Webinfo

 1. 4 months ago
  P

  Pošuci

  Nov 8

  Ahoj, I po refreshi stránky v autentizované sekci se mi ohledně Webinfo pořád zobrazuje jen text:

  "Pokyny k Webinfu zveřejníme nejpozději ve čtvrtek 8.11. kolem oběda."

  Nevím, jestli orgové mívají tak pozdní obědy :), nebo něco nezafungovalo jak má, proto se raději ptám.

 2. Nočný motýľ

  Nov 8

  Tak už to tam je (odkaz na PDF), už chýba len kód tímu. (Čo je možno naschvál, keď tam píšu, že dnes sa ešte naposledy testuje.)

 3. T

  TichaVoda

  Nov 8

  Ve zveřejněných pokynech k Webinfu je 2x zmíněno cosi o kvalifikaci. Co je v letošním ročníku Tmou považováno za kvalifikaci? Má to být startovní šifra na Výstavišti?

  Díky za upřesnění.

 4. T

  Tmou.org

  Nov 8 Moderator, Org

  @Pošuci: Orgové TMOU poslední dobou v noci nespí, tak obědvají pozdě.
  @Nočný motýľ : Už je tam i kód týmu včetně prokliku do webinfa.
  @TichaVoda : Není zač :-)

 5. coredump

  Nov 8
  Edited 4 months ago by coredump

  Šlo by zařídit, aby přihlašovací URL nepřesměrovávalo někam dál? Chtěl bych si je zabookmarkovat do prohlížeče v mobilu, ale nemůžu, protože mě to přesměruje. Pak jsem si zkusil zabookmarkovat stránku smsinfo.seslost.cz/tmou-2018/smsinfo , ale po znovunačtení ze záložek mi to píše

  "Pokud si myslíte, že chceme, abyste tuto stránku viděli, napíšte nám."

  Tož píšu. Pokud byste to chtěli nějak hledat v logu, tak přistupuju z IPv4 adresy 83.xx.xx.18.

 6. Seš-lost

  Nov 8

  Stránka https://smsinfo.seslost.cz/tmou-2018/smsinfo neexistuje (resp. je tam fallback na wiki, proto to mluví o přístupu). Přesouvat přihlašovací logiku do výpisu zpráv zní jako poměrně nebezpečná akce. Pokud nepromazáváš cookies, mělo by přihlášení vydržet po celou dobu hry (a ještě několik měsíců).

  Co máš za prohlížeč? Ve výchozím prohlížeči v mém androidu můžu při vytvoření záložky zadat do formuláře URL, ve Firefoxu můžu označit link a říct, že ho chci přidat do záložek. Ze záložky pak dokážu udělat ikonku na ploše.

 7. 3 months ago

  coredump

  Nov 9
  Edited 3 months ago by coredump

  Ale jo, k ruční editaci záložky jsem dospěl jako k jedinému rozumnému řešení. Spíš jsem chtěl ulehčit podobný opruz dalším uživatelům.

  Nemyslel jsem přesouvat přihlašovací logiku, ale naopak z toho přihlašovacího URL nepřesměrovávat, vypsat něco jako "jste přihlášeni jako tým coredump, přidejte si tuto stránku do záložek prohlížeče nebo pokračujte _na výpis zpráv_". A třeba už dříve přihlášenou session přesměrovat rovnou nebo s nějakým časovačem.

  Cookies se mi samozřejmě promazávají při každém restartu prohlížeče (funguju v "Private browsing" režimu), což na těch mobilech ani nemusí být explicitní akce, ale prostě ukončení operačním systémem z důvodu, že potřebuje paměť pro něco jiného.

  Prohlížeč je nejspíš sailfish-browser (na SailfishOS 3).

  Ještě by mě teda zajímalo, jak se mně to výše uvedené "neexistující" URL dostalo do záložek. Podle mě jsem se přihlásil, zkusil napsat zprávu, řeklo to že hra ještě neběží, a během něčeho z toho (nevím přesně) jsem klikl na "přidat do záložek" a dostalo se tam tohle URL.