01 Kvalifikace

 1. 3 months ago
  T

  Tmou.org

  Nov 10 Moderator, Org

  Diskuse ke startu a šifrám z kvalifikace.

 2. O

  Odbočka z dálnice na co?

  Nov 10

  Pro klid svojí duše a další vzdělávání mi prosím někdo hodně polopatisticky (bez použití matematických výrazů) vysvětlete volský kříž z kvalifikace. Hergot absolutně nechápu, jak podle těch teček v zadání mám z toho kříže číst písmenka. Díky. Jako ideální by byl ilustrační obrázek nebo jedno společné pivo v hospodě, kde mi to bude objasněno. Na Potemnou nemůžu.

 3. S

  Spící Volové

  Nov 10

  Do krize na pomuckach postupne napises vsech 24 pismen abecedy. Vzdy po trech do chlivku. Tj vlevo nahore bude ABC, nahore DEF, atd... Stredovy chlivek s logem vynechas, takze se cely kriz hezky zaplni. V kazdem radku rozhovoru se pak musis podivat, v jake pozici je pismenku V, U nebo L vuci tem teckam. Treba v prvnim radku je pismenko L jakoby vlevo dole od tecky. Vlevo dole jsou v chlivku pismena P R S, a ty chces treti pismeno (protoze pismenka VUL urcuji, ktery z pismen vzit). V druhem radku je pak V vlevo nahoru od tecky, takze chci vlevo nahore, prvni, tj A. A tak furt pryc...
  LIPCA

 4. K

  Krasohled

  Nov 10

  Fíka jsme si pochopitelné rozstříhali a pak jsme ho museli lepit :D. Ale mezitím jsme vyluštili morčata, takže jsme Fíka nechali nepokořeného.
  Michal

 5. S

  Svědkové Baronovi

  Nov 11

  Může nám prosím někdo vysvětlit Bobrázek?
  Návod "Necháme bobra prohryzat se kládou, každým stiskem zubu se nám v kládě objeví písmenko" nechápeme :-( Jak má bobr hryzat do klády?

 6. M

  My jsme tady špatně

  Nov 11
  Edited 3 months ago by My jsme tady špatně

  V podstatě každý zub je rámeček pro jedno písmeno, vypadá to pak takhle

 7. P

  Pošuci

  Nov 11

  Nemůžu si pomoct, ale nám steganosaurus nevychází. Při vší snaze bylo výsledkem "nameTSek", takže jsme pořád hledali kde při tom skládání děláme chybu, nebo kde přehlížíme nějakou schovanou interpunkci. Prostě jsme tu zjevnou permutaci dlouho nezkusili zadat do webinfa, protože jsme to chtěli doluštit čistě.

 8. B

  Bifurkační tým

  Nov 11

  Pořád se nemůžu zbavit přesvědčení, že v kvalifikačním Prasemaforu (http://www.tmou.cz/_media/2018/sifry/1-23-prasemafor.pdf ) byla chybka. Čtvrté sele neslo rysy (čumák i ušiska) stejného prasete, takže v semaforu mi to nedávalo žádný smysl... Brala jsem to tedy jako fikanou kulišárnu, tohle sele přeskočila a ze zbylých písmen četla heslo KOSTKA... Webinfu to ale nestačilo... Nakonec jsem tam tedy naroubovala KOSATKA, a to už se mu líbilo... Zřejmě tedy detail, který utekl při betatestu.
  Za BT Sarfee

 9. Přizdisráči

  Nov 11

  Ctvrte sele ma cumak i usiska po tatinkovi, ale hned vedle tatinka je maminka, po ktere ma usmev (cimz tvori A).

  PrizdiVita

 10. V

  Večernice

  Nov 12

  Bylo to originální, ale dáváme přednost kvalifikaci z domova. Jelikož jsme hned na 1. levlu nezvládli použít pomůcky, zasekli jsme se celkem na 5 hodin na Výstavišti a pak nám zbývalo mnohem míň času na samotnou hru, což byla škoda. Asi jsme byli natvrdlí, ale ocenila bych upozornění, že se bude používat abeceda o 24 písmenech. Máme tolik pomůcek z předešlých let, že jsme nějak nedokázali použít jen ty nové a úplně to přehlédli...Došlo mi to až v neděli večer :-D Jinak to byly hezké nápady!

