Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 11. - 2009 -> Stanoviště #8 - Rodokmen
Autor Zpráva
Athaj
Organizátor


Příspěvky: 52

Zaslal: so. listopad 07, 2009 07:36    Předmět: Stanoviště #8 - Rodokmen

Diskuse k šifře...
Návrat nahoru
@



Příspěvky: 12

Zaslal: so. listopad 07, 2009 20:54    Předmět:

Tchán otce strýce svého děda. Parádička, bezvadný nápad, čisté provedení, radost luštit. Moc pěkné.
Návrat nahoru
Tatarkový klub



Příspěvky: 20

Zaslal: ne. listopad 08, 2009 12:06    Předmět:

Tady na nás bohužel padla usínací krize, jinak bysme to možná zvládli rychleji. Na rodekmen jsme přišli několikrát a až napotřetí jsme se nápadu správně chytli, když odloučený člen (luštící pro nemoc doma se zadáními posílanými mobilem Laughing) přišel s klíčovou myšlenkou, že dvoubarevné kolečko je "já".
Moc pěkná šifra.
Návrat nahoru
TJ Balvan Praha



Příspěvky: 44

Zaslal: ne. listopad 08, 2009 17:51    Předmět:

Tady začíná úsek "co šifra, to kóta". Neměl jsem orgy za to rád.

Šifra samotná je pěkná, jedna z těch, kde když objevíte princip, okamžitě je jasné, že je to správně.
Návrat nahoru
Úsměv krále Miroslava



Příspěvky: 24

Zaslal: ne. listopad 08, 2009 18:08    Předmět:

Přesun sem byl náročnější, takže se dva naši členové hotovili k odpočinku. Ovšem stihli jen vytáhnout spacák a šlo se pryč Smile Pěkná, elegantní šifra s hezkým řešením.

Šebík
Návrat nahoru
Mehlo motorné



Příspěvky: 6

Zaslal: ne. listopad 08, 2009 18:12    Předmět:

Jedna z nejpeknejsich sifer. Ze se jedna o rodokmen jsme vedeli hned co se sipkama taky, ale nejakou hodinku jsme se snazili z ruznych zdroju zjistit ktereho ze slavnych rodu se tyka.
Návrat nahoru
abpopa



Příspěvky: 28

Zaslal: ne. listopad 08, 2009 18:27    Předmět:

Pěkný nápad. Nevím, jestli bychom to neluštili ještě teď, kdybychom v týmu neměli Marťu, kterou hned napadl rodokmen. My informatici jsme v tom viděli černobílé stromy a určitě to mělo potenciál na celou řadu zajímavých nikam nevedoucích postupů.

Jinak byli jsme zcela konsternováni zjištěním, že "my" jsme vlastně žena. Smile

Honza
Návrat nahoru
Kofila



Příspěvky: 13

Zaslal: ne. listopad 08, 2009 20:49    Předmět:

Ufff.. 9h 50min... - historicky největší zákys, který překonal o hodinu a půl náš dosavadní rekord - osudovou gramodesku..

Jinak je to šifra hezká, logická, elegantní a jednoduchá, ale když nepřijde ten správný nápad, tak se s tím dá dělat neskutečně moc různých věcí.

Kolikrát jsme si jako mantru opakovali ono: "jsou známy případy, kdy i po několika hodinách...." - z instrukcí (byť s postupujícím časem čím-dál více ironickým tónem). Zajímalo by mě, jestli to někdo luštil déle (tedy se "šťastným" koncem).
Tmou je krutá.


Vašek
Návrat nahoru
Mehlo motorné



Příspěvky: 6

Zaslal: ne. listopad 08, 2009 21:07    Předmět:

Tak to si zaslouzi obrovske uznani - vydrzet 10hodin na jedne sifre (a jeste ji dat). Smekam a urcite nebudu sam!

Kofila napsal:
Ufff.. 9h 50min... - historicky největší zákys, který překonal o hodinu a půl náš dosavadní rekord - osudovou gramodesku..

Jinak je to šifra hezká, logická, elegantní a jednoduchá, ale když nepřijde ten správný nápad, tak se s tím dá dělat neskutečně moc různých věcí.

Kolikrát jsme si jako mantru opakovali ono: "jsou známy případy, kdy i po několika hodinách...." - z instrukcí (byť s postupujícím časem čím-dál více ironickým tónem). Zajímalo by mě, jestli to někdo luštil déle (tedy se "šťastným" koncem).
Tmou je krutá.


Vašek
Návrat nahoru
Dopijem a pudem...



Příspěvky: 34

Zaslal: ne. listopad 08, 2009 21:13    Předmět:

Kofila napsal:
Ufff.. 9h 50min... - historicky největší zákys, který překonal o hodinu a půl náš dosavadní rekord - osudovou gramodesku..

Jinak je to šifra hezká, logická, elegantní a jednoduchá, ale když nepřijde ten správný nápad, tak se s tím dá dělat neskutečně moc různých věcí.

Kolikrát jsme si jako mantru opakovali ono: "jsou známy případy, kdy i po několika hodinách...." - z instrukcí (byť s postupujícím časem čím-dál více ironickým tónem). Zajímalo by mě, jestli to někdo luštil déle (tedy se "šťastným" koncem).
Tmou je krutá.


Vašek


Smekám..
Návrat nahoru
Včeličky



Příspěvky: 4

Zaslal: ne. listopad 08, 2009 21:15    Předmět:

abpopa napsal:
...
Jinak byli jsme zcela konsternováni zjištěním, že "my" jsme vlastně žena. Smile


Jo, tohle mě docela potěšilo. Také proto, že jsem to zkoušela to jako první variantu ("Hele, jsem chlap nebo ženská?" "???"), i když jsem dost čekala, že zjistím, že jsem muž.
Šifra samotná se mi moc líbila, dobrý nápad a čisté provedení. Pro mě příjemné ranní probuzení Smile
Návrat nahoru
Zpičikundy



Příspěvky: 10

Zaslal: ne. listopad 08, 2009 21:25    Předmět:

Tohle kdyby se mi stalo, tak exnu celou plácačku tulamorky, co jsem měl s sebou. Very Happy Neskutečné ...

Kofila napsal:
Ufff.. 9h 50min... - historicky největší zákys, který překonal o hodinu a půl náš dosavadní rekord - osudovou gramodesku..

Jinak je to šifra hezká, logická, elegantní a jednoduchá, ale když nepřijde ten správný nápad, tak se s tím dá dělat neskutečně moc různých věcí.

Kolikrát jsme si jako mantru opakovali ono: "jsou známy případy, kdy i po několika hodinách...." - z instrukcí (byť s postupujícím časem čím-dál více ironickým tónem). Zajímalo by mě, jestli to někdo luštil déle (tedy se "šťastným" koncem).
Tmou je krutá.


Vašek
Návrat nahoru
JÁDRO



Příspěvky: 36

Zaslal: ne. listopad 08, 2009 22:40    Předmět:

Dvoubarevné kolečko byl jasný hermafrodit, o kterém se nakonec ukázalo, že "dělá mamku". Jinak já jsem spíš očekával opačné obarvení, protože ženský princip ve východní filozofii reprezentuje temnou stranu Síly.

Kofila: Stále tomu nemohu uvěřit a moc nás mrzí, že jsme vás neporazili těsněji, ale už se nemůžu dočkat na vyprávění Smile
Návrat nahoru
Crucifixion?



Příspěvky: 24

Zaslal: po. listopad 09, 2009 00:46    Předmět:

Moc hezká šifra. Že jde o rodokmen nás napadlo téměš hned (ono taky když to člověk v pondělí učil studenty (jen v jiném jazyce), tak to prostě bije do očí Very Happy ).

Zdena
Návrat nahoru
Čumáci



Příspěvky: 5

Zaslal: po. listopad 09, 2009 08:38    Předmět:

Také se hlásím k obdivu Kofily, neboť my jsme na této šifře skončili po 6 hodinách, a to jsme ve vrcholové knize byli 12. Možná o to nás to více demotivovalo. Našli jsme totiž v šifře jednu náhodu, o které jsme byli přesvědčeni, že náhodou není. Pokud se totiž do kolečka já vepsalo A a poté se po šipkách vždy psalo písmeno posunuté o číslo v kolečku, vyšly v celém hadu přesně 2 abecedy, poslední písmeno bylo Z a navíc ta písmena byla pěkná. Že je to rodokmen nás samozřejmě napadlo také, ale měli jsme zato, že z písmen vypsaných nějakým dalším krokem vycházejícím z dědičnosti doplníme do prázdných koleček písmenka další....napadlo nás mnoho nádherných způsobů, operovali jsme s ženou a mužem a vše nás stále a pořád utvrzovalo v tom, že postupujeme správně, ale chybí nám pouze poslední krok. Z těchto pekel jsme se už nedokázali vrátit. I po 6 letech šifrování člověk může zažít velmi zásadní zkušenost, tedy že podezřelé náhody mohou být OPRAVDU jen náhody...
H.
Návrat nahoru
JÁDRO



Příspěvky: 36

Zaslal: po. listopad 09, 2009 09:02    Předmět:

Kofila napsal:
Kolikrát jsme si jako mantru opakovali ono: "jsou známy případy, kdy i po několika hodinách...."


Myslím, že by od příště měli orgové poupravit své instrukce na "je znám případ, kdy tým i po 10 hodinách luštění šifru dal a pokračoval ve hře...", jinak máte samozřejmě můj velký obdiv.
A na vyprávění se taky těším.Smile Pája
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 82

Zaslal: po. listopad 09, 2009 20:04    Předmět:

JÁDRO napsal:
Kofila napsal:
Kolikrát jsme si jako mantru opakovali ono: "jsou známy případy, kdy i po několika hodinách...."


Myslím, že by od příště měli orgové poupravit své instrukce na "je znám případ, kdy tým i po 10 hodinách luštění šifru dal a pokračoval ve hře...", jinak máte samozřejmě můj velký obdiv.
A na vyprávění se taky těším.Smile Pája


Na to, aby si hráč takový zásek užil už nemůže být začátečník. Takže jako radu od organizátorů bych to bral v upraveném znění: "Je znám případ, kdy zkušený tým ...". Jinak ale Kofila má můj obdiv, škoda že jsem si to letos nemohl užít taky Wink.

Richard
Návrat nahoru
Kofila



Příspěvky: 13

Zaslal: po. listopad 09, 2009 20:41    Předmět:

Takhle se to čte moc hezky, ale v ten moment vyřešení se opravdu moc euforie nedostavilo, spíš jen pocit beznaděje a ono "jak jsme jen mohli být tak pitomí". Až postupem času a s dalšími třemi šiframi, které jsme dali v řádu minut, jsme si uvědomili, že jsme asi překonali sami sebe, což se taky moc často nestává...

Možná navrhnu týmu ať si změníme tajnou frázi na něco typu "blbí, ale vytrvalí" Smile

Vašek


Borci v uvozovkách napsal:
JÁDRO napsal:
Kofila napsal:
Kolikrát jsme si jako mantru opakovali ono: "jsou známy případy, kdy i po několika hodinách...."


Myslím, že by od příště měli orgové poupravit své instrukce na "je znám případ, kdy tým i po 10 hodinách luštění šifru dal a pokračoval ve hře...", jinak máte samozřejmě můj velký obdiv.
A na vyprávění se taky těším.Smile Pája


Na to, aby si hráč takový zásek užil už nemůže být začátečník. Takže jako radu od organizátorů bych to bral v upraveném znění: "Je znám případ, kdy zkušený tým ...". Jinak ale Kofila má můj obdiv, škoda že jsem si to letos nemohl užít taky Wink.

Richard
Smile Smile Smile
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 82

Zaslal: út. listopad 10, 2009 14:35    Předmět:

Kofila: Dali jsme to "už" po 3 a půl hodinách, ale u nás euforie byla veliká! Very Happy
Návrat nahoru
Opravte to



Příspěvky: 99

Zaslal: út. listopad 10, 2009 18:42    Předmět: Zákysy

Statistiky zatím ještě neukazují časové rozdíly, ale i tak jsou patrné zajímavé výsledky. Kofiláci sice asi budou mít rekord letošního ročníku, ale i tak jsou i další se zákysy 4 až 7 hodin. Třeba 8 hodin na této šifře nahnali třeba i Grande Puppos.

My bychom si takový luxus dovolit nemohli. Mít tady zásek přes 8 hodin, můžeme jít rovnou na oběd.

Samotná šifra byla hezká a hravá. Sami jsme kdysi na Osudu podobnou chtěli, ale toto provedení je dokonalé.


Tomáš
Návrat nahoru
Seš-lost



Příspěvky: 29

Zaslal: st. listopad 11, 2009 13:51    Předmět:

Kofila: My jsme předloni dali "prosvěcovací krychli" více než po 10 hodinách. Je to rozhodně dobrá zkušenost do příštích let: "Přece tu nebudeme tvrdnout zase 10 hodin, to to radši louskneme hned" (kupodivu to celkem zabírá Smile ).

Jinak šifra byl skvěle udělaná, asi nejelegantnější z letošního ročníku. I když rodokmeny jsme záhy odložili a vrátili se k nim až po nějaké době. "Jaký rodokmen mohli použít? Musí to být vážně známé..." Smile
Návrat nahoru
Seš-lost



Příspěvky: 29

Zaslal: so. listopad 21, 2009 01:10    Předmět:

V diskuzi se dočítám, že rodokmen byl často odhalen dlouho před řešením. Jaké vás napadaly rodokmeny? My jsme zkoušeli Bibli (Adam a Eva), řecko-římskou mytologii (tam byly pochybnosti, kdo to vlastně začal) a kdosi prosazoval i Přemyslovce. Až potom nám docvaklo, že to je 'rodokmen obecný'.

Tom
Návrat nahoru
Ústřední topení



Příspěvky: 28

Zaslal: ne. listopad 22, 2009 23:00    Předmět:

Kofila napsal:
Ufff.. 9h 50min...


Tak až do teď jsem si myslel, že jsme nejlepší na záseky my. Náš rekord byl necelých 8h úspěšných (Ruský vrch na TMOU7) a 9h neúspěšných - z 3. místa na 5. šifře Bedny 2005 jsme po těch 9h brali záchranu. Vyřešit pořádný zásek je větší zážitek než vyhrát.
Tož předávám žezlo. Vivat Kofila!
(kotelník)
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina