14 - Puzzle

 1. 3 years ago

  Eva Krásenská

  7 Nov 2015 Moderator, Org

  Diskuse k šifře Puzzle.

 2. Nejnekvazidiagonalizovávatelnější

  8 Nov 2015

  Hezký nápad, který někteří z nás hned prokoukli a pustili se do něj a zbytek stříhal a skládal :D Týmová práce...
  Ale není potřeba složit velký fraktál z 10*9 částí. Jeden vystřižený dílek puzzle je totiž také fraktál o 9 částech (čtvercích) do který stačí napsat písmena. Pro nás to nebyla nejtěžší šifra. Stačilo jedno zadání a hodina práce.

  Marťas

 3. Ü

  Übertým

  8 Nov 2015

  Áno, presne to čo píše Marťas sme pri riešení spravili aj my, vždy sa poskladal z 9 malých častí jeden stredný útvar a potom sa jeho písmenká riešenia a kapitálkami písané slová sa prekreslili zozadu na jednu malú časť. Takto sa dalo potom naskladať priamo "stredný metaútvar" ktorý mal na každom štvorčeku jedno písmenko riešenia a už sa len po riadkoch prečítal. (Presnejšie, dve tretiny stredného metaútvaru z ktorých si už šlo zvyšok tajničky domyslieť :) )

  -- mišof

 4. Chlýftým

  8 Nov 2015

  My jsme se docela bavili, rozstříhali si obě zadání a dělali paralelně 2 skládačky. Dílky druhé vrstvy jsme si pak vytvořili vlastní.

 5. J

  Jeníčci

  9 Nov 2015

  Skládal jste někdo ten velký finální útvar podle autorského řešení, tj. asociací přes mezipojem? My jsme to složili tak nějak intuitivně, aby z těch písmen vyšel smysluplný text řešení.

 6. C

  Corn Flakes

  9 Nov 2015

  Jeníčci: ano, my to skládali autorsky

 7. P

  Pralinky zvlášť

  9 Nov 2015

  My taky.

  Síba

 8. J

  Jeníčci

  9 Nov 2015

  Veselá historka z natáčení aneb co všechno se může stát ráno po probdělé noci. Zkoušíme na cestě skládat asi pátý střední dílek, když tu se další člen podívá a ptá se, proč těch dílků nemáme 9. No jo, máme jich jen 8, ale ještě před chvílí jich bylo 9, kam se poděl? Převracíme, zvedáme, hledáme málem i pod asfaltem a devátý dílek nikde. Jak se nám proboha mohl pod rukama ztratit??? No samozřejmě, neměli jsme ho od začátku. Proto nám vycházel pokaždé trochu jiný tvar a jednou dokonce dva nespojitelné. Nejmenovaný člen týmu asi při stříhání usnul, neboť napůl vystřižený dílek vyhodil do odpadu a mnou půjčené nůžky uložil do svého batohu. Konec dobrý, všechno dobré. Po zapojení devátého dílku už šlo vše jak po drátkách a nůžky jsem v cíli dostal zpět.

  • střední puzzlíky jsme si vyráběli z čistého papíru, což umožňovalo paralelní práci na skládání dalších a na hledání složení vyšší úrovně, protože
  • posel tvrdil, že se mělo brát jen jedno zadání

  Héra

 9. Ú

  Ústřední topení

  10 Nov 2015

  Při vyzvednutí i luštění jsme si stále opakovali, že je dobře, že takové zadání dostáváme v listopadu v Brně a nikoliv v květnu v Prase, takže by mohlo stačit 2D a jen tři úrovně dílků.
  Když střednímu dílku začnete stejně jako Sopťa říkat "činka", tak cílem šifry je vytvořit "metač inků", což může být docela výzva.