Různá zobrazení zadání (PDF) kvalifikace

 1. 2 years ago
  B

  Borci v uvozovkách

  26 Sep 2016

  Při řešení kvalifikace jsme narazili na zajímavý jev. Na úrovni 2 se nám zvířata v jednom Acrobat readeru (v9) zobrazovala bez pláče a v jiném (Adobe Reader DC) plačící (a nejenom to) a na úrovni 3 se v legendě osmisměrky zadání jednoho slova (AZBEST) v jednom readeru zobrazovalo ve sloupci vodorovně a ve druhém readeru svisle.

  Ani jeden reader ale nezobrazil obě zadání správně. Vytištěné verze měly stejné rozdíly.
  Čistě ze zvědavosti by mne zajímalo, jak se to orgům povedlo.

  Richard

 2. S

  Spící Volové

  26 Sep 2016

  Vau, tak to je uplne nova informace o tech zviratech. My je vcera vytiskli bez slz a ted koukam v praci na jinem notebook a fakt tam jsou. To pak ta sifra dava vetsi smysl :-)

 3. Chlýftým

  26 Sep 2016
  Edited 2 years ago by Chlýftým

  Tipuju to na to, že na různých kvalifikačních serverech byla různá zadání. Jsem si to splet, sorry.

 4. Honza Klusáček

  26 Sep 2016 Administrator

  Ahoj, nejposlednější verze šifer se nedopatřením nedostaly do hry (jen do složky určené pro zveřejnění po hře). Během hry jsme do systému nahrávali aktuální verze L3-L5. Nepřítomnost slziček v L2 nás mrzí, protože jsme je přidávali právě proto, aby šifra byla jednodušší, ale ve hře potom nebyly :-/

  To, že se jeden soubor zobrazí dvakrát jinak je divné. Je to skutečně jeden soubor a ne dva soubory se stejným názvem? Pokud ano, mohl bys mi je poslat (čistě ze zvědavosti)?

 5. S

  Spící Volové

  26 Sep 2016

  Tak jestli je ted v zadanich a resenich na webu jiny soubor, nez byl vcera pouzit, tak to dava smysl.

 6. Nejnekvazidiagonalizovávatelnější

  26 Sep 2016

  My jsme zase špatně viděli kroužky v levelu 4. A to dokonce tak, že nám je jedna a ta samá tiskárna vytiskla jinak podle toho, jestli se tisklo barevně nebo ČB (WTF!)... Každopádně v jednom případě byly kroužky diagonálních ručiček semaforu nějak slabší než vertikální a horizontální... To bylo opravdu zvláštní. Ale v pdf to vypadalo všechno stejně.
  NejnekvaziJirka

 7. C

  Crucifixion?

  26 Sep 2016

  Aha, tak tímhle se opravdu hodně vysvětluje:-D My při hře v zadání slzy opravdu taky neměli, takže čtení správného řešení po jedenácté večerní v nás vyvolalo u téhle šifry opravdu bujné veselí (kolektivní snaha najít na těch zvířatech nějaký projev smutku byla jen jeden z projevů). Ale tedy mezi námi - i to logické spojení ,,smutný---->vykastrovaný" mi trochu hapruje. No nic, aspoň jsme si soukromě zavedli do slangovníku nový význam slova Smutný - melancholici to teď u nás budou mít těžké.

 8. B

  Borci v uvozovkách

  26 Sep 2016

  Takže beru zpět, co jsem napsal nahoře. Po porovnání souborů se ukázalo, že jsme si stáhli každý jiný soubor (asi z jiného serveru), jeden měl slzy a druhý ne. Považovali jsme to za součást zadání a šifru nevyřešili. (Richard)

 9. M

  Míla Votradovec

  27 Sep 2016 Moderator, Org

  @Borci v uvozovkách Takže beru zpět, co jsem napsal nahoře. Po porovnání souborů se ukázalo, že jsme si stáhli každý jiný soubor (asi z jiného serveru), jeden měl slzy a druhý ne. Považovali jsme to za součást zadání a šifru nevyřešili. (Richard)

  To se stát nemohlo - zadání druhého levelu už bylo pouze na jednom serveru. Šifra se slzami byla k dispozici až v řešení.

  Míla

 10. B

  Borci v uvozovkách

  28 Sep 2016

  @Míla Votradovec v tom případě nevím jak se nám to povedlo, ale během hry jsme měli dvě různá zadání s různými obrázky. Obě PDF se liší i velikostí.
  https://www.dropbox.com/s/eq7hzom9idt3i3b/level2_nok.pdf?dl=0
  https://www.dropbox.com/s/z79maraanakmiym/level2_ok.pdf?dl=0

 11. M

  Míla Votradovec

  28 Sep 2016 Moderator, Org

  @Borci v uvozovkách Tak už to asi nezjistíme :-) Já osobně tedy nevím, jak by se to stalo.

 12. T

  Tapüři a tapüře

  29 Sep 2016

  My měli taky už během kvalifikace dvě různá zadání, se slzami a bez. jen jsme to zjistili až zpětně (při pohledu na zveřejněná řešení), protože jsme luštili po skypu, většina měla zadání bez slz a jedince se slzami jsme vždycky umlčeli, že to nejsou slzy, ale jen část hlavy.. :)