsme to", zněla odpověď.

Co vy na to ?

Héra
Návrat nahoru
Tykadla



Příspěvky: 46

Zaslal: st. listopad 10, 2010 18:21    Předmět:

Bohužel tyto otázky si musí každý zodpovědět sám a sám se s nimi poprat...
Ideální je pochopitelně protihaluzící kontrola na další šifře (jak tomu třeba na Veveří bylo) a potom hráčská hrdost. Prostě když nemám vyřešeno, tak si další šifru prostě vzít nemůžu... Ale k tomu je asi jaksi potřeba dospět...

Osobně mě trápí ještě další věc...
Na stanovišti šifry devět, jsem jeden tým poslal hledat si místo jinam, protože už už si chtěl přisednout kousek od nás...
Stejný problém jsme měli už na sedmičce, kde si vystoupil někdo taky hned vedle nás... Sad
Prostě nemůžou jít kus pryč od stanoviště, ale hned si gecnou a luští Sad

Při přesunu proti trudomyslnosti - směr Veveří (2x), jsme v podstatě taky kopírovali trasu ostatních týmů, ale vždycky jsme chtěli zastavit poté, co se trochu zahřejeme, abychom začali zase luštit (tj. po cca. 600-700m)...

--
Kodyn
Návrat nahoru
voy-a-ger



Příspěvky: 42

Zaslal: čt. listopad 11, 2010 16:38    Předmět:

Je potřeba si uvědomit základní věc:

Jaký tým poslouchá okolní týmy, kouká jim do papíru, přesouvá se podle nich a celkově podvádí? Takový tým může mít dvě motivace:

1. Chce dojít i za cenu podvodu.
2. Chce vidět co nejvíce šifer přímo při hře a je mu jasné, že vlastními silami a umem se nedostane daleko.

Vzhledem k tomu, že vítěz dostane (přinejlepším) trika, botu, svíčkovou a deskovku, tak tým jen těžko může chtít dojít kvůli ceně. Pokud kvůli té výzvě, tak porušením pravidel tu výzvu nepřekoná. Takže ve skupině číslo 1 mohou být tak nejvýše lidé, kteří touží po slávě a uznání ostatních zasvěcených, i kdyby to uznání bylo neoprávněné...no, jestli někdo takový vážně existuje, tak bych ho chtěl vidět Smile

Tím pádem 99,9% týmů spadá do té druhé kategorie a tam to imho nevadí.
Návrat nahoru
Černý racek



Příspěvky: 56

Zaslal: čt. listopad 11, 2010 17:32    Předmět:

No, vadí.
O.
Návrat nahoru
voy-a-ger



Příspěvky: 42

Zaslal: so. listopad 13, 2010 18:50    Předmět:

Černý racek napsal:
No, vadí.
O.


No, nevadí.
Lama

Takovouhle duchaplnou debatu můžeme vést celé roky Smile Takže proč si myslím, že to nevadí - kdyby na TMOU byli nějaké nápovědy a záchrany, tak by tento tým prostě bral hojně nápovědy a záchrany, protože prostě nejsou schopni po pár desítkách minut zkoušet dál. A ano, existuje spousta pro takové týmy vhodnějších šifrovaček, Mirek Dušín by z nich radost neměl a jde to proti některým základním cílům hry, ale je to 100x méně palčivé, než kdyby nějaký tým podvodem došel nebo vyhrál...
Návrat nahoru
Chlýftým rypák



Příspěvky: 38

Zaslal: so. listopad 13, 2010 19:22    Předmět:

A ty si po zjištění, že tým XY sledoval Maštěné ředkvičky až na 14, zatímco tys kysnul na sedmičce, řekneš: "No co, my jsme blbí, ale dobře, že oni se na ty další šifry podívali?" Není to fér vůči ostatním týmům, ať už se ženou za pořadím, nebo ne.

Jakmile je někde v pravidlech napsaný, že se máme řídit zásadami fair-play, není jiná interpretace.

Pořadí ani šifry nejsou jediným cílem hry. Oba tyto prvky jsou sice cíli dílčími, ale k nim patří další věci -- spolupráce v týmu, orientace v terénu, vydržet nezmrznout, nehádat se, ujít 30 km bez taxíku. Organizátoři většinou chtějí, aby si ze hry týmy něco odnesly a jeden ze způsobů, jak to zajistit, je stanovit omezení v pravidlech.

Týmy cílevědomě ignorující pravidla ("Však ono to nikoho nepoškodí.") nemají na hře co dělat, i kdyby ti poškození měli být jenom mezi orgy z A-týmu.

