Obsah fóra TMOU! Archiv


Máš IQ > 150??? Tak to ti stačit nebude...
   Obsah fóra TMOU! -> Tmou X. - 2008 -> Šifra 16 - Deja Vu
Autor Zpráva
tomh
Admin


Příspěvky: 141

Zaslal: ne. listopad 09, 2008 09:18    Předmět: Šifra 16 - Deja Vu

Diskuze k šifře.
Návrat nahoru
coredump



Příspěvky: 12

Zaslal: po. listopad 10, 2008 10:44    Předmět: Re: Šifra 16 - Deja Vu

Škoda, že v tom PDF se zadáním jsou už obrázky seřazené. Chtěl jsem si tohle teď pro zajímavost vyluštit, a přišlo mi to až příliš triviální. Heslo mi z toho vyšlo téměř hned, a až pak jsem si ve vzorovém řešení přečetl, že ve skutečné hře bylo třeba ještě odhalit třídění.

-Yenya
Návrat nahoru
Radek Pelánek
Organizátor


Příspěvky: 44

Zaslal: po. listopad 10, 2008 11:52    Předmět:

Nevím, jestli je to z momentálně zveřejněných podkladů zřejmé, ale týmy museli v cíli luštit tuto šifru po paměti (bez použití jakýchkoliv podmínek), což ji také trochu ztížilo.
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: po. listopad 10, 2008 12:02    Předmět: Ta obtiznost zas tak tezka nebyla

Asi euforie, ale sli jsme jen tak kolem obrazku a jenom rikali: "aha, jo tak tohle je trideni, to je jasne. "
Nejdrive jsme si mysleli, ze pozice otazniku na zviratku odpovida relativni pozici pismena v nazvu zviratka, ale potom u nekterych, myslim si ,ze u slepice, nas trkl konec S a zacetek E ...
Návrat nahoru
Prahory



Příspěvky: 41

Zaslal: po. listopad 10, 2008 13:04    Předmět: Pěkné

Jeden z nejpovedenějších závěrečných úkolů na dosavadních šifrovacích hrách. Originálního na tom nebylo nic: vyber a seřaď. Znovu se ale ukázalo, že orgové Tmou umí i provařený princip zabalit tak, aby výsledek byl velmi účinný. Rozprostraněnost šifry podél stěny tělocvičny a zákaz dělat si poznámky způsobily, že se luštění rozpohybovalo, že bylo opravdu zvenčí vidět. Třeba sledovat Tykadla, to bylo jak divadelní hra. Ještě by to příště chtělo mikroporty Smile

Dalibor
Návrat nahoru
ustredni topeni



Příspěvky: 25

Zaslal: po. listopad 10, 2008 16:28    Předmět: hezké

Jojo, bylo to milé. Hlavně v tělocvičně nepršelo Very Happy
Vlastně jsme byli docela rádi, že Prahory už to mají hotové a nebude žádné závodění. Takže nastala velká úleva a museli jsme se nakonec docela nutit do přemýšlení, abychom to celkem lehoučké Dejá-vu v gramotném čase vyluštili Smile
(kotelník)
Návrat nahoru
Tykadla



Příspěvky: 57

Zaslal: po. listopad 10, 2008 16:56    Předmět:

No my jsme věděli, že se s Pralinkama stále přetahujeme a rozdíl je pouhých pár minut... mezi 14-15-16 jsme se snažili získat co největší náskok, co kdyby náhodou, že...
Ale co osud nechtěl, bylo to málo a když jsme viděli, jak rychle to dali, tak jsme si řekli, že to přeci nemůže být tak složité a znovu jsme vstali a šli řešit věci na stěně...

Bohužel jsme udělali chybu, která týmovým scrabličům zabránila závěrečné slůvko vytvořit. Přeci jenom musíme si přiznat "R" tam prostě nebylo a s tím jsme tak nějak uvažovali už od začátku dokonce s tím, jestli se nemýlím, že jsme si ho i potvrdili Crying or Very sad

Nic naplat, Pralinky ukázali, že měli víc sil a předběhly nás tam, kde jsme to chtěli nejméně Laughing před cílovou páskou...

Závěr to byl moc pěkný, jen jsme potřebovali možná víc štěstí Smile
Ale nakonec jsme zvládli taky projít TMOU

Tykadlo Kodyn
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: po. listopad 10, 2008 17:23    Předmět:

Tykadla napsal:
No my jsme věděli, že se s Pralinkama stále přetahujeme a rozdíl je pouhých pár minut... mezi 14-15-16 jsme se snažili získat co největší náskok, co kdyby náhodou, že...


A to je na tom to kouzelné. My jsme to totiž na rozdíl od Tykadel vůbec netušili a domnívali jsme se, že široko daleko vpředu vzadu není ani noha. A i poté, co jsme 16 vyřešili, mi trvalo ještě pár minut, než mi vůbec docvaklo, co se stalo.

SvPZ
Návrat nahoru
Tykadla



Příspěvky: 57

Zaslal: po. listopad 10, 2008 17:51    Předmět:

Pralinky zvlášť napsal:
A to je na tom to kouzelné. My jsme to totiž na rozdíl od Tykadel vůbec netušili a domnívali jsme se, že široko daleko vpředu vzadu není ani noha. A i poté, co jsme 16 vyřešili, mi trvalo ještě pár minut, než mi vůbec docvaklo, co se stalo.

SvPZ


Vy ste nás na té 14tce neviděli? Vaše plachta se jako už obvykle nedala přehlédnout Laughing

Tykadlo Kodyn
Návrat nahoru
Pralinky zvlášť



Příspěvky: 119

Zaslal: po. listopad 10, 2008 17:57    Předmět:

Tykadla napsal:
Vy ste nás na té 14tce neviděli? Vaše plachta se jako už obvykle nedala přehlédnout Laughing

Tykadlo Kodyn


Ne. My jsme o vás absolutně neměli tušení a to, že jste nás právě tam předběhli jsme se dozvěděli až teď ze statistik.

SvPZ
Návrat nahoru
Časy uváděny v GMT + 1 hodina