Pořadí

 1. 3 years ago

  Seš-lost

  9 Nov 2015

  Nahrál jsem data na statek , dá se tam najít i pořadí. Časem to i dočistím - přidám nápovědy, odstraním příchody po konci hry a tak. Kdyby se někomu chtělo dohledat souřadnice stanovišť, přidám i mapu.

 2. Z

  Zvířátka

  10 Nov 2015

  Zdá se, že je pořadí na statku stanoveno podle posledního zaznamenaného příchodu na stanoviště.
  Bylo by prosím možné v pořadí zohlednit i vyluštění šifry na stanovišti, kde tým skončil? (Tzn. řadit podle poslední akce, kde se akcí rozumí příchod na stanoviště nebo odchod ze stanoviště (vyluštění šifry).)

  Podle počtu zelených políček v tabulce na http://www.tmou.cz/2015/stat_pruchod bylo týmů, které vyluštily některou šifru a na další stanoviště poté nedošly, cca 35.

  Mirek

 3. Seš-lost

  10 Nov 2015

  Není to zohledněné schválně. za vyluštění šifry považuju až vyzvednutí dalšího stanoviště. Hra samotná pořadí mimo cíl nedefinuje, u takových považuju za rozhodující "vzdálenost" do cíle. Ta je známá při vyzvednutí šifry. Vyluštit šifru může tým klidně po nějaké zacházce nebo ve vlaku cestou domů. Tým, který jí ještě nevyluštil, ale luští na stanovišti, může tedy být k cíli blíž než ten, který ji vyluštil. Jsou i další důvody - okamžik vyluštění šifry nemusí být jednoznačný, nevybavuju si žádnou šifrovačku, kde by samotné vyluštění šifry mělo vliv na pořadí.

  Už párkrát jsem se setkal s tím, že stanovení pořadí mimo cíl je subjektivní záležitost. Berte tedy pořadí na statku jako pořadí dle sedláckého gusta :)

 4. JÁDRO

  11 Nov 2015

  V tom případě si dovolím panskou námitku, že by tabulku mohla opustit všechna přistání na stanovišti po limitu hry. Nechci brát týmům radost z vyluštění, ale takhle to bere radost nám, kteří jsme se také "přiblížili".

  Z.

 5. Seš-lost

  11 Nov 2015

  Jak panstvo ráčí. Časem odstraním i výtržníky cestující v čase.

 6. D

  Da Vinci

  11 Nov 2015

  @Seš-lost Jsou i další důvody - okamžik vyluštění šifry nemusí být jednoznačný, nevybavuju si žádnou šifrovačku, kde by samotné vyluštění šifry mělo vliv na pořadí.

  Asi jsem nepochopil, jak jsi to myslel - řekl bych, že vyluštění třeba zrovna cílové šifry může mít na pořadí docela zásadní vliv. (-; Ne že by nás to nějak trápilo.)

 7. K

  kafe

  11 Nov 2015
  Edited 3 years ago by kafe

  Da Vinci ...řekl bych, že vyluštění třeba zrovna cílové šifry může mít na pořadí docela zásadní vliv.

  Vyluštění samo žádný vliv nemá. Tým může třeba vyluštit, nevědět o tom a luštit dál. A i tam, kde se třeba jen sděluje heslo, musí někdo nebo něco to heslo odsouhlasit. Takové potvrzení je evkivalentní příchodu na další stanoviště a nalezení šifry.

  Yeti

 8. Ú

  Ústřední topení

  11 Nov 2015

  @Seš-lost : Není to dokonalé, naklikal jsem na mapy.cz polohy stanovišť: http://mapy.cz/s/mufB

 9. Seš-lost

  13 Nov 2015
  Edited 3 years ago by Seš-lost

  @Ústřední topení dík, přidal jsem to do databáze. http://statek.seslost.cz/mapa?game_name=tmou-2015

  Přidal jsem i novou statistku přesunů, ne zcela doladěnou - zatím funguje jen pokud mají týmy vyplněné stejné (všechny) časy. Dá se vykoukat, že

  • Übertýmmmmmm si vykračuje poklidným tempem. Ani dvě hodiny, které na ně urvala Bazinga, nestačily.
  • Alberti snad mezi stanovišti běhají.
  • Chlýtým se naopak děsně courá (nebo bloudí)
  • Dle zadaných časů Oxymorón patrně nezjistil, že z 5 jezdí autobus (12 hodinový přesun na křížovce). Nebo možná jen vyplnili 12:30 místo 0:30. :)

  @Albert Stallone Statek má v Radcích bordel a po hře Radka sice poznal, ale špatně. Opravil jsem to, tak jste ještě o fous výš. Jako kompenzaci za matení čtenářů tvé reportáže ti prozradím, že nejvyšší (konečné) Ivőshovo číslo je dle statku 10

 10. A

  Albert Stallone

  13 Nov 2015

  Alberti většinou neběhají - i když je k tomu po ránu nutím pod záminkou, že se nám okysličí mozek:) Ale oni ne a ne a ne - tak aspoň kráčím s mapou v čele, zbytek mapu nemá a nesmí mě ztratit z očí. :) Ale přesuny se nám tentokrát orientačně stoprocentně povedly (+ve městě několikrát přesně jela tramvaj, do které jsme naskakovali s nezabalenými batohy). No a vyzvednutí 16. šifry - do toho jsem opravdu dal všechno jak na orienťáckých sprintech - a možná ještě o chlup víc:) Ivo

  P.S. reportáž: chtěl jsem to něčím osvěžit a nic lepšího mě nenapadlo :) :) :)

 11. T

  Tmou.org

  13 Nov 2015 Moderator, Org
  Edited 3 years ago by Tmou.org

  To že Alberti běhají je známá věc :-D (čas 3:25)

 12. Ü

  Übertým

  13 Nov 2015

  Má pozorování:

  • Chybí šifra 4/4T. V tooltipu je přehozený čas luštění a přesunů.
  • Bazinga nás nejen předešla, ale do 14 i jemně předluštila (tuším, že čtyřku jsme luštili rychleji, takže by se to asi mohlo vyrovnat).
  • Start hraje velkou roli. Dá se na něm ztratit/získat hodinka či dvě. To jde ve zbytku hry velmi těžko.
  • Übertýmmmmm se neloudá. Übertýmmmmm jde rozvážně, aby se neunavil. Tmou naštěstí není sprint :-)
  • Všechny vítězné týmy z posledních 6 let začínají na písmeno ze samého konce abecedy (T,U,V)
  • Být to Bedna, tak kvůli Binfu kolem třináctky propadnu skepsi, že to nemůžeme v životě dohnat. Nebo se na patnáctce se získaným vedením přemotivuju. Díky za hru s informační TMOU!