Aleš
Návrat nahoru
voy-a-ger



Příspěvky: 42

Zaslal: so. listopad 13, 2010 22:37    Předmět:

Mám pocit, že jsem soustavně nepochopen, asi se špatně vyjadřuju, nicméně zkusím to ještě jednou.

Tým, který se takto chová NEDOJDE na 14. Proč? Protože to udělá 1-3x za hru a je to většinou tým, který by se vlastními silami dostal tak na 6. Jestli někdo dojde na 6, nebo na 9 je z hlediska jiného týmu zcela jedno (posun ze 140. místa na 150. nikoho nemůže trápit)

Já sám jsem zmínil, že to jde proti cílům TMOU, nicméně to nejsou dogmata. Pokud se s nimi nějaký tým vnitřně neztotožnil, tak to snad ještě není důvod mu zakazovat účast ve hře.

Nedebatuji tady o tom, že ten postup je korektní, fér, správný, čestný, duchaplný, nebo že kdybych nevěděl o někom, kdo to dělá, tak že bych mu neřekl, ať si jde za roh dát pár facek, protože prostě vůbec nechápe, o co na šifrovačkách je. Jediné co říkám je, že tento problém není nijak bolestivý - přijde mi lepší vést dlouhou debatu o tom, jestli v cíli dávat účastníkům raději Grenu, nebo Kofolu, než vést dlouhou debatu o tom, jak udělat mazané kontroly, aby bylo naprosto nemožné provádět takovéto věty - je to malý problém, dělá to minumum týmů a všechny nedojdou dál než na 9. Pokud by existoval nějaký tým, který by takto sledoval až na 14 tak by to začal být problém, ale já prostě nevěřím, že někdo takový existuje (proč tomu nevěřím, viz můj první příspěvek).

PS: Je mi trošku trapně, že to vyznělo tak, že takové praktiky obhajuji, pravda je taková, že mám problém utřídit si myšlenky a reprodukovat je...
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 82

Zaslal: ne. listopad 14, 2010 00:07    Předmět:

voy-a-ger napsal:
Mám pocit, že jsem soustavně nepochopen, asi se špatně vyjadřuju, nicméně zkusím to ještě jednou.....

Pokud je v pravidlech doslova napsáno, že pokud se někomu zdá, že nebude schopen pravidla dodržovat, tak ať si raději najde na práci něco jiného a nechá jiné se zúčastnit, přijde mi to úplně normální. Je to přání (výzva) organizátorů a mají na to právo.

Nemusíme se vůbec bavit o tom, do jaké míry se kdo s pravidly ztotožňuje, případně z jakých pohnutek, to je v zásadě vedlejší. Zato mi přijde úplně normální, aby organizátoři, kteří věnují spoustu úsilí a času na organizování něčeho takového jako je Tmou, měli respekt těch, kteří se účastní. A známkou tohoto respektu je právě dodržování pravidel.

Některé týmy nepotřebují pravidla Tmou, aby věděli, proč nemají někoho sledovat, luštit 10 metrů od stanoviště, nebo haluzit. Jiné týmy, které to bez pravidel nevědí, mají pravidla jako pomoc.

Co je na tom nepochopitelného?

Richard
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 120

Zaslal: ne. listopad 14, 2010 02:45    Předmět:

voy-a-ger napsal:
Já sám jsem zmínil, že to jde proti cílům TMOU, nicméně to nejsou dogmata. Pokud se s nimi nějaký tým vnitřně neztotožnil, tak to snad ještě není důvod mu zakazovat účast ve hře.


Je-li hra, u které existuje přetlak zájemců, pak cokoli si organizátoři stanoví, je důvod zakazovat účast ve hře všem, kteří to nevezmou za své. A to Tmou je. A jsou to dogmata. Dodržování pravidel, které organizátoři stanoví, je tvou svatou povinností už z úcty k jejich práci. Pokud s tím, co organizátoři chtějí, nesouhlasíš, vždy máš možnost hlasovat nohama. Pak si musí oni sami říci, zda nevymýšlejí ptákoviny. Do té doby ti o tom nepřísluší debatovat.

Síba
Návrat nahoru
voy-a-ger



Příspěvky: 42

Zaslal: ne. listopad 14, 2010 14:38    Předmět:

Tak ještě jednou (a doufám, že naposled)...

Jediné, co říkám, je, že si nemyslím, že je to problém. Organizátoři stanovili nějaká pravidla a předpokádají, že každý tým je bude dodržovat. Pokud je někdo nedodržuje, tak je to hanebné, ale nemá smysl zavádět nějaké šílené kontroly, aby se na to přišlo a nemá moc smysl to ani řešit.

Síba >> Oba mluvíme o něčem jiném. Já říkám, že není důvod vyhazovat někoho, kdo se neztotožnil s myšlenkou, nikoli s pravidly - pokud budu dodržovat pravidla, ale mým cílem na TMOU bude udělat dojem na nějakou holku v týmu, tak je to imho naprosto v pořádku...

Ještě jednou pardon, vyjadřuji se nepřesně, je potřeba číst ty příspěvky v celku a ne vytrhávát jednotlivé věty z kontextu...

Lama
Návrat nahoru
voy-a-ger



Příspěvky: 42

Zaslal: ne. listopad 14, 2010 14:44    Předmět:

Borci v uvozovkách napsal:
voy-a-ger napsal:
Mám pocit, že jsem soustavně nepochopen, asi se špatně vyjadřuju, nicméně zkusím to ještě jednou.....

Co je na tom nepochopitelného?


Já chápu, co mi říkáte, ale vy nechápete, co píšu já Smile Zatím všechny příspěvky šli jako by proti mě, ale přitom říkali věci, se kterými já naprosto souhlasím (což mě prostě se**)...
Návrat nahoru
FIMAN±



Příspěvky: 25

Zaslal: ne. listopad 14, 2010 18:08    Předmět:

Já ti třeba rozumím, ale nesouhlasím. Hra není dělaná pro pár týmů, co dojdou do konce, a pro které podvodníci nejsou problém, ale pro všechny kteří respektují pravidla. A i tým, co došel na devítku, se poměřuje se zbytkem hráčů, a pro ně už je problém, když oni došli na devítku férovou hrou a jiné týmy tam došly taky, ale neférovou hrou. Jejich "soutěžní" pocit ze hry je tím znehodocen. A (jak jsme už několkrát opakoval dřív), Tmou není především o zážitku, jak se orgové mylně domnívali, ale především o souteži, takže má smysl (do určité míry) kontrolní mechanismy podřídti této "soutěžní" rovině, nejen té "zážitkové".

Izmi
Návrat nahoru
Da Vinci



Příspěvky: 24

Zaslal: ne. listopad 14, 2010 22:07    Předmět:

FIMAN± napsal:
Já ti třeba rozumím, ale nesouhlasím. Hra není dělaná pro pár týmů, co dojdou do konce, a pro které podvodníci nejsou problém, ale pro všechny kteří respektují pravidla. A i tým, co došel na devítku, se poměřuje se zbytkem hráčů, a pro ně už je problém, když oni došli na devítku férovou hrou a jiné týmy tam došly taky, ale neférovou hrou. Jejich "soutěžní" pocit ze hry je tím znehodocen. A (jak jsme už několkrát opakoval dřív), Tmou není především o zážitku, jak se orgové mylně domnívali, ale především o souteži, takže má smysl (do určité míry) kontrolní mechanismy podřídti této "soutěžní" rovině, nejen té "zážitkové".

Izmi


Není náhodou soutěžení podmnožinou zážitku, tedy zákonitě je to prioritně o zážitku a teprve pak o soutěžení? Wink
Návrat nahoru
ROFLCOPTER!



Příspěvky: 46

Zaslal: ne. listopad 14, 2010 22:25    Předmět:

Myslím, že by bylo dobré ještě zmínit jiný důsledek nedodržování pravidel a etického kodexu - negativní vliv na ostatní, většinou začínající týmy, které dostávají špatný příklad a můžou se u nich pak chtě nechtě posouvat mantinely vnímání toho, co je ještě v pořádku a co už ne. U drtivé většiny týmů nejde ani tak o konečné pořadí, jako spíš o samotné zážitky, které jsou těm, co v nějakém menším morálním dilematu uspějí, odepřeny, na rozdíl od těch, co mají vnímání pravidel nastavené volněji. Nejvýrazněji to bylo vidět u Ibsena na Krtčí Norou.

Spousta týmů na té šifře skončila, protože hráči možnost haluzení zamítli - poloha příštího stanoviště byla odhadnutelná nikoli z šifry samotné, ale z dodatečných informací o vzájemné poloze řešení šifry - podle všeho kóty - a výrazného místa s další šifrou (kostel). Nakonec se ukázalo, že většina týmů, co prošly, řešení tímto způsobem uhaluzila, a ze vzniklé situace bylo možno nabýt dojmu, že je vše v pořádku. (Je to pochopitelné, protože už se v té situaci stejně nedalo nic dělat.)

Dokonce jsem pak chvilku kacířsky přemýšlel o tom, jestli bych ten hřejivý pocit, že jsme udělali správnou věc a došli jen tam, kam jsme si dojít zasloužili, byl ochotný vyměnit za možnost, zkusit si vyluštit parádní tkaničku a ještě lepší "ukaž prostřední"... Very Happy

Ondra
Návrat nahoru
voy-a-ger



Příspěvky: 42

Zaslal: po. listopad 15, 2010 18:25    Předmět:

FIMAN± napsal:
Já ti třeba rozumím, ale nesouhlasím. Hra není dělaná pro pár týmů, co dojdou do konce, a pro které podvodníci nejsou problém, ale pro všechny kteří respektují pravidla. A i tým, co došel na devítku, se poměřuje se zbytkem hráčů, a pro ně už je problém, když oni došli na devítku férovou hrou a jiné týmy tam došly taky, ale neférovou hrou. Jejich "soutěžní" pocit ze hry je tím znehodocen.


Týmů, které podvádí, je velmi málo. Pokud jich je celkem 10, tak ještě hodně přeháním. Rozdíl mezi 137. a 147. místem není cítit. Kupříkladu já si vedu statistiku výsledků ze všech šifrovaček a na svém prvním TMOU jsme skončil na 147. místě a vůbec mě nepálí myšlenka, že před námi MOŽNÁ bylo PÁR týmů podvodem. Co už mě víc trápí je, že netuším, jak dopadlo těch 30 týmů, co nevyplnilo údaje - tento problém se již na jiných šifrovačkách nějak řeší (Binfo/Barnabáš/CML, lepky na Noře, org na každém stanovišti), nicméně i na takových řešeních se dají najít mouchy. A fakt, že je 30 týmů, se kterými se nedokážu porovnat mě jakožto účastníka pálí víc, než že je teoreticky pár podvodníků neprávem před námi...pochopitelně jde zejména o ten poměr. Kdybych věděl, že je před námi 20 týmů kvůli podvodům, tak bych to už považoval za problém a to nejen tak, že by mě to osobně vadilo, ale poprosil bych i orgy, aby s tím zkusili příští rok něco udělat. Jenže těch týmů určitě není 20 a nejspíš jich nebude ani těch 10, já bych to viděl tak na 3-5...

Lama
Návrat nahoru
Chlýftým rypák



Příspěvky: 38

Zaslal: po. listopad 15, 2010 20:26    Předmět:

citace:
A fakt, že je 30 týmů, se kterými se nedokážu porovnat... ale poprosil bych i orgy, aby s tím zkusili příští rok něco udělat

Neudělají. Myslím, že někde v hloubce archivů najdeš důvod, proč.
Návrat nahoru
voy-a-ger



Příspěvky: 42

Zaslal: út. listopad 16, 2010 00:52    Předmět:

Chlýftým rypák napsal:
citace:
A fakt, že je 30 týmů, se kterými se nedokážu porovnat... ale poprosil bych i orgy, aby s tím zkusili příští rok něco udělat

Neudělají. Myslím, že někde v hloubce archivů najdeš důvod, proč.


Tos trochu spojil dohromady 2 nesouvisející věty Smile Orgy bych poprosil, kdyby bylo větší množství podvodníků...

Poznámka na okraj: Že 30 týmů nevyplní údaje mě osobně trošku vytáčí, ale vycházím z nějaké úvahy, že tým, který to nevyplní, dopadl nejspíš špatně, takže nejspíš hůře než my, takže si ty týmy do statistiky počítám a prostě předpokládám, že dopadli hůře...
Návrat nahoru
Chlýftým rypák



Příspěvky: 38

Zaslal: út. listopad 16, 2010 10:31    Předmět:

Sorry, neumím číst.

Nicméně organizátoři mohou pouze apelovat na morálku. Způsob, jakým to bylo udělané letos, byl podle mě celkem adekvátní. Když se to přežene s kontrolami na stanovištích, je to pak opruz pro týmy. (A taky se může stát, že kontrola je blbá a nevyluštění šifry neodhalí.) Ale stejně bych počet různým způsobem podvádějících týmů odhadoval na 10+.

A tvoje poznámka na okraj nemusí vůbec platit -- my taky často nevyplňujeme, loni kvůli tomu nejsme v tom flashovém přehledu hry.

A.
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 120

Zaslal: út. listopad 16, 2010 13:58    Předmět:

Chlýftým rypák napsal:
A taky se může stát, že kontrola je blbá a nevyluštění šifry neodhalí.


A taky se může stát, že je blbý systém a kontrola chytrá. Jako třeba na Krtčí norou 7, kde chytrá kontrola odmítala vydávat zadání na stanovišti, pokud se tým neprokázal znalostí řešení předchozí šifry, a to i tehdy, pokud si na tu předchozí vzal regulérní záchranu.

Síba
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina