Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 11. - 2009 -> Pravidla...
Autor Zpráva
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: st. září 30, 2009 23:06    Předmět: Pravidla...

...Tmou budou zveřejněna během posledního týdne v září 2011. Pro rok 2010 platí anarchie.
Návrat nahoru
Vnoučátka



Příspěvky: 5

Zaslal: po. říjen 05, 2009 21:47    Předmět:

Není povoleno přesouvat hráče mezi týmy, a to v jakékoliv fázi hry (tj. během kvalifikace a během hry samotné).
Znamená to, že mezi složení týmu ve hře se nesmí lišit od složení, ve kterém se kvalifikoval?
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: út. říjen 06, 2009 08:50    Předmět:

No já to chápu tak, že se složení lišit může, ale ne o lidi, náležící původně či následně do jiného existujícího týmu. Ale ať mne klidně organizátoři opraví.
Návrat nahoru
Albert Stallone



Příspěvky: 33

Zaslal: út. říjen 06, 2009 22:48    Předmět:

Myslím, že se bude jednat o změny pouze ve chvíli, kdy běží hra - tj. v čase kvalifikace a v čase hry samotné... Ale na beton to nevím. Tj. například bych soudil, že je O.K., , když se tým nekvalifikuje - a někdo z jeho členů se na ostrou hru přifaří k jinému týmu... Stejně tak, jako když se tým kvalifikuje, ale těsně před hrou se rozpadne, např. z důvodů nemoci nicméně zdraví hráči se ještě před hrou přidají k jinému týmu.
Návrat nahoru
Set
Organizátor


Příspěvky: 65

Zaslal: pá. říjen 09, 2009 15:59    Předmět:

Oficiální výklad:

Toto pravidlo opravdu znamená, že je zakázáno měnit složení týmu v průběhu kvalifikace či hry samotné (například pokud by se dva týmy v průběhu hry rozpadly, není možné, aby se "zbytky" spojily a pokračovaly dále společně).

Mezi kvalifikací a hrou samotnou je možné měnit složení týmu libovolně. Samozřejmě předpokládáme, že hráči jsou natolik rozumní, aby se neděly nekalé věci typu přenechání místa za úplatu a podobně, ale věříme, že hráči Tmou jsou natolik schopní vycítit, že toto není v pořádku, že není třeba podobné situace explicitně vyjmenovávat.

Pokud máte pocit, že něco není fér vůči ostatním, prostě to nedělejte.

A na konec snad jen zdůraznění, že tato Tmou nebude mít žádné alternativní šifry jako tomu bylo loni, je tedy možné, že tým skončí již na některé z prvních šifer. A kvalifikace je tedy také rozumným vstupním filtrem - pokud neprojdete kvalifikací, mohlo by to znamenat, že si poté neužijete příliš ani samotnou hru.
Návrat nahoru
Prahory



Příspěvky: 41

Zaslal: so. říjen 10, 2009 12:04    Předmět: Hrát pouze kvalifikaci.

Set napsal:
Oficiální výklad:
Mezi kvalifikací a hrou samotnou je možné měnit složení týmu libovolně.


Původně jsem nechtěl vířit vody, ale když už jste se tu k tomu vyjádřili: org Zdeněk mi řekl, že bych neměl hrát kvalifikaci, pokud už teď vím, že nemůžu jít na hru (což vím, poněvadž jsem ji včera spolutestoval Wink) Já s tím nemám problém, klidně budu na kvalifikační šifry jen pasivně koukat. Ale pravděpodobně bude víc týmů, které si sehnaly dočasnou náhradu za členy, kteří v neděli nemají čas, a z pravidel jasně neplyne, zda to je v pořádku.

Dalibor
Návrat nahoru
Radek Pelánek
Organizátor


Příspěvky: 44

Zaslal: so. říjen 10, 2009 14:51    Předmět: Re: Hrát pouze kvalifikaci.

Dalibor napsal:

Původně jsem nechtěl vířit vody, ale když už jste se tu k tomu vyjádřili: org Zdeněk mi řekl, že bych neměl hrát kvalifikaci, pokud už teď vím, že nemůžu jít na hru ... Ale pravděpodobně bude víc týmů, které si sehnaly dočasnou náhradu za členy, kteří v neděli nemají čas, a z pravidel jasně neplyne, zda to je v pořádku.


Ono to asi nejde jednoduše postihnout striktními pravidly. Např. pokud z tradičního týmu jeden nemůže v den kvalifikace a jeden v den hry a oba jsou tak stejně zkušení, tak mi přijde docela v pořádku, pokud se (plánovaně) prostřídají. Na druhou stranu vzít si na kvalifikaci "nabušenýho borca" do týmu navíc, když dopředu víme, že on pak na hru s námi nepůjde (a půjdeme jen zbylí čtyři) mi nepřijde v pořádku.

Důležité je prostě chápat kvalifikaci i jako test pro týmy, jestli na hru mají (jak psal výše Set), a pak používat rozum.

Radek
Návrat nahoru
La Kukarača



Příspěvky: 40

Zaslal: ne. říjen 11, 2009 23:44    Předmět: Re: Hrát pouze kvalifikaci.

Radek Pelánek napsal:


Důležité je prostě chápat kvalifikaci i jako test pro týmy, jestli na hru mají (jak psal výše Set), a pak používat rozum.

Radek


Čili jestli tomu správně rozumím, tak pokud jsme se kvalifikovali ve třech, tak naši schopnost hru absolvovat nijak negativně neovlivní doplnění týmu lidmi z nekvalifikovaných týmů, a je to tedy OK ...
Návrat nahoru
Zlí lidé



Příspěvky: 6

Zaslal: po. říjen 12, 2009 07:29    Předmět:

Takze kdyz jsme na kvalifikaci byli jednu dobu dokonce tri, z toho jeden urcite neprijde na start protoze je zima, tma a je to v Brne,
ostatni dva zustanou (po 6ti hodinach reseni) na 7. sifre u zaveje snehu na skladce za Brnem (sifra bude neco jako sokoban s ctenim kazde 15. slabiky dle logaritmickeho pravitka na sachovnici 9x9 s dvema cernymi krali s prusvitkou na mapu) a jedine reseni jim vyjde ze maji jit objimat horky radiator na nadrazi, tak je to v poradku Smile ?
Návrat nahoru
Set
Organizátor


Příspěvky: 65

Zaslal: po. říjen 12, 2009 09:14    Předmět: Re: Hrát pouze kvalifikaci.

La Kukarača napsal:

Čili jestli tomu správně rozumím, tak pokud jsme se kvalifikovali ve třech, tak naši schopnost hru absolvovat nijak negativně neovlivní doplnění týmu lidmi z nekvalifikovaných týmů, a je to tedy OK ...


To je v pořádku.

Zlí lidé napsal:

Takze kdyz jsme na kvalifikaci byli jednu dobu dokonce tri, z toho jeden urcite neprijde na start protoze je zima, tma a je to v Brne,
ostatni dva zustanou (po 6ti hodinach reseni) na 7. sifre u zaveje snehu na skladce za Brnem (sifra bude neco jako sokoban s ctenim kazde 15. slabiky dle logaritmickeho pravitka na sachovnici 9x9 s dvema cernymi krali s prusvitkou na mapu) a jedine reseni jim vyjde ze maji jit objimat horky radiator na nadrazi, tak je to v poradku Smile ?


Úplně jsem nepochopil, kde je nějaké morální dilema. Radiátor klidně objímejte kdy chcete, klidně si ho (i s nádražím) neste celou dobu s sebou. Jenom škoda, že jste teď vyzradili už připravenou šifru na 7. stanoviště, budeme teď muset dělat novou...
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 99

Zaslal: st. říjen 14, 2009 18:35    Předmět: Pravidla s přeskakováním stanovišť

Loni jsme nenašli nálepku na průkazce (8), ale při náhodných přesunech pro zahřátí našli další (9) stanoviště. Nepostupovali jsme dál, protože jsem tým přesvědčil, že je to v rozporu s pravidly. Zdá se mi, že by to bylo zcela v rámci přinejmenším letošních pravidel.

Prosím o stanovisko.


Naposledy upravil Opravte to dne čt. říjen 15, 2009 15:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Set
Organizátor


Příspěvky: 65

Zaslal: st. říjen 14, 2009 22:06    Předmět:

Letošní pravidla:
citace:
Není dovoleno přeskakovat stanoviště. Nalezne-li tým náhodou stanoviště s pořadovým číslem vyšším, než které právě hledá, nesmí si vzít zprávu. Musí nejprve najít předchozí stanoviště a vyřešit příslušnou zprávu.


Klíčová část - "vyřešit příslušnou zprávu".

Buď dobrým Tmářem:

citace:
Tmář odmítá systematické haluzení jako metodu postupu. Neprohledává kdejaký pomníček a kótu, pokud v ruce nemá ani náznak řešení. Přeskočí-li nešťastnou náhodou stanoviště, je nešťastný a neluští nalezenou šifru. Sebere se, jde hledat a vyluštit šifru předchozí!


Tamtéž:

citace:
Vzhledem k povaze hry není možné kontrolovat dodržování některých pravidel. Je tedy pouze na Vás, jak férově hru TMOU pojmete.
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 99

Zaslal: čt. říjen 15, 2009 15:58    Předmět:

Set napsal:
Letošní pravidla:
citace:
Není dovoleno přeskakovat stanoviště. Nalezne-li tým náhodou stanoviště s pořadovým číslem vyšším, než které právě hledá, nesmí si vzít zprávu. Musí nejprve najít předchozí stanoviště a vyřešit příslušnou zprávu.


Klíčová část - "vyřešit příslušnou zprávu".


Spíš je to tak, že sice jsme chtěli určit polohu (9) ale ještě jsme nebyli ve stádiu hledá ...

citace:

Buď dobrým Tmářem:

citace:
Tmář odmítá systematické haluzení jako metodu postupu. Neprohledává kdejaký pomníček a kótu, pokud v ruce nemá ani náznak řešení. Přeskočí-li nešťastnou náhodou stanoviště, je nešťastný a neluští nalezenou šifru. Sebere se, jde hledat a vyluštit šifru předchozí!



Takže rozhodnutí pokračovat v hledání zadání šifry (8) bylo správné ..., ač se nejednalo o hledání stanoviště (8) ...

citace:

Tamtéž:

citace:
Vzhledem k povaze hry není možné kontrolovat dodržování některých pravidel. Je tedy pouze na Vás, jak férově hru TMOU pojmete.


OK, zachovám se stejně (tedy ... doufám že se do stejné situace už nedostanem).
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina