Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 14. - 2012 -> Divoké karty
Autor Zpráva
Matěj Klusáček
Organizátor


Příspěvky: 84

Zaslal: po. srpen 27, 2012 09:45    Předmět: Divoké karty

Otázky k soutěži o divoké karty, upřesnění, dojmy, stížnosti, poděkování a tak dále...
Návrat nahoru
Černý racek



Příspěvky: 56

Zaslal: čt. září 20, 2012 19:25    Předmět:

nejde mi uložit odpověď 3-9. Jakmile opustím pole, odpověď zmizí. Je to feature, nebo bug?
Ondra
Návrat nahoru
Černý racek



Příspěvky: 56

Zaslal: čt. září 20, 2012 19:27    Předmět:

(Tak nic, jen neumím číst zadání)
Návrat nahoru
Org9
Organizátor


Příspěvky: 6

Zaslal: čt. září 20, 2012 20:07    Předmět:

První výsledky můžete vidět na http://www.tmou.cz/auth/divoke_karty_2012_statistika

Líbily se vám divoké karty? (ANO/NE) Smile
Návrat nahoru
Chlýftým



Příspěvky: 14

Zaslal: čt. září 20, 2012 20:08    Předmět:

Tak jo, budu první. Jak může vůbec někdo odpovědět "dýl"?!

Aleš
Návrat nahoru
KVÍK!



Příspěvky: 9

Zaslal: čt. září 20, 2012 20:11    Předmět:

ANO až na to, že nejčastější odpovědí na knihu není Manuál Tmou Smile
Návrat nahoru
Dopijem a pudem...



Příspěvky: 34

Zaslal: čt. září 20, 2012 20:14    Předmět:

KVÍK! napsal:
ANO až na to, že nejčastější odpovědí na knihu není Manuál Tmou Smile


ale minimálně dvakrát je... Smile
Návrat nahoru
Tatarkový klub



Příspěvky: 20

Zaslal: čt. září 20, 2012 20:24    Předmět:

ANO, líbily. Výborný nápad. Příjemně mě překvapilo, kolik jsem trefila top odpovědí. Akorát za ten zvuk si budu dlouho nadávat, moje slušné vychování bylo v tomto případě na škodu a správné pětipísmenné slovo mě vůbec nenapadlo Very Happy
Návrat nahoru
Matěj Klusáček
Organizátor


Příspěvky: 84

Zaslal: čt. září 20, 2012 20:28    Předmět:

Nás taky ne:-) My tipovali SPLAC.
Návrat nahoru
Dopijem a pudem...



Příspěvky: 34

Zaslal: čt. září 20, 2012 20:28    Předmět:

Tatarkový klub napsal:
ANO, líbily. Výborný nápad. Příjemně mě překvapilo, kolik jsem trefila top odpovědí. Akorát za ten zvuk si budu dlouho nadávat, moje slušné vychování bylo v tomto případě na škodu a správné pětipísmenné slovo mě vůbec nenapadlo Very Happy


slušný vychování je vždycky na škodu.. Akorát škoda, že jsme tak moc nevychovaní, že i HAJZL nám byl málo.. Smile
Návrat nahoru
Dopijem a pudem...



Příspěvky: 34

Zaslal: čt. září 20, 2012 20:29    Předmět:

A jinak... Orgové... Super nápad..
Návrat nahoru
KVÍK!



Příspěvky: 9

Zaslal: čt. září 20, 2012 20:31    Předmět:

Dopijem a pudem... napsal:

slušný vychování je vždycky na škodu.. Akorát škoda, že jsme tak moc nevychovaní, že i HAJZL nám byl málo.. Smile


Nejen že naše týmy mají v názvech netradiční znaky, ale zdá se i podobný myšlenkový pochody Very Happy
Návrat nahoru
Spící Volové



Příspěvky: 12

Zaslal: čt. září 20, 2012 20:31    Předmět:

KVÍK! napsal:
ANO až na to, že nejčastější odpovědí na knihu není Manuál Tmou Smile


Jo, to mě taky překvapilo, Manuál Tmou byla jasná volba Smile Ale na druhou stranu jsme trefili ***** i hajzl, takže spokojenost Smile
Návrat nahoru
Černý racek



Příspěvky: 56

Zaslal: čt. září 20, 2012 20:32    Předmět:

Matěj Klusáček napsal:
Nás taky ne:-) My tipovali SPLAC.


Máte tipy na všechno? Abychom se pak dozvěděli, jestli by si orgové zasloužili divokou kartu na svou hru? Smile
O.
Návrat nahoru
Dopijem a pudem...



Příspěvky: 34

Zaslal: čt. září 20, 2012 20:39    Předmět:

KVÍK! napsal:
Dopijem a pudem... napsal:

slušný vychování je vždycky na škodu.. Akorát škoda, že jsme tak moc nevychovaní, že i HAJZL nám byl málo.. Smile


Nejen že naše týmy mají v názvech netradiční znaky, ale zdá se i podobný myšlenkový pochody Very Happy


Ještě se snad dozvím, že s sebou berete plácačky (prohibice fuj), neběháte a víc času strávíte v hospodách než venku a začneme se s Váma i kamarádit.. Smile
Návrat nahoru
KVÍK!



Příspěvky: 9

Zaslal: čt. září 20, 2012 20:44    Předmět:

Dopijem a pudem... napsal:

Ještě se snad dozvím, že s sebou berete plácačky (prohibice fuj), neběháte a víc času strávíte v hospodách než venku a začneme se s Váma i kamarádit.. Smile


Na Tmou je možná vezmem, mezi stanovišti rozhodně neběháme, ale hospody se nám na šifrovačkách většinou vyhýbají Sad

Ale to už odbočujem od tématu, takže ještě k divokým kartám: Bylo to super, ale komixy byly ještě suprovější Wink
Návrat nahoru
Corn Flakes



Příspěvky: 46

Zaslal: čt. září 20, 2012 21:16    Předmět:

Modrá?? Kór teď, když je prohibice. To jsou mi věci Very Happy

(JiříK)
Návrat nahoru
Seš-lost



Příspěvky: 29

Zaslal: čt. září 20, 2012 22:54    Předmět:

Co prohibice, ale všechno okolo žlutý, tak přece nebudu zaškrtávat modrou, ne? A Pražáci, co má znamenat ta šalina? Smile
Návrat nahoru
Prasečníci



Příspěvky: 1

Zaslal: pá. září 21, 2012 02:18    Předmět: K odpovedim

Chlýftým napsal:
Tak jo, budu první. Jak může vůbec někdo odpovědět "dýl"?!
Aleš

Naprosto s klidem jako rodily vychodocech - napr.: "Bude mi to trvat dýl." Jen nektere odpovedi jako tato si proste zadaly odpovedet proti presvedceni, tak to clovek proste musel obetovat... :-/

Jen nechapu jak muze 50% lidi otvirat banan z blby strany. Wink a pro zajemce o teorii: http://www.wikihow.com/Peel-a-Banana

Gimli2
Návrat nahoru
Kdo je tu nejstarší



Příspěvky: 2

Zaslal: pá. září 21, 2012 07:00    Předmět:

to Dopijem a pudem: Manuál Tmou minimálně 3x Very Happy.

***** taky dobrý - jenom by mě zajímalo, jestli si tipující mysleli, že si ostatní přejí sníh, nebo nemohli vymyslet jiný smysluplný znaky jako my...

Tipoval někdo Cimrmana?
Návrat nahoru
Fireflies



Příspěvky: 1

Zaslal: pá. září 21, 2012 07:17    Předmět:

Kdo je tu nejstarší napsal:
to Dopijem a pudem: Manuál Tmou minimálně 3x Very Happy.

***** taky dobrý - jenom by mě zajímalo, jestli si tipující mysleli, že si ostatní přejí sníh, nebo nemohli vymyslet jiný smysluplný znaky jako my...

Tipoval někdo Cimrmana?


Manuálu Tmou i Cimrmanovi dáváme další čárku.

A ty ***** jsme měli jako druhou variantu a nebylo to myšleno jako sníh, ale jako hvězdičky Smile.
Návrat nahoru
Kdo je tu nejstarší



Příspěvky: 2

Zaslal: pá. září 21, 2012 08:29    Předmět:

***** jsme vlastně nakonec taky vyhodnotili jako že to může být spíš jasná hvězdnatá noc.

Taky HAJZL dobrej, že? Řekla bych že pro TMOU zcela typické Very Happy

Jinak díky orgům, hra o divoké karty se nám moc líbila, vidličky a nože nám evokovaly tábor v Tavíkovicích Very Happy - a stejně tak byly bez šance.

HaBet
Návrat nahoru
Piráti



Příspěvky: 2

Zaslal: pá. září 21, 2012 12:41    Předmět: Všechno první

Jak se někdo pozastavuje nad tím "dýl" - já u první a druhé otázky zaklikla vždy tu první možnost - nejdřív mi to tak přišlo i přirozené a pak už jsem to jela z principu a říkala si, že by to tak mohlo dělat víc lidí.

A co se týče toho zvuku - nejdřív mi to přišlo jako záchod a potom jsem usoudila, že to je startování auta (v restauraci se silnou zvukovou kulisou). Je tu někdo podobný? No, holt se budeme muset snažit na kvalifikaci.

A jinak - super nápad, super soutěž, já počítala, že budu složitě luštit a ono to nakonec bylo takto zábavné. A je to způsob, jak si o divoké karty zahrají i ti, kteří by si normálně nezahráli, protože už jsou kvalifikovaní.
Návrat nahoru
Matěj Klusáček
Organizátor


Příspěvky: 84

Zaslal: pá. září 21, 2012 13:30    Předmět: Zaškrtávání první možnosti

Zaškrtnutí první možnosti je jedna ze strategií, kterou jsme chtěli eliminovat - proto je v zadání napsáno, že odpovědi jsou pro každý tým seřazeny jinak. A také byly:-)
Návrat nahoru
ROFLCOPTER!



Příspěvky: 46

Zaslal: pá. září 21, 2012 14:07    Předmět:

Sice je to spíš takové symbolické gesto, ale: Prosím, prosím, smutně koukám, nedal by se udělat nějaký maličký, dodatečný, divoce karetní úkol pracující s motivací? To pro ty, kteří by v neděli nějakým zvláště smolným způsobem nezvládli kvalifikaci a třeba už teď po zveřejnění správných odpovědí karetní hry tuší, že je pro ně kvalifikace poslední instancí, při níž musí za každou cenu uspět. Sice věřím (klep, klep), že ani kvalifikace, ani divoké karty pro nás nemusí dopadnout úplně špatně (byť proud nebo internet může vypadnout komukoli) ale raději tohle téma nadhodím hned, než bude na podobné prosby pozdě a některému z týmů delšího doletu se tu přihodí malá osobní tragédie. Smile

Jasně, naprosto chápu orgovskou motivaci implementovat tenhle předkvalifikační nápad i navzdory tomu, že svými parametry IMHO lehce popírá původní smysl divokých karet. Ale zdá se mi, že by kvalifikaci ještě jeden maličký, tradiční přetlakový ventil slušel.

Ondra
Návrat nahoru
Tatarkový klub



Příspěvky: 20

Zaslal: pá. září 21, 2012 15:28    Předmět:

Kdo je tu nejstarší napsal:
to Dopijem a pudem: Manuál Tmou minimálně 3x Very Happy.

***** taky dobrý - jenom by mě zajímalo, jestli si tipující mysleli, že si ostatní přejí sníh, nebo nemohli vymyslet jiný smysluplný znaky jako my...

Tipoval někdo Cimrmana?


Já jsem uvažovala zhruba stylem "co je tak jednoduché, že to napadne každého?" U nějaké složité kombinace zavináčů, pomlček, dolarů a většítek by byla strašně malá pravděpodobnost, že úplně stejná kombinace napadne větší množství týmů. Spoléhala jsem na to, že takhle neuvažuju sama.

Inka
Návrat nahoru
Martina
Organizátor


Příspěvky: 38

Zaslal: pá. září 21, 2012 17:35    Předmět:

ROFLCOPTER! napsal:
... i navzdory tomu, že svými parametry IMHO lehce popírá původní smysl divokých karet...


Ano ano, víme o tom, že letos v pravém slov smyslu neudělujeme divokou kartu konkrétním týmům, letos je to vážně jen na vás. Ale pořád je to taková mimošifrovací klička, jak se dostat na start. A pozor, neusnout na vavřínech. Tým na sedmadvacátém místě má opravdu hodně bodů Wink
Návrat nahoru
ROFLCOPTER!



Příspěvky: 46

Zaslal: pá. září 21, 2012 20:56    Předmět:

Martina napsal:
A pozor, neusnout na vavřínech. Tým na sedmadvacátém místě má opravdu hodně bodů Wink


Tak to zase prrr! Smile Na šestadvacáté místo si nevěříme ani náhodou. Spíš doufáme v určitou míru korelace mezi divokými kartami a kvalifikací, pokud bychom to potřebovali. I když čert ví, jestli by nám to stačilo.

Jinak si dokážu představit, že tohle všechno asi bylo mnohokrát propíráno na týmovkách, takže vlastně jde jen o to, aby tu ten názor, že zvolené pojetí divokých karet má svá úskalí, oficiálně padl dřív, než by tu nad ním lamentoval někdo z reálně postižených.

Ondra
Návrat nahoru
Matěj Klusáček
Organizátor


Příspěvky: 84

Zaslal: pá. září 21, 2012 22:24    Předmět:

ROFLCOPTER! napsal:


Jinak si dokážu představit, že tohle všechno asi bylo mnohokrát propíráno na týmovkách, takže vlastně jde jen o to, aby tu ten názor, že zvolené pojetí divokých karet má svá úskalí, oficiálně padl dřív, než by tu nad ním lamentoval někdo z reálně postižených.

Ondra


Ano, máš pravdu, původní smysl divokých karet je ten, aby týmy, kterým se nezadaří kvalifikace, mohly prokázat nějakým nešifrovacím způsobem svůj zájem o hru. Letos tím nešifrovacím způsobem byla empatie (6.smysl) a nikoliv tvůrčí duch jako v letech minulých. Příští roky se pravděpodobně vrátíme k původnímu pojetí, nicméně TMOU 14° Vám zamotá hlavu:-)

Díky za postřeh, zmíníme někam, že o tom víme a že holt letos to tak prostě je, takže podcenit kvalifikaci není radno. Všem přejeme bystrý mozek a správné nápady v neděli!
Návrat nahoru
Freezy Bee



Příspěvky: 73

Zaslal: so. září 22, 2012 19:37    Předmět:

Chlýftým napsal:
Tak jo, budu první. Jak může vůbec někdo odpovědět "dýl"?!

Aleš


Úplně snadno. Protože "šalina". Taky jsme původně měli "později" (a to mi osobně "přijdu dýl" přijde naprosto normální) a kvůli šalině o kus vedle jsme to změnili.

Tak nějak tuším, že nám tahle otázka kvalifikaci HODNĚ pokazila. Jak vůbec někdo může odpovědět "šalina" a o kus dál "později"??? Wink Vždyť to k sobě nepatří!

Btw, zajímalo by mě kolik týmů natipovalo své umístění v kvalifikaci pod 220. To totiž svědčí buď o hodně velkém sebevědomí, nebo hodně špatném uvažování... Wink

A každopádně díky za karty, my si to docela užili, i když jen dva a i když ani nám se čtvrteční termín moc nehodil.
Návrat nahoru
kafe



Příspěvky: 27

Zaslal: ne. září 23, 2012 11:39    Předmět:

Freezy Bee napsal:
Jak vůbec někdo může odpovědět "šalina" a o kus dál "později"??? Wink Vždyť to k sobě nepatří!


Naopak. K sobě patří ‚tramvaj‘ a ‚přijdu dýl‘ coby výmysly odkudsi z jaýkchsi Čech, které tady u nás netrpíme.

(Yeti)
Návrat nahoru
Tatarkový klub



Příspěvky: 20

Zaslal: ne. září 23, 2012 12:19    Předmět:

Freezy Bee napsal:

Jak vůbec někdo může odpovědět "šalina" a o kus dál "později"??? Wink Vždyť to k sobě nepatří!


Proč by to k sobě nepatřilo? V Brně se "přijdu dýl" fakt neříká, to je spíš východočeština případně možná ostravština.

A jinak myslím, že smyslem nebylo odpovídat za sebe a doufat, že mám stejný "názor" jako ostatní, ale spíš se snažit odhadnout rozhodovací klíč, který napadne co nejvíc lidí. TMOU je brněnská hra, tudíž prostě šalina, i kdybych stokrát pocházela z Čech a to slovo mi nešo z pusy. Podobně "později".
Návrat nahoru
Freezy Bee



Příspěvky: 73

Zaslal: ne. září 23, 2012 13:55    Předmět:

Wow, tak to díky za poučení. Self-pwned. Dodnes jsem si myslel, že se to používá i na jižní Moravě, čímž jsem si vysvětloval i to, že mi to narozdíl od většiny mých kamarádů vůbec nepřijde divné (v Brně jsem strávil nezanedbatelnou část dětství).
Mrzí mě, že jsem měl o jihomoravských výrazech zkreslené představy (to se mi normálně nestává). A budu muset zapátrat, odkud to "přijdu dýl" teda mám, když ne z Moravy - a východní Čechy to nejspíš nebudou.

A jinak je samozřejmě jasné, že v téhle hře člověk neodpovídal za sebe. U téhle otázky selhala znalost reálií...
Návrat nahoru
Parní mlátička



Příspěvky: 1

Zaslal: ne. září 23, 2012 15:05    Předmět:

Kdo je tu nejstarší napsal:
to Dopijem a pudem: Manuál Tmou minimálně 3x Very Happy.

***** taky dobrý - jenom by mě zajímalo, jestli si tipující mysleli, že si ostatní přejí sníh, nebo nemohli vymyslet jiný smysluplný znaky jako my...

Tipoval někdo Cimrmana?


jj tipoval. Doted nechapu jak takovou osobnost jako Cimrman prebit nejakej havel.
Návrat nahoru
kafe



Příspěvky: 27

Zaslal: ne. září 23, 2012 15:21    Předmět:

Parní mlátička napsal:
Doted nechapu jak takovou osobnost jako Cimrman prebit nejakej havel.


Snadno, na základě následujícící úvahy (taky jsme měli nejdřív Cimrmana):

Když se zeptám náhodného člověka z ulice, co odpoví, bude to Cimrman, nebo Havel? Havel.

Položí si podobnou otázku další hrající týmy? Ano.

Položí si otázku, zda si podobnou otázku položí další týmy? Ano.

Budou tedy vyplňovat odpověď na základě toho, co ostatní týmy očekávají, že ostatní týmy očekávají, že bude většinová odpověď? Ano.

Co tedy pravděpodobně napíší? Havel.
Návrat nahoru
Růžové pacičky



Příspěvky: 2

Zaslal: ne. září 23, 2012 23:42    Předmět:

Hojte, divoké karty se mi fakt moc líbily Smile Jinak pokud jde o "přijdu dýl", marně už několik let "pátrám", odkud tohle (promiňte mi to, ale příšerné) slovní spojení pochází. Původně jsem si myslela, že ze severu Čech, protože to používala moje spolužačka z VŠ pocházející z Liberce. Nicméně stejně tak to používal kdosi ze spolužáků z východních Čech a taky spolužačka od Plzně. A pro změnu jsem to naopak nikdy neslyšela od spolužačky z Děčína tj. taky ze severních Čech. Takže moje teorie selhaly a marně přemýšlím, kde se to tedy vzalo Smile Kdybyste měl někdo nějaký tip, sem s ním. Co vím určitě, je to, že u nás v Brně jsem to v životě nikoho neslyšela říct (tedy žádného rodilého Brňáka), takže z Jižní Moravy určo nee Smile
Zuzka (tým Růžové pacičky)
Návrat nahoru
Černý racek



Příspěvky: 56

Zaslal: po. září 24, 2012 08:10    Předmět:

kafe napsal:


Když se zeptám náhodného člověka z ulice, co odpoví, bude to Cimrman, nebo Havel? Havel.

Položí si podobnou otázku další hrající týmy? Ano.



Stejnou úvahou o ulici a ostatních hráčích jsem prošel, když jsem do řešení napsal Gott...
Návrat nahoru
Tykadla



Příspěvky: 46

Zaslal: po. září 24, 2012 11:55    Předmět:

kafe napsal:

Když se zeptám náhodného člověka z ulice, co odpoví, bude to Cimrman, nebo Havel?

Nevím, co odpoví náhodný člověk na ulici, ale v anketě o Největšího Čecha měl Cimrman nejvíc hlasů (než ho ze soutěže vyřadili).
Navíc já osobně bych si kladl spíš otázku, co odpoví náhodný šifrař.
(Bingo)
Návrat nahoru
Societas Leptonychotes



Příspěvky: 1

Zaslal: po. září 24, 2012 12:09    Předmět:

Freezy Bee napsal:
Wow, tak to díky za poučení. Self-pwned. Dodnes jsem si myslel, že se to používá i na jižní Moravě, čímž jsem si vysvětloval i to, že mi to narozdíl od většiny mých kamarádů vůbec nepřijde divné (v Brně jsem strávil nezanedbatelnou část dětství).
Mrzí mě, že jsem měl o jihomoravských výrazech zkreslené představy (to se mi normálně nestává). A budu muset zapátrat, odkud to "přijdu dýl" teda mám, když ne z Moravy - a východní Čechy to nejspíš nebudou.

A jinak je samozřejmě jasné, že v téhle hře člověk neodpovídal za sebe. U téhle otázky selhala znalost reálií...


"dýl" se celkem běžně používá v jižních Čechách a na Vysočině... v západních Čechách tomu bez dalšího také rozumí, za to moravští přátelé nechápavě kroutí očima i hlavou Smile
Návrat nahoru
voy-a-ger



Příspěvky: 42

Zaslal: po. září 24, 2012 13:00    Předmět:

citace:
Ivo C. (letos tým Albert Stallone): „Já jsem se snažil všechno vztáhnout k Tmou. Takže slovo tmou, roční doba podzim… Ale hudba? To jsem fakt nevěděl. Tak jsem dal Stánky.“


Geniální. Naprosto geniální.
Návrat nahoru
Drahoš never ever



Příspěvky: 12

Zaslal: po. září 24, 2012 13:53    Předmět:

voy-a-ger napsal:
citace:
Ivo C. (letos tým Albert Stallone): „Já jsem se snažil všechno vztáhnout k Tmou. Takže slovo tmou, roční doba podzim… Ale hudba? To jsem fakt nevěděl. Tak jsem dal Stánky.“


Geniální. Naprosto geniální.


Tomu se mi nějak nechce věřit Shocked
Návrat nahoru
Krasohled



Příspěvky: 13

Zaslal: po. září 24, 2012 14:00    Předmět:

Societas Leptonychotes napsal:
Freezy Bee napsal:
Wow, tak to díky za poučení. Self-pwned. Dodnes jsem si myslel, že se to používá i na jižní Moravě, čímž jsem si vysvětloval i to, že mi to narozdíl od většiny mých kamarádů vůbec nepřijde divné (v Brně jsem strávil nezanedbatelnou část dětství).
Mrzí mě, že jsem měl o jihomoravských výrazech zkreslené představy (to se mi normálně nestává). A budu muset zapátrat, odkud to "přijdu dýl" teda mám, když ne z Moravy - a východní Čechy to nejspíš nebudou.

A jinak je samozřejmě jasné, že v téhle hře člověk neodpovídal za sebe. U téhle otázky selhala znalost reálií...


"dýl" se celkem běžně používá v jižních Čechách a na Vysočině... v západních Čechách tomu bez dalšího také rozumí, za to moravští přátelé nechápavě kroutí očima i hlavou Smile


My tomu rozumíme, ale je to nechutné Wink
Návrat nahoru
Krasohled



Příspěvky: 13

Zaslal: po. září 24, 2012 14:02    Předmět: Výsledky

Kdy budou výsledky divokých karet? Nebo blbě hledám?
Návrat nahoru
Albert Stallone



Příspěvky: 47

Zaslal: po. září 24, 2012 14:08    Předmět:

Drahoš never ever napsal:
voy-a-ger napsal:
citace:
Ivo C. (letos tým Albert Stallone): „Já jsem se snažil všechno vztáhnout k Tmou. Takže slovo tmou, roční doba podzim… Ale hudba? To jsem fakt nevěděl. Tak jsem dal Stánky.“


Geniální. Naprosto geniální.


Tomu se mi nějak nechce věřit Shocked


Věřte Confused

Ivo C.
Návrat nahoru
Red Alert



Příspěvky: 6

Zaslal: po. září 24, 2012 15:04    Předmět:

Societas Leptonychotes napsal:
"dýl" se celkem běžně používá v jižních Čechách a na Vysočině... v západních Čechách tomu bez dalšího také rozumí, za to moravští přátelé nechápavě kroutí očima i hlavou Smile

Abych ještě přispěl do zdejší lingvistické diskuse - dnes mi přišlo z jedné nejmenované fakulty UK oznámení o přijetí, u kterého jsem se mimo jiné dočetl "Zápis ke studiu proveďte nejdéle do 19. 10. 2012." Netušil jsem, že to někdo může pokládat i za formálně správné.

(Olin)
Návrat nahoru
Bulva v bidetu



Příspěvky: 3

Zaslal: po. září 24, 2012 19:21    Předmět: Termín zveřejnění karet

Je nějaké rozumné vysvětlení, proč trvá zveřejnění divokých karet tak dlouho? Původně se inzerovalo, že budou hned po skončení kvalifikace, pak že někdy v pondělí, teď už je to pondělí večer. V čem je problém?
Návrat nahoru
Martina
Organizátor


Příspěvky: 38

Zaslal: po. září 24, 2012 20:08    Předmět: Re: Termín zveřejnění karet

Bulva v bidetu napsal:
Je nějaké rozumné vysvětlení, proč trvá zveřejnění divokých karet tak dlouho? Původně se inzerovalo, že budou hned po skončení kvalifikace, pak že někdy v pondělí, teď už je to pondělí večer. V čem je problém?


I orgové Tmou mohou mít v pracovní den jiné povinnosti nebo třeba omezený přístup z firmy na některí stránky... Omlouváme se za zdržení, ale už to bude, nebo je Smile
Návrat nahoru
voy-a-ger



Příspěvky: 42

Zaslal: po. září 24, 2012 20:14    Předmět:

Tak Bulvě v bidetu se čekání na výsledky vyplatilo, gratulace Wink

Kdyby abpopa tipla umístění na kvalifikaci 221 (nic nižšího nemá smysl tipovat), tak by divokou kartu dostali, ale tip 40 je odsoudil letos TMOU maximálně testovat Sad

Lama
Návrat nahoru
Drahoš never ever



Příspěvky: 12

Zaslal: po. září 24, 2012 20:20    Předmět: Postřehy z divoké karty

Hledat znaky pro počasí v mapě znaků není dobrý nápad.
Chuck Norris už je out.
Kamasutru má doma jen jeden tým.
Himna není moc dobrá muzika.
Prohibice způsobila, že po Řáholci běhá Runcajs.
Tipovat se na 40. místo v kvalifikaci vás může stát účast na hře.
Někteří lidé na WC vzdychají. Velmi zvláštně.
Nikdo ve škole neměl rád přestávky.

Moc pěkná zábava, posílám velké díky orgům Laughing
Návrat nahoru
Černý racek



Příspěvky: 56

Zaslal: po. září 24, 2012 20:34    Předmět:

Jak se vlastně tolik lidí/týmů shodlo na tom T?
Návrat nahoru
voy-a-ger



Příspěvky: 42

Zaslal: po. září 24, 2012 20:39    Předmět:

Černý racek napsal:
Jak se vlastně tolik lidí/týmů shodlo na tom T?


T jako Tmou? Smile

Martina jen 8? Divné...motýl a čert? Superdivné Smile

Lama
Návrat nahoru
Černý racek



Příspěvky: 56

Zaslal: po. září 24, 2012 20:44    Předmět:

voy-a-ger napsal:


T jako Tmou? Smile

Lama


Ach tak! (citoslovce poposednutí si...) Ok, tak s tím se smířím (narozdíl od třetího místa pro Bobíka)

O.
Návrat nahoru
Bulva v bidetu



Příspěvky: 3

Zaslal: po. září 24, 2012 21:06    Předmět: Re: Termín zveřejnění karet

Martina napsal:
Bulva v bidetu napsal:
Je nějaké rozumné vysvětlení, proč trvá zveřejnění divokých karet tak dlouho? Původně se inzerovalo, že budou hned po skončení kvalifikace, pak že někdy v pondělí, teď už je to pondělí večer. V čem je problém?


I orgové Tmou mohou mít v pracovní den jiné povinnosti nebo třeba omezený přístup z firmy na některí stránky... Omlouváme se za zdržení, ale už to bude, nebo je Smile


Jen bych rád upřesnil, že se nejednalo o prudivý dotaz nýbrž o zvídavý. Nějak mě mátlo, že výsledky kvalifikace byly do 10ti minut a Divokých karet nebyly.

Nicméně díky za oboje.. Smile Těšíme se na Tmou
Návrat nahoru
Matěj Klusáček
Organizátor


Příspěvky: 84

Zaslal: po. září 24, 2012 21:40    Předmět: Výsledky karet

Jasné, zpracování výsledků karet trvalo trochu déle, ale zase vypadají lépe a není v nich chyba:-) Snad se čekání vyplatilo... A těšte se!
Návrat nahoru
Da Vinci



Příspěvky: 24

Zaslal: po. říjen 22, 2012 13:11    Předmět: Dvě volná místa v našem týmu

voy-a-ger napsal:
Kdyby abpopa tipla umístění na kvalifikaci 221 (nic nižšího nemá smysl tipovat), tak by divokou kartu dostali, ale tip 40 je odsoudil letos TMOU maximálně testovat Sad

Lama

Je to smutné, ale je to jako na jednom z bannerů - "Nemyslíš - Neluštíš"...

U nás se zase potvrdilo to, že víc hlav víc ví - já i kolega bychom otázky 1.x-3.x natipovali na 3500 bodů, ale smíchali jsme to na 4000 bodů... Taktéž u 4.x by samostatný tip kteréhokoliv z nás na postup nestačil.... ale takhle
máme v našem tříčlenném týmu až dvě volná místa na hru, kdyby měl někdo z těch méně šťastných zájem. Zájemci nechť píšou na davinci@gliondar.cz.
Návrat nahoru
Martina
Organizátor


Příspěvky: 38

Zaslal: po. říjen 22, 2012 19:12    Předmět: Re: Dvě volná místa v našem týmu

Da Vinci napsal:
Je to smutné, ale je to jako na jednom z bannerů - "Nemyslíš - Neluštíš"...


Tak zdánlivě je číslo přes 220 jediné správné řešení, ale záleží na tom, jaký máš cíl. Honza (abpopa) tam třeba záměrně napsal skutečný dvouciferný odhad, protože divoké karty nevyplňoval s cílem získat divokou kartu ("pokud se nekvalifikujeme v kvalifikaci, tak na hře stejně nemáme co dělat"), ale s cílem pobavit se a získat co nejvíc bodů. Tedy v těch 20 minutách po návratu z tanečních, na kterých manželka nějak trvala... ehm. No ale netřeba truchlit, berou to sportovně a rozprostřeli se do jiných týmů.
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina