7 - Klášter

 1. 3 years ago

  Eva Krásenská

  7 Nov 2015 Moderator, Org

  Diskuse k šifře Klášter.

 2. E

  Ešte sa dohodneme

  8 Nov 2015

  Když jsem se před hrou dívala na mapu a snila o trase, ani v nejmenším jsem se neodvážila doufat, že půjdeme přes mé oblibené Dolní Kounice. Klášter Rosa Coeli je nádherné místo i ve dne, ale atmosféra, kterou se podařilo vytvořit na letošní TMOU, je dost nepopsatelná. Krásné využití prostoru, svítící krychle i celý princip nelehké šifry, pro mě nejsilnější zážitek hry. Kristýna

 3. 3

  3 s kouskem fosforu (dříve vápníku)

  8 Nov 2015
  Edited 3 years ago by 3 s kouskem fosforu (dříve vápníku)

  Souhlas, na začátku mi přišlo trochu úsměvné, když nás pan průvodce nabádal dodržovat "klášterní ticho", ale musím přiznat, že to mělo svůj smysl a z obyčejné šifry to udělalo vhledem k místu, krychli a hudebnímu podkresu až trochu přízračný zážitek. Navíc se musím přiznat, že jako NeBrňákovi mi jméno Dolní Kounice na mapě sice cosi říkalo, ale nevědel jsem co - až když jsem prošel vchodem, tak jsem zjistil, kolik uhodilo: Vojta

 4. V

  VHRS

  8 Nov 2015

  Nejsou nekde obrazky tech 23- dilcich sifer? Chtel jsem ostatnim ukazat pekne nakreslene indiany, eskymaky atd..

 5. C

  Cerebrum

  8 Nov 2015

  Bylo by možné nějak blíže popsat, jakým způsobem se z kostky měla číst písmena? (Nejlépe asi obrázkem.) Nám vycházelo jen O, H, P, Z, S, I, U a nedokážu si představit, jak z ní vymámit B, D, V, R, K...
  Jinak zakreslování svítící krychle potmě byla zajímavá sociologická studie - každý člen týmu na to měl úplně jiný postup.

 6. B

  Borci v uvozovkách

  8 Nov 2015

  U téhle šifry jsem trochu rozpolcen. Umístění, technická (a jiná) náročnost, a v neposlední řadě i vlastní šifra patřily k tomu nejlepšímu, co jsem v poslední době viděl. Co mi ale vadilo bylo to, že u části obrazů v hlavní části jsem díky špatnému světlu neviděl správnou barvu a ve vedlejší části se svítící krychlí jsem (ze stejného důvodu) zase nebyl schopný nic překreslit. Variantu, že bych si na obrazy přisvítil, nebo krychli nahrál na video, jsem zavrhl v souladu s pokyny orgů, z úcty k místu a k ostatním, ale v podstatě, být na to sám, tak na tom asi skončím. (Richard)

 7. coredump

  8 Nov 2015
  Edited 3 years ago by coredump

  Připojuji se k tomu, co napsal Richard: taky jsme u několika čtverců měli napsáno "černá", a až pak jsme se dohadovali, že tam nejspíš černá nebude, a bude to něco jiného. Na zadání vpravo od vchodu (cca 1-6) fakt nebylo vidět.

  Jinak ale svítící krychle i atmosféra doplněná hudbou byl silný zážitek, u mě celkový dojem i přes výše uvedené veskrze pozitivní.

  -Yenya

 8. Honza Klusáček

  8 Nov 2015 Administrator

  @VHRS Nejsou nekde obrazky tech 23- dilcich sifer? Chtel jsem ostatnim ukazat pekne nakreslene indiany, eskymaky atd..

  Doplnil jsem (pdfka s plakáty ) na stránky s řešením

 9. Z

  Zpičikundy

  9 Nov 2015

  Už Křížová cesta s výhledem na Dolní Kounice byla parádní, ale Rosa Coeli byl vrchol a jak jsem vešel na rajský dvůr, spadla mi čelist. Záhy se vedle mě objevila Klárka z našeho týmu, čelist ve stejné poloze. Za ty roky, co chodím Tmou, pamatuju snad jen jednu takhle efektní lokalitu, a to bylo bludiště (tuším u Zamilcu?). Takže za nás rozhodně všechny palce nahoru. Mělo to i blahodárný účinek na morál, kdykoli se nám pak nedařilo, říkali jsme si, že ať to dopadne jak chce, Dolní Kounice stály za to. :-) Orgům přeju do příštích ročníků ještě hodně takto vychytaných lokací, parádně to okoření hru.

 10. T

  Triky a povery

  9 Nov 2015

  Úžasná noční atmosféra, už jen kvůli tomuto jedinému místu (a rozhodně nejen jemu) pokládám letošní ročník za nejvydařenější. Škoda jen, že se nesmělo (sic) fotit, rád bych se o tento zážitek dál podělil ...

 11. C

  Corn Flakes

  9 Nov 2015

  Triky a povery: Zkus fotky orgů nebo fotících týmů
  http://www.tmou.cz/fotogalerie/2015/janosik
  http://www.tmou.cz/fotogalerie/2015/martin
  https://www.dropbox.com/sh/o3js85a6fpo05d2/AABg4l7tXHH8LI9YekyXhKUla?dl=0

 12. J

  Jeníčci

  9 Nov 2015

  Skoro lituji, že jsme tuhle šifru dali velmi rychle, takže jsme ani neměli moc času vychutnat tu klášterní atmosféru úplně do mrtě.