8 - MetaTMOU

 1. 3 years ago

  Eva Krásenská

  7 Nov 2015 Moderator, Org

  Diskuse k šifře MetaTMOU.

 2. Nejnekvazidiagonalizovávatelnější

  8 Nov 2015

  Stalo se taky někomu, že minul meta šifru 1? Naštěstí nám to neudělalo bordel a docela rychle padla i přes mé námitky, že bych šel jinam :-)

  Marťas

 3. Š

  Šestý nesmysl

  8 Nov 2015
  Edited 3 years ago by Šestý nesmysl

  Taky jsme ji minuli a někdo zdůvodnil, proč nemá existovat :-)

  Matěj

 4. V

  VHRS

  8 Nov 2015

  My sme si ji vsimli pri ceste od meta-2 ;)

 5. O

  Oberna behen

  8 Nov 2015

  Kdo se nenechal odradit a dosel az na Meta 8? Bylo tam neco?

 6. T

  Tmou.org

  8 Nov 2015 Moderator, Org

  Na Meta 8 byl text bez obrázku - viz zadání http://www.tmou.cz/_media/2015/sifry/q34ck/8-metatmou.pdf

 7. V

  VHRS

  8 Nov 2015

  :) moc hezky

 8. B

  Borci v uvozovkách

  8 Nov 2015

  Docela by mne zajímala statistika, kolik meta-podstanovišť který tým potřeboval. My jsme vyzvedli všechny, protože to bylo daleko jednodušší než to luštit, ale teď zpětně se mi zdá, že tak od pětky stálo za to s tím něco dělat. (Richard)

 9. coredump

  8 Nov 2015

  My jsme měli 2, 3 a 4, načež jsme se rozhodli, kde bude to poslední (8), ale vyslaný posel tam nic nenašel. Tak jsme ještě vzali 5 a vyslali další posly prověřit, jestli náhodou neexistuje 1. To nám stačilo. Pak nás teda zpomalila nějaká místní slečna, která se hodně zajímala co tam děláme, jestli jsme už navštívili všechny pamětihodnosti v Kounicích, a jestli nechceme povyprávět různé historické zajímavosti. Pak nám ještě velmi intenzivně radila kudy jít na další stanoviště, až tolik, že jsme zapomněli na ta upřesnítka. Naštěstí jsme si na ně vzpomněli už po 50 metrech poté, co jsme se s ní rozloučili, takže jsme naštěstí nemuseli jít na tu kótu, kde nic nebylo.

 10. J

  Jeníčci

  9 Nov 2015

  My jsme chtěli být hrozně chytří, takže jsme už z 4 metazadání zkoušeli extrapolovat řešení. Bohužel z prvních 4 zadání ještě nebyly jasné ty mnohoúhelníky kódující kótu, takže jsme usoudili, že devítka bude na severojižní linii 600 m východně od linie metazadání, a že bude na cestě u vinohradu (bo hrozen). Něco jsme našli, akorát na mapách.cz tam byl sad a ne vinohrad. Naštěstí ještě na okraji Kounic pesimistická půlka týmu cukla, že tohle řešení se jí vůbec nelíbí, ať se jdeme podívat na další metazadání.

 11. Nejnekvazidiagonalizovávatelnější

  9 Nov 2015

  Hezké to číst... že tam ještě vyšla nějaká kvóta :-) Nám stačili 3 zadání (2,3,4) a pro jistotu se zaběhlo při luštění i pro 5 a 6, ale jakmile vyšlo číslo, šli jsme

 12. Trosečníci

  9 Nov 2015

  Tez bez meta 1, ale nevadilo to. Predpis pro klesajici offset jsme odhadli z 2,3,4 a pak jsme si behem lusteni dosli i pro zbyle.

 13. Z

  Zpičikundy

  9 Nov 2015
  Edited 3 years ago by Zpičikundy

  Jeste se chcu zeptat, v textu metasifry c. 2 se mluvi o severni zdi hrbitova, ackoli jde o jizni zed. To je bug, nebo feature? ;-) Nechtejte vedet, jaky retezec asociaci to u nas vyvolalo ... Nicmene jsme dle pokynu neveseli hlavu, kdyz jsme na Sibenicnim vrchu 600 m zapadne od zidovskeho hrbitova nic nenasli. :-D

 14. T

  Tmou.org

  9 Nov 2015 Moderator, Org

  @Zpičikundy Jeste se chcu zeptat, v textu metasifry c. 2 se mluvi o severni zdi hrbitova, ackoli jde o jizni zed. To je bug, nebo feature? ;-) Nechtejte vedet, jaky retezec asociaci to u nas vyvolalo ... Nicmene jsme dle pokynu neveseli hlavu, kdyz jsme na Sibenicnim vrchu 600 m zapadne od zidovskeho hrbitova nic nenasli. :-D

  Meta-šifra 1 byla umístěná přesně na jihovýchodním rohu hřbitova, kam odkazovala tajenka šifry číslo 7. Místo bylo označené odrazkou a kdo věděl, kde hledat, a nenechal se třeba strhnout týmy vyzvedávajícími meta-stanoviště 2, tak je i našel. Další meta-stanoviště byla rozmístěna zhruba severním směrem odtud v přibližně 100metrových rozestupech. Meta-stanoviště 2 se fyzicky vyzvedávalo u brány židovského hřbitova, ale bylo v něm explicitně popsáno, kde by si je hráči vyzvedli, kdyby se meta-orgům podařilo zajistit vstup, to jest na místě, které leží přesně mezi meta-stanovištěm 1 a meta-stanovištěm 3. Jak se praví v meta-šifře, je tam krásně, až budete příště v Kounicích, určitě se tam zajděte podívat.

