Poděkování

 1. 3 years ago
  J

  Jeníčci

  7 Nov 2015

  (Ne)skutečně krásná hra. Všem orgům & spol. patří vřelé díky za to, co věnovali přípravě a průběhu. Za všechno jen ke Q - před startem jsem si říkal, jak asi bude vypadat šifra s plným zapojením Q. A ono prostoupilo celou hru. Jediná věc nebyla od orgů hezká :-). Byli jsme totiž liknaví a v pátek se nám už nikde nepodařilo sehnat mapu, měli jsme ji jen v mobilu. V terénní části to vypadalo, že hlavním cílem výsledku šifry je, aby bylo co nejnemožnější provést nalezení dalšího stanoviště na mapě v mobilu. Dvakrát jsme si půjčovali mapu od jiných týmů (děkujeme), jinak bychom nezjistili, kam jít.

 2. Nejnekvazidiagonalizovávatelnější

  7 Nov 2015

  Také děkujeme za skvělou hru! Užili jsme si ji až do závěrečného zhasnutí nadějí, že tu 15 nevyluštíme a cíl v ikonické 17 nestihneme...K výše uvedenému: Například pro přesun 10-11 (varianta les) byla daleko lepší elektronická mapa, protože ta papírová v mnoha detailech neodpovídala realitě...až při orientaci pomocí elektronické mapy jsme se chytili - dalo se totiž spolehnout, že tam, kde je v mapě cesta, je cesta, kde je mýtina, tam je mýtina, kde je les...je ehm, les...
  NejnekvaziJirka

 3. J

  Jeníčci

  9 Nov 2015
  Edited 3 years ago by Jeníčci

  Opravdu famózní ročník. Vlastně tu nebyla ani jediná špatná šifra. Vzpomínám jen na ty průměrně dobré a fakt-hodně-dobré. A to včetně těch, na nichž jsme se zasekli. Ať už atmosférický Klášter, originální Meta-tmou, týmové Puzzle, zábavný Jerevan nebo komplikované Kartičky se slovy.
  Divil jsem se hodně, když už na 5. stanovišti jste nás odváželi do terénu, ale když jsem viděl noční Kounice, pochopil jsem.
  Orgové díky. Bylo to úžasné. Přijdeme zas.
  Robert-Antonio

  PS: Abych to uvedl na pravou míru, absence doporučené mapy nás sice zdržela, ale ne nijak vážně. S mapou bychom ušetřili max. 15 minut a v cíli předběhli Přizdisráče :-)

 4. Č

  Čtenářský kroužek

  9 Nov 2015

  Za Čtenářský kroužek děkuji všem organizátorům za fakt moc povedený ročník, shodli jsme se, že vpodtatě všechny šifry se nám líbily - byly pěkné, logické, žádná šílená haluz. Trasa byla také moc pěkná, i když poměrně náročná (naše cesta nebyla přímá, trochu jsme bojovali s mapou a tak jsme nachodili skoro 40 km). Pozitivní pocit je možná umocněn tím, že nám to letos prostě asi nějak sedlo a došli jsme nejdál v historii našich účastí na TMOU.
  Ctirad

 5. Honza Klusáček

  9 Nov 2015 Administrator
  Edited 3 years ago by Honza Klusáček

  @Jeníčci Jediná věc nebyla od orgů hezká :-). Byli jsme totiž liknaví a v pátek se nám už nikde nepodařilo sehnat mapu, měli jsme ji jen v mobilu.

