Mapa

 1. 4 years ago
  M

  Mysteriózne rezance

  3 Nov 2014

  Dnes mi jeden nepříjemný prodavač v pražském obchodu specializovaném na mapy řekl, že tuhle (http://www.mapykiwi.cz/userfiles/image/knihy-velke/056005019.JPG ) mapu jsem měla shánět před několika lety, protože už se dávno netiskne. Místo ní už se prý vyrábí jen Moravský kras (bez názvu Okolí Brna - východ). Je to možné, nebo byl pán zmatený?
  Kristýna

 2. K

  kafe

  3 Nov 2014

  Pán má pravdu, protože ‚Okolí Brna - východ‘ se naposled jmenovala mapa vydaná v roce 2007, ale ‚Moravský kras‘ je stejná mapa. Pro jistou hodnotu ‚stejná‘. Stejný je vydavatel, měřítko a pokryté území, podobný je styl a mapové podklady.

  Pokryté území se téměř neliší. V relevantní oblasti v podstatě jen tím, že stará vydání mají přes část Brna výřez s informacmi o mapě, kdežto nová normálně mapu, takže více pokrývají i město.

  Staré vydání IMO trochu lépe vystihuje terén a je lepší k chození nazdařbůh. Nové je aktualizované a obsahuje různé pojmenované rozcestníky, ranče, vysílače a další turistické body, které ve starém nejsou vyznačeny.

  Nejsem org !TMOU a nemohu za ně mluvit, ale předpokládal bych, že užití formulace ‚libovolný rok vydání‘ znamená, že lze použít nejen staré vydání, ale i mapy vydané v posledních 7 letech. V opačném případě bych čekal upozornění, že je opravdu nutné sehnat onu dnes už historickou mapu. Chce-li někdo explicitně staré vydání, tak ho AFAIK lze pořád koupit v e-shopu Geodézie On Line, ale na to už bude pomalu pozdě...

  (Yeti)

 3. kafe

  3 Nov 2014

  V threadu ‚Nové fórum‘ Ivoš píše

  ...některé její vydání se tuším jmenovalo Moravský kras, teď je to Okolí Brna - východ...

  což je naopak než ve skutečnosti (‚Okolí Brna - východ‘ byl název starších vydání). Z toho bych usuzoval, že orgové ta dvě vydání zas tak moc nerozlišují.

  A podíval jsem se mezitím do e-shopu Geodézie On Line, a staré vydání už teď není ani tam. Takže to beru zpět. Stará mapa už je asi běžně nesehnatelná.

  (Yeti)

 4. M

  Mysteriózne rezance

  4 Nov 2014

  Díky, Yeti, Moravský kras od Geodézie mám (je-li to ta stejná mapa, jako například na letošním Napalmně) a dá se normálně sehnat, tak snad ostatním týmům ušetříme tímto vláknem podobné zmatky.

  K.

 5. Honza Klusáček

  4 Nov 2014 Administrator

  Ahoj, za orgy potvrzuji, že je úplně jedno, jestli budete mít Moravský Kras, nebo starou Okolí Brna – východ). Je to stejná mapa jako na Tmou 13 nebo letošní NapalMně. Díky za upozornění, prohodil jsem to i v pravidlech (Okolí Brna je teď v závorce).

 6. NaPALM

  7 Nov 2014

  Kruciš Honzo NaPALMně se píše NaPALMně ;-)

 7. Honza Klusáček

  7 Nov 2014 Administrator

  Promiň NaPALMe :-) A to jsem si ještě říkal, že nesmím zapomenout na to "n"

 8. Divize intenzit spektrálních čar

  10 Nov 2014

  Proč si tolik lidí týmů stěžuje na pozdní zveřejnění mapy? Ráda bych se zastala orgů. Osobně jsem si informaci přečetla 14. 10. a pořídila si ji asi týden poté v prvním mapovém obchodě, ke kterému jsem se přiblížila.

  (Mrkev)

 9. Z

  Zlomili jsme klíč

  10 Nov 2014

  Souhlas, my jsme doporučenou mapu kupovali 9. 10., poučili jsme se z loňska, kdy jsme to nechávali na poslední chvíli a mapu pak nesehnali ani v Praze, ani v Brně. Informace o mapě byla zveřejněna s dostatečným předstihem.
  (m)