Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 7. - 2005 -> Sifra c.7

Dali jste sifru c. 7 a videli jste film Kostka ???
Ano videli Ano dali jsme ji ...
25%
 25%  [ 8 ]
Ano videli Ne nedali jsme ji ....
6%
 6%  [ 2 ]
Ne nevideli Ano dali jsme ji ...
46%
 46%  [ 15 ]
Ne nevideli Ne nedali jsme ji ...
21%
 21%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 32

Autor Zpráva
Totální diferenciál



Příspěvky: 32

Zaslal: ne. listopad 06, 2005 13:09    Předmět: Sifra c.7

Zdravim,
take patrime k tem, kteri jsou zasekli na 7cce jeste ted Wink
Zajimala by me korelace mezi temi co 7-ku dali a videli Kostku a temi kteri nevideli kostku a stejne tak i u tech co to nedali ....

MY: Nedali + Nevideli

Diky
Luinar
Návrat nahoru
Chlýftým rypák



Příspěvky: 46

Zaslal: ne. listopad 06, 2005 13:13    Předmět:

Hlasoval jsem ano videl, ano vyresil, nicmene pri reseni 7 jsem si na film Kostka ani nevzpomnel. Prislo mne, ze se to napadne podoba zname hre 15, tak jsme zkusili jeji analogii v prostoru a ono to fungovalo Very Happy .

Set
Návrat nahoru
La Kukarača



Příspěvky: 40

Zaslal: ne. listopad 06, 2005 17:05    Předmět: Viděli, dali jsme ...

... ale ani teď nevidím analogii mezi filmem a šifrou. Tam se sice taky posouvaly nějaké kostičky prostorem, ale nebyla tam písmenka ...
Návrat nahoru
Banzaj



Příspěvky: 3

Zaslal: ne. listopad 06, 2005 18:32    Předmět:

Chlýftým napsal:
Hlasoval jsem ano videl, ano vyresil, nicmene pri reseni 7 jsem si na film Kostka ani nevzpomnel. Prislo mne, ze se to napadne podoba zname hre 15, tak jsme zkusili jeji analogii v prostoru a ono to fungovalo Very Happy .

Set


Navrhl jsem metodu řešení, aniž bych si vzpomněl na Kostku (možná nevědomý impuls) a aniž bych znal hru 15. Prostě jsem jen analyzoval instukci v prostředním segmentu prostředního čtverce.
Návrat nahoru
Totální diferenciál



Příspěvky: 32

Zaslal: ne. listopad 06, 2005 19:24    Předmět:

Zdravim
Podle hlasovanim soudim ze jsme byli pouze natvrdli Wink Nebudu vas nudit vsemi silenymi napadi k cili nevedoucimi
add prispevky ...
Prostredniho policka jsme si vsimali ... a v jednu chvili nas napadlo i z toho udelat 3D krychli ale pak jsme se vydali opet spatnym smerem v lusteni ... Misto abysme jsme posouvali diru uprostred jsme meli tendenci hybat s krychli jako celkem ...

Luinar
PS: Gratuluji vsem lepsim nez nam Wink
Návrat nahoru
Chytrolíni



Příspěvky: 4

Zaslal: st. listopad 09, 2005 10:17    Předmět:

Náš tým vyluštil 7. šifru nejrychleji ze všech našich vylštěných šifer. Jedna naše účastnice (díky Evi) řekla, že jí to připomíná takovou tu hru, jak se posunují čtverečky do volného pole, aby se sestavil nějaký obrázek nebo seřadila čísla. Chytl se Pavel, matematický mozek, rozstříhali jsme to a už to jelo. I když jsme při prvním pokusu zapomněli číst prostřední písmenka a měli jen půlku šifry, při druhém jsme celkem lehce šifru vyluštili. Já jsem na vyluštění šifry neměla žádné zýsluhy, ale přesto mi tato zas až tak složitá nepřipadala ve srovnání s předchozími.
Katka
Návrat nahoru
TJ Balvan Praha



Příspěvky: 19

Zaslal: st. listopad 09, 2005 13:59    Předmět:

Ten princip se dal odhalit celkem snadno (do hodiny určitě), ale dost nepříjemné bylo, že text k dekódování začínal slovem dekoduj. Než jsme si toho všimli, zkoušeli jsme to ABBA napasovat různými směry a nic. Mám taky dojem, že když je v zadání napsáno kóduj, je už zbytečné dodávat dekóduj.
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: so. listopad 12, 2005 18:34    Předmět:

TJ Balvan Praha napsal:
Ten princip se dal odhalit celkem snadno (do hodiny určitě), ale dost nepříjemné bylo, že text k dekódování začínal slovem dekoduj. Než jsme si toho všimli, zkoušeli jsme to ABBA napasovat různými směry a nic. Mám taky dojem, že když je v zadání napsáno kóduj, je už zbytečné dodávat dekóduj.


Naopak to pomohlo určit směr, kterým máš klíč použít.
Návrat nahoru
Strážci vesmíru t.o.



Příspěvky: 5

Zaslal: po. listopad 14, 2005 20:38    Předmět:

Jo s tupostí daleko nedojdeš.....
Návrat nahoru
Strážci vesmíru t.o.



Příspěvky: 5

Zaslal: po. listopad 14, 2005 20:38    Předmět:

... i stalo se tak, že jsme tu skončili.
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina