Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 13. - 2011 -> #1 - Zvířecí happening
Autor Zpráva
Matěj Klusáček
Organizátor


Příspěvky: 84

Zaslal: so. listopad 05, 2011 14:47    Předmět: #1 - Zvířecí happening

Diskuse k první šifře u Café Práh u Vaňkovky - text se zvuky zvířat.
Návrat nahoru
Red Alert



Příspěvky: 6

Zaslal: ne. listopad 06, 2011 10:37    Předmět:

Moc hezký a povedený start i šifra. Ač jsme museli počkat na nápovědu, protože jsme v tom hledali nějakou "jednoduchou" morseovku. Strom bych na jedničce vskutku nečekal, ale jak vidno, časy se mění…
Návrat nahoru
DoubleSix



Příspěvky: 13

Zaslal: ne. listopad 06, 2011 11:31    Předmět:

Pěkná průchozí šifra. Jen škoda úvodních pokynů, které nás na dlouho odradili dokreslit strom zvířátek, když už byl přeci z části použit pro řešení první tajenky. Drsná mystifikace, ale vlastně líbila -- nikdy nepodceňuj orgy Smile Naopak mi nesedl způsob a tón moderování úvodní šifry.
za tým Waxí
Návrat nahoru
JTHTN



Příspěvky: 36

Zaslal: po. listopad 07, 2011 10:59    Předmět:

DoubleSix napsal:
Pěkná průchozí šifra.za tým Waxí

No moc "průchozí" mi nepřišla, když cca 50% buď brala řešení, nebo šifru vyřešila jen pár minut před 19:30.

Nápad s kooperací týmů i atmosféra se mi líbila. A vlastně zpětně i šifry. Jen kombinace těžké úvodní a druhé šifry byla pro naši morálku smrtelná. Ale co, hrajeme TMOU a ne člověče nezlob se.

Jediná připomínka je lepší rozložení zadání, nápověd a řešení v čase. Cílem úvodní šifry bývá roztrhaní startovního pole. A zde mám pocit, že nápovědy a následné řešení přišli příliš brzo po sobě. Možná by stačilo vyhlásit řešení až ve 20:00...

Ti
Návrat nahoru
Nočný motýľ



Příspěvky: 62

Zaslal: po. listopad 07, 2011 17:57    Předmět: Problém - zvuk

IMHO neboli práve najšťastnejšie zvolené zvuky zvierat: Pes robí píííp (toho sme mali našťastie v papieroch), žaba robí íííí, sova robí íííí, kurča robí íííí. Čo to do pr…?! Keď dvadsať ľudí z tisíc kričí píííp, alebo hííík, celkom zákonite tá spoluhláska zanikne a počuť len to íííí. Skúste si tak súvislo a zrozumiteľne aspoň päť sekúnd kričať h, alebo p. Nemyslím, že by to šlo. Možno tak r, alebo s, tie sa potiahnúť dajú. Kričať íííáááá by asi narážalo na leva (ktorý polovicu času znel ako sova). Z troch podstromov sa morzeovkový strom zostavuje ťažko. Sme jediný tím, ktorý mal problém rozlíšiť hííík a píííp, resp. dokonca identifikovať, že tam vôbec sú dva rozdielne zvuky?
To, že sa pri prvom prehrávaní na medveďa ozvalo celkom zreteľné píííp asi treba pripísať na vrub rozbiehajúcim sa tímom. Keď sa na druhé prehrávanie neozvalo nič, bol to šok.
Návrat nahoru
Spící Volové



Příspěvky: 12

Zaslal: po. listopad 07, 2011 18:12    Předmět:

My jsme třeba s přesnou identifikací zvuků větší problémy neměli. Během prvního znění nahrávky jsme udělali nástřel, ve kterém samozřejmě bylo několik nejednoznačných míst, no a ty jsme během druhého znění odladili.

Jinak start jako takový se mi líbil, hymna byla bezvadná a já osobně jsem moc rád, že jsem nemusel s tisíci dalšími lidmi nikde nic obíhat. Doufám, že loňský a letošní start vytvoří jakýsi etalon i pro další ročníky Smile

Karel
Návrat nahoru
Drahoš forever



Příspěvky: 29

Zaslal: po. listopad 07, 2011 18:48    Předmět:

Byl docela dobrý nápad se na druhé čtení přesunout. Na různých místech šly některé zvuky slyšet různě dobře.
Návrat nahoru
DoubleSix



Příspěvky: 13

Zaslal: po. listopad 07, 2011 20:20    Předmět:

citace:

No moc "průchozí" mi nepřišla, když cca 50% buď brala řešení, nebo šifru vyřešila jen pár minut před 19:30.

Myslím, že hodnotit průchodnost šifry podle statistiky zrovna letos zúčastněných týmů a toho, jakou nohou toho dne vstali, může být poněkud zavádějící.
Vždyť my ji taky do 2.5 hodiny nedali. Kvůli dvojakému vysvětlení úvodního upřesnítka jsme vícekrát přestali kreslit strom v půlce -- tohle jsme už přeci použili! -- a hledali originálnější způsob, jakým napasovat na zvířátka a zvuky písmena.
Stejně tak se mi líbila odvaha dát zrcadla na dvojku. Luxusní aha-šifry by imho neměly být jen pro týmy, které prošli přes půlku.
Wx
Návrat nahoru
JTHTN



Příspěvky: 36

Zaslal: čt. listopad 10, 2011 08:41    Předmět:

Zajímalo by mne, jestli by bylo proti instrukcím si zvuky s jinými týmy přímo vyměnit...

Ti
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: čt. listopad 10, 2011 09:12    Předmět:

JTHTN napsal:
Zajímalo by mne, jestli by bylo proti instrukcím si zvuky s jinými týmy přímo vyměnit...

Ti


To by docela bylo:), aspoň jsme měli pocit, že instrukce k první šifře ten způsob spolupráce definují celkem jasně, pletu se?
Návrat nahoru
kafe



Příspěvky: 27

Zaslal: čt. listopad 10, 2011 09:56    Předmět:

Ivo C. napsal:
aspoň jsme měli pocit, že instrukce k první šifře ten způsob spolupráce definují celkem jasně, pletu se?


On-line ty instrukce nikde nevidím, ale na startu mi nejdřív taky přišlo, že sdělují dvě nesouvisející věci: (a) budete muset spolupracovat s ostatními týmy (b) bude probíhat jakási taškařice s vydáváním zvuků. Že vydávání zvuků je právě ta a jediná spolupráce, se pak dostalo logickou úvahou, že kdybychom si mohli přímo vyměňovat informace, tak bychom vydávali zvuky především pro pobavení organizátorů, což (snad) nebylo cílem. Ale možná jsem tam tehdy něco přehlédl... (Yeti)
Návrat nahoru
Ivo C.
Organizátor


Příspěvky: 248

Zaslal: čt. listopad 10, 2011 11:53    Předmět:

kafe napsal:
Ivo C. napsal:
aspoň jsme měli pocit, že instrukce k první šifře ten způsob spolupráce definují celkem jasně, pletu se?


On-line ty instrukce nikde nevidím, ale na startu mi nejdřív taky přišlo, že sdělují dvě nesouvisející věci: (a) budete muset spolupracovat s ostatními týmy (b) bude probíhat jakási taškařice s vydáváním zvuků. Že vydávání zvuků je právě ta a jediná spolupráce, se pak dostalo logickou úvahou, že kdybychom si mohli přímo vyměňovat informace, tak bychom vydávali zvuky především pro pobavení organizátorů, což (snad) nebylo cílem. Ale možná jsem tam tehdy něco přehlédl... (Yeti)


Jo - ty informace byly následné a přišlo nám, že logicky (zjevně?) souvisí, tj. v pravidlech TMOU je spolupráce zakázána, na startu je náhle povolena dodatečným pravidlem a vzápětí je v instrukcích napsáno, jak má vypadat: tj. vydávání zvuků.
Návrat nahoru
JTHTN



Příspěvky: 36

Zaslal: čt. listopad 10, 2011 12:31    Předmět:

kafe napsal:
Ivo C. napsal:
aspoň jsme měli pocit, že instrukce k první šifře ten způsob spolupráce definují celkem jasně, pletu se?


On-line ty instrukce nikde nevidím, ale na startu mi nejdřív taky přišlo, že sdělují dvě nesouvisející věci: (a) budete muset spolupracovat s ostatními týmy (b) bude probíhat jakási taškařice s vydáváním zvuků. Že vydávání zvuků je právě ta a jediná spolupráce, se pak dostalo logickou úvahou, že kdybychom si mohli přímo vyměňovat informace, tak bychom vydávali zvuky především pro pobavení organizátorů, což (snad) nebylo cílem. Ale možná jsem tam tehdy něco přehlédl... (Yeti)


Taky si už nepamatuji přesné znění, ale měl jsem z toho také tento pocit. Samozřejmě situace jasně naváděla na spolupráci pouze vydáváním zvuků, ale jistý jsem si nebyl.
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina