Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 11. - 2009 -> Stanoviště #14 - Mřížka a text
Autor Zpráva
Athaj
Organizátor


Příspěvky: 52

Zaslal: so. listopad 07, 2009 07:37    Předmět: Stanoviště #14 - Mřížka a text

Diskuse k šifře...
Návrat nahoru
Nočný motýľ



Příspěvky: 62

Zaslal: so. listopad 07, 2009 21:22    Předmět:

11.40 sme behom dorazili dvaja a vyzdvihli šifru. Desať minút na to došiel aj pomalší zvyšok týmu. Po zbežnej analýze dvadsaťšestiek a textu sme o 12.00 prešli k analýze spojov z Kuřimi/České do Brna/Prahy. Po prezretí vzorového riešenia musím povedať: pekná morzeovka (i keď kým som sa snažil lúštiť, venoval som sa viac "panákom" ako textu).
Návrat nahoru
TJ Balvan Praha



Příspěvky: 44

Zaslal: ne. listopad 08, 2009 18:14    Předmět:

Zase jedna z šifer, kde když člověka napadne princip, tak si je jistý, že je to správně. Akorát, že správně nebyl.

Princip, který mě napadl po pozorováních "tabulka 26x26" a "co řádek, to sudý počet znaků", byl: Dej znaky do dvojic, koukni na odpovídající pozici v obrázku, je-li černý, čti znaky. Bohužel vycházelo CHPREMER...

Pak dajších 40 minut hledání grafického řešení.
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 99

Zaslal: ne. listopad 15, 2009 18:49    Předmět: Indexace

Byli jsme na tom asi tak o ctvrt hodiny lepe nez Mura. Rozmeru 26x26 jsem si vsiml, indexace mne presto nenapadla, ac jsem upozornoval na to, ze nevyuzivame tu jednicku a dvojku u sipek. Bohuzel jsme se nechali zmast textem a zacali prepocitavat panacky.

Mam pocit, ze po odhaleni indexace clovek zaznamena cerna-necerna pro dalsi pouziti. Muze pak pismenka cist-necist, ale kdyz to selze, mel by zkusit interpretovat mezivysledek jinak ...

Vladan
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina