Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou 8. - 2006 -> Co je to "cas vyriesenia ulohy"?
Autor Zpráva
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 16:00    Předmět: Co je to "cas vyriesenia ulohy"?

V statistike uloh ( http://www.tmou.cz/2006/index.php?what=stat_all ) ma vacsina stanovist neuveritelne kratky najlepsi cas riesenia, takze je tento udaj dost nanic. Vidim dva dovody:

Prvy dovod: berie sa tam aj statistika timov, ktore ulohu nevyriesili
Vid 0:02 na ulohe 13.
Cas lustenia timov ktore ulohu nedali do tejto statistiky IMHO jednoducho nepatri. Toto je ale lahko opravitelne.

Druhy dovod: Nie je jasne, co ze to ten cas riesenia vlastne je
Vid 0:02 na ulohe 2.
My sme cas vyriesenia ulohy pochopili ako okamih, kedy mame ulohu doriesenu a presne urcenu polohu nasledujuceho stanovista. Existuje ale druha mozna interpretacia: cas vyriesenia ulohy je okamih, kedy som odhalil princip.

Tieto dva casy sa mozu vyrazne lisit (napriklad u nas na stanovisti 2 je ten rozdiel asi hodina a pol, a podla druheho chapania sme myslim stihli stanoviste 14 este pred oficialnym koncom hry).

Teraz je to uz pochopitelne jedno Very Happy Ale bolo by dobre na buduci rok jasne povedat, ktory z tychto dvoch casov si mame zapisovat.
Návrat nahoru
Aplikovaní Hrošíci



Příspěvky: 9

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 16:11    Předmět: A taky cas prichodu na sifru 1

Ahoj,

myslim si, ze cas prichodu na sifru 1 je v nasem pripade 18:10, a ne 17:30, kdy asi zhruba zacala hra.

Myslim vsak, ze rada tymu toto nepochopila stejne.

Mj. taky bych rekl, ze pri hledani orgu ve Scheberovych zahradkach a okoli jsme tu sifru vylustili zaroven s nalezenim orgu - klukum ta kruznice moc nesla Smile. Meli velke nepresnosti.

Pavel
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 17:56    Předmět:

Souhlas, čas 0:05 na šifře Displej - to mohli podle mě tak natočit na digiťák.

Pokud se všem na šifře 1 nastavil příchod na 17:00, pak tam chybí šifra 0 s příchodem 17:00. Příchod na šifru 1 byl až po nalezení se a získání šifry 1, a to muselo být mnohem později.
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 18:16    Předmět: Nechpu

Ahoj,

nechápu co je za problém ve zmatení pojmů, pokud si přečtete text nad formulářem s vkládáním statistik:

citace:
- čas příchodu na stanoviště.
- čas odchodu na další stanoviště tj. čas, kdy znám správné řešení šifry a odcházím na správné následující stanoviště. Výjimkou je kde jako čas odchodu napište čas, kdy jste přestali luštit a šli domů - pak nezaškrtávejte políčko "Vyluštili".


Snad že některé týmy toto nedodržují, ale myslím že je to dost jasné.

Další kverulantům, kteří mají problém s opakovaným vkládáním stejných údajů, bych ještě připomněl další dvě informace zde uvedené:

citace:
data můžete ukládat postupně, nemusíte vyplňovat celý formulář najednou,ale vždy je nutné vyplnit celý řádek naráz.


citace:
Formát času příchodu a odchodu je HH:MM.
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 21:02    Předmět: Re: Nechpu

tomh napsal:
Ahoj,

nechápu co je za problém ve zmatení pojmů, pokud si přečtete text nad formulářem s vkládáním statistik:

citace:
- čas příchodu na stanoviště.
- čas odchodu na další stanoviště tj. čas, kdy znám správné řešení šifry a odcházím na správné následující stanoviště. Výjimkou je kde jako čas odchodu napište čas, kdy jste přestali luštit a šli domů - pak nezaškrtávejte políčko "Vyluštili".


No problém bude asi v tom, že stanoviště 1 je tady zároveň slepá bába i hlaholice a zároveň horyenťák i tabulky a ono by to asi chtělo odlišit. (Minimálně v tom prvním případě.)
Návrat nahoru
Mongolský červ



Příspěvky: 5

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 21:09    Předmět: Re: Nechpu

Pralinky zvlášť napsal:
No problém bude asi v tom, že stanoviště 1 je tady zároveň slepá bába i hlaholice a zároveň horyenťák i tabulky a ono by to asi chtělo odlišit. (Minimálně v tom prvním případě.)


Příchod na stanoviště 1 je podle mě celkem jasně čas, kdy tým obdržel šifru.
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 21:15    Předmět: Re: Nechpu

Mongolský červ napsal:
Pralinky zvlášť napsal:
No problém bude asi v tom, že stanoviště 1 je tady zároveň slepá bába i hlaholice a zároveň horyenťák i tabulky a ono by to asi chtělo odlišit. (Minimálně v tom prvním případě.)


Příchod na stanoviště 1 je podle mě celkem jasně čas, kdy tým obdržel šifru.


No to je sice hezké, ale stejně mají ve statistice všichni zapsáno 17:00. Což je hovadina: http://www.tmou.cz/2006/index.php?what=stat_prichod&cstan=1
Návrat nahoru
Borci v uvozovkách



Příspěvky: 93

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 21:42    Předmět:

A u toho je napsaný, že pořadí na 1. stanovišti je podle odchodu ze stanoviště, takže imho je potřeba napsat čas získání 1. šifry jako odchod ze stanoviště 1.

Dana
Návrat nahoru
HALUZna ORGanizacia



Příspěvky: 72

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 21:48    Předmět: Re: Nechpu

tomh napsal:
Ahoj,

nechápu co je za problém ve zmatení pojmů, pokud si přečtete text nad formulářem s vkládáním statistik:

citace:
- čas příchodu na stanoviště.
- čas odchodu na další stanoviště tj. čas, kdy znám správné řešení šifry a odcházím na správné následující stanoviště. Výjimkou je kde jako čas odchodu napište čas, kdy jste přestali luštit a šli domů - pak nezaškrtávejte políčko "Vyluštili".


Nad formularom to je, ale (pokial viem) to nebolo dost jasne povedane pred hrou, takze si niektore timy zapisovali nieco ine, a teraz potrebne udaje nemaju.

(A nad tym formularom sa to da prehliadnut [experimentalne overene Very Happy ], obzvlast ak si myslim, ze viem, co zapisujem, ved predsa som tie casy ja meral...)
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 21:55    Předmět: Re: Nechpu

Mongolský červ napsal:
Pralinky zvlášť napsal:
No problém bude asi v tom, že stanoviště 1 je tady zároveň slepá bába i hlaholice a zároveň horyenťák i tabulky a ono by to asi chtělo odlišit. (Minimálně v tom prvním případě.)


Příchod na stanoviště 1 je podle mě celkem jasně čas, kdy tým obdržel šifru.


Příchod na stanoviště 1 je prostě příchod na stanoviště, ne čas získání šifry. Čas zísakání šifky se v systému prostě neeviduje. Možná že škoda, ale to by tam muselo být ještě třetí políčko nebo to nějak explicitně odlišit, což by bylo dost matoucí.
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 22:42    Předmět: Re: Nechpu

tomh napsal:
Mongolský červ napsal:
Pralinky zvlášť napsal:
No problém bude asi v tom, že stanoviště 1 je tady zároveň slepá bába i hlaholice a zároveň horyenťák i tabulky a ono by to asi chtělo odlišit. (Minimálně v tom prvním případě.)


Příchod na stanoviště 1 je podle mě celkem jasně čas, kdy tým obdržel šifru.


Příchod na stanoviště 1 je prostě příchod na stanoviště, ne čas získání šifry. Čas zísakání šifky se v systému prostě neeviduje. Možná že škoda, ale to by tam muselo být ještě třetí políčko nebo to nějak explicitně odlišit, což by bylo dost matoucí.


No to je totiž otázka, co je stanoviště 1. Ono totiž v předstartovních informacích bylo, že úvod je chápaný jako šifra 1 a ve skutečnosti byl úvod šifra 0. Zrovna tak odchod ze stanoviště 1 není časem vyřešení 1. šifry, ale časem získání 1. šífry, protože poté jsme byli z Planýrky nekompromisně vyhnáni.
Návrat nahoru
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: ne. listopad 05, 2006 23:28    Předmět: Re: Nechpu

Pralinky zvlášť napsal:

No to je totiž otázka, co je stanoviště 1. Ono totiž v předstartovních informacích bylo, že úvod je chápaný jako šifra 1 a ve skutečnosti byl úvod šifra 0. Zrovna tak odchod ze stanoviště 1 není časem vyřešení 1. šifry, ale časem získání 1. šífry, protože poté jsme byli z Planýrky nekompromisně vyhnáni.


Opět zde dávám ke shlédnutí poznámku co je časem odchodu ze stanoviště:

citace:

čas odchodu na další stanoviště tj. čas, kdy znám správné řešení šifry a odcházím na správné následující stanoviště.


Tedy dvě jednoduché podmínky "znám správné řešení šifry" A "odcházím na správné následující stanoviště". To, že odcházím z prostoru získání první šifry, nemá na čas odchodu na další stanoviště žádný vliv.

A také poznámka o úvodu je zcestná, žádná šifra číslo 0. není a nebyla. To že byl stížen přístup k zadání není žádná šifra.

Doufám, že tímto tento velmi inspirující debata o tom je či není čas odchodu na stanoviště je u konce.
Návrat nahoru
Jeníčci



Příspěvky: 50

Zaslal: po. listopad 06, 2006 00:31    Předmět: Re: Nechpu

tomh napsal:
Ahoj,

nechápu co je za problém ve zmatení pojmů, pokud si přečtete text nad formulářem s vkládáním statistik:

citace:
- čas příchodu na stanoviště.
- čas odchodu na další stanoviště tj. čas, kdy znám správné řešení šifry a odcházím na správné následující stanoviště. Výjimkou je kde jako čas odchodu napište čas, kdy jste přestali luštit a šli domů - pak nezaškrtávejte políčko "Vyluštili".


Snad že některé týmy toto nedodržují, ale myslím že je to dost jasné.

Možná už je zakázáno sem přispívat Very Happy , nicméně si dovolím uvést svůj problém s přechodem 4->5. Z blízkosti 4 jsme odcházeli, aniž bychom znali polohu 5 nebo měli jistotu, že ji najdeme. Definitivní jistotu jsme měli až v okamžiku příchodu na 5, kdy teprve byla 4 doluštěna. Dle definice tedy druhý čas neexistuje nebo je roven okamžiku, kdy jsme spatřili orgy na 5, tj. po zaokrouhlení je stejný jako čas příchodu na 5.

Ale to jsou takové prkotiny - stejně je to všechno přesné počítání s nepřesnými čísly.

Héra
Návrat nahoru
FIMAN++



Příspěvky: 196

Zaslal: po. listopad 06, 2006 07:19    Předmět: Re: Nechpu

tomh napsal:
Mongolský červ napsal:
Pralinky zvlášť napsal:
No problém bude asi v tom, že stanoviště 1 je tady zároveň slepá bába i hlaholice a zároveň horyenťák i tabulky a ono by to asi chtělo odlišit. (Minimálně v tom prvním případě.)


Příchod na stanoviště 1 je podle mě celkem jasně čas, kdy tým obdržel šifru.


Příchod na stanoviště 1 je prostě příchod na stanoviště, ne čas získání šifry. Čas zísakání šifky se v systému prostě neeviduje. Možná že škoda, ale to by tam muselo být ještě třetí políčko nebo to nějak explicitně odlišit, což by bylo dost matoucí.


No pockej, Tome, to jako fakt? A jak poznam, ze jsem prisel na stanoviste, pokud jsem neziskal sifru? To prece poznam prave az ve chvili, kdy tu sifru ziskam. Jak jinak by se takove stanoviste dalo rozpoznat? Cili jsem to chapal tak, ze cas prichodu na stanoviste je cas ziskani sifry.

Ostatne, jaky smysl by melo evidovat casy prichodu na stanoviste odlisneho od ziskani sifry? Prece zajimave je, jak dlouho mi trvalo lusteni --- od ziskani po vylusteni a odchod smer dalsi stanoviste --- a jak dlouho mi trval presun mezi stanovisti, tedy od vyreseni jedne sifry po nalezeni druhe. Nejaky cas prichodu na stanoviste ruzny od casu ziskani sifry prece nedava zadnou rozumnou informaci.

Cili pokud je to vazne mineno, jak pises (pricemz teda predpokladam, ze vetsina to chape stejne jako ja), tak bych rozhodne byl za zmenu na nalezeni dalsi sifry.

No a napriklad u prvniho stanoviste --- prichod 17:00 nedava zadnou informaci (my tam navic prisli v jiny cas). "Prichod" 17:55 jako ziskani sifry, ktery jsme tam meli uvedeny, pak rika, ze jsme tu sifru lustili presne 25 minut, do 18:20. Takze se pak muzeme srovnavat s nejakym jinym tymem, ze treba lustime podobne dlouho, ale dele se presunujeme. Nebo naopak. Prichod na stanoviste v Tvem chapani nerika nic.
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: po. listopad 06, 2006 11:56    Předmět: Re: Nechpu

FIMAN++ napsal:
tomh napsal:
Mongolský červ napsal:
Pralinky zvlášť napsal:
No problém bude asi v tom, že stanoviště 1 je tady zároveň slepá bába i hlaholice a zároveň horyenťák i tabulky a ono by to asi chtělo odlišit. (Minimálně v tom prvním případě.)


Příchod na stanoviště 1 je podle mě celkem jasně čas, kdy tým obdržel šifru.


Příchod na stanoviště 1 je prostě příchod na stanoviště, ne čas získání šifry. Čas zísakání šifky se v systému prostě neeviduje. Možná že škoda, ale to by tam muselo být ještě třetí políčko nebo to nějak explicitně odlišit, což by bylo dost matoucí.


No pockej, Tome, to jako fakt? A jak poznam, ze jsem prisel na stanoviste, pokud jsem neziskal sifru? To prece poznam prave az ve chvili, kdy tu sifru ziskam. Jak jinak by se takove stanoviste dalo rozpoznat? Cili jsem to chapal tak, ze cas prichodu na stanoviste je cas ziskani sifry.

Ostatne, jaky smysl by melo evidovat casy prichodu na stanoviste odlisneho od ziskani sifry? Prece zajimave je, jak dlouho mi trvalo lusteni --- od ziskani po vylusteni a odchod smer dalsi stanoviste --- a jak dlouho mi trval presun mezi stanovisti, tedy od vyreseni jedne sifry po nalezeni druhe. Nejaky cas prichodu na stanoviste ruzny od casu ziskani sifry prece nedava zadnou rozumnou informaci.

Cili pokud je to vazne mineno, jak pises (pricemz teda predpokladam, ze vetsina to chape stejne jako ja), tak bych rozhodne byl za zmenu na nalezeni dalsi sifry.

No a napriklad u prvniho stanoviste --- prichod 17:00 nedava zadnou informaci (my tam navic prisli v jiny cas). "Prichod" 17:55 jako ziskani sifry, ktery jsme tam meli uvedeny, pak rika, ze jsme tu sifru lustili presne 25 minut, do 18:20. Takze se pak muzeme srovnavat s nejakym jinym tymem, ze treba lustime podobne dlouho, ale dele se presunujeme. Nebo naopak. Prichod na stanoviste v Tvem chapani nerika nic.


Nevyjadřuj se! Názory jsou již zakázané!!!
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina