24 abeceda

 1. last year
  T

  Tmou.org

  7 Nov 2017 Moderator, Org

  Máte něco ke 24 znakové abecedě? Tak sem s tím...

 2. Chlýftým

  7 Nov 2017

  Líbilo se mi to! Myslím, že máte ještě potenciálních 24 prvků na... 100 šifrovaček? :)

  Aleš

 3. F

  Freezy Bee

  7 Nov 2017

  Už jsem to psal do dojmů na webu i do diskuze, ale klidně ještě tady:
  Líbilo se MOC! Za mě nejspíš nejlepší prvek letošní hry. Až jsem litoval, že takovou abecedu nemáme normálně.

 4. Chlýftým

  7 Nov 2017
  Edited last year by Chlýftým

  Btw, 24znaká abeceda taky vnáší do luštění nové možnosti. Například, když jsme si přečetli na 7 na kostce PEW DIE PIE, bylo najednou pravděpodobné, že nezáleží na konkrétním slově na hraně (tj. když to slovo samotné není napsané v herní abecedě, záleží na tom, co představuje, ne na písmenech v něm).

  Aleš

 5. K

  Kdo se přidá?

  7 Nov 2017

  24písmenná abeceda je SKVĚLÝ nápad, moc se mi líbilo, jak to přináší nové šifrovací možnosti (písmena na kostce, mlýn...) I pro mě to byl nejlepší prvek tohoto ročníku. Tak kolik bude písmen v abecedě příští rok? :)

  Eva

 6. O

  Opravte to

  8 Nov 2017

  Počet písmen 2x2x2x3 dává úplně jiné možnosti než 2x13. A není to poprvé, co si autoři šifer této krásné vlastnosti všimli. Dokonce i na Tmou! Byla to šifra č. 6 na Tmou 11 (ano - hned po nezapomenutelných příslovích a před bludištěm na louce - takže to mohlo zapadnout). A v ní byla přímo v podbarvení vyloučena písmena -WQ.

  Za sebe klidně dvě písmenka abecedy oželím. Zvláště když jde o taková "nečeská" nehezká písmenka. Holt oželíme polský kříž, kde stejně řešíme, jaké písmenko naopak přidat do (také hezkého počtu) 3x3x3 písmen.