Chyby

 1. last year
  P

  Prognoza4

  4 Nov 2017

  I když jsme hru nakonec zabalili dříve, narazili jsme v šifrách na tak banální chyby, že jsme řešení považovali za správný mezivýsledek a pokoušeli se to luštit dál. Např. hned v 01 diskuzi u stegano u @přezdívek nám vyšlo "STREDISKOVCLU.EONKY". Procházel jsem to teď ještě jednou a opravdu tam ta chyba je. V řešení jsem taky hned narazil na chybu, u 02 Kolečko je v řešení uvedeno Mendlovo nám, přičemž vyšlo Malinovské nám (přesné řešení zrovna po ruce nemám).

 2. V

  VHRS

  4 Nov 2017

  Nam vyslo STREDISKOVCÍLUEONKY, tak jsme se zaměřili na CEJL a kancelar E.ON, která tam někde je.

  A u textu bez diakritiky nam vychazi jenom EST SET

  VHRS.

 3. T

  topude

  4 Nov 2017

  Stredisko vc u eonky me jalo zamestnance eonu pobavilo. :)

 4. Ú

  Ústřední topení

  4 Nov 2017

  Co si tak z hlavy pamatuju:

  • u stegana "STREDISKOVCÍLU.EONKY"
  • u stegana "estset"
  • jeden org byl jen TROJÚHELNÍK (neměl před sebou napsané to ORG)
  • někde tam bylo PŘOČ
  • u znalostní nějak divně vycházela fontána u Janáčkova divadla (tuším tam nebylo to F a něco bylo z předchozích příspěvků)
 5. F

  Freezy Bee

  6 Nov 2017

  Když už jsme u těch chyb, tak máme jednu pikantní: letohrádek Hvězda se rozhodně nenachází ve východní části Prahy, ale v západní.
  Prkotina? Zajisté. Jenže "návod" k téhle šifře říkal "Uniforma Spocka ve Star Wars", přičemž každý ví, že je to faktická chyba. Že by se hledaly faktické chyby v zadání a ty daly třetí tajenku? Googlili jsme tedy diamanty a spol. jak o život, ale jinou chybu jsme nenašli. Nakonec jsme skončili s tím, že "východní" je prostě řešením, což nám hledání asociací ("republiky") rozhodně neulehčilo - i když jsme to měli s otazníkem, hned z několika důvodů to nevypadalo pravděpodobně. Ale braňte se tomu, když už si toho všimnete.

  To si nestěžuju, spíš dávám k pobavení, co vše může malinká záměna způsobit. Jinak jsme dokonce zkoušeli i autorské řešení, akorát jsme si bohužel mysleli, že Spock měl uniformu červenou (uznávám, naše chyba, ale úplně mimo jsme nebyli ), takže "východní" zůstalo až úplně do konce, kdy jsme měli zbylé 4 asociace.

 6. 3 months ago

  Černý racek

  Nov 10

  Chtěl jsem pro začátek v autentozované sekci vyplnit, co se líbilo a nelíbilo, ale po odeslání změn se formulář pouze vyprázdní a odpovědi se v Prvních dojmech neobjeví.
  O.

 7. P

  Pošuci

  Nov 11

  Škoda neodladěného webinfa. Jednak jsme se nedozvěděli o timeoutu kvalifikace (o tom, že už nemusíme dál luštit), ale hlavně už ani nebylo možné odevzdat řešení: systém jen odpověděl nečím ve stylu "už luštit nemusíte, cíl jsme vám řekli", místo aby k tomu (nebo místo toho) potvrdil správnost a standardně zobrazil kam máme jít.

  A nebylo ani příliš šťastné dát tel. číslo na techsupport s vokálním znevýhodněním (opravdu jsem půlce sdělení vůbec nerozuměl, a současně mi přišlo strašně nefér že dotyčného musím žádat o opakování, což je mu bezpochyby nepříjemné, ale my se bez toho, kvůli chybě v systému, prostě dál nedostaneme).

 8. Pošuci

  Nov 11

  @Černý racek Chtěl jsem pro začátek v autentozované sekci vyplnit, co se líbilo a nelíbilo, ale po odeslání změn se formulář pouze vyprázdní a odpovědi se v Prvních dojmech neobjeví.
  O.

  Potvrzuju, nefunguje. Cokoli vyplněného se ignoruje, a nic se neznamená, škoda.

 9. T

  Tmou.org

  Nov 11 Moderator, Org

  @Pošuci Potvrzuju, nefunguje. Cokoli vyplněného se ignoruje, a nic se neznamená, škoda.

  Ahoj, právě jsem se přihlásil za váš tým a bez problémů se mi to povedlo zadat. Můžu poprosit o kontrolu, jestli se vám to pořád nefunguje? I po ctrl+f5? Příp. jakékoli další podrobnosti (prohlížeč, screen), které by mi pomohly zjistit, v čem je problém.

  Díky,
  Honza Klus.

 10. A

  Aplikovaní Hrošíci

  Nov 11

  Finn: Měli jsme stejný problém. Kontaktoval mě nakonec org, že to nemůže zreprodukovat, já jsem to zreprodukoval a org nasadil fix. Takže teď už to jde.

  Problém byl, že vždy první uložení po přihlášení se neprovedlo a všechna další ano (po prvním uložení se totiž změnila URL). Proto se některým trpělivějším týmům uložit (na druhý pokus) podařilo a některým ne (protože druhý pokus neprovedly). Teď už ale funfuje i hned první uložení. Díky orgům za rychlý fix.