 11. Černý racek

  Nov 12

  Udělat start pro 400+ týmů je nadlidský úkol, díky za vaši kuráž! Přesto (nebo proto?) bych chtěl zmínit pár bodů, kde to z hráčského pohledu trochu drhlo:
  Na festivalu Life! (stejný počet písmen a vykřičníků jako !Tmou, náhoda?) jsem si převážně připadal, že jsme nějak navíc. Už při vstupu do haly jsme museli podlézat vytyčovací pásku pro nějaký dětský závod. Sotva jsme se v hale rozluštili, přišlo hlášení, že už se chystá další program a že máme jít pryč.
  Morčeovková aktivita okolo pavilónu se s nějakým dalším běžeckým závodem přímo kryla - bylo to nepříjemé nám i běžcům.
  Po vypršení limitu na pobyt v areálu výstaviště (nejede mi statek, takže se nemůžu mrknout, kolik týmů do 18.45 stihlo celou kvalifikaci - možná tak 30?) se všichni shromáždili před vchod, kde bylo rázem přeplněno. Trochu nešťastné bylo umístění všech výdejců a morčat kolem jednoho sloupu. Výdejní béčka tam byla v obležení jak poslední obránci Alama, bylo dost těžké najít to svoje, při hledání jsem navíc vstoupil před objektiv několika lidem, co si nahrávali morčata, za což jsem oprávněně dostal vynadáno, ale jiná cesta nebyla. Celé to působilo nervózně. Snad to byl jen nějaký blbý peak a situace se pak uklidnila.
  Stěžuju si, ale nenapadá mě, jak takové množství týmů řešit jinak. Možná startovat rozprostřeně v celé čtvrti, jako na kdysi na Bedně 2010? Ale tam by zase nešla zapracovat startovní hymna...
  O.

 12. P

  První pokus

  Nov 13

  Chtěl bych se zeptat, v kolik hodin mělo oficiálně přijít do webinfa informace, která měla luštící týmy propustit z kvalifikace. My zhruba o půl desáté doluštili pátý level, aby jsme se po zadání hesla dozvěděli, že už nic luštit nemusíme a že nám umístění dalšího stanoviště mělo přijít do webinfa, kde ale ovšem nic nebylo.

 13. Seš-lost

  Nov 13

  Propouštění bylo postupné, podle umístění v kvalifikaci. Ostatní na tom byli podobně, že můžou dál zjistili až po vyluštění další šifry.

 14. coredump

  Nov 14

  Takže teoreticky mohlo dojít k tomu, že na někoho čekalo propuštění cojávím po dokončení 4. levelu, ale když tu jednu další šifru nevyluštil, tak byly za nějakou dobu před ním propuštěny týmy, na které čekalo propuštění po 3. levelu?

  Po kolikátém levelu se nakonec propouštělo?

 15. T

  Tmou.org

  Nov 14 Moderator, Org

  @coredump Teoreticky ano, mrzí nás to a omlouváme se všem týmům, které takto byly znevýhodněny.

  Nakonec se propouštělo i s nevyluštěným 1. levelem. Podle původního plánu měl poslední tým opustit kvalifikaci ve 22.00. Tím, že se zprávy neodesílaly, jak měly, se to mohlo v průměru opozdit o cca 30 minut. Týmům které i poté zůstaly v kvalifikaci jsme poslali zprávu, nejdřív přes webinfo a posléze i SMS, která ale podle všeho už přišla jenom týmům, které zapomněly zadat příchod na dvojku, hru mezitím vzdaly, nebo si nevyzvedly ani startovní obálku.
  HK.

 16. Chlýftým

  Nov 15

  Všimli jste si, že se slovo kvalifikace dá rozdělit jako kvali-fikace? Fikané.