7. Skládačka

 1. last year
  T

  Tmou.org

  4 Nov 2017 Moderator, Org

  Diskuse ke skládačce (první iterace kostky).

 2. A

  Aplikovaní Hrošíci

  5 Nov 2017

  Asi půl hodiny nás stálo to, že jsme si mysleli, že v rámci červené linky Tmou (hvězdy a přání) se má skládačka překreslit v projekci dané pohledem na číslo 19 na skládačce. To je totiž krásná šesticípá hvězda. Do ní by krásně šly kreslit písmena jako na displej. Kdyby tam nebyla nápovědná mezitajenka, tak to do té hvězdy kreslíme až do konce hry. Osobně se mi naše řešení líbí více než to správné a to proto, že jasně odůvodňuje přítomnost toho promítnutého písmena 19. Jinak to byla jen taková zbytečná frajeřina, která k ničemu nebyla (pozici součástek šlo naznačit i jinak).

 3. Ú

  Ústřední topení

  5 Nov 2017

  @Aplikovaní Hrošíci Asi půl hodiny nás stálo to, že jsme si mysleli, že v rámci červené linky Tmou (hvězdy a přání) se má skládačka překreslit v projekci dané pohledem na číslo 19 na skládačce. To je totiž krásná šesticípá hvězda. Do ní by krásně šly kreslit písmena jako na displej. Kdyby tam nebyla nápovědná mezitajenka, tak to do té hvězdy kreslíme až do konce hry. Osobně se mi naše řešení líbí více než to správné a to proto, že jasně odůvodňuje přítomnost toho promítnutého písmena 19. Jinak to byla jen taková zbytečná frajeřina, která k ničemu nebyla (pozici součástek šlo naznačit i jinak).

  My taky tak...
  S.

 4. Ústřední topení

  6 Nov 2017

  Tak on rastr v šesticípé hvězdě byl použit již na chodníku slávy, tak by to nebyla taková sláva, zvlášť když tam nebyl chodník...
  INDEX

 5. Nočný motýľ

  6 Nov 2017

  Prekreslením ôsmich unikátnych pohľadov na „kocku“ tak, aby tvorila hviezdu, opisovaním abecedy na týchto osem hviezd a farbením hrán podľa textu, som strávil celkom dosť času. Našťastie iná časť tímu sa rozhodla riadiť inštrukciou v texte a začala si kocku váľať.

 6. F

  Freezy Bee

  6 Nov 2017

  @Aplikovaní Hrošíci ... Kdyby tam nebyla nápovědná mezitajenka, tak to do té hvězdy kreslíme až do konce hry. ...

  Joj, ona tam byla mezitajenka! Pěkné... Teď nevím, jestli se mám stydět, že jsme ji přehlédli, nebo chlubit, že jsme to dali bez ní. Spíš se kloním k tomu prvnímu. ;)

 7. Chlýftým

  6 Nov 2017
  Edited last year by Chlýftým

  @Aplikovaní; Hrošíci Kdyby tam nebyla nápovědná mezitajenka, tak to do té hvězdy kreslíme až do konce hry.

  Mezitajenky jsme si nevšimli a do hvězdy kreslili málem až do konce hry. Už jsme chtěli vzdávat a zrovna jsme si řekli, dáme tomu ještě deset minut... A snad poprvé, co na šifrovačky chodím, to mělo úspěch (i bez mezitajenky).

  Aleš

 8. P

  Pralinky zvlášť

  6 Nov 2017

  @Freezy Bee Joj, ona tam byla mezitajenka! Pěkné... Teď nevím, jestli se mám stydět, že jsme ji přehlédli, nebo chlubit, že jsme to dali bez ní. Spíš se kloním k tomu prvnímu. ;)

  A mne zase těší, že nám naše schopnost přeskakovat dílčí kroky a jít rovnou k následujícím, která nás stála tolik času v úvodním chaosu, vrátila, co nám vzala. Máme jeden zářez za nejrychlejší řešení, protože nějaké šedé fleky, mezitajenka a hvězda z pohledu odkudsi jsou věci, které jsme úspěšně odignorovali. Stydět se za to nemíníme, chlubit ano.

  Síba

 9. A

  Aplikovaní Hrošíci

  6 Nov 2017

  Ústřední topení Tak on rastr v šesticípé hvězdě byl použit již na chodníku slávy, tak by to nebyla taková sláva, zvlášť když tam nebyl chodník...
  INDEX

  No, že by na chodíku slávy měli zrovna šesticípé hvězdy mi nepřipadá pravděpodobné. A to že tam už bylo něco podobného mi nepřijde jako dostatečný argument, proč projekci nevyužít. Mně by to přišlo krásné, protože to vyžadovalo určitou prezicnost a prostorovou představivost při projekci skrytých hran.

  Finn

 10. Aplikovaní Hrošíci

  6 Nov 2017

  @Freezy Bee Joj, ona tam byla mezitajenka! Pěkné... Teď nevím, jestli se mám stydět, že jsme ji přehlédli, nebo chlubit, že jsme to dali bez ní. Spíš se kloním k tomu prvnímu. ;)

  Tak stydět určitě ne. Mezitajenka z prvních písmen na řádku není nic světoborného. Jestli jste to dali rychle i bez ní, tak smekám.

 11. T

  Tmou.org

  6 Nov 2017 Moderator, Org

  @Aplikovaní Hrošíci Mně by to přišlo krásné, protože to vyžadovalo určitou prezicnost a prostorovou představivost při projekci skrytých hran.

  Mně to taky přijde dobrý.
  HK

 12. Tmou.org

  6 Nov 2017 Moderator, Org

  I mně. Ivo

 13. Ú

  Účes, debile

  6 Nov 2017

  My taky projektovali... A pak přečetli nápovědu:) Moc hezká šifra! Ale jestli to chápu dobře, tak při 11 se pak ta projekce byla bývala využila, ne?

 14. T

  Tmou.org

  6 Nov 2017 Moderator, Org

  Ano, ale trochu jinak, než hranově...

 15. T

  Tapüři a tapüře

  6 Nov 2017

  Pro zajímavost: nám nedošlo pojmenování dvojic kategoriemi začínajícími na unikátní písmena, a tak jsme přiřazení písmen k jednotlivým hranám vykoukali analyticky z těch dvanácti sekvencí.

  Pro každé písmeno vyskytující se v sekvencích platí, že se vyskytuje vedle právě čtyř jiných písmen, což jsou jeho hranoví sousedé v grafu. Po několika iteracích nakreslení grafu v rovině (např. jako šest pospojovaných úplných grafů o čtyřech vrcholech) už se v tom dalo vyznat a šlo to (libovolně) namapovat na kostku.

  Miki

 16. C

  Corn Flakes

  6 Nov 2017

  Miki: Hmmm... dobrý

 17. Chlýftým

  7 Nov 2017

  @Tapüři bez tapüřete s tapüřetem ... už se v tom dalo vyznat a šlo to (libovolně) namapovat na kostku.

  My jsme vlastně postupovali podobně. Měli jsme sekvence a chtěli jsme je na něco namapovat, ale nevěděli jsme, na co. Tak jsme si nakreslili graf a hledali tu strukturu na kostce a zjistili, že jsou to hrany. Pak už jsme teda postupovali pojmenováním hran.

  Aleš

 18. J

  Jeníčci

  7 Nov 2017
  Edited last year by Jeníčci

  Když jsme zkoušeli kreslit do projekce ve tvaru šesticípé hvězdy, vycházely nám nesmyslné patvary. Ale když jste naopak vzaly čáry které při kreslení nebyly použity, vycházely nám ze začátku docela pěkné germánské runy :-) Pouze fakt, že ty kreslené čáry se v každém řádku zbytečně opakovaly nás vedly k tomu, že tohle asi nebude správná cesta.
  Robert-Antonio

 19. Milí přátelé

  8 Nov 2017

  Může mi někdo vysvětlit, jak to, že v šifře nehrálo žádnou roli, že hned vedle sebe byly PYJ – ŠKODA (evidentní okřídlený pyj) a VAGÍNA – RENAULT (ještě evidentnější vagína)? :-) Tedy, nutno dodat, že toto "pozorování" jsem považoval za signifikantní v týmu jen já…
  Olin

 20. Černý racek

  8 Nov 2017

  Roli to hrálo, ale až o pár stanovišť dále.

 21. Milí přátelé

  8 Nov 2017

  Áha, pardon. Já byl doposud příliš líný studovat šifry, na které jsme nedošli.