  Ondra S.

 15. P

  Pralinky zvlášť

  9 Nov 2015

  My jsme byli taky bez Meta 1 a taky jsme si odůvodnili, proč nemá existovat, i když už si nepamatuju, jak. A už jsem konečně pochopil důvod. Hledali jsme na jihozápadě, nikoli na jihovýchodě.

 16. Z

  Zpičikundy

  9 Nov 2015

  @Tmou.org Meta-šifra 1 byla umístěná přesně na jihovýchodním rohu hřbitova, kam odkazovala tajenka šifry číslo 7. Místo bylo označené odrazkou a kdo věděl, kde hledat, a nenechal se třeba strhnout týmy vyzvedávajícími meta-stanoviště 2, tak je i našel. Další meta-stanoviště byla rozmístěna zhruba severním směrem odtud v přibližně 100metrových rozestupech. Meta-stanoviště 2 se fyzicky vyzvedávalo u brány židovského hřbitova, ale bylo v něm explicitně popsáno, kde by si je hráči vyzvedli, kdyby se meta-orgům podařilo zajistit vstup, to jest na místě, které leží přesně mezi meta-stanovištěm 1 a meta-stanovištěm 3. Jak se praví v meta-šifře, je tam krásně, až budete příště v Kounicích, určitě se tam zajděte podívat.

  Ondra S.

  Už asi chápu ... já jsem narážel na větu "Toto zadání jste si vyzvedli, ehm, uvnitř židovského hřbitova, konkrétně zhruba uprostřed jeho severní zdi.", což nám přišlo podezřelé, protože ve skutečnosti byla metašifra č. 2 umístěna u brány uprostřed jižní zdi. Zkrátka jsme to pochopili jako "ehm, uvnitř židovského hřbitova, ve skutečnosti zhruba uprostřed jeho severní zdi." Metašifry jsme posbírali poctivě všechny, kromě poslední :-)

 17. V

  Vojtici

  9 Nov 2015

  My jsme jedničku taky minuli, protože jsme měli špatně doluštěno, pak jsme se pro ni namáhavě vraceli. Měli jsme v týmu běžce, takže nebyl problém vyzvednout všech sedm met a mezitím zkoušet luštit.

 18. Nejnekvazidiagonalizovávatelnější

  11 Nov 2015
  Edited 3 years ago by Nejnekvazidiagonalizovávatelnější

  A kde teda bylo to nekonečno? To mě mrzí, promrhali jsme jednu z mála příležitostí, jak se dostat (prohaluzit) na stanoviště nekonečno. Ale šifra byla supr - pěkné a nečekané zpestření.
  Franta

 19. Nejnekvazidiagonalizovávatelnější

  11 Nov 2015
  Deleted 3 years ago by Nejnekvazidiagonalizovávatelnější
 20. D

  Da Vinci

  11 Nov 2015

  @Nejnekvazidiagonalizovávatelnější A kde teda bylo to nekonečno? To mě mrzí, promrhali jsme jednu z mála příležitostí, jak se dostat (prohaluzit) na stanoviště nekonečno. Ale šifra byla supr - pěkné a nečekané zpestření.
  Franta

  No, jestli byly stanoviště po 100m ve stejném směru, tak cca. metastanoviště číslo 400033 je na stejné pozici jako metastanoviště č.1 (a 800065, 1200097...) a nekonečno nám nikam nekonverguje. :'-(

 21. Ü

  Übertým

  11 Nov 2015

  Časti šifry meta-8 sa volali "ležiaca 1" až "ležiaca 8". Na stanovišti s ležiacou osmičkou bol popis "stanovišťa číslo nekonečno".

 22. M

  Mozková buňka

  12 Nov 2015

  Jsme se málem vloupali do něčího domu – dlouhá tlustá čárka na zadání totiž (shodou okolností?) přesně sedla na čárku s měřítkem organizátory dodané mapy Dolních Kounic a při přiložení pak „křížek na zadání“ tvořený ocáskem a kolečkem Q přesně seděl na jeden dům ve vsi. A ten měl, jako na potvoru, otevřené obě vjezdové brány i nějaké dveře z dvora do dílny nebo čeho, až to vypadalo, že je to úmyslně narafičené na nebohé Tmáře, kteří si myslím, kdo ví jak že nejsou geniální, že se nenechají honit křížem krážem po vesnici, ale jdou si „zkratkou“. Ještě že zbytek týmu byl více zdrženlivý než já. Já bych tam byl možná v půl sedmé v sobotu ráno na nebohé domorodce i zvonil.

 23. Seš-lost

  12 Nov 2015

  meta šifra, krásná i zlá...

  Od pohledu je vidět, že šifra přes hrozen zkonverguje k ideálu, kterým jest stopka I a nehybné písmeno Q. Tím, že se v průběhu konverze vyskytne hrozen nám orgové říkají, že jdeme do vinice. Tvary jsou balast, o tom se tam píše. I přiložili jsme stopku k počátku polopřímky vedoucí k šifře 8 a vida, kříž v Q ukázal na kapličku mezi vinicemi. Měřítko... no od oka to sedí. Je to na druhou stranu než postupuje 8, což je v pořádku, neb orgové jsou svině. A přesně 600 m na východ křížek u cesty. A tak jsme šli...

 24. M

  Moscow Trust

  19 Nov 2015

  My jsme posbírali všech 7 a usoudili, že hrozny jsou ten zmíněný "balast", osmička neexistuje, tak jsme to extrapolovali na devítku, tam nic nebylo, cestou zpět jsme náhodně objevili osmičku a pochopili, že ty hrozny opravdu musíme luštit, pak už to šlo rychle.