Přesun k viaduktu (ze 14 na 15)

 1. 3 years ago
  C

  Corn Flakes

  9 Nov 2015
  Edited 3 years ago by Corn Flakes

  Pro tento přesun jsme zvolili zpevněnou cestu, která začínala v lese východně od Skalky, mířila dolů k Bobravě a podél ní až k viaduktu. Na mapě KČT ji nenajdete, ale mapy.cz ji znají. Pro představu, na mapě je značena stejně jako cesta, po které se šlo z 13 na 14. S dovolením se o ní trochu rozepíšu, protože si to zaslouží :)

  Cesta nabízí mnoho zážitků. Vše začíná na jejím začátku, kde není nic než hustě zarostlé boční údolíčko. O pár desítek metrů níže se údolíčko pročišťuje a lze jím pohodlně sejít až k Bobravě. Na několika metrech je dokonce patrný pozůstatek zpevněné cesty. Následuje ostrá zatáčka vpravo a ráj pro amatérské archeology, kteří se mohou předhánět v hledání pokračování oné cesty. Pro ostatní je na výběr ze tří variant. Ta první je určena milovníkům přelézání padlých kmenů v průměrné četnosti zhruba 1 kmen na 10 m (umístěný většinou tak, aby ho nebylo možné jednoduše překročit ani podlézt po dvou). Pro otrlejší lze zvolit variantu urtikace dvoumetrovými lodyhami s následným fakultativním broděním Bobravy široké a hluboké tak akorát, aby to nešlo suchou nohou. Pro méně dobrodružné jedince lze doporučit cestu příkrým svahem nad padlými kmeny.

  Všechny tři varianty jsou k dispozici v úseku dlouhém zhruba 500 m a jsou přístupné zcela zdarma!

  JiříK

 2. A

  Albert Stallone

  9 Nov 2015

  A to zapomínáš na kudlibabky. Ten, kdo šel včele, byl jimi obalen jak kachna peřím. Ale šli jsme do toho s nadšením, výkřiky Saigon, p**o! Výkřiky se během času jen měnily z výrazu odhodlání do výrazu naprostého zmaru... :)

 3. Chlýftým

  9 Nov 2015

  Koukám, že naše kufrování mělo nakonec svoje pozitiva.

  Mimochodem, víte, že se Seznamu dá nabonzovat chyba v mapě? A že to i funguje? Akorát teď je to už s křížkem po funuse.

  A.

 4. J

  Jeníčci

  9 Nov 2015

  No sláva, že jsme nebyli sami. Šak jsem si také užil své od zbytku týmu, kudy je to vláčím a jak jsem blbej, když se spoléhám na nějaké online mapy :-)

  @Chlýftý;m Mimochodem, víte, že se Seznamu dá nabonzovat chyba v mapě?

  Yuhů, čteš to? :-)

 5. A

  Albert Stallone

  9 Nov 2015

  Ale u nás v tom byly mapy nevinně. Vyhodnotil jsem zkrátka postup kolem řeky bez cesty jako přijatelný jen z KČT :) Ivo

 6. C

  Corn Flakes

  9 Nov 2015

  Chyba nahlášena

 7. J

  Jeníčci

  9 Nov 2015

  Ale i tak si myslím, že ta necesta byla rychlejší než to obcházet po silnici.

 8. K

  Kdo se přidá?

  9 Nov 2015

  Byla. Náš tým se už na předchozích přesunech (na 11 a na 13) začal dělit na část preferující cesty a část preferující prasení. Zde prasící část dorazila cca o 15 minut dříve.
  Dalibor

 9. J

  Jeníčci

  9 Nov 2015

  Příroda si umí rychle vzít zpátky to, co jí člověk sebere. Ta cesta tam určitě před nějakým časem byla, o tom svědčil nejžertovnější předmět asi v půlce prvního údolí - závora zabraňující vjezdu (nepovolaných) vozidel. Byla ve velmi zapraseném místě, které jsme obcházeli, tak jste si jí možná někteří ani nevšimli.

  Podle měření na mapě je trasa po cestách kolem Skalky vpravo delší o 200 metrů, takže pokud se na ní dá normálně jít, měla by být jasně rychlejší. Na informaci o schůdnosti by ale musely být mapy orienťácké a ne turistické.

  Héra

 10. P

  Pralinky zvlášť

  9 Nov 2015

  Bylo to velmi zábavné sledovat. S vyzvednutou šifrou jsme se uvelebili na asfaltce pod kopcem jako mnozí jiní. A krátce po našem příchodu se postupně zvedly tři týmy mířící zjevně na další stanoviště. První po asfaltce dolů, druhý po asfaltce nahoru a třetí krleš na kopec.

  My jsme se tedy drželi při zdi, tedy při značce a silnici, ale to bylo především proto, že jsme předtím provedli přesun před deštěm, takže jsme měli výrazně odlišnou výchozí pozici.

  Síba

 11. Nejnekvazidiagonalizovávatelnější

  10 Nov 2015

  Uff, tu šílenou cestu jsem prosazoval jako krásnou určitě zpevněnou cestu, vždyť je to tady v mapě, že?...a celou cestu z 14 na 15 po silnici oklikou kafral, že zbytečně ztrácíme minuty. To bych si teda dal...určitě by mi sebrali mapu...tak tak jsem navigátorský post uhájil po strašném přesunu 10-11...
  Jirka

 12. Nejnekvazidiagonalizovávatelnější

  11 Nov 2015

  Sice s mapou, ale neuhájil :-) Proto jsme se shodli že tuhle cestu nebudeme riskovat a radši jdeme po silnici :D

  Marťas

 13. C

  Corn Flakes

  22 Nov 2015

  A happyend je tu :)
  mapy.cz