  Holt když se někdo neobtěžuje přečíst si pravidla , kde byla doporučená mapa vyvěšená už od května, tak je to prostě beznadějný případ, kterému není pomoci :-D

 6. Chlýftým

  9 Nov 2015

  Chci za sebe poděkovat za veškeré úsilí do hry vložené. Momenty, které si budu obzvlášť pamatovat:

  • start, kde byla slyšet hymna a mohl jsem nad hlavou mávat chlýftýmí vlajkou - už jsem nešel TMOU několik let a za Chlýftým taky dlouho - tak jsem prožil okamžik týmové identity
  • správně minimalistická šifra 1T (na jakou hru myslí org?) a radost z dostání zeleného razítka
  • týmové luštění kostky (4+) - šifra, u které jsme všichni něco dělali a byli užiteční
  • výhled z kapličky nad Dolními Kounicemi a svíčky ozářená křížová cesta. To bylo wow.
  • klášter Rosa Coeli, tiché procházení prostory s hudbou. A obdivování blikající kostky visící v prostoru. Asi pět minut jsem vůbec neluštil (týme sorry) a jen kostku obdivoval. To bylo WOW.
  • prolnutí tématu Q celou hrou - přišlo mi to jako fakt hezké zpracování červené nitě (někde tak na 13. stanovišti jsem měl velké prozření, že Q je 17. písmeno abecedy a proto je tolik Q na TMOU 17. Zbytek týmu na mě koukal trochu jak na dementa.)

  Děkuju!
  Set

 7. coredump

  9 Nov 2015

  @Honza Klusáček Holt když se někdo neobtěžuje přečíst si pravidla , kde byla doporučená mapa vyvěšená už od května, tak je to prostě beznadějný případ, kterému prostě není pomoci :-D

  Tak třeba sem: při podobné příležitosti před nějakou jinou šifrovačkou se paní v knihkupectví tvářila, že by rádi objednali větší množství příslušné mapy, pokud by jim organizátoři řekli aspoň týden dopředu. Takže pokud někdo organizujete šifrovačku s předepsanou mapou, zvažte případné upozornění některých profláklých brněnských knihkupectví předem.

  Sdělit informaci dostatečně brzo je taky řešení, no ale známe své týmy :-)

 8. Nočný motýľ

  9 Nov 2015

  Na druhú stranu sa povinnú mapu podarilo zohnať v piatok okolo poludnia na Václaváku. Pravda, nie v Neo Luxore, ale v Academii. Uznávam, že s vydaním 1999, dotlač 2002 by to bolo trochu nepraktické (chýba zelená značka aj náučná cesta).

 9. Přizdisráči

  9 Nov 2015

  Děkuju za hru, orgové. Letošní TMOU byla z mého pohledu velmi pečlivě připravená a dobře odladěná. Zejména mě potěšilo, že i když jsme si v průběhu říkali, že TMOU nebývá taková průchodovka, nakonec hra obsahovala poměrně hutné finále v podobě šifer 14 a 15, které měly potenciál zamíchat výsledným pořadím. Z atmosferických věcí se mi samozřejmě nejvíce líbil turistický dvojboj "výhled od sv. Antoníčka" a "noční šifrovací rendez-vous v klášteře Rosa Coeli". Poutavá pro mě osobně ale byla i brněnská část trasy, neboť šla téměř výhradně místy, k nimž mě vážou různé milé vzpomínky.

  A kdyby mě někdo nutil vytýkat, asi bych řekl, že mi některé šifry v pozdějších fázích hry přišly až nepatřičně triviální (zejména škoda, že šlo hned o trojboj 11-12-13) a některé přesuny až zbytečně dlouhé. Ale o mně je známo, že tomu chození nemůžu nějak přijít na chuť. Spící Karel by vás za delší přesuny naopak pochválil. :)

  Takže díky a těším se za rok na plnoletou TMOU!

  Dero

 10. E

  Ešte sa dohodneme

  9 Nov 2015
  Edited 3 years ago by Ešte sa dohodneme

  To bola nádhera! Feedback bude možno v reportáži, ale chcel by som hlavne poďakovať za úžasnú atmosféru, terén, šifry,.. Mrzí ma, že pri tom množstve hráčov a organizátorov sa nedá poďakovaťkaždému osobne. Každopádne som vám veľmi vďačný, že ste si dali s tým toľko námahy, aby sme si to my mohli užiť a mať z tej hry parádne zážitky. Ste skvelí!
  Filip